pinacidil=regrowth

kapa

Μέλος του προσωπικού
ε τι αλλο,τα γνωστα... ανοιγει τα καναλια καλιου οπως η μινοξιδιλη και διαζοξιδη και δινει regrowth :violin: :guitarist :brut: :22m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

icesensei

New Member
Απ: pinacidil=regrowth

kapamarou είπε:
ε τι αλλο,τα γνωστα... ανοιγει τα καναλια καλιου οπως η μινοξιδιλη και διαζοξιδη και δινει regrowth :violin: :guitarist :brut: :22m:

good... thnx θα το τσεκαρω. καπα για τοκοτριενολες τι γνώμη έχεις... εβαλά και συμπλήρωμα όπως είδες που ήταν σε μελέτη είδα λέει βοηθάει σε καθαρισμό συκωτιού, μειωση κακης χοληστερίνης, μείωση ρίσκου διαβήτη...μείωση πλάκας σε καρωτίδα (carotid artery). Τελικά όμως για τριχόπτωση τι πιστεύεις???

Pinacidil
σε φορουμ λεει ότι χρησιμοποιείται στη Ρωσσία οπότε κάπου θα υπάρχει data για αποτελέσματα...
Pinacidil: Widely used as an OTC alternative to Rogaine (minoxidil) in Russia & probably most of the rest of the former Soviet Union. Massive sales, been used by millions of people over the last few years since it has come out, doesn't seem like any downsides or horror stories ever emerged.
ο ίδιος χρήστης λέει ότι είναι καλο και μπορεί να συγκριθεί με rogaine...ενώ αναφέρει λιγότερα sides "για μενα το minoxidil τείνει να είναι δυσκολότερο στη χρήση προκαλεί παρενέργειες όπως κνησμο και πιτυρίδα και κάποια απώλεια μαλλιών που οφείλεται σε κόλλημα & κατάλοιπα όταν προσπαθω χτενιστω για να το βγάλω από τα μαλλιά"
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: pinacidil=regrowth

icesensei είπε:
good... thnx θα το τσεκαρω. καπα για τοκοτριενολες τι γνώμη έχεις... εβαλά και συμπλήρωμα όπως είδες που ήταν σε μελέτη είδα λέει βοηθάει σε καθαρισμό συκωτιού, μειωση κακης χοληστερίνης, μείωση ρίσκου διαβήτη...μείωση πλάκας σε καρωτίδα (carotid artery). Τελικά όμως για τριχόπτωση τι πιστεύεις???
για τριχοπτωση δεν ξερω...
πολλες ουσιες θα διαβασεις οτι βοηθουν,αλλα στην πραξη? :chinscratch
οι μισοι λενε οτι βοηθαει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: pinacidil=regrowth

icesensei είπε:
pinacidil αποτελεσματικότερο απο diazoxide 8)
ειναι,το οτι εχει η μινοξιδιλη το FDA δεν σημαινει οτι ειναι το αποτελεσματικοτερο growth
υπαρχουν και πιο αποτελεσματικα :m04:
 

icesensei

New Member
Απ: pinacidil=regrowth

σου δινω pdf τσεκ, επισης όλα αυτα τελικα γινονται minoxidil sulphate :mad: τελικά..,
ειμαι πολύ γρήγορο ψαχτήρι δεν φαντάζεσαι καπα...δεν ασχολούμαι πάνω απο λεπτά και βρίσκω τα πάντα όλα...βέβαια αυτό δεν το κάνω σχεδό ποτέ για τριχόπτωση... το φορουμ έχει παραπάνω από όσα χρειάζομαι να ξέρω.

Επίσης δες εκτος από ότι έγραψα ότι είναι ανώτερο από diazoxide, την πιο ισχυρή μορφή του p-1075
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: pinacidil=regrowth

icesensei είπε:
σου δινω pdf τσεκ, επισης όλα αυτα τελικα γινονται minoxidil sulphate :mad: τελικά..,
ειμαι πολύ γρήγορο ψαχτήρι δεν φαντάζεσαι καπα...δεν ασχολούμαι πάνω απο λεπτά και βρίσκω τα πάντα όλα...βέβαια αυτό δεν το κάνω σχεδό ποτέ για τριχόπτωση... το φορουμ έχει παραπάνω από όσα χρειάζομαι να ξέρω.

Επίσης δες εκτος από ότι έγραψα ότι είναι ανώτερο από diazoxide την πιο ισχυρή μορφή του p-1075

τα ραστα θα ρθουν δεν ειναι στο χερι τους ::)
 

kos1987

New Member
Απ: pinacidil=regrowth

sorry για το :eek:fft: καπα, να ρωτησω κατι?Τα καναλοΚ φαρμακα οπως η μινοξ μπορουν να δωσουν απο μονα τους αισθητο regrowth στις 39 μερες?Απο την εμπειρια σ ρωταω με πολλους χρηστες...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: pinacidil=regrowth

kos1987 είπε:
sorry για το :eek:fft: καπα, να ρωτησω κατι?Τα καναλοΚ φαρμακα οπως η μινοξ μπορουν να δωσουν απο μονα τους αισθητο regrowth στις 39 μερες?Απο την εμπειρια σ ρωταω με πολλους χρηστες...
σε πολλους και απο τις πρωτες 14 μερες ειναι αισθητη η επανεκφυση,τα Κ φαρμακα δινουν αμεσα αποτελεσματα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikipitri

Member
Απ: pinacidil=regrowth

kapamarou είπε:
εναν με ΑΑ ναι και σε 3 μηνες,αν ειναι διαχυτη αλωπεκια ειναι ζορικα τα πραγματα

Γιατί λες ότι είναι δύσκολα σε περίπτωση διάχυτης αλωπεκίας? αυτό το καταλαβαίνω στην περίπτωσή μου, αλλά που το στηρίζεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: pinacidil=regrowth

mikipitri είπε:
Γιατί λες ότι είναι δύσκολα σε περίπτωση διάχυτης αλωπεκίας? αυτό το καταλαβαίνω στην περίπτωσή μου, αλλά που το στηρίζεις?
απο αναφορες δικες σας,η διαχυτη ειναι ζορικη,ο συναδελφος nomoreloss και sovagg δοκιμασαν σχεδον τα παντα
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,453.0.html
 

mikipitri

Member
Απ: pinacidil=regrowth

kapamarou είπε:
απο αναφορες δικες σας,η διαχυτη ειναι ζορικη,ο συναδελφος nomoreloss και sovagg δοκιμασαν σχεδον τα παντα
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,453.0.html
ας προστεθώ και εγω στο club των συναδέλφων με διάχυτη αλωπεκία που έχουν δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα ΔΙΧΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
αν και ίσως είναι off topic σε εμάς μάλλον η μίνοξ, η φίνα και τα λοιπά είναι απλά νεράκι στο κεφάλι μας...
και δυστυχώς με τη μεταμόσχευση να αποτελεί κίνδυνο για schockloss (εμφύτευση ανάμεσα στα υπάρχοντα), ίσως πρέπει να αποδεχτούμε την κατάστασή μας, όπως είπε και ο nomoreloss (εντύπωση μου προκαλέι το σχεδόν τέλειο αποτέλεσμα του conte της γιούβε --> σας παραπεμπω στο τοπικ με τους διάσημους)
 
Μπλουζα