24 Ιουλίου 2024 4200 Μοσχεύματα STARKS

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Jim Kan1 μια άσχετη ερώτηση.. εσύ από τον τυρκαλα ποσο% είσαι ευχαριστημένος από τη δική σου μεταμόσχευση? αν γυριζες το χρόνο πίσω θα επελεγες άλλο γιατρό?
Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος

Σιγουρα θα επελεγα αλλον, η διαφορα με αυτο που μπορεις να παρεις απο καποιον υψηλου επιπεδου γιατρο στο εξωτερικο ειναι χαωδης, οχι μονο σαν αποτελεσμα, που σιγουρα ειναι το πιο σημαντικο, αλλα και σαν προσεγγιση περιστατικου και στρατηγικης.
Μπατζετ επιτρεποντος παντα.
 

alex7

Well-Known Member
Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος

Σιγουρα θα επελεγα αλλον, η διαφορα με αυτο που μπορεις να παρεις απο καποιον υψηλου επιπεδου γιατρο στο εξωτερικο ειναι χαωδης, οχι μονο σαν αποτελεσμα, που σιγουρα ειναι το πιο σημαντικο, αλλα και σαν προσεγγιση περιστατικου και στρατηγικης.
Μπατζετ επιτρεποντος παντα.
Με όλο το σεβασμό ,πως είσαι σίγουρος ότι θα έπαιρνες καλύτερο αποτέλεσμα σε έναν κορυφαίο ξένο ;Είναι θεωρητικό αυτό !Μπορει να μην πήγαινε τόσο καλά .Υπαρχουν πάντα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα σε κάθε κλινική .Εδω μέσα στο φόρουμ είδαμε παρά πολλά ακόμα και από κορυφαίες κλινικές
 

JimKan1

Well-Known Member
Με όλο το σεβασμό ,πως είσαι σίγουρος ότι θα έπαιρνες καλύτερο αποτέλεσμα σε έναν κορυφαίο ξένο ;Είναι θεωρητικό αυτό !Μπορει να μην πήγαινε τόσο καλά .Υπαρχουν πάντα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα σε κάθε κλινική .Εδω μέσα στο φόρουμ είδαμε παρά πολλά ακόμα και από κορυφαίες κλινικές
Για το αποτελεσμα ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος ακομα και στον καλυτερο να πας, το εχουμε δει πολλες φορες οπως ειπες.
Και στην Τουρκια μπορεις να πας σε μια τυχαια κλινικη που δεν την ξερει κανεις και να παρεις τρομερο αποτελεσμα, και αυτο το εχουμε δει, κι εγω το εχω δει και απο κοντα.
Το θεμα ειναι τι πιθανοτητες υπαρχουν σε καθε περιπτωση.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα σίγουρα δεν το ξέρει κανείς!Παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες όπως τι έχει να δώσει ο κάθε ασθενής απο ποιότητα και ποσότητα grafts!Έχουμε δει απο καλούς γιατρούς σούπερ αποτέλεσμα και άλλες φορές μετριότητες!Δεν είναι μόνο ευθύνη του γιατρού δλδ μεγάλο ποσοστό επιτυχίας παίζει και το δικό μας κομμάτι που είναι η ποιότητα του τριχωτού!
Εννοείται σαφώς ότι σε ένα καλό γιατρό λιγοστεύουν οι πιθανότητες αποτυχίας αλλά η εικόνα της μεταμόσχευσης μπορεί να διαφέρει απο ασθενή σε ασθενή και ας έχουν κάνει στον ίδιο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Μια χαρά σε είχε πάει!Αν εξαιρέσεις ότι έχει βάλει κάποια 2τριχα χοντρά μπροστά στο hairline το αποτέλεσμα σου είναι ωραιότατο και μόνο εμείς που τα ψάχνουμε με το μικροσκόπιο θα το βλέπαμε αλλά σαν γενική εικόνα είναι ωραιότατο!
 

m3e36

Well-Known Member
Μια τελευταια ερώτηση jim
Γράφεις οτι πέρνεις φινα 0.5 2 χρονια
Πριν λιγο καιρο ανοιξες poll για την φινα οσον αφορα τις παρενέργειες και ειχα την εντυπωση απο τα γραφομενα σου ότι εισαι αρνητικός.
Τελικα συνεχίζεις να πέρνεις?σου εχει βγαλει παρενέργειες?
*σορρυ αν τα εχεις αναφέρει καπου και δεν εχουν πεσει στην αντιληψη μου*
 

JimKan1

Well-Known Member
Μια χαρά σε είχε πάει!Αν εξαιρέσεις ότι έχει βάλει κάποια 2τριχα χοντρά μπροστά στο hairline το αποτέλεσμα σου είναι ωραιότατο και μόνο εμείς που τα ψάχνουμε με το μικροσκόπιο θα το βλέπαμε αλλά σαν γενική εικόνα είναι ωραιότατο!

