Η hdc στην αθήνα για προσωπικές συναντήσεις.

nine

Active Member
http://www.hairtransplants-hdc.com/lang-gr/Κόστος-Μεταμόσχευσης-Μαλλιών/pageid-38/

Τιμολογιακή πολιτική της παραπάνω κλινικής. Σοβαρά τώρα; Θα έχει κόσμο εκεί πέρα; Η μόνο ο Φιουρής θα είναι;

Ρε βάλτε μυαλό.

ΥΓ. Η πλάκα είναι ότι γράφουν το εξής στη παραπάνω σελίδα. "Affordable and competitive prices...". Ναι ισχύει. Για τον Κόκκαλη και τον Βαρδή Βαρδινογιάννη.

Πανακριβα!! Ακομα και 2.5 το grafts πολλα ειναι.
Αν δινουν καποια εγγυηση αποτελεσματος/επιστροφη χρηματων η 2η δωρεαν αν δεν πας καλα μονο τοτε συμφερει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Adriano θεωρίες οτι τα επαγγέλματα αυτά πρέπει να αμοιβονται καλύτερα από έναν γιατρό?ειδικά αν είναι και χειρουργός κιόλας?
Ναι. Δεν είπα ότι ένας γιατρός πρέπει να παίρνει χαμηλό μισθό. Απλά αυτοί που παράγουν τον πλούτο (οι παραπάνω ) αυτοί πρέπει να έχουν μεγαλύτερο κέρδος από αυτό. Ο γιατρός πρέπει να παίρνει πολλά για πάρα πολλούς λόγους. Όχι όμως παραπάνω από τους ανθρώπους που δημιουργούν καθημερινά πλούτο. Αν έρθω στο σπίτι σας τώρα θα βρω smart tvs , κινητά android, iphone, θα βρω καλοριφέρ, θα βρω χίλια δύο θαύματα της μηχανικής. Δεν θα βρω λαβίδες και γάζες σίγουρα. Το ξέρω είμαι εριστικός. Αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Και ευτυχώς μετασχηματίζεται το οικονομικό μοντέλο. Και όλα θα πάνε εκεί που πρέπει.
Ένας τραγουδιστής; ένας καλλιτέχνης;

Στην Ελλάδα ήδη πήγαν οι αμοιβές εκεί που πρέπει να είναι. Έχει γίνει ήδη ένα καλό ξεσκαρτάρισμα.

Ενας ποδοσφαιριστης?

Ομοίως και για τους ποδοσφαιριστές.

Οταν ενας υδραυλικος παει για μια ωρα και περνει 30-50 ευρω για μια ζημια σε ενα σπιτι ενω ο αλλος μεσα σε 8 ωρες που μαμιετε σε ενα εργοστασιο περνει 20-25 ευρω .συμφωνεις?

Mάλιστα συμφωνώ. Γιατί είναι μια δουλειά που χρειάζεται skillset που δεν το έχουν όλοι. Ο υδραυλικός ο κανονικός έχει σπουδάσει. Έχει άδεια άσκησης επαγγέλματος. Αρκεί να κόβεται η απαραίτητη απόδειξη.

Αδέρφια ξαναλέω δεν θέλω να προσβάλλω κανένα. Είναι η άποψή μου τα παραπάνω. Δεν περιμένω να την ενστερνιστεί κανένας.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τουλαχιστον δεν περνουν φακελακια οι κλινικες ειτε ελλαδα ειτε αλλου.
Ενω οι Γιατροι εμ πλουτιζαν εμ ηθελαν και τα εξτραδακια τους.
 

Adriano

Well-Known Member
Τουλαχιστον δεν περνουν φακελακια οι κλινικες ειτε ελλαδα ειτε αλλου.
Ενω οι Γιατροι εμ πλουτιζαν εμ ηθελαν και τα εξτραδακια τους.
Για αυτό και θα πάρουν αυτό που αξίζουν από εδώ και πέρα. Ως προς αυτό είμαι αισιόδοξος.
 

naruto

Well-Known Member
Μια χαρα ανταγωνιστης του Lorenzo ειναι η HDC.O cvial για τις 2 μεταμοσχευσεις του στον Ισπανο οπως ειπε πληρωσε ενα Χ ποσο.Με την 3,5 ευρω/graft τιμη που πηρε απο τους Κυπριους θα πληρωνε σχεδον το ιδιο ποσο.Αν επαιρνε την ''φιλικη'' τιμη των 2,5 ευρω θα πληρωνε λιγοτερα μεν,οχι ομως τραγικα λιγοτερα.
Επομενως οταν 2 εταιρειες προσφερουν το ιδιο σχεδον προιον σε παραπλησιες τιμες τοτε ειναι ανταγωνιστες.

