Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Ξεκινάω κι εγώ απο σήμερα με valproic acid, το έφτιαξα με το υγρό, όχι τα χάπια, σε περιεκτικότητα 7% , με οινόπνευμα και γλυκερίνη.

40 ml το διάλυμα Depakine, +67 ml καθαρό οινόπνευμα 70%, +7 ml γλυκερίνη.

Να αναφέρω πως δεν θα ήθελα να επηρεάσω κανένα μέλος για το valproic acid. Δεν νγωρίζουμε αν και τι παρενέργειες μπορεί να προκύψουν απο μακροχρόνια ή μη μακροχρόνια χρήση. Είναι καθαρά και μόνο δική μου επιλογή και αν προκύψουν παρενέργειες θα είναι καθαρά και μόνο δική μου ευθήνη, όπως και στον καθένα εδώ που το χρησιμοποιεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

roukoun

Member
και εγω το ξεκιναω απο Δευτερα.ακουγεται αρκετα ελπιδοφορο οποτε ελπιζουμε.

θεωρητικα γνωριζουμε τι παρενεργειες θα μπορουσε να εχει?
 

dimi9

New Member
Αν προσθέταμε στο διάλυμα depakine αντί για οινόπνευμα ή γλυκερίνη, φυσιολογικό ορό θα είχαμε αποτέλεσμα;
 

Warp

Member
Μου προκαλεσε ξηροδερμια στο σημειο που το εφαρμοζω. Λογικα ειναι απο PG. Τι μου προτεινετε?
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
dimi9 είπε:
Αν προσθέταμε στο διάλυμα depakine αντί για οινόπνευμα ή γλυκερίνη, φυσιολογικό ορό θα είχαμε αποτέλεσμα;

Δεν θα κάνει απορρόφηση, αρα δεν θα έχει αποτέλεσμα.. το θέμα είναι να φτάσει η ουσία στον θύλακα.


Warp είπε:
Μου προκαλεσε ξηροδερμια στο σημειο που το εφαρμοζω. Λογικα ειναι απο PG. Τι μου προτεινετε?

Δοκίμασε γλυκερίνη αντι propylene glycol
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Fenimore είπε:
Ξεκινάω κι εγώ απο σήμερα με valproic acid, το έφτιαξα με το υγρό, όχι τα χάπια, σε περιεκτικότητα 7% , με οινόπνευμα και γλυκερίνη.

40 ml το διάλυμα Depakine, +67 ml καθαρό οινόπνευμα 70%, +7 ml γλυκερίνη.

Να αναφέρω πως δεν θα ήθελα να επηρεάσω κανένα μέλος για το valproic acid. Δεν νγωρίζουμε αν και τι παρενέργειες μπορεί να προκύψουν απο μακροχρόνια ή μη μακροχρόνια χρήση. Είναι καθαρά και μόνο δική μου επιλογή και αν προκύψουν παρενέργειες θα είναι καθαρά και μόνο δική μου ευθήνη, όπως και στον καθένα εδώ που το χρησιμοποιεί.

φωτο πριν και μετα στα σημεια εφαρμογης:9m:
 

sito

Active Member
Θελω και γω να ξεκινησω αλλα σε οποιοδηποτε φαρμακειο εχω παει στην περιοχη μου, μου λενε οτι ειναι σε ελλειψη....
 

lab_rat

Member
sito είπε:
Θελω και γω να ξεκινησω αλλα σε οποιοδηποτε φαρμακειο εχω παει στην περιοχη μου, μου λενε οτι ειναι σε ελλειψη....
Και εγω στις διακοπες που ημουν δυσκολευτηκα πολυ να βρω! Πλακωσαμε και τα πηραμε ολα?? 8)
 

Άκης

Administrator
Fenimore είπε:
Ξεκινάω κι εγώ απο σήμερα με valproic acid, το έφτιαξα με το υγρό, όχι τα χάπια, σε περιεκτικότητα 7% , με οινόπνευμα και γλυκερίνη.

40 ml το διάλυμα Depakine, +67 ml καθαρό οινόπνευμα 70%, +7 ml γλυκερίνη.

Πόσο περιεκτικότητα σε valproic acid περιέχεται στο διάλυμα και σου βγήκε 7%?

