Anargiros88_dhi thessalonikis_2966 grafts_5-6/8/2017

felaini

Active Member
Αναργυρε αλλαξε πολυ η εικονας σου κ το πιο βασικο για μενα ειναι το εξης: μπορει να μην επιασες την τοπ φυτρωση ετσι κ αλλιως ησουν εξαρης κ μεγαλη επειφανεια για να καλυψεις κ μετριο λογο γραφτ/τριχα αλλα ειναι πολυ φυσικο το αποτελεσμα σου κ καλη διαχειρηση της δοτρια σου.. εαν κανεις αλλη μια μμ με 2.500 η 3000 γραφτ ακομη(εαν εχει η δοτρια σου )θα σαι σουπερ! Δεν υπαρχει σε σενα το φαινομενο doll effect που δινουν πολλα απο τα αποτελεσματα του βεκρη..
Αν κ αραιος ακομη εχει φυσικοτητα το μαλλι σου... κανε αλλη μια κ θα σαι σουπερ πιστευω χαλαρα.. καλη συνεχεια..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλησπέρα ! Φτάσαμε στους 9 μήνες ! Μια φώτο που υποσχέθηκα στον φίλο Tsek !!!!
Φώτο όπως σας έχω συνηθίσει αύριο η μεθαύριο ανάλογα με τις δουλείες

Προβολή συνημμένου 17721

Tsek περιμένω το σχόλιο σου .

Tα πήγες μια χαρά.!Δεν περίμενα τίποτε περισσότερο. Μεγάλη αλλαγή από πριν άλλα χρειάζεσαι δουλίτσα ακόμη για μελλοντικά.
 

koumparos

Well-Known Member
Ε ναι βεβαια χρειαζεσαι αρκετη δουλεια.Ξηλωσε την υπολοιπη δοτρια και βουρ στον πατσα.
 

tasos33

Well-Known Member
Το αποτέλεσμα είναι απο dhi όχι από βεκρης.

Αναργυρε αν δεν προχωρήσεις σε 2η μμ είναι σαν να μην έχεις κανει τίποτα απολυτως. Προσωπικά δε βλέπω κάτι, δε ξερω αν φυτρωσαν πολλά λίγα η όλα αλλά στα μάτια ειναι ένα πενιχρο αποτέλεσμα και αφού μπήκες στον χορο να χορεψεις

Αναργυρε αλλαξε πολυ η εικονας σου κ το πιο βασικο για μενα ειναι το εξης: μπορει να μην επιασες την τοπ φυτρωση ετσι κ αλλιως ησουν εξαρης κ μεγαλη επειφανεια για να καλυψεις κ μετριο λογο γραφτ/τριχα αλλα ειναι πολυ φυσικο το αποτελεσμα σου κ καλη διαχειρηση της δοτρια σου.. εαν κανεις αλλη μια μμ με 2.500 η 3000 γραφτ ακομη(εαν εχει η δοτρια σου )θα σαι σουπερ! Δεν υπαρχει σε σενα το φαινομενο doll effect που δινουν πολλα απο τα αποτελεσματα του βεκρη..
Αν κ αραιος ακομη εχει φυσικοτητα το μαλλι σου... κανε αλλη μια κ θα σαι σουπερ πιστευω χαλαρα.. καλη συνεχεια..
 

felaini

Active Member
Αυτο λεω φιλε τασο το αποτελεσμα του φιλου αναργυρου που την εκανε στην dhi δεν εχει το φαινομενο της κουκλας που εχουν πολλα αποτελεσματα του βεκρη.. αυτο ειναι στα πολυ θετικα της dhi.. του βεκρη τ αποτελεσματα στη χερλαιν ειναι τα πιο πολλα αφυσικα κανουν μπαμ..
 

anargiros88

Well-Known Member
Η δεύτερη μ.μ ηταν δεδομένη απο την αρχη . Οποιος διαβασε το νημα απο την αρχη το γνωρίζει .