Εμενα η αιρετικη μου αποψη ειναι πως το κοστος των μεταμοσχευσεων και γενικα των αισθητικων επεμβασεων ειναι δικαιολογημενα ψηλο.Γιατι με την μεταμοσχευση δεν αγοραζεις μαλλια,''αγοραζεις'' καλη ψυχολογια(οπως εχουν δηλωσει πολλα παιδεια που εκανα πως ειναι πολυ χαρουμενοι επειτα).Κ η καλη ψυχολογια εχει ανεκτιμητο κοστος.
Βεβαια μπορει να το βλεπω εγω ετσι που εχω μια σχετικη οικονομικη ανεση για μεταμοσχευση...
 

Flosk

Well-Known Member
Adriano το πακετακι θα το προτεινα για οποιαδηποτε κλινικη που πηγαινουν μελη του φορουμ. Οχι μονο για την εν λογω..
Επισης να παει απο τα 2,5 στο 1,5 επειδη το λες εσυ το θεωρω εντελως ασκοπο κ´ ατοπο. Εσυ θα το δεχοσουν αν καποιος σου ελεγε στη δουλεια σου να πας απο τα 2100 στα 1350 και δεν τον ηξερες καν. Συμφωνω οτι δεν εντεχει η τσεπη μας και δεν εχουμε την δυνατοτητα αλλων Ευρωπαιων και οτι για μας ειναι πολλα αλλα διαφωνω με το να λεμε ειναι πολλα να πανε στα μισα χωρις συντομισμενες ενεργειες απο εμας κ´ ελειψη σοβαρων επιχειρηματων. Μην ξεχναμε οτι η αγορα ειναι πολυ μεγαλη και ο καθενας απο εμας πολυ λιγος απο μονος του. Πολυ φιλικα παντα Adriano
 
Τελευταία επεξεργασία:

Adriano

Well-Known Member
Εμενα η αιρετικη μου αποψη ειναι πως το κοστος των μεταμοσχευσεων και γενικα των αισθητικων επεμβασεων ειναι δικαιολογημενα ψηλο.Γιατι με την μεταμοσχευση δεν αγοραζεις μαλλια,''αγοραζεις'' καλη ψυχολογια(οπως εχουν δηλωσει πολλα παιδεια που εκανα πως ειναι πολυ χαρουμενοι επειτα).Κ η καλη ψυχολογια εχει ανεκτιμητο κοστος.
Βεβαια μπορει να το βλεπω εγω ετσι που εχω μια σχετικη οικονομικη ανεση για μεταμοσχευση...

Δεν είναι αιρετική. Είναι η αντίθετη, Η άποψη των κλινικών.Η εκμετάλλευση της ψυχολογικής αστάθειας ενός καραφλούλη.
Εμένα την ψυχολογία για παράδειγμα μου την ανεβάζει το κωλαράκι της κοπέλας μου. Το μαλλί το θέλω γιατί βαρέθηκα να κουρεύω κοντά τα μαλλιά μου και θέλω μια αλλαγή.
 

Adriano

Well-Known Member
Adriano το πακετακι θα το προτεινα για οποιαδηποτε κλινικη που πηγαινουν μελη του φορουμ. Οχι μονο για την εν λογω..
Επισης να παει απο τα 2,5 στο 1,5 επειδη το λες εσυ το θεωρω εντελως ασκοπο κ´ ατοπο. Εσυ θα το δεχοσουν αν καποιος σου ελεγε στη δουλεια σου να πας απο τα 2100 στα 1350 και δεν τον ηξερες καν. Συμφωνω οτι δεν εντεχει η τσεπη μας και δεν εχουμε την δυνατοτητα αλλων Ευρωπαιων και οτι για μας ειναι πολλα αλλα διαφωνω με το να λεμε ειναι πολλα να πανε στα μισα χωρις συντομισμενες ενεργειες απο εμας κ´ ελειψη σοβαρων επιχειρηματων. Μην ξεχναμε οτι η αγορα ειναι πολυ μεγαλη και ο καθενας απο εμας πολυ λιγος απο μονος του.