Δεν ξέρω αν κάποιος δοκίμασε κάποια διαδικασία να αφαιρούμε τα έκδοχα από τα Chrono χάπια (ή τα χάπια Depakine γενικά), εγώ απλώς τα έκανα σκόνη και τα έβαλα στο διάλυμα, όπου παρατήρησα ότι τα έκδοχα (μάλλον) παρέμεναν αδιάλυτα και είναι πάνω πάνω στο τελικό διάλυμα, σαν νιφάδες.

sito είπε:
Θελω και γω να ξεκινησω αλλα σε οποιοδηποτε φαρμακειο εχω παει στην περιοχη μου, μου λενε οτι ειναι σε ελλειψη....
Έτσι και με εμένα, ρώτησα σε πάνω από 5 φαρμακεία για να το βρω και τελικά βρήκα τα Depakine Chrono.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Admin είπε:
Πόσο περιεκτικότητα σε valproic acid περιέχεται στο διάλυμα και σου βγήκε 7%?

Δεν ξέρω αν κάποιος δοκίμασε κάποια διαδικασία να αφαιρούμε τα έκδοχα από τα Chrono χάπια (ή τα χάπια Depakine γενικά), εγώ απλώς τα έκανα σκόνη και τα έβαλα στο διάλυμα, όπου παρατήρησα ότι τα έκδοχα (μάλλον) παρέμεναν αδιάλυτα και είναι πάνω πάνω στο τελικό διάλυμα, σαν νιφάδες.

Το διάλυμα το έφτιαξα με το Depakine σε "σιρόπι". Όχι τα χάπια. Το μπουκαλάκι του είναι 40 ml και σε περιεκτικότητα 20% valproic acid (200 mg valproic acid / ml).
Σε αυτά τα 40 ml πρόσθεσα 67 ml οινόπνευμα 70%, και 7 ml γλυκερίνη.
 

somari

Active Member
Λοιπό το συγκεκριμένο φαρμάκι δουλεύει 100% σε regrowth, τώρα το πόσο μπορεί να αντιμετωπίσει τον "εχθρό" δε ξέρω
 

xDante

Member
Εγω συνεχιζω ακαθεκτος εφαρμογη καθημερινα και απαρεγκλιτα χνουδι και μικρες τριχουλες φουλ ( το εχουν παρατηρήσει και φιλοι μου χωρις να του το πω) σε αυτο το σημειο θα ήθελα να αρχίσω να εχω αμφιβολίες για το όχημα απορρόφησης και ειδικότερα την γλυκερινη δεν ξερω παιδιά αλλά λες και δεν υπαρχειυπάρχει καθόλου απορρόφηση και μενει αν οχι ολη η περισσοτερη πανω στο κεφαλι... πολυ λιπαροτητα και λεω να περασω σε προπυλαινογλυκολη ....
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
xDante είπε:
Εγω συνεχιζω ακαθεκτος εφαρμογη καθημερινα και απαρεγκλιτα χνουδι και μικρες τριχουλες φουλ ( το εχουν παρατηρήσει και φιλοι μου χωρις να του το πω) σε αυτο το σημειο θα ήθελα να αρχίσω να εχω αμφιβολίες για το όχημα απορρόφησης και ειδικότερα την γλυκερινη δεν ξερω παιδιά αλλά λες και δεν υπαρχειυπάρχει καθόλου απορρόφηση και μενει αν οχι ολη η περισσοτερη πανω στο κεφαλι... πολυ λιπαροτητα και λεω να περασω σε προπυλαινογλυκολη ....

Eφόσον έχεις αποτέλεσμα τότε υπάρχει και απορρόφηση. Εγώ πάντως με 6% γλυκερίνη του συνολικού διαλύματος το νιώθω να απορροφάτε αρκετά εύκολα θα έλεγα.
Αν δεν έκανε αυτό το "άφρισμα" όταν το βάζεις θα θύμιζε πάρα πολύ την υφή / απορροφητικότητα του rogaine foam.
 

somari

Active Member
crossfire είπε:
somari είπε:
Λοιπό το συγκεκριμένο φαρμάκι δουλεύει 100% σε regrowth, τώρα το πόσο μπορεί να αντιμετωπίσει τον "εχθρό" δε ξέρω

για τον εχθρο εχουμε αλλα.....για πες για το regrowth?

Eπειδή είχα ένα θέμα με τα προηγούμενα γυαλιά μου (λόγω σμήγματος και ότι ήταν αλουμινένια μου δηλητηρίασαν το δέρμα) έχασα μαλλί στο σημείο της φαβορίτας, σε σημείο που όταν μακραίνει να δείχνει άδεια. Για πειραματισμό, αυτόν τον καιρό, έβαζα ΚΑΙ εκεί ΒΠΟ, και παρατήρησα τώρα που ξαναμάκρυνε πως πύκνωσα και εκεί. Απλά για αυτό μιλάω για "τον εχθρό", καθώς σε εκείνο το σημείο δεν επιτίθεται η ΔΥΤ
 
Μπλουζα