Ενδιαφέρομαι για μμ

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εντ μεταξύ στις φωτό που έχει ανεβάσει η medijeunesse παίζει να μην είναι καμία δικιά της.χαχαχαχαα η τελευταία που βλέπω που δείχνει έναν τύπο είναι και πολύ παλιά κιόλας και αν δεν κάνω λάθος είναι η από τον hasson η από τον rahal..ρε τους απίστευτους.χαχααχ

Σωστά!
Το 1, 4 και 8 ειναι H & W και το 3 & 5 ειναι Feller
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aris81

Well-Known Member
Όλες οι προσφορες μας ειναι εγγραφως, προφανως.

Σε εμένα ήταν τηλεφωνικώς,δεν νομίζω να χρειάζεται να ανεβάσω screenshot με την κλήση από την κλινική σας.

Σας έγραψα ένα mail όπου σας απέστειλα τις φωτογραφίες για εκτίμηση,συμπλήρωσα ένα pdf περί ιατρικού ιστορικού και
μου στείλατε ένα e-mail με link με παραπομπή σε ένα 12σέλιδο pdf "κατάλογος υπηρεσιών".

Ε-mail που να έχετε σχεδιάσει πάνω στις φωτογραφίες μου και το τελικό κόστος,δεν έλαβα από εσάς.
Έλαβα όμως από όλους τους άλλους που έστειλα φωτογραφίες.

Από εσάς μόνο μία κλήση από μία συνεργάτιδά σας.

Aν θέλετε μπορείτε να ανεβάσετε την έγγραφη προσφορά που μου κάνατε,
αλλά δε θέλω να σας φέρω σε δύσκολη θέση.

Όσον αφορα το έγγραφο που αναφερεται αν θελετε ανεβαστε το να το δει και το κοινο του φορουν να σας πει την γνωμη του
μιας και σας βλεπω κατευθειαν στην ...επίθεση.
Η σαφηνεια όρων με την ισχυ των όρων αλλα και με το μαχητο της πιθανης μελλοντικής αξίωσης ειναι εντελώς διαφορετικά πραγματα.
Παρόμοιες εγγυησεις δινουν εδω και δεκαετίες "κλινικές" και στην Ελλάδα.

Καμία επίθεση...
Θέλετε να ανεβάσω ένα έγγραφο στα γερμανικά;

Αν νομίζετε ότι κάποια κλινική της Κων/πολης θα ρισκάρει να βγει κάποιος στο youtube και να διαμαρτυρηθεί π.χ.για το ποσοστό φύτρωσης,
με αποτέλεσμα να χάσει μελλοντικούς Ευρωπαίους πελάτες,σας διαβεβαιώ ότι είναι συμφερότερο για εκείνους να αναλάβουν
δωρεάν μια δεύτερη μμ αποκατάστασης.

Για μένα υπήρξατε η αρχική μου επιλογή για μεταμόσχευση,έτσι για να μη νιώθετε αμυνόμενος και θα χαιρόμουν να την έκανα στην Ελλάδα,
αντί για την Τουρκία.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Τουρκια και δωρεαν επεμβαση λογω μη επιτευξης προσδοκομενου αποτελεσματος δεν υπαρχει.Στην Ευρωπη μπορει,στην Τουρκια ξεχαστε το.
 

Aris81

Well-Known Member
Υπάρχει, έχει κάνει Γερμανός που γνωρίζω.
Και δεν αναφέρομαι στην κλινική που πήγα εγώ.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Σε ποια αν επιτρεπεται;Θα αποτελει εξαιρεση,η τουρκικη αγορα βασιζεται σε αυτο το μοντελο,ερχεσαι πληρωνεις φευγεις.Δεν σου αρεσει;Μαθαινεις να ζεις με αυτο.Δεν εχουν ενδοιασμους να μην πετυχει ενα αποτελεσμα,εχουν χιλιαδες υποψηφιους απο πισω να περιμενουν
 

Aris81

Well-Known Member
Σε ποια αν επιτρεπεται;Θα αποτελει εξαιρεση,η τουρκικη αγορα βασιζεται σε αυτο το μοντελο,ερχεσαι πληρωνεις φευγεις.Δεν σου αρεσει;Μαθαινεις να ζεις με αυτο.Δεν εχουν ενδοιασμους να μην πετυχει ενα αποτελεσμα,εχουν χιλιαδες απο πισω.

Έχει αναφερθεί η κλινική στο forum και δεν είναι "πρώτης γραμμής" τύπου Erdogan,κ.λ.π.

Η διαδικασία ήταν,πραγματογνωμοσύνη σε δερματολόγο κοινής αποδοχής στη Γερμανία.
Να σημειώσω ότι η κλινική έχει παράρτημα/γραφεία στο Βερολίνο.
Ο δερματολόγος διαπίστωσε μικρότερο ποσοστό φύτρωσης από το προβλεπόμενο,χωρίς υπαιτιότητα του ασθενή,
ο οποίος πήγε μετά από μερικούς μήνες και έκανε διορθωτική.