Δεν διαφωνώ σε τίποτα. Για την μείωση μισθού μου απλά δεν μπορεί να γίνει για λόγους σοβαρούς. Δεν παράγουμε εγώ με την HDC το ίδιο προιόν.
Αφού είναι τόσο μεγάλη η αγορά γιατί τότε ο Φιουρής ψαρεύει και από Ελλάδα πελατάκια; Αφού δεν τα έχουν ανάγκη.
 

aeratos28

Just aeratos
Adriano συμφωνω σε όλα αυτά που λες και θα τα βρεις σε καθε σπιτι συμφωνω επισης πως είναι χρήσιμα όλα αυτά που κάνουν κτλ..με τη λογική που έχεις σε αυτό όμως θα σου δώσω ένα παρόμοιο παράδειγμα..για να μπορέσουν όλοι αυτοί οι άνθρωποι να κάνουν όλα αυτά που έκαναν,υπάρχει μία προϋπόθεση καταρχήν..να υπάρχει ή υγεία αυτων των ανθρώπων..αν δεν υπήρχε ο γιατρός να λύσει τα οποια προβλήματα υγείας δημιουργούνται δεν θα ήταν κανείς σε θέση να κάτσει να σκεφτεί,δημιουργήσει και εν τέλη να προσφέρει αυτά τα προϊόντα..θεωρώ πολύ πιο σημαντικό το έργο του γιατρού ,παρά τα επιτεύγματα απλά της τεχνολογίας.ένα ακόμα παράδειγμα,πριν χρόνια έκανε χειρουργείο καρδιάς ο πατέρας μου και ο γιατρός τότε του έσωσε τη ζωή πραγματικά..αν δεν υπήρχε ο γιατρός,ο πατέρας μου δεν θα μπορούσε σε καμία περίπτωση να δημιουργησει αυτά που δημιούργησε γιατί πολύ απλά δεν θα υπήρχε στη ζωη
 

aeratos28

Just aeratos
Επίσης συμφωνω και με αυτό που είπε ο flosk..είναι σαν να σου πει κάποιος adriano σχεδόν 50% μείωση του μισθου σου..ας παραγεις οτιδήποτε θέλεις η νομίζεις ότι παραγεις..το ότι ψαρεύει πελατακια, είναι λογικό που το κάνει,έχει ανταγωνισμό πολλές εταιρίες και πρέπει να ψάχνεται πάντα ..όλοι το κάνουν αυτό και σε κάθε κλάδο..όλοι θέλουν να διαφημίζονται με κάθε τρόπο..
 

naruto

Well-Known Member
Δεν είναι αιρετική. Είναι η αντίθετη, Η άποψη των κλινικών.Η εκμετάλλευση της ψυχολογικής αστάθειας ενός καραφλούλη.
Εμένα την ψυχολογία για παράδειγμα μου την ανεβάζει το κωλαράκι της κοπέλας μου. Το μαλλί το θέλω γιατί βαρέθηκα να κουρεύω κοντά τα μαλλιά μου και θέλω μια αλλαγή.
Κ μενα μου φτιαχνει τη διαθεση το κωλαρακι της κοπελας μου αλλα δεν μου αρκει αυτο, ειμαι σιγουρος θα ημουν πολυ πιο ευτιχισμενος αν μαζι με το κωλαρακι ειχα και τη δυνατοτητα να φτιαχνω τα μαλλια μου οπως θελω και μου αρεσουν,για την παρτυ μου και μονο.Μπορει να ακουγετε πολυ επιφανειακο αυτο αλλα η εξωτερικη εμφανιση παιζει τεραστιο ρολο στη ψυχολογια,τουλαχιστον σε ατομα ωραιοπαθη οπως παραδεχομαι οτι ειμαι εγω.
Ενας φιλος με θεοστραβα κ απαισια δοντια,πληρωσε αρκετα χιλλιαρικα για να τα φτιαξει.Το αποτελεσμα,εγινε αλλος ανθρωπος,και σε θεμα εμφανισης και σε θεμα προσωπικοτητας.Το κομπλεξ του για τα ασχημα δοντια του τον κρατουσε πισω σε ολα.Αντε πες του τωρα αυτουνου οτι δεν αξιζαν τα λεφτα που επενδυσε για τον εαυτο του.
Εδω βλεπεις παιδεια που κανουνε οικονομιες χρονων με 2 και 3 δουλειες για να αγορασουν το αμαξι των ονειρων τους.Χαιροντε αγοραζοντας ενα κομματι λαμαρινα και 4 λαστιχα.Αν αυτο τους κανει ευτιχυσμενους ομως τοτε καλα κανουν
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ακριβως flosk..όλοι το κάνουν αυτό..δεν το συζητάμε καν..είναι η διαφήμιση πάνω από όλα ,tour γιατρών οι οποίοι έχουν πελάτες από παντού..τεράστια φήμη αυτό το πράγμα..όλα θέμα marketing είναι παιδιά..
 