Ευχαριστω Lover, γι αυτο λεω σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος και οχι απολυτα, γιατι υπαρχουν καποιες αστοχιες οπως αυτη που ανεφερες.
 

JimKan1

Well-Known Member
Μια τελευταια ερώτηση jim
Γράφεις οτι πέρνεις φινα 0.5 2 χρονια
Πριν λιγο καιρο ανοιξες poll για την φινα οσον αφορα τις παρενέργειες και ειχα την εντυπωση απο τα γραφομενα σου ότι εισαι αρνητικός.
Τελικα συνεχίζεις να πέρνεις?σου εχει βγαλει παρενέργειες?
*σορρυ αν τα εχεις αναφέρει καπου και δεν εχουν πεσει στην αντιληψη μου*

Δεν ειμαι αρνητικος στην φινα αδερφε, αρνητικος ειμαι στην παραπληροφορηση σχετικα με την φινα, οτι δηλαδη προκειται για καποιου ειδους καραμελα και οτι οσοι ισχυριζονται οτι τους εβγαλε παρανεργειες ειναι ειτε ψυχασθενεις ειτε ανηκουν σε μια μυστικη οργανωση που θελει να τη σαμποταρει, παρενεργειες μου εβγαλε στους 6 μηνες, σταματησα και ξαναξεκινησα με μιση δοση και περιοδικα διαλειματα και απο τοτε η μονη παρενεργεια που εχω ειναι οι σχεδον ανυπαρκτες πρωινες στυσεις, ενω η τριχοπτωση εχει σταθεροποιηθει πληρως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.


Από οτι βλέπω πήγες πολυ καλα. Φύτρωση υψηλή, κάλυψη καλή. Τώρα το οτι υπάρχουν κάποια διτριχα μπροστά ειναι κάτι που δεν παρατηρεί ο έξω κοσμος πέρα από τα μέλη του φόρουμ που κανουν zoom για να δουν τις λεπτομέρειες όπως ειπε και ο @LoverBoy και γενικά βλέπω διτριχα και σε αλλους γιατρούς που χρεώνουν και αρκετά παραπάνω από αυτόν που πήγες...
 

giwrgos8888

Active Member
Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος

Σιγουρα θα επελεγα αλλον, η διαφορα με αυτο που μπορεις να παρεις απο καποιον υψηλου επιπεδου γιατρο στο εξωτερικο ειναι χαωδης, οχι μονο σαν αποτελεσμα, που σιγουρα ειναι το πιο σημαντικο, αλλα και σαν προσεγγιση περιστατικου και στρατηγικης.
Μπατζετ επιτρεποντος παντα.
μια απο τα ιδια και εγω χθες με ειδε και παραδέχτηκε αυτο που βλεπω σε εμενα οτι στην αριστερη πλευρα μπηκαν λιγοτερα μοσχευματα και φαινεται ποιο αραιη
 
Ευχαριστω Lover, γι αυτο λεω σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος και οχι απολυτα, γιατι υπαρχουν καποιες αστοχιες οπως αυτη που ανεφερες.
Είδα τη μεταμόσχευσή σου. Όντως θα μπορούσε να πάει πολύ καλύτερα, αλλά νομίζω με μια πύκνωση θα φαίνεται πολύ καλά. Σκέφτεσαι να κάνεις 2η και αν ναι πού;
 

ch7.panos

Well-Known Member
Αδερφέ, έχεις κάνει νήμα για με τη μεταμόσχευσή σου; Υπάρχει λινκ;
 

JimKan1

Well-Known Member
Είδα τη μεταμόσχευσή σου. Όντως θα μπορούσε να πάει πολύ καλύτερα, αλλά νομίζω με μια πύκνωση θα φαίνεται πολύ καλά. Σκέφτεσαι να κάνεις 2η και αν ναι πού;
Δεν θα μπορουσε να παει πολυ καλυτερα με βαση το ποσα grafts μπηκαν και δεν χρειαζεται πυκνωση, ετσι φαινεται η μετ οταν βγαζεις φωτο με καλη αναλυση μπροστα σε δυνατο φως και οχι θωλες σελφι μεσα στο αμαξι η στον καναπε σου, το μονο που θα μπορουσε να παει καλυτερα ειναι να μην εχει πολυτριχα μπροστα αλλα ολα του Τυρκαλα ετσι ειναι, 2η σε 3 χρονια και αν, σιγουρα εξωτερικο παντως. Αν θες τιποτα αλλο στειλε μου μηνυμα μην χαλαμε το νημα.
 
Μπλουζα