Valandis22, fue, 2000 grafts, 21/4/2015

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Δημητρης38

Active Member
φιλε Δημητρη,δεν εχω βαλει τοπικ ποτε μ,αν κ το εχω σκεφτει για να βελτιωσω την εικονα μου.Ισως να φταιει ο φωτισμος ή η γωνια της φωτογραφιας.Εκτος κ αν υπονοεις οτι εβαλα τοπικ για να σας ξεγελασω κ να κανω διαφημιση

Δεν υπονοησα τιποτα απλα στις φωτογραφιες σου, ειδικα σε αυτη κατω απο τον ηλιο φαινεται εντονο μαυρο χρωμα στο middle, σε αντιθεση με την hairline που δειχνει αραιη και το καστανο χρωμα των μαλλιων σου ... λογικα στον ηλιο οσο επιτυχημενη και να ειναι η μεταμοσχευση των 2.000 grafts που εβαλες θα επρεπε να φαινεται δερμα και οχι σε αυτο το χρωμα που δειχνει η φωτο σου.


Εαν θελεις βγαλε μερικες φωτογραφιες ποιο καθαρες να μας βοηθησεις με το αποτελεσμα σου
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
φιλε νομιζω πως πρεπει να κανεις αλλη μια για πυκνωση .αυτη η φωτο απο πανω δειχνει πως υπαρχει κενο πανω απο την χειρλαιν,παντως βαλε αν θες καλυτερες φωτο να δουμε σιγουρα.
 

Stripar

Established Member
1.jpg
2.jpg


NW4+ σε ΝW0 με 2000 grafts ?...

Καλά θα ήταν , τα μαθηματικά όμως (εμβαδόν/σύνολο grafts) ΔΕΝ βγαίνουν...με τηγκαμία όμως!
 

andy.k

Active member
NW4+ σε ΝW0 με 2000 grafts ?...

Φαίνεται διάχυτη αραίωση όμως νομίζω stripar. Μπορεί να έχει βάλει ο γιατρός περίπου 30/cm2 ,στη hairline και πίσω να είναι στα 25 - 20 /cm2. Και έτσι να κάλυψε περίπου 100cm2 ή κ παραπάνω δεδομένου ότι πίσω είχε και μαμά μαλλιά. Δε το λες και ζηλευτό nw0 αυτο το αποτελεσμα. Είναι αραιό και λογικό είναι. Για 2000 grafts όμως πιστεύω δε γινόταν καλύτερα. Απλά έχει βγαλει κάποιες φωτός ο φίλος που την αραιή πύκνωση την κρύβουν οι πίσω τρίχες. Από πάνω όμωςστην τετελευταία φωτό είναι άκρως ρεαλιστικά τα πράγματα. Πάντως νομίζω είναι σούπερ αποτέλεσμα. Με άλλη μια σε κάποια χρονακια όταν θα έχουν φύγει κ αλλά μαμά μαλλιά, θα ξεμπερδεψει
 

andy.k

Active member
Εννοώ δλδ ότι ίσως θα έπρεπε να συγκρίσεις τη φωτό-πριν με την τελευταία φωτο-μετα, και όχι με αυτή που όντως φαίνεται nw0... Οκ γνώμη μου πάντα...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η τελευταία φωτο δεν ειναι super αποτέλεσμα, σούπερ ειναι οι άλλες φωτο για τις οποίες εξέφρασε κάποιους ενδοιασμούς ο Δημητρης, νομίζω αν ο φίλος βάλει άλλες πιο καθαρές - κοντινές θα μας λυθούν οι απορίες...
 

andy.k

Active member
Cvial όταν λέω σούπερ αποτέλεσμα εννοώ με δεδομένη την αραίωση που υπηρχε και με δεδομένο ότι μιλάμε για 2000gts και επιφάνεια προς καλυψη 100 ίσως και παραπάνω cm2.Με 20-25 gts ανά cm2 δε νομίζω θα περίμενε κανείς κάτι παραπάνω. Και ανοιχτό χρώμα μαλλιού κ ίσιο...Και ο πιο αισιόδοξος νομίζω δε θα περίμενε κάτι παραπάνω από αυτά τα gts σε αυτή την επιφάνεια...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα με 30 στην hairline και 20-25 πιο πίσω σε 100cm2 που λες οτι κάλυψε δεν προκύπτει μαθηματικά το 2000 αφού ο μ.ο θα έπρεπε να ειναι 20, ίσως και λιγότερο αν μιλάμε για πάνω απο 100cm2. Κατ'εμε αν όντως δεν τίθεται θεμα τοπικ (και καλοπροαίρετα το δέχομαι) οι φωτο ειναι εξαιρετικά παραπλανητικες και δεν πρεπει να ποστάρονται αφού όλοι ξέρουμε και καταλαβαίνουμε οτι και με 100% φύτρωση το τελικό αποτέλεσμα σε πραγματικές συνθήκες θα ειναι πολύ διαφορετικό. Έτσι παραπλανουμε αθελά μας και τους επισκέπτες του φόρουμ που δεν έχουν εντρύφησει στα θέματα που αφορούν τις μμ...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην πρωτη φωτο ειναι ξανθος και στην αλλη μελαχρινος η η φωτογραφικη αλλαζει το χρωμα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
η φωτογραφικη το αλλαζει, το ξερω απο προσωπικη εμπειρια, εχει να κανει με τις συνθηκες φωτισμου, φλας κτλ, παντως θα πρεπει ο φιλος μα ανεβασει καλυτερες φωτο
 

