Valandis22, fue, 2000 grafts, 21/4/2015

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

andy.k

Active member
Δεν είναι θέμα οικονομίας χρημάτων μόνο...είναι και μοσχευμάτων κυρίως...αν πας για 65/cm2 στη hairline και έχεις μέτρια δοτρια ε τότε σορρυ κιόλας για την έκφραση αλλά τα θέλει ο κ***ς σου ιδίως αν είναι κάποιος νεαρός και δε ξέρει σε τι επίπεδα αα θα φτάσει...για εμένα το 40/cm2 είναι αξιοπρεπες, σε συνάρτηση βέβαια με καλό πάχος τρίχας. Εκτός αν κάποιος θέλει στα 50 του να αρχίσει να παίρνει τρίχες απ όλο το σώμα για να καλύψει τα κενά που θα προκύψουν μελλοντικά ή πιστεύει ότι ή κλωνοποίηση είναι κοντά και έχει φυσικά και το μπικικινι να κάνει όλα αυτα...οκ προσωπική άποψη είναι αυτή...άλλος πάει για την τελειότητα και άλλος πάει για ένα απλά ικανοποιητικό αποτέλεσμα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Poseidona, περισσότερο το ανέφερα σαν χαμένη ευκαιρεία απο τις Ελληνικές κλινικές παρά σαν μομφή. Όταν εχεις φτάσει και πετυχαίνεις πολυ καλές φύτρωσεις ειναι κρίμα να μην προσπάθεις για την hairline, ιδιαιτερα όταν βλέπεις τους Κύπριους που τα καταφέρνουν αρκετά καλα στο συγκεκριμένο θεμα. Δημήτρη αν κανείς ενα σωστό προγραμματισμό εξαρχής με γνώμονα την ηλικία και το NW που όδευεις αρκετές φορές (μην πω τις περισσότερες) δεν υπαρχει πρόβλημα με τα 55αρια ακόμα και για το μέλλον θεωρώντας οτι η hairline παει ασορτί με τη Β ζώνη. Αν εκει κανείς μια σωστή δουλεια, εχεις πολλαπλό αισθητικό αποτέλεσμα σε σχέση με τα graft που βάζεις. Το μεγάλο θεμα ειναι το crown (που συντηρείται και με φάρμακα για όσους τα πιστεύουν). Προσωπικά νομίζω οτι εκει και χαμηλές πυκνότητες ειναι οκ αν δεν εχεις δότρια. Προφανώς δεν λεω οτι ειναι για ολους τα 55αρια αλλα και για εκείνους που θα μπορούσαν δεν ειναι διαθέσιμα εδώ. Τα περί τιμής δεν νομίζω οτι πρεπει να τα χρησιμοποιούν σαν δικαιολογία όταν έχουμε Τουρκία και Κύπρο δίπλα μας....Μάλιστα συμπτωματικά μου ήρθε και SMS σήμερα απο Κύπρο για super προσφορά (τυχαίο;))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

andy.k

Active member
Καλά αν θες να τα χτενισεις σα το Ρονάλντο δε σε φτιάχνει ούτε ο Λορένζο...είπαμε να μην είμαστε και πλεονέκτες...να ξεκαραφλιασουμε είπαμε...όχι να γίνουμε μοντέλα του vidal sassoon
 

poseidonas77

Well-Known Member
@αντυ συμφωνω απολυτα μαζι σου...αλλα ειναι και θεμα κληρονομικοτητας ..αρα ο καθενας χαραζει αλλη στρατηγικη
και να πω και κατι τελευταιο...οι ποιο ψαγμενοι με το φορουμ γιατι πανε αραγε hdc???
γιατι πιστευω ειναι η χρυση τομη μεταξυ ελλαδας και εξωτερικου...
διοτι ψαχνουν αυτο το κατι παραπανω στη hairline που δεν μπορουν να το παρουν απο ελλαδα και λογο χρηματων δεν μπορουν να το παρουν απο εναν λορετζο ,,χασον,ραχλ κτλπ..
 