Ο σκοπος του νήματος ειναι να δουμε την εξελιξη της μ.μ με καθαρες φωτο χωρις ιχνος απατεωνιας . Δεν ειναι νημα συγκρισης μεταξύ των κλινικων DHI _AHC , Για το ποια ειναι καλητερη και οικονομικότερη και δεν ξερω εγω τι αλλο .

Για αυτο οι συγκρισεις και οι κριτικες παρακαλω να λείψουν , δεν ειναι σωστο . Κριτικη στην κλινικη που εκανε τη μ.μ δεκτή .

Επισης μην απορούμε μετα γιατι οι φανατικοι των κλινικών μπαινουν στα νηματα και γινεται πόλεμος. Εμείς τους δίνουμε πάτημα ....

Την καλημέρα μου σε ολους .
 

PROF

Active Member
Φίλε Ανάργυρε αξιόλογη η προσπάθεια σου, το αποτέλεσμα πρώτα απ΄ όλα δείχνει φυσικό, σίγουρα το ποσοστό της φύτρωσης είναι ικανοποιητικό, έχει υπάρξει μία σχετική κάλυψη από εκεί που ήταν κρανίου τόπος και οπωσδήποτε η αλλαγή είναι σημαντική αφού αυτό που βλέπεις πρωτίστως εσύ αλλά και ο περισσότερος κόσμος είναι κυρίως η hairline σου και το μπροστά κομμάτι που έχει φτιαχτεί αρκετά καλά.
Ωστόσο επειδή ξεκινήσαμε περίπου από το ίδιο επίπεδο (εγώ είχα απλά λίγο πιο ψηλά τις γέφυρες) ξέρω πολύ καλά τη δυσκολία του άθλου που προσπαθείς να πετύχεις (φαντάσου εγώ έβαλα 7500grafts και βλέπω πως θα χρειάζονταν άλλα 1000 με 1500) και σου εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια, θετική ψυχολογία και επιτυχία και στην επόμενη επέμβασή σου!
 

makis25

Well-Known Member
αναργυρε θα μπορουσες σε παρακαλω οταν βρεις ευκαιρια αν ειναι ευκολο να φωτογραφισεις κοντινα τη hairline με τα μαλλια χτενισμενα προς τα πισω ; Εκτος απο του αλεξανδρου που εκανε hairline με μπυρου δε βρισκω κοντινες hairline φωτο απο dhi .
 

anargiros88

Well-Known Member
έχω ανεβάσει και εγώ φώτο με χερλαιν !

θα ανεβάσω Μάκη αλλά καλύτερα θα ήταν να κουρευτώ πρώτα για να βάλω και από δότρια περιοχή να δούμε στο 9 μηνο πλέον πως είναι .

Εγώ είχα διαθέσιμη δότρια 13,000 και κάτι ψηλά τρίχες , οπότε με τον λόγο που έχω πάμε στα 6,500 γκραφτ ! Τα 7,500 τα δικά σου Prof δεν τα φτάνω με τίποτα ! Εκτός αν αρχίσω να ξηλώνω από γένια και στήθος !
 

PROF

Active Member
Ανάργυρε μέχρι στιγμής εγώ έχω χρησιμοποιήσει 6000 scalp grafts, τα υπόλοιπα 1500 είναι από γένια.
Με τον Kaan είχαμε συμφωνήσει λόγω του μεγάλου προβλήματος να κάνουμε την εξής κατανομή των scalp grafts για τη βελτιστοποίσηση του αποτελέσματος. Θα προσπαθούσαμε να κάνουμε μια μεγάλη αρχική εξαγωγή στην 1η μεταμόσχευση πέριξ των 4000grafts, πράγμα που εγένετο και από εκεί και πέρα για τη βέλτιστη διαχείριση της δότριας θα πέρναμε κάθε φορά το μισό της προηγούμενης, έτσι στην 2η μεταμόσχευση πήραμε 2060 scalp grafts και έχουν μείνει για μια τρίτη άλλα 1000 με 1500. Συνεπώς ήταν μονόδρομος για να υπάρξει πλήρη κάλυψη με τις δύο πρώτες επεμβάσεις να κάνουμε και χρήση grafts από τα γένια για το crown, όπου έχουμε πάρει συνολικά μέχρι τώρα περίπου 1500.
Απλά δυστυχώς όταν μπεις στο τρυπάκι των μμ, ποτέ δεν είσαι ικανοποιημένος, θες να πιάσεις το τέλειο (καμιά φορά πιστεύεις πως μπορείς να γίνει και 20άρης, ειδικά εάν έχεις τουμπανιάσει τα μπροστά δύο τρίτα του κεφαλιού) και αυτό δεν έχει σταματημό και ιδίως μάλιστα όταν έχεις και υπόλοιπο δότριας!
Αλλά μετά συνέρχεσαι και σκέφτεσαι είμαι ακόμη 42,5 δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί η άτιμη η ΑΓΑ (εννοώ γέφυρες, κλπ.) και λες κάτσε στα αβγά σου και πολλά έκανες, ούτως ή άλλως δεν την άφησες να σε κάνει ότι ήθελε αυτή η παλιοΑΓΑ, ήσουν άξιος αντίπαλος και ηρεμείς!
 

anargiros88

Well-Known Member
Καλησπέρα ξανά ! makis25 βάζω φώτο αλλά δεν ξέρω αν θα σε ικανοποιησουν !!! είναι μετά το μπάνιο !!!

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

προσπάθησα να μπω κάτω από τη λάμπα για να είναι φωτεινές όσο γίνεται !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Καλησπέρα ξανά ! makis25 βάζω φώτο αλλά δεν ξέρω αν θα σε ικανοποιησουν !!! είναι μετά το μπάνιο !!!

Προβολή συνημμένου 17739 Προβολή συνημμένου 17740 Προβολή συνημμένου 17741 Προβολή συνημμένου 17742

προσπάθησα να μπω κάτω από τη λάμπα για να είναι φωτεινές όσο γίνεται !
η πρωτη και η δευτερη φωτο ηταν για μενα οι πιο χρησιμες . Κατι πολυ σημαντικό ειναι να μην ειναι ορατα πολυτριχα grafts μπροστα στη hairline . Απο αυτη την αποψη η δικη σου διχνει πολυ επιτυχης , με πολλα λεπτα μονοτριχα . Εγω τουλαχιστον δε καταφερα να ξεχωρισω διτριχα τριτριχα . οποτε μπραβο .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
η πρωτη και η δευτερη φωτο ηταν για μενα οι πιο χρησιμες . Κατι πολυ σημαντικό ειναι να μην ειναι ορατα πολυτριχα grafts μπροστα στη hairline . Απο αυτη την αποψη η δικη σου διχνει πολυ επιτυχης , με πολλα λεπτα μονοτριχα . Εγω τουλαχιστον δε καταφερα να ξεχωρισω διτριχα τριτριχα . οποτε μπραβο .

Κάποια ελάχιστα διτριχα δεν είναι κακό, τα πολλά διτριχα και εννοείται τα πολυτριχα είναι φάουλ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

felaini

Active Member
Για αυτο μακη το πιο σημαντικο για μια καλη μεταμοσχευση ειναι η ΦυσικοτητΑ!!! Παλια στις μτμσχευσεις βαζαν πολυτριχα τη χερλαιν για να δειχνουν πυκνες κ αυτο δημιουργουσε ενα ψευτικο αποτελεσμα λες κ τα ειχαν ραψει τα μαλλια μπροστα χρησιμοποιωντας δε κ μεγαλα εργαλεια για τις οπες.. ευτηχως αυτο το καταλαβαν κ πλεον βαζουν μονοτριχα μπροστα κ μετα τα πολυτριχα κ αυτο απεδωσε στο να χουμε πιο φυσικα αποτελεσμτα..!
 

anargiros88

Well-Known Member
Μες την εβδομάδα θα κουρευτώ για να βάλω και φώτο από την δότρια περιοχή και να έχουμε μια εικόνα συνολική 9 μηνου .
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Ανάργυρε μέχρι στιγμής εγώ έχω χρησιμοποιήσει 6000 scalp grafts, τα υπόλοιπα 1500 είναι από γένια.
Με τον Kaan είχαμε συμφωνήσει λόγω του μεγάλου προβλήματος να κάνουμε την εξής κατανομή των scalp grafts για τη βελτιστοποίσηση του αποτελέσματος. Θα προσπαθούσαμε να κάνουμε μια μεγάλη αρχική εξαγωγή στην 1η μεταμόσχευση πέριξ των 4000grafts, πράγμα που εγένετο και από εκεί και πέρα για τη βέλτιστη διαχείριση της δότριας θα πέρναμε κάθε φορά το μισό της προηγούμενης, έτσι στην 2η μεταμόσχευση πήραμε 2060 scalp grafts και έχουν μείνει για μια τρίτη άλλα 1000 με 1500. Συνεπώς ήταν μονόδρομος για να υπάρξει πλήρη κάλυψη με τις δύο πρώτες επεμβάσεις να κάνουμε και χρήση grafts από τα γένια για το crown, όπου έχουμε πάρει συνολικά μέχρι τώρα περίπου 1500.
Απλά δυστυχώς όταν μπεις στο τρυπάκι των μμ, ποτέ δεν είσαι ικανοποιημένος, θες να πιάσεις το τέλειο (καμιά φορά πιστεύεις πως μπορείς να γίνει και 20άρης, ειδικά εάν έχεις τουμπανιάσει τα μπροστά δύο τρίτα του κεφαλιού) και αυτό δεν έχει σταματημό και ιδίως μάλιστα όταν έχεις και υπόλοιπο δότριας!
Αλλά μετά συνέρχεσαι και σκέφτεσαι είμαι ακόμη 42,5 δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί η άτιμη η ΑΓΑ (εννοώ γέφυρες, κλπ.) και λες κάτσε στα αβγά σου και πολλά έκανες, ούτως ή άλλως δεν την άφησες να σε κάνει ότι ήθελε αυτή η παλιοΑΓΑ, ήσουν άξιος αντίπαλος και ηρεμείς!
ολα καλα φιλε prof, αλλα κανε επιτελους κ αυτη την παρουσιαση...
 

anargiros88

Well-Known Member
Καλήμερα σε όλους , καλό μήνα και καλό καλοκαίρι να έχουμε ....

Συμπληρώθηκε το 10 μηνο και κάνω μια ανανέωση για να δούμε την κατάσταση της δότριας περιοχής περισσότερο

d_p_a.jpg d_p_d.jpg d_p_p.jpg

και φώτο από το αποτέλεσμα

m.jpg pnmc.jpg

και μια φώτο από πίσω

c.jpg
 

tasos33

Well-Known Member
Aναργυρε πιστευω πως το αποτελεσμα θα ειναι αυτο, δεν εχει να δωσει κατι παραπανω, εθεσες την βαση ωστε με ακομη μια μμ να αποκτησεις ενα αξιολογο για τα δεδομενα σου αποτελεσμα.

Το θεμα δοτρια τωρα, κανεις απο δω μεσα βλεπωντας την δεν μπορει να σου δωσει στοιχεια πχ εχεις 1000 η 2000 graft , αυτο
που φαινεται οπτικα ειναι πως ειναι ομογενοποιημενη ,δεν εχουμε κενα ,τετραγωνα κτλ.

Τι διαθεσιμα graft εχεις? σου εχουν πει απο ττν κλινικη
 

anargiros88

Well-Known Member
Καλησπέρα Τάσο και καλό μήνα να έχουμε ! Το έχω γράψει και παλιότερα ότι η δότρια έχει ακόμα 7,000 τρίχες ( το γράφω έτσι γιατί με τρίχες έγινε η μέτρηση ) . Δλδ αν ο λόγος παραμείνει ο ίδιος και δεν πέσει 3,500 γκραφτ .
 
Μπλουζα