Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Άγγελε σ' ευχαριστώ.

Δρ. Hairboost μας υποχρέωσες!!!! :eek:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tatini

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

To μόνο που μπορείς να κάνεις για να καλυτερέψεις τη θεραπεία σου είναι να προσθέσει τοπική σπίρο, αλλά να ξέρεις υπάρχει κόσμος που είχε χειρότερες και πιο άμεσες παρενέργειες σε σχέση με τη φίνα.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

:chinscratch τοπικής χρήσης με περισσότερες παρενέργειες ε; Μπορείς μήπως να παραθέσεις σε ποιό θέμα βρίσκονται αυτές οι μαρτυρίες ατόμων για τα προβλήματα λόγω σπίρο;
 
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Επίσης στη μινοξυδίλη σου θα μπορούσες να διαλύσεις περιεχόμενο από χαπάκια Avodart.

@Βlindfold: Μάλλον ψυχολογικό θα είναι, αφού δεν εντοπίζεται στο αίμα μετά από χρήση, βάσει εξετάσεων...
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Ενδιαφέρον αυτό που λες Άγγελε. Θα το κοιτάξω. Εν τω μεταξύ μπορείς να δώσεις σύνδεσμο απο κάποιο θέμα που να αναλύει την δράση του Avodart καθώς και της σπίρο?
 
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Το θέμα για τη σπιρονολακτόνη εδώ: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,386.0.html
Και για τη ντουταστερίδη: http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,382.0.html
Ας είναι καλά οι μεγάλες δυνάμεις του φόρουμ!
Διάβασε εκτενώς, εμπλούτισε τις γνώσεις σου κι αποφάσισε μόνος...
 

tatini

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Ο moderator Άκης που έγραψε τη συνταγή και ακόμη πολλοί άλλοι έχουν δηλώσει ότι ακόμη και με σπίρο 2% είδαν sides τύπου πόνο στους όρχεις, πτώση λίμπιντο, κατάθλιψη, κ.λπ. Η σπίρο μάλιστα είναι κανονικό αντιανδρογόνο, όχι όπως η φίνα που μπλοκάρει μόνο DHT.

Τοπικιστή ψάξε και λίγο μόνος σου μην τα ζητάς έτοιμα.
 
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Αγαπητέ Blindfold, χωρίς να το έχω ερευνήσει, δεν έπαιρναν τπτ άλλο το διάστημα που πήραν spironolactone; Διερωτώμαι...
(Μήπως είμαι εξωγήινος τελικά;)
 

Conan

Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Blindfold είπε:
Ο moderator Άκης που έγραψε τη συνταγή και ακόμη πολλοί άλλοι έχουν δηλώσει ότι ακόμη και με σπίρο 2% είδαν sides τύπου πόνο στους όρχεις, πτώση λίμπιντο, κατάθλιψη, κ.λπ. Η σπίρο μάλιστα είναι κανονικό αντιανδρογόνο, όχι όπως η φίνα που μπλοκάρει μόνο DHT.

Οντως ετσι ειναι.. θυμαμαι και το περιστατικο με τον ΑΝΑR. παντως, με 1% που βαζω.. χχμ 6μιση μηνες περιπου, δεν εχω παρατηρησει καποια παρενεργεια.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
:chinscratch τοπικής χρήσης με περισσότερες παρενέργειες ε; Μπορείς μήπως να παραθέσεις σε ποιό θέμα βρίσκονται αυτές οι μαρτυρίες ατόμων για τα προβλήματα λόγω σπίρο;

Δες εδω την δικια μου εμπειρία

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1552.0.html
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

ANAR είπε:
[quote author=Toppikistis link=topic=2777.msg49305#msg49305 date=1299875545]
:chinscratch τοπικής χρήσης με περισσότερες παρενέργειες ε; Μπορείς μήπως να παραθέσεις σε ποιό θέμα βρίσκονται αυτές οι μαρτυρίες ατόμων για τα προβλήματα λόγω σπίρο;

Δες εδω την δικια μου εμπειρία

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1552.0.html
[/quote]

Γεια σου ρε ΑΝΑΡ με τις εμπειριες σουυυυ ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Panos1982 είπε:
[quote author=ANAR link=topic=2777.msg49324#msg49324 date=1299918550]
[quote author=Toppikistis link=topic=2777.msg49305#msg49305 date=1299875545]
:chinscratch τοπικής χρήσης με περισσότερες παρενέργειες ε; Μπορείς μήπως να παραθέσεις σε ποιό θέμα βρίσκονται αυτές οι μαρτυρίες ατόμων για τα προβλήματα λόγω σπίρο;

Δες εδω την δικια μου εμπειρία

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1552.0.html
[/quote]

Γεια σου ρε ΑΝΑΡ με τις εμπειριες σουυυυ ;D
[/quote]


Θα σε παρω ενα βραδυ μαζι μου και αν δεν βαλεις τα κλαματα να μην με λενε Κωστα :D
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Επίσης διαβάζοντας το θέμα "Μια άλλη θεωρία για την τριχόπτωση (Σμήγμα)" έχω να δηλώσω ότι από τα 16 τουλάχιστον μέχρι και σήμερα, η λιπαρότητα οργιάζει στο κεφάλι μου. Πραγματικά, δεν υπάρχει μέρα που να ξυπνήσω το πρωί χωρίς άπειρη λαδίλα στο κεφάλι.

Επίσης παρατηρώ λιπαρότητα και στο δέρμα του προσώπου μου και ιδιαίτερα σε σημεία που δεν υπάρχουν τρίχες. Δλδ στην μύτη και δίπλα απο αυτή (σε σημεία που δεν έχω γένια)

Γεγονός είναι ότι με τη χρήση των Fungoral και Τ-gel η λιπαρότητα φαίνεται να μειώνεται για περισσότερες ώρες.

Τελικά υπάρχουν άτομα απο εδώ μέσα που να είδαν καλυτέρευση μετά απο χρήση λαδιών όπως jojoba;
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
Ερευνώντας εναλλακτικές θεραπείες για καταστολή της DHT έπεσα πάνω σε αυτό το προϊόν.
https://www.mallia.gr/Product.php?PageId=8&ProductId=90

Ποιά είναι η γνώμη σας;

Ήθελα να το δοκιμάσω και τους το παρήγγειλα αλλα δεν μου το στειλαν ΠΟΤΕ.....εχω ξανα παραγγειλη απο το σαιτ αυτο αλλο προιν και παλι δεν εστειλαν
τιποτα..ειναι για τον π....ο δεν εχουν τιποτα..
 

Pierre

Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Το έχω δει και εγώ αυτό το προϊόν... 8)
Μου έκανε εντύπωση γιατί το αναζήτησα και στον παγκόσμιο ιστό μέσω google και δεν το βρήκα πουθενά εκτός απο αυτό το site...

Το έχει δοκιμάσει κανείς ρε παίδες?
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Πρεπει να ειναι η εξέλιξη του nanocaps...αν δεν κανω λαθος βγαίνει απο την ιδια εταιρία και τα nanocaps τα εχουν σταματηση...οποτε;
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα