ΤΥΡΚΑΛΑΣ 20/2/2023 ΑΔΥΝΑΜΗ ΔΟΤΡΙΑ.

Tetrakis

New Member
Σε άλλους πάντως έχει δώσει μετρήσεις δότριας ο Τυρκάλας αν δεις τα νήματα τους όπου έχουν ανεβάσει και το χαρτί με τις μετρήσεις. Γενικά ένας γιατρός μπορει να καταλάβει από την εμπειρία του αν μια δότρια είναι καλη ή όχι....Εδώ πολλές φορές το καταλαβαίνουμε και εμείς τα μέλη από τις φωτογραφίες και μονο..
Ναι δεν έχεις άδικο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tetrakis

New Member
Για Τυρκαλα μπορούμε να μιλήσουμε εδώ?? Ή απαγορεύεται?
Στα νήματα Αναστασακη λέμε τα υπόλοιπα.
Ο τυρκαλας πάντως φίλε κάνει την εξαγωγή σε ποσοστό 80% και ολόκληρη την τοποθέτηση. Προφανώς και για αυτό δεν έχει χρόνο να μπαίνει σε φόρουμ και να λογομαχεί.
 
Έχει καιρό που ψάχνει τρόπο να μετατοπίσει την επίθεση που δέχεται ο γνωστός γιατρός προς τον Τυρκαλα .Εμενα Γιαυτο με προσκαλεί να μιλήσω συνέχεια
ναι συμφωνώ, το έχω δει. Και χτες αν ειδες που κάτι έλεγαν οι αλλοι στο νήμα του Αναστασα που συζητούσαν για αυτον, και ο Κωστας απαντούσε με μπιχτές για τον Τυρκαλά
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Του έκανε μμ γιατί αν δεν του έκανε θα πήγαινε σε άλλον γιατρό ο ασθενής .Συνηθως έτσι κάνουν .

Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτό είναι αντιδεντολογικό όποιος γιατρός και να το κάνει. Το ιατρικώς σωστό ήταν (και είναι) να τον πείσει να μπει σε θεραπεία (αν έχει DUPA) αφού του αναλύσει πρώτα τις συνέπειες της μη συμμόρφωσης. Η συντριπτική πλειοψηφία των ασθενών δεν θα πει όχι, είναι βέβαιο απλά οι γιατροί δεν κάνουν την πρέπουσα προσπάθεια.
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι ρε εδώ μιλάς άνετα για Τυρκαλά..ότι θες λες ..δεν απειλεί με μηνύσεις αυτός και δεν υποδεικνύει σε κανέναν τι και πώς θα ρωτήσει .ούτε απαγορεύει ούτε τπτ..
Για Τυρκαλα μπορούμε να μιλήσουμε εδώ?? Ή απαγορεύεται?
Στα νήματα Αναστασακη λέμε τα υπόλοιπα.
 

alex7

Well-Known Member
Αντιλαμβάνεσαι ότι αυτό είναι αντιδεντολογικό όποιος γιατρός και να το κάνει. Το ιατρικώς σωστό ήταν (και είναι) να τον πείσει να μπει σε θεραπεία (αν έχει DUPA) αφού του αναλύσει πρώτα τις συνέπειες της μη συμμόρφωσης. Η συντριπτική πλειοψηφία των ασθενών δεν θα πει όχι, είναι βέβαιο απλά οι γιατροί δεν κάνουν την πρέπουσα προσπάθεια.
Συμφωνώ αλλά τουλάχιστον τους το επισημαίνει .Το κατά ποσό επιμένει βέβαια δεν το γνωρίζω .
 

witcher

Well-Known Member
Ναι ρε εδώ μιλάς άνετα για Τυρκαλά..ότι θες λες ..δεν απειλεί με μηνύσεις αυτός και δεν υποδεικνύει σε κανέναν τι και πώς θα ρωτήσει .ούτε απαγορεύει ούτε τπτ..
Ωραίο αυτό ναι..Σε αλλα νήματα θα γράφει ο καθένας οτι θέλει, αλλά σε νήματα μιας συγκεκριμένης κλινικής αν πάει να πει κάτι κάποιος ασθενής που δεν αρέσει στην κλινική θα έρχεται ο γιατρός να του κανει επίθεση για να σωπάσει ο ασθενής και να τα πάρει πίσω (έχουμε δει και πιο παλια νήματα που ασθενείς τα γυρισαν μολις μπήκε η κλινική μέσα στο νήμα τους και έσβησαν μηνύματα) ή αμα πάει να πει κάτι κάποιος αλλος να τον τραμπουκίζει και να απειλεί με μηνύσεις για να σταματήσει... Γιαυτο και παλια έμπειρα μέλη σταμάτησαν να του κανουν κριτική οπως ο @tol ή ο @Panos1982 , λόγω των απειλών του γιατρού με μηνύσεις....Το έχει βρει το κόλπο ο γιατρός πάντως, μπράβο του ;) :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ αυτή την ανάλυση δότριας εννοείς ότι την κάνεις πριν ξεκινήσει το χειρουργείο για να είμαστε ξεκάθαροι. Γιατί στα δωρεάν cons πριν κλειστεί το χειρουργείο τη διάγνωση της δότριας την κάνεις οπτικά.
ΔΕΝ γινεται οπτικα, γινεται με μικροσκοπιο χειρος αλλα χωρις εκτενεις και ασκοπα αναλυτικες μετρησεις.
Η πληρης αναλυση με μετρηση ΟΛΩΝ των παραμετρων γινεται τη ημερα του χειρουργειου απο οπου προκυπτει και το operative report και η ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΗ Donor capacity. (που εχω ξαναπει πως ειναι σαχλαμαρα)

Ειμαι βεβαιος πως οποιοσδηποτε επαγγελματιας της δικης μου εμπειριας και γνωσης σε οποιοδηποτε κλαδο μπορει να υπολογισει με ενα εργαλειο και με το ...ματι με ακριβεια 80%-90%+
Αυτο ΥΠΕΡΑΡΚΕΙ για να δεχθώ ή οχι ενα ασθενή για μεταμόσχευση.
ΠΟΤΕ η αποκλυση 10-20% δεν ειναι καθοριστική.
ΑΝ υπάρχει περισπτωση να ειναι, ο ασθενής ειναι ήδη ΜΗ υποψηφιος!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο φιουρης πάντως από την hdc άμα τον ρωτήσεις το απόθεμα της δότριας σου λέει ότι πάει αναλόγως ποσά μοσχεύματα θα καταφέρετε να βγάλετε στην πρώτη επέμβαση και σε κάθε επόμενη επέμβαση θα μειώνεται κατά 1000. Δηλαδή άμα βγάλει η δότρια 4000 στην πρώτη επέμβαση, στην δεύτερη θα βγάλετε 3000 στην Τρίτη 2000 κ.ο.κ το θεωρείτε αυτό σοβαρή εκτίμηση δότριας ;
Μερικοι γελανε ναι αλλα εγω εκανα 2 φορες μμ και στην 3 θα τους εμπιστευτω.
Και στην πρωτη καν δεν ηξερα τον Φιουρη ισως με ελεγε τα ιδια αλλα σωθηκα απο τα ελληνικα χασαπικα του τοτε.
Επισης ο Φιουρης εχει απορριψει παρα πολλα περιστατικα . Μια μερα πρεπει να δω τα pm μου ενα ενα να σας τα βγαλω στην φορα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Μερικοι γελανε ναι αλλα εγω εκανα 2 φορες μμ και στην 3 θα τους εμπιστευτω.
Και στην πρωτη καν δεν ηξερα τον Φιουρη ισως με ελεγε τα ιδια αλλα σωθηκα απο τα ελληνικα χασαπικα του τοτε.
Επισης ο Φιουρης εχει απορριψει παρα πολλα περιστατικα . Μια μερα πρεπει να δω τα pm μου ενα ενα να σας τα βγαλω στην φορα.
Γιαννη το να λες οτι η δοτρια λειτουργει βγαζοντας 1000 γκραφτς λιγοτερα τη φορα ΝΑΙ ειναι για γελια.
Απο εκει και περα δεν λεμε οτι δεν μπορεις να παρεις καλο αποτελεσμα και οτι δεν ειναι καλυτερη η κλινικη απο τα ελληνικα χασαπικα, αλλο το ενα αλλο το αλλο μην τα μπλεκουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Μερικοι γελανε ναι αλλα εγω εκανα 2 φορες μμ και στην 3 θα τους εμπιστευτω.
Και στην πρωτη καν δεν ηξερα τον Φιουρη ισως με ελεγε τα ιδια αλλα σωθηκα απο τα ελληνικα χασαπικα του τοτε.
Επισης ο Φιουρης εχει απορριψει παρα πολλα περιστατικα . Μια μερα πρεπει να δω τα pm μου ενα ενα να σας τα βγαλω στην φορα.
Καλά ρε john και εσύ απαντάς στον κάθε εναν?και σε ποιους ;Γελάμε.. πες τους να ασχοληθουν με καμία τουρκική κλινική όπως τον καταστροφέα τον γιαμαν, που είναι και η καψούρα πολλών , η καλύτερα ρώτησε τους τι έχουν να μας πουν για τον Γεωργίου και πόσο σοβαρά cons κάνει (που τον έχετε εύκολα ,κλάσεις ανώτεροι είστε ).Βρήκαν τώρα αφορμή και ξεπήδησαν από τα λαγούμια,οι δήθεν αντικειμενικοι.Πανως τους John !!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλά ρε john και εσύ απαντάς στον κάθε εναν?και σε ποιους ;Γελάμε.. πες τους να ασχοληθουν με καμία τουρκική κλινική όπως τον καταστροφέα τον γιαμαν, που είναι και η καψούρα πολλών , η καλύτερα ρώτησε τους τι έχουν να μας πουν για τον Γεωργίου και πόσο σοβαρά cons κάνει (που τον έχετε εύκολα ,κλάσεις ανώτεροι είστε ).Βρήκαν τώρα αφορμή και ξεπήδησαν από τα λαγούμια,οι δήθεν αντικειμενικοι.Πανως τους John !!
Κάποιοι που γελάνε στα like....εγω παραδέχομαι τα κάποια μείον της κλινικής.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Κάποιοι που γελάνε στα like....εγω παραδέχομαι τα κάποια μείον της κλινικής.
Και σε τιμά αυτό Γιάννη !Η καλύτερη απάντηση ομως ξέρεις ποια είναι ;τα repair περιστατικά από Τουρκία που έχετε σώσει.Αυτο αρκεί !Δεν σας βλέπουν καν
 

Corona

Member
Καλησπέρα.Σαν Θεσσαλονικιός με θιγούν αυτά που διαβάζω εδώ μέσα .Ειμαστε καλά παιδιά εμείς .Δεν εξαπατούμε τον κόσμο .Επειδη αυτές οι συζητήσεις με το ίδιο αντικείμενο ακριβως έχουν ξαναγίνει στο παρελθόν θα επαναλάβω αυτά που έχω ξαναπεί και παλιότερα κατόπιν παλιών συζητήσεων με τον γιατρό .Ο Θεσσαλονικιός γιατρός βλέπει προβλήματα που έχουν οι δότριες και τους λέει αυτό που βλέπει .Το έκανε και στην συγκεκριμένη περίπτωση .Το λέει ο συνάδελφος στην αρχή του νήματος .Του έκανε μμ γιατί αν δεν του έκανε θα πήγαινε σε άλλον γιατρό ο ασθενής .Συνηθως έτσι κάνουν .Γνωριζω ότι ο Lorenzo δεν θα έκανε και ίσως τον έβαζε σε θεραπεία πρώτα .

..Από ότι διάβασα και το μέλος εδώ δεν ειχε προσδοκίες για ενα πυκνό αποτέλεσμα και ήξερε οτι δεν θα έχει ενα αποτέλεσμα που θα στέκεται μονο του, γιαυτο λεει οτι θα ήθελε να έχει μια βάση για να συνδιάζει με τοππικ.....Ομως ενας αλλος γνωστός γιατρός του εξωτερικού που λες θα τον απέρριπτε και για το γεγονός οτι ένα μη επιθυμητό αποτέλεσμα θα ειναι κακή διαφήμιση για τη κλινική οπότε δεν θα έπαιρναν και το ρίσκο αν θα βγει ή οχι.....Θεωρώ και οτι ο Τυρκαλάς με το να αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις περισσότερη ζημιά κάνει στον ιδιο παρά καλό...Οπότε πιστεύω οτι δεν θα έπρεπε να τον ειχε αναλάβει.....
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Και επίσης κάποιοι που θυμούνται να βγάλουν την αντικειμενικότητα από την τσέπη τους όταν πρόκειται για κλινικές που δεν γουστάρουν θα πρέπει να αλλάξετε ροτα και να το δειτε λίγο αλλιώς γιατί εκτίθεστε.Εβλεπα μια παρουσίαση ανεξάρτητη του γιατρού Κεραμιδα (υπάρχουν και από άλλους φυσικά ειδικά από Τουρκία ) με τους γνωστούς άγνωστους να εκθειάζουν το αποτελεσμα και να βλέπουν μια τέλεια αλλαγή και εικόνα, εντωμεταξυ μαύρη μαυρίλα πλάκωσε και απορούσα πόσο καλή όραση έχουν και βλέπουν το σούπερ αποτέλεσμα σε τέτοιες συνθήκες .Αλλα είπαμε , κάθε κλινική που χρεώνει τσάμπα θα έχει πάντα την αμέριστη υποστήριξη από κάποιους , και η αντικειμενικότητα φυσικα πηγαινει περίπατο
 

witcher

Well-Known Member
Και σε τιμά αυτό Γιάννη !Η καλύτερη απάντηση ομως ξέρεις ποια είναι ;τα repair περιστατικά από Τουρκία που έχετε σώσει.Αυτο αρκεί !Δεν σας βλέπουν καν
μαλλον θίχτηκες γιατι ειπώθηκαν αλήθειες για τον αγαπημένο σου γιατρό στο Χαλάνδι που εκθειάζεις στα αποτελέσματα του και αν ειναι να του κάνεις κριτική κρυβεσαι στο λαγούμι σου και κάνεις πως δεν τα βλέπεις...γελάει ο κοσμος που το παίζεις και δήθεν αντικειμενικός...

δεν έκρινα καν την HDC που γενικα ειναι μια χαρά κλινικη, έκρινα τον τροπο υπολογισμού της δότριας του εκπροσώπου..

Δεν υπάρχει καμία καψούρα για καμια Τουρκία και ούτε έχω προτείνει πουθενά και σε κανέναν να πάει, αλλα μάλλον αυτό ειναι στην ατζέντα σου να κράζεις συνεχώς αυτη τη χώρα, που ολως τυχαίως το ιδιο κράξιμο με σένα κάνει η κλινική στο Χαλάνδρι που υποστηρίζεις και κάνεις τα στραβά μάτια...

Κάποτε έκανες ολόκληρη εξτρατεία για την FUT και προσπαθούσες να πείσεις το φόρουμ ποσο σημαντική ειναι κτλπ ολως τυχαίως μολις μπήκε η κλινική σου στο φόρουμ....μετά αφού σταμάτησε να κανει fut και άρχισε την fue σταμάτησες και την προώθηση της συγκεκριμένης τεχνικής όλως τυχαίως... ;)

εσυ που το παίζεις και δηθεν αντικειμένικός στην πολυ ταλαιπωρημένη δότρια του Edyuser1 από τον γιατρό σου έκανες τα στραβά μάτια, ενώ αν ηταν από αλλου θα έκραζες.... που πήγε η αντικειμενικότητα σου ρε γελοίε;

Στο νήμα του aldo ειχες μπει να υποστηρίξεις και πάλι τον γιατρό σου οτι ειναι μια χαρά το αποτέλεσμα του και οτι με ενα touch up θα ειναι οκ ενώ ήθελε repair και αφαίρεση πολυτριχων...τοσο ξεφτυλισμένος εισαι και μιλάς για αντικειμενικότητα ρε γελοίε; Βγαίνεις από το λαγούμι σου κάθε φορά να υποστηρίζεις τον συγκεκριμένο γιατρό και για ξεκάρφωμα κάνεις και θετικά comments για την HDC...

Η καλύτερη απάντηση σε σένα ξέρεις ποια ειναι; ειναι τα περιστατικά του που πήγαν για repair στον Γεωργίου από τον γιατρό που εκθειάζεις...που και σε αυτά τα νήματα κρυβόσουν στο λαγούμι σου οπως κάνεις κάθε φορά που κρινεται ο γιατρός σου...ξέρω σε πονάνε πολύ αλλά με ενα παυσιπονο και ενα ηρεμιστικό θα σου περάσει...


 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Αστεία πράγματα witcher ,πραγματικά οποίος έχει μάτια και όρεξη να διαβάσει σχόλια διαφόρων νημάτων θα καταλάβει τι λέω.Μπαλα στην εξέδρα επιχειρείς τώρα εσύ με αποτελέσματα από Αναστασάκη που μου ποσταρεις και νομίζεις θα ψαρωσω.Εγω σε αντίθεση με σένα και κάποιους ακόμη (σας ξέρω έναν έναν ) έχω εκφράσει ανοιχτά τις ενστάσεις μου και τους προβληματισμούς μου σε διάφορα περιστατικά ,εσύ όμως δεν μπορείς να πεις το ίδιο για σένα και για τους άλλους.Δεν θα χάσω το χρόνο μου να ποσταρω τα δεκάδες περιστατικά από Τουρκία και από κάτι κλινικουλες της Ελλάδας που τα βλέπατε όλα τέλεια .Ξαναλέω ,οποίος έχει μάτια και όρεξη μπορεί να ψάξει να τα βρει και να δει την αμερόληπτη στάση και διάθεση σας για κριτική,δεν βοηθάτε το φόρουμ αλλά ακολουθείτε μια γραμμή πολύ συγκεκριμένη .Μιλάει και ο witcher τώρα
 

witcher

Well-Known Member
Αστεία πράγματα witcher ,πραγματικά οποίος έχει μάτια και όρεξη να διαβάσει σχόλια διαφόρων νημάτων θα καταλάβει τι λέω.Μπαλα στην εξέδρα επιχειρείς τώρα εσύ με αποτελέσματα από Αναστασάκη που μου ποσταρεις και νομίζεις θα ψαρωσω.Εγω σε αντίθεση με σένα και κάποιους ακόμη (σας ξέρω έναν έναν ) έχω εκφράσει ανοιχτά τις ενστάσεις μου και τους προβληματισμούς μου σε διάφορα περιστατικά ,εσύ όμως δεν μπορείς να πεις το ίδιο για σένα και για τους άλλους.Δεν θα χάσω το χρόνο μου να ποσταρω τα δεκάδες περιστατικά από Τουρκία και από κάτι κλινικουλες της Ελλάδας που τα βλέπατε όλα τέλεια .Ξαναλέω ,οποίος έχει μάτια και όρεξη μπορεί να ψάξει να τα βρει και να δει την αμερόληπτη στάση και διάθεση σας για κριτική,δεν βοηθάτε το φόρουμ αλλά ακολουθείτε μια γραμμή πολύ συγκεκριμένη .Μιλάει και ο witcher τώρα

Ένας ξεφτιλισμένος εισαι που ο σκοπός που εισαι στο φόρουμ ειναι αβαντάρεις μια συγκεκριμένη κλινική και κάνεις τα στραβά μάτια στις κακοτοπιές της και να επιτίθεσαι σε αυτους που επιτίθεται και η κλινική που υποστηρίζεις....κρυβεσαι στο λαγούμι σου γελοίε οταν έρχεται η ώρα να κρινεις που θα μιλήσεις εσυ για αντικειμενικότητα...γελάνε και τα τσιμέντα μαζι σου..δεν σε παίρνει να μιλάς αυλοκόλακα...
αμα θες να εισαι αντικειμενικός τράβα να κρινεις τα περιστατικά που πήγαν για repair στον Γεωργίου από τον γιατρό σου, κρινε τις υποφωτισμένες παρουσιάσεις του που εκθειάζεις και ενημέρωσε τα μέλη οτι δεν παρέχει στοιχεία για να μπορεις να τα κρινεις, πήγαινε να κρινεις τη δότρια του edyuser1 που άφησε ο γιατρούλης σου αλλα και τα πολυτριχα που του έβαλε μπροστά μπροστά, πήγαινε να κρινεις το περιστατικό του aldo και τα πολύτριχα που του έβαλε στα temples που μπήκες να το υποστηρίξεις χαχαχαχα και κρυβόσουν μολις συνέβη το περιστατικό που ρωτούσε ο @aeratos28 , πήγαινε να κρινεις την ουλή του jacksmith αλλά και το αποτέλεσμα του αλλά και όσα συνέβησαν μεταξύ του γιατρού και του ασθενή, γιατι κρυβόσουν ρε γελοίε; που ειναι η αντικειμενικότητα σου;
Αιντε γελοίε που θα μιλήσεις εσυ για αντικειμενικότητα με αυτά που έχεις κάνει...

Υ.Γ.απορώ πάντως γιατί σταμάτησες να προωθείς την FUT ?? πήρες οδηγεία να σταματήσεις ???
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Τα ερωτήματα που έχει θέσει ο αερατος τα έχω θέσει και εγώ και έχω εκφράσει επανειλημμένα την επιθυμία μου να μάθω τι έχει γίνει γιατί αυτός είναι ο ρόλος μου σαν μέλος της παρούσας κοινοτητας ,σε προκαλώ να ανατρέξεις σε διάφορα νήματα ή στο ιστορικό των σχολίων μου και να δεις αν αβανταρω κάποιον,μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια.Γελαω όχι για τους χαρακτηρισμούς και τους ισχυρισμούς σου προς το πρόσωπο μου ,αλλά για το γεγονός ότι εκτοξεύονται από ένα άτομο σαν εσενα.Οταν φτάσεις στο σημείο να βρεις το θάρρος να τηρείς μια αντικειμενική και δίκαιη στάση ανεξαρτήτως κλινικών και γιατρών θα σου πω μπράβο
, προς το παρών θα πω ότι το φόρουμ και η κοινότητα δεν έχει τίποτα να κερδίσει από την παρουσία μελών σαν και του λόγου σου.Παρακαλω τα μέλη να ψάξουν να βρουν τις κριτικές του witcher/αυστηρου κριτή σε περιστατικά που δεν αφορούν Αναστασάκη και να έρθει στο παρών νήμα και να μας πει τι έχει ανακαλύψει.Μιλαει και ο witcher τωρα.
 
Μπλουζα