Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

vag25

Well-Known Member
somari είπε:
Τι μέρα παρά μερα μου λες, μιλάμε το δέρμα ήρθε στα λογικά του, ούτε που θυμάμαι πλέον κάθε πότε λούζομαι...

Κατσε θυμαμαι που αυτο ειχε αρχισει με το σαπουνι ετσι?Ισως το vpa να βοηθησε ακομα περισσοτερο.Αυτο ειναι πολυ θετικο.
Στο μαλλι βαζεις αυτο με το δαφνελαιο ετσι?
Δοκιμασες καμια φορα αυτο με τη λεβαντα?

alekate ναι θα σου στειλω,απλα δεν ειναι το μοναδικο,υπαρχουν πολλα και δεν ξερω αν ειναι το καλυτερο.Δεν εχω δοκιμασει πολλα αλλων εταιριων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

somari

Active Member
Κοιτα τωρα που ειναι στα τελειωματα λουζομαι με οποιο πιασω πρωτο... οποτε ναι τα δοκιμασα και τα 2
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
lab_hair είπε:
Chs είπε:
Απαιτητικό παιδί.. 8) εμένα nw 2 στα 30 - 35 μου δεν θα με χάλαγε καθόλου! Ας ελπίσουμε αδερφέ lab ότι είμαστε η τυχερή γενιά που θα δούμε και εφαρμόσουμε την εξέλιξη με νεα φάρμακα στο μέλλον.. Πάνω από όλα σου εύχομαι χρόνια πολλά, καλά και με ΥΓΕΙΑ! :)
Χαχαχα!! Ευχαριστω Chs Ετσι ειναι! Υγεια παω απολα!! Αλλα αν ειναι να τα εκατοστησουμε... ε μεχρι τοτε του φουστη, θα εχει βρεθει κ η λυση!!:D

Σημερα πηγα για κουρεμα και μ πε και ο κομμωτης μ οτι αρχισε το μαλλι να ξαναπαιρνει τα πανω του!

Θα βρεθεί αγορίνα.. ήδη εδώ μέσα έχουμε εναν μεγα πειραματιστή και ψαγμένο "και ο νοών νοείτω :legal" που ξέρει πολλά και βλέπει λαμπρό μέλλον στας θεραπείας. Lab λες στα 60 μας να καθόμαστε με τζίβες και κρασάκι και να συζητάμε για τα παλιά, τότε που χάναμε τα μαλλιά μας? :beach:
 

xxxray

Member
θα συζητάμε σίγουρα για τα παλιά για τότε που μας σηκωνόταν! και το μαλλί δεν θα μας νοιάζει καθόλου τότε
 

kos1987

New Member
xxxray είπε:
θα συζητάμε σίγουρα για τα παλιά για τότε που μας σηκωνόταν! και το μαλλί δεν θα μας νοιάζει καθόλου τότε


Να μαστε καλα μεχρι τοτε και θα μας σηκωνεται μια χαρα, εε με μια μικρη βοηθεια φανταζομαι... Για το μαλλι δεν ξερω σιγουρα αλλα μαλλον θα εχουμε φουλ γιατι η πραγματικη οριστικη θεραπεια θα εχει βγει στην αγορα, αλλα αμα η Ελληνικη οικονομια συνεχισει ετσι...ποιος θα μπορει να τη χαρει.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kos1987 είπε:
xxxray είπε:
θα συζητάμε σίγουρα για τα παλιά για τότε που μας σηκωνόταν! και το μαλλί δεν θα μας νοιάζει καθόλου τότε


Να μαστε καλα μεχρι τοτε και θα μας σηκωνεται μια χαρα, εε με μια μικρη βοηθεια φανταζομαι... Για το μαλλι δεν ξερω σιγουρα αλλα μαλλον θα εχουμε φουλ γιατι η πραγματικη οριστικη θεραπεια θα εχει βγει στην αγορα, αλλα αμα η Ελληνικη οικονομια συνεχισει ετσι...ποιος θα μπορει να τη χαρει.

Κωστή μου σε πιάνω απροετοίμαστο... τα καλασνικοφ τι τα έχουμε βρε για μόστρα?? :rifle ληστείες στο όνομα της θεραπείας!
 

kos1987

New Member
Chs είπε:
kos1987 είπε:
xxxray είπε:
θα συζητάμε σίγουρα για τα παλιά για τότε που μας σηκωνόταν! και το μαλλί δεν θα μας νοιάζει καθόλου τότε


Να μαστε καλα μεχρι τοτε και θα μας σηκωνεται μια χαρα, εε με μια μικρη βοηθεια φανταζομαι... Για το μαλλι δεν ξερω σιγουρα αλλα μαλλον θα εχουμε φουλ γιατι η πραγματικη οριστικη θεραπεια θα εχει βγει στην αγορα, αλλα αμα η Ελληνικη οικονομια συνεχισει ετσι...ποιος θα μπορει να τη χαρει.

Κωστή μου σε πιάνω απροετοίμαστο... τα καλασνικοφ τι τα έχουμε βρε για μόστρα?? :rifle ληστείες στο όνομα της θεραπείας!

Εγω ενα δικανο απο τον παππου μου εχω...
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Georgex6 είπε:
παιδια ανεβαστε και καμια συνταγη μαγειρικης μονο αυτο λειπει απο το thread :pPP

γενηθητω το θέλημα σου..

Τοματίνια confit di afana triha.

ΥΛΙΚΑ

120 γρ. τοματίνι
20 γρ. ελαιόλαδο
2 γρ. δεντρολίβανο
4 γρ. σκόρδο (κομμένο σε μικρά κομμάτια)
10γρ. Βαλπροικό Οξύ
5ml. Μινοξιδιλη 5%
3 σταγόνες Ντουταστερίδη βιολογικής καλλιέργειας
1/2 κουταλιά του γλυκού RU 58841
1 γρ. ζάχαρη
αλάτι
πιπέρι
ΕΚΤΕΛΕΣΗ

Κόβουμε τα τοματίνια στη μέση, αλατοπιπερώνουμε, ρίχνουμε τη ζάχαρη, το δεντρολίβανο το σκόρδο και τα υπόλοιπα.

Ψήνουμε στο φούρνο στους 100° C για 2 ώρες.

By Ettore Botrini and Chs colaboration
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xDante

Member
απο σήμερα και έχοντας κλείσει μήνα με συγκέντρωση στο 8% περίπου μεταβαίνω σε συγκέντρωση 10-11%
 

lab_rat

Member
vag25 είπε:
lab_hair είπε:
Σημερα πηγα για κουρεμα και μ πε και ο κομμωτης μ οτι αρχισε το μαλλι να ξαναπαιρνει τα πανω του!

Eφοσον υπαρχει διαφορα φανταζομαι οτι δεν ειναι χνουδι,αλλα χνουδι που βγηκε και εγινε τριχα ή χνουδι που υπηρχε ηδη και εγινε τριχα.Η και τα 2.

Θυμαμαι οτι ειχες ΣΔ.Πως τα πας σε αυτον τον τομεα με το vpa?Και ειδικα σε θεμα φαγουρας θα ηθελα να μου πεις αν βλεπεις βελτιωσει.

ΥΓ.Χρονια πολλααα!!:D

Ναι ετσι ειναι! Και οι τριχουλες της μινοχ αναπτυσονται παραπανω παρολο που τη σταματησα, και εχω βγαλει τριχουλες σε σημεια που πριν δεν ειχα τιποτα!

Δεν ειχα ποτε ΣΔ, Αυξημενο σμηγμα στο κεφαλι ειχα με την εννοια αυτης της γυαλαδας στο κρανιο (και στο προσωπο γενικοτερα το καλοκαιρι) και της περιεργης ιφης. Αλλα τα συμπτωματα της ΣΔ δεν τα εχω...

Ευχαριστω πολυ!!! :)


Chs είπε:
lab_hair είπε:
Chs είπε:
Απαιτητικό παιδί.. 8) εμένα nw 2 στα 30 - 35 μου δεν θα με χάλαγε καθόλου! Ας ελπίσουμε αδερφέ lab ότι είμαστε η τυχερή γενιά που θα δούμε και εφαρμόσουμε την εξέλιξη με νεα φάρμακα στο μέλλον.. Πάνω από όλα σου εύχομαι χρόνια πολλά, καλά και με ΥΓΕΙΑ! :)
Χαχαχα!! Ευχαριστω Chs Ετσι ειναι! Υγεια παω απολα!! Αλλα αν ειναι να τα εκατοστησουμε... ε μεχρι τοτε του φουστη, θα εχει βρεθει κ η λυση!!:D

Σημερα πηγα για κουρεμα και μ πε και ο κομμωτης μ οτι αρχισε το μαλλι να ξαναπαιρνει τα πανω του!

Θα βρεθεί αγορίνα.. ήδη εδώ μέσα έχουμε εναν μεγα πειραματιστή και ψαγμένο "και ο νοών νοείτω :legal" που ξέρει πολλά και βλέπει λαμπρό μέλλον στας θεραπείας. Lab λες στα 60 μας να καθόμαστε με τζίβες και κρασάκι και να συζητάμε για τα παλιά, τότε που χάναμε τα μαλλιά μας? :beach:
Χαχα... ναι γιατι οχι!! Μαλλιαδες 60αριδες ταβλακι και καφε ελληνικο! Μη σου πω βαψομαλλιαδες :cheesy: .. αλλα οχι! Θα βρουμε και τροπο να μην ασπριζουν :grandpa:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
lab εγώ και τώρα θέλω να τα ασπρισω μου εχουν πει ότι μου πανε πολυ :blush: να δοκιμάσω το look ξέρεις κοκοράκι το μαλλί σε white.. μούφα ε λες? :chinscratch
 

crossfire

Well-Known Member
μπηκα και γω στο χορο....για να δουμε μηπως κοψουμε αυτο το regaine.....Τελος και το neoral
 

xDante

Member
crossfire99 είπε:
μπηκα και γω στο χορο....για να δουμε μηπως κοψουμε αυτο το regaine.....Τελος και το neoral

το regaine μπροστά στο vpa είναι νεράκι ....

θα δεις τρίχες νέες σε σημεία που δεν είχες πρίν...
εγώ είχα να δω τριχούλες μποστά περίπου μέχρι τη μέση πάνω απο 2-3 χρόνια και πλέον μιλάω για τρίχες σε ανάπτυξη και όχι χνούδι που φαίνεται με το μικροσκόπιο
τώρα πόσες αναγενείς-καταγενείς φάσεις πρέπει να περάσουν για να πάνε εκεί που πρέπει υπομονή να έχομε .....
downside με το οξυζενέ που έβαζα είναι κατάξανθες η και άσπρες :21m:
αλλά αν είναι να πάμε Nw2 απο NW6 και μπλέ πάλι δεν με χάλαγαν :blush:
 

nekon

Member
μαγκες παει τοσο καλα το vpa?απο sides ξερουμε-φοβομαστε τπτ?γιατι με μινοξ -σπιρο που χρησιμοποιω εδω και τρεις μηνες λιγα πραγματα.αν αρχισω εκτος απο μινοξ πρεπει να κοψω και σπιρο?παρακαλω καντε μια περιληψη οσοι μπορουν ποσο καιρο το χρησιμοποιουν και τι τους εχει δωσει.νομιζω ενδιαφερει πολυ κοσμο,αφου το thread ειναι πολυ μεγαλο για να το διαβασεις καλοκαιριατικα!!!
 

xDante

Member
ξύπνησα το πρωί και είμαι πρησμένος λόγω δοντιού γμτ..... και να σκεφτείς δεν πόνεσα πριν...

ξεκίνησα amoxil 500mg/8h για ένα 10ήμερο να το κόψω προσωρινά το vpa ?

υπάρχει περίπτωση αλληλεπίδρασης ? έστω και αν είναι τοπικό ?

Kos για διαφώτισέ με....
 

Capri

Member
Παιδιά καλημέρα κι από μένα!!!
Καινούριο μέλος στο forum αλλά όχι στον αγώνα,δυστυχώς!!!Παίδες,ήθελα τη γνώμη σας αν πιστεύετε ότι το vpa κάνει και για κοριτσάκια.Κυρίως για μείωση τριχόπτωσης ενδιαφέρομαι γιατί αυτές τις μέρες στο κεφάλι μου γίνεται της π**τάνας!Είμαι 31 και μετά απο ένα τριχοριζόγραμμα μου βγήκε το μαντάτο της ΑΑ.Αφού μου πήρε περίπου 9 μήνες να βρω ένα δερματολόγο που να πεισθεί ότι τα μαλλιά μου εγκαταλείπουν το κεφάλι μου(δε φαίνεται τίποτα ακόμα γι'αυτό),ξεκίνησα αντισυλληπτικά Οκτώβρη του 2010 και λίγο αργότερα φίνα(ω ναι!)και ήμουνα τούμπανο μέχρι τώρα που αναγκαστικά κάνω διακοπή λόγω μακροχρόνιας χρήσης.Να προσθέσω ότι με τα τοπικά δεν τα πήγα και πολύ καλά,με μινοξιδίλη δηλαδή δεν είδα βελτίωση και η περισσότερη έμενε στα μαλλιά μου κι έκανε κάτι ασπρίλες σα να με είχαν...ξέρετε τι στο κεφάλι(παρεπιπτόντως "κακές" κουβέντες επιτρέπονται ή όχι?).Θα εκτιμούσα τη γνώμη σας καθώς ό,τι έχω σώσει από την κόμη μου στο site αυτό οφείλεται!
Παρεπιπτόντως,xDante αν μου επιτρέπεις,σε οδοντίατρο πήγες να σου πει τι φταίει για το πρήξιμο γιατί η αντιβίωση δεν καταπολεμά την αιτία που πρήστηκες,απλά αντιμετωπίζει την έξαρση του φαινομένου δηλαδή το πρήξιμο σαν οντότητα.
Παιδιά συγνώμη αν σας κούρασα κι επίσης αν έκανα κάποια πατατιά με το post γιατί ακόμα είμαι νιούφης και μαθαίνω! Ευχαριστώ πολύ παιδιά!!!
 
Μπλουζα