Flosk

Well-Known Member
Διαβαζοντας το μνμ του Naruto νομιζα πως εγραφε" και μενα μου αρεσει ο κωλος της κοπελας ΣΟΥ και ενω αρχικα επαθα σοκ μετα εκλασα στα γελια που καταλαβα πως εκανα λαθος. Χαχαχαχαχ
 

naruto

Well-Known Member
Xaxaxaax
και αν αντι για κωλαρακι
εχει και κωλ-ΑΡΑ
αλα Beyonce και shakira τοτε ακομα καλυτερα.
Εγω την δικια μου την ταιζω καλα και την εχω πρηξει να δωσει εμφαση σε squats και γενικα ασκησεις για τα ποδια ;)
 

Adriano

Well-Known Member
Διαβαζοντας το μνμ του Naruto νομιζα πως εγραφε" και μενα μου αρεσει ο κωλος της κοπελας ΣΟΥ και ενω αρχικα επαθα σοκ μετα εκλασα στα γελια που καταλαβα πως εκανα λαθος. Χαχαχαχαχ
Ναι ρε χαλαρά. Αφού της την έχουν πέσει και με μένα να έρχομαι να την δω. Και λογικά θα σας αρέσει ο κώλος της!!! χαχαχαχαχαχαχα
 

Adriano

Well-Known Member
Adriano συμφωνω σε όλα αυτά που λες και θα τα βρεις σε καθε σπιτι συμφωνω επισης πως είναι χρήσιμα όλα αυτά που κάνουν κτλ..με τη λογική που έχεις σε αυτό όμως θα σου δώσω ένα παρόμοιο παράδειγμα..για να μπορέσουν όλοι αυτοί οι άνθρωποι να κάνουν όλα αυτά που έκαναν,υπάρχει μία προϋπόθεση καταρχήν..να υπάρχει ή υγεία αυτων των ανθρώπων..αν δεν υπήρχε ο γιατρός να λύσει τα οποια προβλήματα υγείας δημιουργούνται δεν θα ήταν κανείς σε θέση να κάτσει να σκεφτεί,δημιουργήσει και εν τέλη να προσφέρει αυτά τα προϊόντα..θεωρώ πολύ πιο σημαντικό το έργο του γιατρού ,παρά τα επιτεύγματα απλά της τεχνολογίας.ένα ακόμα παράδειγμα,πριν χρόνια έκανε χειρουργείο καρδιάς ο πατέρας μου και ο γιατρός τότε του έσωσε τη ζωή πραγματικά..αν δεν υπήρχε ο γιατρός,ο πατέρας μου δεν θα μπορούσε σε καμία περίπτωση να δημιουργησει αυτά που δημιούργησε γιατί πολύ απλά δεν θα υπήρχε στη ζωη

Δεν διαφωνώ ρε aerate. Θεάρεστο το έργο των γιατρών. Αλλά δεν αξίζει στην αγορά όσο το έργο ενός από των παραπάνω. Τι να κάνουμε; Τεράστια αξία η ζωή. Αλλά όχι ακριβή αξία αυτού που την σώζει (μιλάω ως προς την αμοιβή του).
 
Μπλουζα