tasos33

Well-Known Member
Μα με 30 στην hairline και 20-25 πιο πίσω σε 100cm2 που λες οτι κάλυψε δεν προκύπτει μαθηματικά το 2000 αφού ο μ.ο θα έπρεπε να ειναι 20, ίσως και λιγότερο αν μιλάμε για πάνω απο 100cm2. Κατ'εμε αν όντως δεν τίθεται θεμα τοπικ (και καλοπροαίρετα το δέχομαι) οι φωτο ειναι εξαιρετικά παραπλανητικες και δεν πρεπει να ποστάρονται αφού όλοι ξέρουμε και καταλαβαίνουμε οτι και με 100% φύτρωση το τελικό αποτέλεσμα σε πραγματικές συνθήκες θα ειναι πολύ διαφορετικό. Έτσι παραπλανουμε αθελά μας και τους επισκέπτες του φόρουμ που δεν έχουν εντρύφησει στα θέματα που αφορούν τις μμ...
οντως σε απολυτους αριθμους δε βγαινει, ομως οι φωτεινες φωτογραφιες που θα εδειχναν ακριβως την κατασταση δεν υπαρχουν, οι σκοτεινες λοιπον και υπο τις συγκεκριμενες γωνιες μας δειχνουν καλη πυκνωση η οποια ωφειλεται και στα μαμα μαλλια που εχει ο φιλος
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
οντως σε απολυτους αριθμους δε βγαινει, ομως οι φωτεινες φωτογραφιες που θα εδειχναν ακριβως την κατασταση δεν υπαρχουν, οι σκοτεινες λοιπον και υπο τις συγκεκριμενες γωνιες μας δειχνουν καλη πυκνωση η οποια ωφειλεται και στα μαμα μαλλια που εχει ο φιλος

Σκοτεινές δεν τις λες, απλα ειναι η γωνία λήψης με καταλληλο κοντραστ και το γεγονός οτι δεν ειναι κοντινές. Επειδή το filming ειναι το χόμπι μου επιμένω οτι τέτοιες φωτο δεν ειναι σωστό να ποστάρονται, η καλύτερα να ποστάρονται μαζι με άλλες που απεικονίζουν περισσότερο την πραγματικότητα και όχι μια ειδική γωνία λήψης για να εντυπωσιάσουμε (που σε καθε περίπτωση μπορει να ειναι και λίγο κατανοητό σε προσωπικό επίπεδο). Και εγω που τωρα αρχίζω να εχω φύτρωση θα μπορούσα να αρχίσω τα πλάνα με γωνιές και να σας παρουσιάσω 3 φορές καλύτερη εικόνα απο αυτη που πραγματικά εχω, τι νόημα εχει όμως και τι προσφέρουμε σαν πληροφορία σε αυτόν που μας διαβάζει και θέλει αντικειμενικότητα;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
συγγνωμη αν σας εχω μπερδεψει με τις φωτο.θα τραβηξω αλλες.τις συγκεκριμενες τις ειχα τραβηξει εδω κ κανα μηνα,δεν ειναι σωστες οι γωνιες που τις τραβηξα.την πανοραμικη την τραβηξα χθες για να φανει καλυτερα η κατασταση. @CVIAL με τι συνθηκες μ προτεινεις να τραβηξω τις καινουργιες για να βγαλετε ακρη?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πανοραμική απο πάνω σε απόσταση περίπου 30-40cm με καλό φωτισμό (όχι όμως πολύ έντονο γιατι δημιουργεί κοντραστ και κρύβει τις λεπτομέρειες). Ειναι η χειρότερη λήψη, δεν θα σε κολακεύει αλλα έτσι πρεπει να ειναι. Το εξωτερικο περιβάλλον δεν ειναι το καλύτερο, καλυτερα σε εσωτερικό χώρο με διάχυτο φως ημέρας απο τα παράθυρα και κάτω απο λάμπα. Με τις ίδιες συνθήκες και απο την ίδια απόσταση θα τραβήξεις και 2-3 ακόμα μετακινώντας την κάμερα απο πάνω προς τα μπρος μέχρι να την φέρεις στο ύψος των ματιών σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
καλυτερα τωρα?
 

Συνημμένα

  • IMG_20151201_152610.jpg
    IMG_20151201_152610.jpg
    75 KB · Προβολές: 611
  • IMG_20151201_152617.jpg
    IMG_20151201_152617.jpg
    54.8 KB · Προβολές: 557
  • IMG_20151201_152826.jpg
    IMG_20151201_152826.jpg
    74.9 KB · Προβολές: 600

dimitris50423

Well-Known Member
με αλλη μια πυκνωση στο μελλον βαλαντη θα εισαι μια χαρα. προς το παρον σε σχεση με το πως ησουν εχει βελτιωθει η εικονα σου. τα γκραφτς δεν ηταν πολλα και μπηκαν διασπαρτα σε μεγαλη περιοχη
 
το ξερω δημητρη.δεν περιμενα θαυματα με αυτον τον αριθμο grafts,απλα ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα.Ετσι κ αλλιως δεν εχω ιδιαιτερες προσδοκιες απο αποψη πυκνοτητας
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παρα πολύ καλυτερα, πάσχεις λίγο απο ανάλυση (ειδικά στην δεύτερη για να την ζουμαρουμε) αλλα ειναι οκ. Σιγουρα εχει βελτιωθεί η εικόνα απλα νομίζω οτι θες σιγουρα πύκνωση ειδικα μπροστά στην hairline για να μην ειναι έντονα εμφανές οτι εχεις κανει μμ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα