ΤΥΡΚΑΛΑΣ 20/2/2023 ΑΔΥΝΑΜΗ ΔΟΤΡΙΑ.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ποιο ειναι το σοβαρο ρε Κωστα; Οτι δεν γινεται αναλυση δοτριας (μια βασικη αναλυση λεμε οχι κατι τρελο) και προσαρμογη πλανου πανω στη δοτρια; Ξερεις καμια κλινικη Ελλαδα η Κυπρο που κανει κατι τετοιο;



Ενας γιατρος υπαρχει στην κλινικη και αυτος ειναι ο Τυρκαλας που ειναι ενδοκρινολογος.
Εγω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τι λέτε ρε παιδιά έχουμε απορρίψει τους μισούς εδώ μέσα από όσους ενδιαφέρονται για μεταμόσχευση λόγο δοτριας όλα υπάρχουν στα pm μου.
Ναι δεν κάνουμε μετρήσεις και σε βλέπει ο Κ. Φιουρης στα consultation μπορεί να καταλάβει και με το μάτι αν υπάρχει retro η dupa στις περισσότερες περιπτώσεις και οι φωτός επίσης πάνε και στους γιατρούς για την τελευταία αξιολόγηση αν και αυτοί επίσης δεν σε βλέπουν στις συναντήσεις. Εκτός την τελευταία που ήρθε η μια γιατρός.
 

Tetrakis

New Member
Σε ποια αναλυση αναφερεστε;
Αυτα ειναι κλινικη εξεταση( ματι κ μικροσκοπιο θες καταρχας) την οποια ο γιατρος για να αξιολογησει οφειλει να εχει γνωσεις.

Σε ενα αλλο μελος στη BHR τον LPP παντως τον βρηκαν.

Ο @Tetrakis μπορει ο ιδιος να μας πει το οτι δεν αξιολογησαν τη δοτρια τι σημαινει. Αν εννοει οτι δεν πηρε μετρησεις οκ, αλλα αυτο ειναι κατι αλλο.
Δεν πηρα μετρήσεις.Η δότρια μου είπαν ότι ήταν καλή. Μετρήσεις δεν πηρα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τι λέτε ρε παιδιά έχουμε απορρίψει τους μισούς εδώ μέσα από όσους ενδιαφέρονται για μεταμόσχευση λόγο δοτριας όλα υπάρχουν στα pm μου.
Ναι δεν κάνουμε μετρήσεις και σε βλέπει ο Κ. Φιουρης στα consultation μπορεί να καταλάβει και με το μάτι αν υπάρχει retro η dupa στις περισσότερες περιπτώσεις και οι φωτός επίσης πάνε και στους γιατρούς για την τελευταία αξιολόγηση αν και αυτοί επίσης δεν σε βλέπουν στις συναντήσεις. Εκτός την τελευταία που ήρθε η μια γιατρός.
Εμένα πάντως με καραμπινάτη retro δεν μου είπε τίποτα. Βέβαια ήταν το 2015 μπορεί από τότε να βελτιώθηκε. Πάντως, και το λέω γενικότερα (δεν απευθύνομαι σε σένα John, εγώ άλλα είδα στα cons και δεν αφορούν μόνο μια κλινική.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
To Ξέρω ότι δεν απευθύνεστε σε έμενα. Ξερω οτι πρεπει να βελτιωθει η κλινικη σε αυτο αλλα πολλες περιπτωσεις κανουν μπαμ με αδυναμες δοτριες. Απο εκει και περα οι περισσοτερες κλινικες βαζουν και αυτους μεσα για μμ χωρις ενημερωση
 

witcher

Well-Known Member
To Ξέρω ότι δεν απευθύνεστε σε έμενα. Ξερω οτι πρεπει να βελτιωθει η κλινικη σε αυτο αλλα πολλες περιπτωσεις κανουν μπαμ με αδυναμες δοτριες. Απο εκει και περα οι περισσοτερες κλινικες βαζουν και αυτους μεσα για μμ χωρις ενημερωση
Ο φιουρης πάντως από την hdc άμα τον ρωτήσεις το απόθεμα της δότριας σου λέει ότι πάει αναλόγως ποσά μοσχεύματα θα καταφέρετε να βγάλετε στην πρώτη επέμβαση και σε κάθε επόμενη επέμβαση θα μειώνεται κατά 1000. Δηλαδή άμα βγάλει η δότρια 4000 στην πρώτη επέμβαση, στην δεύτερη θα βγάλετε 3000 στην Τρίτη 2000 κ.ο.κ το θεωρείτε αυτό σοβαρή εκτίμηση δότριας ;
 

FreeThinker

Well-Known Member
Γιατρέ αυτή την ανάλυση δότριας εννοείς ότι την κάνεις πριν ξεκινήσει το χειρουργείο για να είμαστε ξεκάθαροι. Γιατί στα δωρεάν cons πριν κλειστεί το χειρουργείο τη διάγνωση της δότριας την κάνεις οπτικά.
 

JimKan1

Well-Known Member
Γιατρέ αυτή την ανάλυση δότριας εννοείς ότι την κάνεις πριν ξεκινήσει το χειρουργείο για να είμαστε ξεκάθαροι. Γιατί στα δωρεάν cons πριν κλειστεί το χειρουργείο τη διάγνωση της δότριας την κάνεις οπτικά.
Το εξελακι με τις μετρησεις εννοει
 
Δεν πηρα μετρήσεις.Η δότρια μου είπαν ότι ήταν καλή. Μετρήσεις δεν πηρα.
Σε άλλους πάντως έχει δώσει μετρήσεις δότριας ο Τυρκάλας αν δεις τα νήματα τους όπου έχουν ανεβάσει και το χαρτί με τις μετρήσεις. Γενικά ένας γιατρός μπορει να καταλάβει από την εμπειρία του αν μια δότρια είναι καλη ή όχι....Εδώ πολλές φορές το καταλαβαίνουμε και εμείς τα μέλη από τις φωτογραφίες και μονο..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Τα πάντα πότε τα έμαθες εσύ? Εδώ σταμάτησε να δίνει πληροφορίες από τις επεμβάσεις του στα περιστατικά που ανέβασε σαν παρουσιάσεις γιατί είμαστε μη ιατροί και δεν έχουμε δικαίωμα να κρίνουμε...και εσύ τα έμαθες όλα?? Από πού και ως που?? .
Υ.γ...
Αυτό,δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να μάθουμε τα πάντα για τον Σαλονικιό...αλλά να μάθουμε τα πάντα και για τον Χαλανδρινό..μην κάνεις skip αυτόν,λέγοντας πράγματα τα οποία δεν ισχύουν.
Για τον Αναστασακη εχουμε μαθει "ΤΑ ΠΑΝΤΑ" και καλως.

Ηρθε η ωρα του Σαλονικιου ;)
 

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα.Σαν Θεσσαλονικιός με θιγούν αυτά που διαβάζω εδώ μέσα .Ειμαστε καλά παιδιά εμείς .Δεν εξαπατούμε τον κόσμο .Επειδη αυτές οι συζητήσεις με το ίδιο αντικείμενο ακριβως έχουν ξαναγίνει στο παρελθόν θα επαναλάβω αυτά που έχω ξαναπεί και παλιότερα κατόπιν παλιών συζητήσεων με τον γιατρό .Ο Θεσσαλονικιός γιατρός βλέπει προβλήματα που έχουν οι δότριες και τους λέει αυτό που βλέπει .Το έκανε και στην συγκεκριμένη περίπτωση .Το λέει ο συνάδελφος στην αρχή του νήματος .Του έκανε μμ γιατί αν δεν του έκανε θα πήγαινε σε άλλον γιατρό ο ασθενής .Συνηθως έτσι κάνουν .Γνωριζω ότι ο Lorenzo δεν θα έκανε και ίσως τον έβαζε σε θεραπεία πρώτα .
 

Kostas97

Well-Known Member
Προτασεις θεραπειας για την τριχοπτωση.

Dr. Jose Lorenzo:
1725046227973.png


Dr. Tyrkalas:
1725046460845.png

1725046477627.png
 

έχεις δει κάποιον ασθενή να πήγε εκει και να του πρότεινε αυτες τις θεραπείες που γράφει στο site? ή απλά ψάχνεις κάτι να πεις ?
Μου φαινεται οτι ψάχνεις κάτι να βρεις για να κανεις επίθεση στον Κ. Τυρκαλά, αντιθετα σε βλέπουμε να υποστηρίζεις με μανια τον αναστασ@κη σε αλλα νήματα και να μη σε νοιάζει να απαντηθούν ερωτήματα που τον ρώταγαν κάποια μέλη όπως ο @aeratos28 και εκεί έκανες την πάπια..ενώ εδώ ξεσαλώνεις...τσιράκι και γλείφτης του Αναστασ@κη εισαι;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
έχεις δει κάποιον ασθενή να πήγε εκει και να του πρότεινε αυτες τις θεραπείες που γράφει στο site?
Μου φαινεται οτι ψάχνεις κάτι να βρεις για να κανεις επίθεση στον Κ. Τυρκαλά, αντιθετα σε βλέπουμε να υποστηρίζεις με μανια τον αναστασ@κη σε αλλα νήματα....τσιράκι και γλείφτης του Αναστασ@κη εισαι;
Ειμαι βαλτος απο τον Αναστασακη.
Με προμηθευει τσαμπα φιναστεριδη επειδη αδυνατω να πληρωσω 5,36 το προσκαρ.
 

alex7

Well-Known Member
έχεις δει κάποιον ασθενή να πήγε εκει και να του πρότεινε αυτες τις θεραπείες που γράφει στο site? ή απλά ψάχνεις κάτι να πεις ?
Μου φαινεται οτι ψάχνεις κάτι να βρεις για να κανεις επίθεση στον Κ. Τυρκαλά, αντιθετα σε βλέπουμε να υποστηρίζεις με μανια τον αναστασ@κη σε αλλα νήματα και να μη σε νοιάζει να απαντηθούν ερωτήματα που τον ρώταγαν κάποια μέλη όπως ο @aeratos28 και εκεί έκανες την πάπια..ενώ εδώ ξεσαλώνεις...τσιράκι και γλείφτης του Αναστασ@κη εισαι; Ρητορική η ερώτηση...
Έχει καιρό που ψάχνει τρόπο να μετατοπίσει την επίθεση που δέχεται ο γνωστός γιατρός προς τον Τυρκαλα .Εμενα Γιαυτο με προσκαλεί να μιλήσω συνέχεια
 
Ειμαι βαλτος απο τον Αναστασακη.
Με προμυθευει τσαμπα φιναστεριδη επειδη αδυνατω να πληρωσω 5,36 το προσκαρ.

Καλά οτι εισαι γλέιφτης του Αναστασ@κη φαινεται, μούσκεμα μας έχεις κανει με σαλία σου που τρέχουν...ολοι σε βλέπουμε τι κανεις στα νήματα του....Σε αλλα νήματα του γιατρού κάνεις σαν τρελός να τον υπερσπίζεσαι και δεν σε νοιάζει που δεν απαντάει σε σοβαρά ζητήματα που ρωτούσαν τα μέλη...και σε αλλο νήμα χτες πάλι το πήγαινες στον Τυρκαλά και αλλαζες θέμα από τον αγαπημένο σου γιατρό...ψάχνεις αφορμές να επιτεθείς και ψάνχεις κάτι να βρεις στο site για να πεις...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Καλά οτι εισαι γλέιφτης του Αναστασ@κη ειναι δεδομένο, μούσκεμα μας έχεις κανει με σαλία σου που τρέχουν...ολοι σε βλέπουμε τι κανεις στα νήματα του....Σε αλλα νήματα του γιατρού κάνεις σαν τρελός να τον υπερσπίζεσαι και δεν σε νοιάζει που δεν απαντάει σε σοβαρά ζητήματα που ρωτούσαν τα μέλη...και σε αλλο νήμα χτες πάλι το πήγαινες στον Τυρκαλά και αλλαζες θέμα από τον αγαπημένο σου γιατρό...ψάχνεις αφορμές να επιτεθείς και ψάνχεις κάτι να βρεις στο site για να πεις...
Για Τυρκαλα μπορούμε να μιλήσουμε εδώ?? Ή απαγορεύεται?
Στα νήματα Αναστασακη λέμε τα υπόλοιπα.
 
Μπλουζα