Ερωτηση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

panos21

New Member
Καλησπερα παιδια.
Θα επιρεασει την θεραπεια μου με την μινοξιδιλη αν την χρησημοπειω μονο καθε βραδυ 12-15 σταγονες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερωτηση

προσπαθησε να την μοιρασεις σε δυο δοσεις,μια πρωι και μια βραδυ,
δεν ειναι και πολυ αποτελεσματικη με μια φορα την μερα ;)
 

panos21

New Member
Απ: Ερωτηση

Δεν με βολευει καθολου με 6 σταγονες την φορα...νομιζω δεν καλυπτω ολες τις περιοχες που πρεπει να ριξω την μινοξ.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Ερωτηση

άμα βάζεις τόσες πολλές σταγόνες σε κάθε εφαρμογή αυξάνεις τις πιθανότητες να πάθεις μεγάλο ερεθισμό στο κεφάλι και κάποια ίσως αντιδραστική δερματίτιδα. Εαν θες να βάλεις μια φορά την ημέρα, μην ξεπερνάς τις 9 κάθε φορά.
 

tatini

New Member
Απ: Ερωτηση

Επίσης αν βάζεις τόσο μεγάλες ποσότητες θα τη συνηθίσει ο οργανισμός σου πολύ γρήγορα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Ερωτηση

panos21 είπε:
Δεν με βολευει καθολου με 6 σταγονες την φορα...νομιζω δεν καλυπτω ολες τις περιοχες που πρεπει να ριξω την μινοξ.
με κοντο κουρεμα καλυπτεις διπλασια επιφανεια απο οτι με μαλλι 4cm.
αν τα εχεις ηδη κοντα πρεπει να βελτιωσεις τον τροπο που την απλωνεις ;)
 

panos21

New Member
Απ: Ερωτηση

Νομιζω οτι πρεπει να τα κοντεινω καπως για να ελενχω καλητερα σε ποια σημεια πεφτουν οι σταγονες καθως και να μην αποροφουνται τοσο πολυ απο τις μακριες τριχες.
Ευχαριστω μαγκες αν εισται καλα!
 

sakis9282

Member
Απ: Ερωτηση

Παιδιά εδώ και 1 βδομάδα περίπου παρατήρησα ότι αν ανακατέψω τα μαλλιά πάνω από τον νεροχύτη πέφτουν μικρές τρίχες σε μήκος.Η ερώτηση μου είναι ότι τα μαλλιά μου έχουν μακρίτερες τρίχες.Δηλ.το μήκος των μαλλιών μου έχει περίπου 7-10cm μήκος και αυτές οι μικρές που πέφτουν είναι 1-3cm.Μήπως επειδή έχω λίγο φαγούρα φεύγουν οι νέες τρίχες από τη μινοξ ή σπάνε κατά το ξύσιμο της κεφαλής; :chinscratch
 

sakis9282

Member
Απ: Ερωτηση

sakis9282 είπε:
Παιδιά εδώ και 1 βδομάδα περίπου παρατήρησα ότι αν ανακατέψω τα μαλλιά πάνω από τον νεροχύτη πέφτουν μικρές τρίχες σε μήκος.Η ερώτηση μου είναι ότι τα μαλλιά μου έχουν μακρίτερες τρίχες.Δηλ.το μήκος των μαλλιών μου έχει περίπου 7-10cm μήκος και αυτές οι μικρές που πέφτουν είναι 1-3cm και πολύ λεπτές.Μήπως επειδή έχω λίγο φαγούρα φεύγουν οι νέες τρίχες από τη μινοξ ή σπάνε κατά το ξύσιμο της κεφαλής; :chinscratch
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα