αποτελεσματα tretinoin

ενισχυσε την μινοξιδιλη?

  • καθολου,εδωσε κατηφορα

    Ψηφοφορίες: 4 36.4%
  • εμεινα σταθερος

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • εδωσε λιγο επανεκφυση

    Ψηφοφορίες: 5 45.5%
  • εδωσε πολυ επανεκφυση

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • με μπερδευουν με τον bob marley!!!

    Ψηφοφορίες: 2 18.2%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    11

kapa

Μέλος του προσωπικού
ακομα μια ψηφοφορια.
ψηφιζω το 4,μου εδωσε πολυ επανεκφυση,μια εφαρμογη μινοξ airol σε εμενα ειναι πιο αποτελεσματικη απο 6 φορες μινοξ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

basilis75

New Member
Απ: αποτελεσματα tretinoin

kapamarou είπε:
ακομα μια ψηφοφορια.
ψηφιζω το 4,μου εδωσε πολυ επανεκφυση,μια εφαρμογη μινοξ airol σε εμενα ειναι πιο αποτελεσματικη απο 6 φορες μινοξ

Συγνωμη για την Χαζη ερωτηση αλλα ποια ειναι η διαφορα μινοξ και μινοξ airol?...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα tretinoin

basilis75 είπε:
Συγνωμη για την Χαζη ερωτηση αλλα ποια ειναι η διαφορα μινοξ και μινοξ airol?...
η airol ειναι μια κρεμα ακμης,οταν εφαρμοζεται μαζι με την μινοξιδιλη,αυξανει την απορροφηση της και τα αποτελεσματα της.
σε καποιους ομως κανει το αντιθετο χειροτερευοντας την κατασταση
 

cool11

Well-Known Member
Απ: αποτελεσματα tretinoin

Εγω μετα απο καποιους μηνες χρηση, δεν ειδα βελτιωση, ισως δεν να ειδα και χειροτερευση, την εχω κοψει τωρα και το ψαχνω.
 

antrikos

Member
Απ: αποτελεσματα tretinoin

Γεια σας ψηφισα το 3..μου εδωσε λιγο επανεκφυση..Εχω δει καποια χνουδια να εχουν βγει αλλα μερικες φορες μπερδευομαι αν ειναι απο την κρεμα η απο μινοξ...Παντως κανει δουλεια αλλα με αργο ρυθμο...καπου ειχες πει καπα οτι συνδιασμος daktodor μινοξ airol την διαφορα την βλεπεις απο την δευτερη μερα κιολας με μινοξ airol την βλεπεις σε 30 μερες...και απο εκει καταλαβα οτι δουλειει με αργο ρυθμο...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα tretinoin

antrikos είπε:
Γεια σας ψηφισα το 3..μου εδωσε λιγο επανεκφυση..Εχω δει καποια χνουδια να εχουν βγει αλλα μερικες φορες μπερδευομαι αν ειναι απο την κρεμα η απο μινοξ...Παντως κανει δουλεια αλλα με αργο ρυθμο...καπου ειχες πει καπα οτι συνδιασμος daktodor μινοξ airol την διαφορα την βλεπεις απο την δευτερη μερα κιολας με μινοξ airol την βλεπεις σε 30 μερες...και απο εκει καταλαβα οτι δουλειει με αργο ρυθμο...
ναι αλλα ειναι της daktodor αυτην η αυθημερον επανεκφυση,η airol,αν δωσει κατι το δινει με ταχυτητα μινοξιδιλης
 

antrikos

Member
Απ: αποτελεσματα tretinoin

Ναι το γνωριζω οτι ειναι τις daktodor..απλα θελω να πω οτι δειχνει αργα τα αποτελεσμα σε βαθμο να νομιζω οτι μπορει και να μην μου κανει δουλεια...γι'αυτο ειπα οτι μπερδευομαι αν μου κανει δουλεια σε μενα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα tretinoin

antrikos είπε:
Ναι το γνωριζω οτι ειναι τις daktodor..απλα θελω να πω οτι δειχνει αργα τα αποτελεσμα σε βαθμο να νομιζω οτι μπορει και να μην μου κανει δουλεια...γι'αυτο ειπα οτι μπερδευομαι αν μου κανει δουλεια σε μενα...
ειναι λαθος να την ξεκινησει καποιος ταυτοχρονα με μινοξιδιλη επειδη δεν θα καταλαβει αν δουλευει πανω του.
μπορει να δινει η μινοξιδιλη τα μισα που θα μπορουσε επειδη την εμποδιζει η airol.
η τρετινοιν σε ενα 40% ποσοστο δεν δουλευει,φανταζομαι καπου τοσο θα βγει το αποτελεσμα
 

antrikos

Member
Απ: αποτελεσματα tretinoin

Ναι καταλαβαινω τι λες και εχω διαβασει τι ακριβως κανει...εννοειτε πως στην αρχη χρησιμοποιησα σκετη μινοξ μετα απο μηνες πηγα στην αιρολ με μινοξ και πριν λιγο καιρο και daktodor μαζι και τα 3...απλα θελω να πω οτι μου δινει αποτελεσματα αλλα με αργο ρυθμο (σε σχεση με σενα καπα που στα εδωσε αμεσως) που γα να δω διαφορα πρεπει να την χρησιμοποιω συνεχεια για καιρο...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα tretinoin