Ήθελα να το γράψω στο δικό μου thread,για να μην μπαχαλεύω το thread εδώ,αλλά...
Η συγκεκριμένη κλινική μου έκανε προσφορά 2600grafts και όλη τη μεταμόσχευση/εισιτηρια/παραμονή ΔΩΡΕΑΝ,
όταν διαπίστωσε μέσω του mail που έστειλα τις φωτογραφίες μου,τη δημοφιλία των social media μου,
εξαιτίας ενός χόμπι που έχω.

Αυτό που θα έπρεπε να κάνω ήταν...
Κάθε μήνα 2 φωτογραφίες στο fb group της κλινικής,δύο φωτογραφίες στο Instagram,ένα video στο youtube,
για 16 μήνες

Το αναφέρω,απλά για να υπάρχει
 

vlafo

Well-Known Member
Αν έχεις ξεκαθαρίσει από την αρχή όλα τα δεδομένα και γνωρίζεις πως να τα θέσεις και να τα διεκδικήσεις σε πιθανή μελλοντική αποτυχία και είσαι διατεθειμένος να τους τρέξεις,τότε αποζημιώνεσαι.
Για να μπορέσεις να διεκδικείς,πρέπει να ξέρεις τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις σου.
 

tol

Well-Known Member
Η συγκεκριμένη κλινική μου έκανε προσφορά 2600grafts και όλη τη μεταμόσχευση/εισιτηρια/παραμονή ΔΩΡΕΑΝ,
όταν διαπίστωσε μέσω του mail που έστειλα τις φωτογραφίες μου,τη δημοφιλία των social media μου,
εξαιτίας ενός χόμπι που έχω.

Αυτό που θα έπρεπε να κάνω ήταν...
Κάθε μήνα 2 φωτογραφίες στο fb group της κλινικής,δύο φωτογραφίες στο Instagram,ένα video στο youtube,
για 16 μήνες

Φιλε Ari, ολο αυτο το υλικο που θα ανεβαζες, θα το ελεγχε η κλινικη ή θα ηταν μια ανεξαρτητη παρουσιαση; Θα επρεπε να ανεβαζεις κολακευτικες φωτογραφιες/video ή αντιπροσωπευτικες της πραγματικοτητας;

Το ρωτω, για να διαπιστωσω αν, οσοι ανεβαζουν υλικο στις τουρκικες κλινικες, ειναι καθοδηγουμενοι ή οχι.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Σε εμένα ήταν τηλεφωνικώς,δεν νομίζω να χρειάζεται να ανεβάσω screenshot με την κλήση από την κλινική σας.

Σας έγραψα ένα mail όπου σας απέστειλα τις φωτογραφίες για εκτίμηση,συμπλήρωσα ένα pdf περί ιατρικού ιστορικού και
μου στείλατε ένα e-mail με link με παραπομπή σε ένα 12σέλιδο pdf "κατάλογος υπηρεσιών".

Ε-mail που να έχετε σχεδιάσει πάνω στις φωτογραφίες μου και το τελικό κόστος,δεν έλαβα από εσάς.
Έλαβα όμως από όλους τους άλλους που έστειλα φωτογραφίες.

Από εσάς μόνο μία κλήση από μία συνεργάτιδά σας.

Aν θέλετε μπορείτε να ανεβάσετε την έγγραφη προσφορά που μου κάνατε,
αλλά δε θέλω να σας φέρω σε δύσκολη θέση.



Καμία επίθεση...
Θέλετε να ανεβάσω ένα έγγραφο στα γερμανικά;

Αν νομίζετε ότι κάποια κλινική της Κων/πολης θα ρισκάρει να βγει κάποιος στο youtube και να διαμαρτυρηθεί π.χ.για το ποσοστό φύτρωσης,
με αποτέλεσμα να χάσει μελλοντικούς Ευρωπαίους πελάτες,σας διαβεβαιώ ότι είναι συμφερότερο για εκείνους να αναλάβουν
δωρεάν μια δεύτερη μμ αποκατάστασης.

Για μένα υπήρξατε η αρχική μου επιλογή για μεταμόσχευση,έτσι για να μη νιώθετε αμυνόμενος και θα χαιρόμουν να την έκανα στην Ελλάδα,
αντί για την Τουρκία.