antrikos είπε:
Ναι καταλαβαινω τι λες και εχω διαβασει τι ακριβως κανει...εννοειτε πως στην αρχη χρησιμοποιησα σκετη μινοξ μετα απο μηνες πηγα στην αιρολ με μινοξ και πριν λιγο καιρο και daktodor μαζι και τα 3...απλα θελω να πω οτι μου δινει αποτελεσματα αλλα με αργο ρυθμο (σε σχεση με σενα καπα που στα εδωσε αμεσως) που γα να δω διαφορα πρεπει να την χρησιμοποιω συνεχεια για καιρο...
σε εμενα 4η εβδομαδα ξεκινησε να δινει στους κροταφους την πρωτη φορα που την ξεκινησα μαζι με μινοξ,η δευτερη ηταν με κορτιζονες
 

icesensei

New Member
Απ: αποτελεσματα tretinoin

εδωσε πολυ επανεκφυση..έβαλα καλό βαθμό γιατί προτιμώ μινοξ 5%+αιρολ απο μινοξ 15% και για δύσκολα σημεία κροτάφους είναι εγγύηση.
εξάλλου η 15% δεν είναι 3φορές καλύτερη από 5% κάπου 7-8%(υποθετω προς 7%) αρα πολυ παραπάνω sides γιατί περισσεύει και παει παντου και όχι στη ρίζα...το υπόλοιιπο

αιρολ για επανέκφυση σε κροτάφους με μινοξ, 8)

αιρολ για να απορροφάται καλύτερα και η σπιρο 8)

συμπέρασμα η αιρολ αυξάνει τα αποτελέσματα της μινοξ το ίδιο η παραπάνω από 15% χωρίς όμως τα εξτρα sides που προκύπτουν από τις 15% μίνοξ

από τότε που βάζω bepanthen χρησιμοποιώ 2Χ/μερα ανετα αιρολ χωρίς να ανησυχώ για ξεφλούδισμα που κλασσικά μου προκαλεί
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Απ: αποτελεσματα tretinoin

Iδεα.
Μηπως θα ηταν καλο οι δημοσκοπησεις να εχουν δικο τους χωρο στο φορουμ.Να ειναι καπου μαζεμενες ολες μαζι?Νομιζω οτι θα δινοταν και μεγαλυτερη εμφαση σε αυτες,αλλα και δεν θα χανονταν καπου αναμεσα σε αλλα threads.

Επισης καλο θα ηταν να μπορουσαμε να δουμε και ποιος ψηφιζει τι.(να φαινονται τα ονοματα),ωστε να μην εχουμε περιεργες ψηφοφοριες και να μπορουμε να κρινουμε οι ιδιοι την αξιοπιστια του αποτελεσματος μια δημοσκοπισης.(δεν ξερω αν γινεται ήδη αυτο και δεν το εχω βρει).
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα tretinoin

kapa, να σε ρωτήσω μιας και έχεις κάνει διατριβή στην αιρολ...ψήφισα ότι μου έδωσε λίγη επανέκφυση..αλλά...μου κοκκινίζει το δέρμα στο κεφάλι και νιώθω και ένα ελαφρύ κάψιμο. Αυτό ακόμα και μετά από 2 μήνες που την χρησιμοποιώ έχει παραμείνει...μήπως να την σταματήσω? Βάζω πολύ λίγη ποσότητα αλλά το πρόβλημα παραμένει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα tretinoin

GOMI είπε:
kapa, να σε ρωτήσω μιας και έχεις κάνει διατριβή στην αιρολ...ψήφισα ότι μου έδωσε λίγη επανέκφυση..αλλά...μου κοκκινίζει το δέρμα στο κεφάλι και νιώθω και ένα ελαφρύ κάψιμο. Αυτό ακόμα και μετά από 2 μήνες που την χρησιμοποιώ έχει παραμείνει...μήπως να την σταματήσω? Βάζω πολύ λίγη ποσότητα αλλά το πρόβλημα παραμένει
μια πολυ αποτελεσματικη ουσια που δοκιμασα για ερεθισμους και ξεφλουδισματα ειναι το υαλουρονικο οξυ,το συνεχιζεις ακομα?
προφανως αυτο γινεται επειδη η περιεκτικοτητα της airol 0,05% πεφτει μεγαλη για το δερμα σου.δυστυχως δεν κυκλοφορει ελλαδα με διαφορετικες περιεκτικοτητες
δεν αξιζει να την κοψεις αν σου δινει αποτελεσματα.
το ιδανικο θα ηταν αν μπορουσες να κανεις ενα μιγμα απο υαλουρονικο οξυ και airol,ετσι θα ριξεις την περιεκτικοτητα στο 0,025% και θα φυγουν κοκκινιλες και καψιματα
μπορεις να κανεις και αυτο :22m: μονο που θα βαλεις μια καψουλα
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2966.0.html
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα tretinoin

ναι, αλλά μου τελείωσε πριν 4 ημέρες περίπου και δεν έχω πάρει άλλο, γιατί πήρα μια κρέμα με volufiline που περιέχει επίσης υαλουρονικό οξύ.
Ξεφλουδίσματα δεν έχω, απλά είναι ψιλοκόκκινο το δέρμα. Θα τσεκάρω μπας και το κάνω διάλυμα όπως στο ποστ που έβαλες...thx
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: αποτελεσματα tretinoin

GOMI είπε:
ναι, αλλά μου τελείωσε πριν 4 ημέρες περίπου και δεν έχω πάρει άλλο, γιατί πήρα μια κρέμα με volufiline που περιέχει επίσης υαλουρονικό οξύ.
Ξεφλουδίσματα δεν έχω, απλά είναι ψιλοκόκκινο το δέρμα. Θα τσεκάρω μπας και το κάνω διάλυμα όπως στο ποστ που έβαλες...thx
καποια στιγμη θα αντικαταστησω την airol με αυτο το σκευασμα,καλυτερα υγρο απο κρεμα
 
Μπλουζα