Αγαπητέ Aris81,
Δεν πουλαμε ...αυτοκίνητα με τιμοκαταλογο για να στελνουμε γραπτες προσφορες χωρις να σε εχει εξετασει ο ιατρός.
Η μεταμόσχευση μαλλιών ειναι μια χειρουργική πράξη και δεν γίνεται να εκτιμηθεί με ακρίβεια μεσω φωτογραφιών.
Για αυτο και πάντοτε δίνεται μια προσεγγιστική τιμή κόστους.
Και το γεγονός ότι σε κάλεσε η consultant αντι να σου στελνει προσφορές κτλ. ειναι πολυ πιο επαγγελματικό, δειχνει
ενδιαφερον και προσωπική προσεγγιση.
Ανεβασε ελευθερα αυτα που σου στειλαμε εμεις, αν και τα έχει ανεβασει η κλινική ως ΠΡΩΤΟ ποστ EVER!

Αν αυτο εσυ το θεωρείς μη-επαγγελματισμό και θεωρεις το να εχει μια κλινική 3 ...πακετα με κοινο παρονομαστη τα "άπειρα τριχοθυλάκια", ως pio σοβαρό, καλα κάνεις.
Εμείς θεωρούμε ότι πρεπει να εξεταασει ο ιατρός τον ενδιαφερόμενο.
Αν δεν γινεται, κανουμε βιντεοκληση
Αν δεν γινεται, κανουμε κλήση.
Αν δεν γινεται ουτε αυτο, το αφηνουμε εκεί.
Ο λόγος που δεν προτιμησες την κλινική μας δεν νομίζω να ειναι οτι σε πηραμε τηλεφωνο για την προσφορα μας.

Όσον αφορά την απόψη του Αναστασακη για τις εγγυήσεις κτλ ειναι δημοσιευμενη εδω και χρόνια.

 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Έχει αναφερθεί η κλινική στο forum και δεν είναι "πρώτης γραμμής" τύπου Erdogan,κ.λ.π.

Η διαδικασία ήταν,πραγματογνωμοσύνη σε δερματολόγο κοινής αποδοχής στη Γερμανία.
Να σημειώσω ότι η κλινική έχει παράρτημα/γραφεία στο Βερολίνο.
Ο δερματολόγος διαπίστωσε μικρότερο ποσοστό φύτρωσης από το προβλεπόμενο,χωρίς υπαιτιότητα του ασθενή,
ο οποίος πήγε μετά από μερικούς μήνες και έκανε διορθωτική.

Ήθελα να το γράψω στο δικό μου thread,για να μην μπαχαλεύω το thread εδώ,αλλά...
Η συγκεκριμένη κλινική μου έκανε προσφορά 2600grafts και όλη τη μεταμόσχευση/εισιτηρια/παραμονή ΔΩΡΕΑΝ,
όταν διαπίστωσε μέσω του mail που έστειλα τις φωτογραφίες μου,τη δημοφιλία των social media μου,
εξαιτίας ενός χόμπι που έχω.

Αυτό που θα έπρεπε να κάνω ήταν...
Κάθε μήνα 2 φωτογραφίες στο fb group της κλινικής,δύο φωτογραφίες στο Instagram,ένα video στο youtube,
για 16 μήνες

Το αναφέρω,απλά για να υπάρχει

Ενταξει, απάντησες στις επιφυλάξεις μου...
Καλή επιτυχία στην επεμβαση σου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Η elitehair εχει γραφεια απο οσο γνωριζω στην γερμανια και εχουν ακουστει πολλα ευτραπελα για τους εκει εκπροσωπους της κλινικης.
Στους youtubers που προμοταρουν την συγκεκριμενη κλινικη ναι μπορει να το κανει.Αυτο και παλι δεν λεει κατι ομως.Δεν αποτελει πρακτικη ενσωματωμενη στο post-op customer service αλλα επιλεγμενη στρατηγικη για τους promoters.
Το θεμα δεν ειναι οι λιγοι youtubers αλλα οι χιλιαδες που περνανε απο εκει.Σε μια κλινικη της τουρκιας,ειχαν παει δυο φιλοι πελατες,στον εναν αποφασισαν να βαλουν 3500 grafts και στον αλλον αλλα 3500 grafts.Την ιδια ωρα εβγαιναν απο τα δωματια των χειρουργειων αλλοι πελατες που επιασαν την κουβεντα και ανακαλυψαν οτι και σε αυτους ειχαν βαλει 3500.Γενικα φορτωνουν οσο θελουν η οσο κρινουν με το ματι η οσο ανεβαζει το κερδος τους,χωρις τηρηση πρωτοκολλων που στην Ευρωπη θεωρουνται imperative.Γενικα αυτο αποτελει την νορμα στην τουρκικη αγορα,καλο ειναι να το γνωριζουν οσοι ενδιαφερονται για low cost κλινικες Τουρκιας.Στις χαμηλες τιμες ειναι ενσωματωμενο και το αυξημενο ρισκο αποτυχιας σαν σιωπηλος αγραφος ορος και η απροσωπη σχεση μεταξυ υποψηφιου και κλινικης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aris81

Well-Known Member
@Anastasakis Hair Clinic
Οι υπόλοιποι πως το κάνουν και μάλιστα με μία απόκλιση στον αριθμό grafts π.χ.2300-2600grafts;
Και αν και σας είπα πως δε θέλω να σας φέρω σε δύσκολη θέση...
Ας πούμε ότι πρώτα θα έπρεπε να με εξετάσει ο γιατρός,για να μου κάνετε προσφορά.
Η συνάδελφός σας,υπό ποιες προϋποθέσεις μου έκανε τηλεφωνική προσφορά(τιμή και grafts)
χωρίς να με έχει δει ο γιατρός;
Ας το αφήσουμε καλύτερα εδώ φίλτατε.
Άσχετος με μμ μπορεί να είμαι,αλλά όχι χαζός.

Φιλε Ari, ολο αυτο το υλικο που θα ανεβαζες, θα το ελεγχε η κλινικη ή θα ηταν μια ανεξαρτητη παρουσιαση; Θα επρεπε να ανεβαζεις κολακευτικες φωτογραφιες/video ή αντιπροσωπευτικες της πραγματικοτητας;

Το ρωτω, για να διαπιστωσω αν, οσοι ανεβαζουν υλικο στις τουρκικες κλινικες, ειναι καθοδηγουμενοι ή οχι.

Έλα ντε...Δεν ξέρω...
Και πως ήταν σίγουροι ότι το αποτέλεσμα θα τους δικαίωνε;

Την πρόταση την απέρριψα εξ'αρχής.

Πάντως η δική μου εμπειρία από video περί Τουρκίας,ήταν στην πλειοψηφία τους από Άγγλους και Γερμανούς που έκαναν μεταμόσχευση.
Κάποιοι από αυτούς,έγιναν μετά τη μμ,κάτι σαν "εκπρόσωποι" της κλινικής.
Άλλος δίνει κωδικό έκπτωσης για προϊόντα τριχόπτωσης.
Άλλος κάνει συμβουλευτική,ενώ στα πρώτα βίντεό του πριν πάει Κων/πολη,δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα.

Α,ξέρω και έναν γνωστό μποντυμπίλντερ με κανάλι που έκανε δωρεάν,αλλά το είπε εξ΄αρχής

Υ.Γ. Δεν αναφέρομαι στην EliteHair, όσο αφορά την δωρεάν αποκατάσταση,το έγραψα και παραπάνω.
Και ο Γερμανός,δεν ήταν youtuber,αλλά ένας μεσήλικας Γερμανός που επέμεινε να πάρει ότι πλήρωσε

Δεν ξέρω αν είναι καινούργιες στρατηγικές αυτές,αλλά σε εμένα συνέβη
 

Barca35

Member
φιλε μου, αμα μπεις στο site της κλινικης, υπαρχει ενα πακετο στα 2590 ευρω, για οσα μοσχευματα χρειαζεσαι. Κανεις το consultation με τον γιατρο, σου κανει τις τομες ο γιατρος, επιβλεπει την διαδικασια ο γιατρος και σου σχεδιαζει την hairline ο Cinik... Αν επιλεξεις αυτη την κλινικη θα σου προτεινα αυτο το πακετο.
σε ευχαριστώ φίλε μου θα το ελέγξω!! έχεις να προτινεις καμία κλινική;
 

Barca35

Member
Μάλιστα !Ένα άλλο που με προβληματίζει είναι πως από Erdogan,hlc και από aygin έφαγα άκυρο μου είπαν ότι η περίπτωση μου δεν είναι για μμ ενώ από cinik ,arenamed μου είπαν για 3000 με 3300 grafts!!!
 

Barca35

Member
Την κλινικη φιλε μου
Μάλιστα !Ένα άλλο που με προβληματίζει είναι πως από Erdogan,hlc και από aygin έφαγα άκυρο μου είπαν ότι η περίπτωση μου δεν είναι για μμ ενώ από cinik ,arenamed μου είπαν για 3000 με 3300 grafts!! Και κάτι ακόμα ισχύει ότι με την τεχνική DHI τα ποσοστά επιβίωσης των μοσχευμάτων είναι υψηλότερος ?ευχαριστώ!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

piros75

Well-Known Member
Μάλιστα !Ένα άλλο που με προβληματίζει είναι πως από Erdogan,hlc και από aygin έφαγα άκυρο μου είπαν ότι η περίπτωση μου δεν είναι για μμ ενώ από cinik ,arenamed μου είπαν για 3000 με 3300 grafts!! Και κάτι ακόμα ισχύει ότι με την τεχνική DHI τα ποσοστά επιβίωσης των μοσχευμάτων είναι υψηλότερος ?ευχαριστώ!!!
για βάλε φωτογραφίες σου να δούμε και εμείς γιατί σε απέκλεισαν...
 
Μπλουζα