Μπορειτε να μ προτεινετε καποια τοπικη θεραπεια,η οποια θα μπορουσε να μ δωσει εστω λιγη επανεκφυση?Ειναι δυνατον αυτο?Το μονο που χρησιμοποιω ειναι μινοξυλη κυριως στο πισω μερος
 
Οριστε ακομη μερικες φωτο...ελπιζω να ειναι αρκετα κατατοπιστικες...εχω κ δυο φωτο πριν την μ/μ.ειμαι πλεον στο 9μηνο ,δε βλεπω καμια εξελιξη απο φυτρωση,αλλα βελτιωνεται σιγα σιγα η ποιοτητα των νεων τριχων
 

Συνημμένα

  • 10749223_10152750497160873_614025415_n.jpg
    10749223_10152750497160873_614025415_n.jpg
    18.2 KB · Προβολές: 492
  • IMG_20151228_165321.jpg
    IMG_20151228_165321.jpg
    13.7 KB · Προβολές: 515
  • IMG_20151230_155541.jpg
    IMG_20151230_155541.jpg
    36.5 KB · Προβολές: 488
  • IMG_20160110_163516.jpg
    IMG_20160110_163516.jpg
    50.1 KB · Προβολές: 494
  • IMG_20160110_163623.jpg
    IMG_20160110_163623.jpg
    79.4 KB · Προβολές: 483
  • IMG_20160117_011801.jpg
    IMG_20160117_011801.jpg
    9.4 KB · Προβολές: 494
  • IMG_20160117_012115.jpg
    IMG_20160117_012115.jpg
    37.5 KB · Προβολές: 491
  • IMG_20160117_020312.jpg
    IMG_20160117_020312.jpg
    28.3 KB · Προβολές: 473

aeratos28

Just aeratos
φιλε valantis22 μιλάμε είσαι ο ορισμός της ΕΥΘΕΙΑΣ hairline.τι έχει κάνει εκεί ο δόκτορ??? πάμε καλά??? από φυτρωση οκ είσαι..το θέμα είναι ότι κάνει μπαμ από πολλά χιλιόμετρα μακριά ότι έχεις βάλει μαλλιά..για μένα ο σχεδιασμός που σου έκανε είναι ασχημος..θυμίζει εμφυτεύσεις της δεκαετίας 80 που έβαζαν στη σειρά τις τρίχες..τι να πω τώρα..το έχω ξαναπει βέβαια,ο γιατρός θέλει πολύ πολύ δουλειά στο καλλιτεχνικό κομμάτι δηλαδή σχεδίαση και τοποθέτηση της hairline..πάσχει εκεί full.ας του το πει κάποιος..σχεδόν όλοι το ίδιο μοτίβο hairline έχουν ,μιλάω για τα παιδιά που έχουν ανεβάσει φωτό εδώ,αλλά και στο site του από αλλά περιστατικά..και χωρίς όνομα πλέον για το που εχει κανει καποιος αν ανεβάσει φωτό θα το καταλάβω ότι είναι από αυτόν το γιατρό.. ΜΠΑΜ κανουν
 

Tasmania

Active Member
Καλημέρα σας. Μιας και η ουσια του φορουμ είναι η ανταλλαγη αποψεων για τριχόπτωση και μ/μ , θα πρέπει η παρουσίαση από κάποιο μέλος μιας μ/μ να γίνεται με όσο το δυνατό καθαρές φωτογραφίες για εξαγωγή σωστών συμπερασμάτων.Επίσης να γίνεται εξελικτική παρουσίαση από την αρχή και μετά ανα μήνα..όχι τσουπ στο finish line ...Τούτο δια να γίνεται σωστή καθοδήγηση σε ολα τα μέλη τα οποία σκέφτονται που θα κάνουν τη δική τους μ/μ. Όσον αφορά το δικό σου περιστατικό Valandis22, ο σχεδιασμος της hairline δεν ειναι καλος (δεν στο λεω με κακια εξαλλου στο ιδιο καζανι ολοι βραζουμε), απο θεμα φυτρωσης δεν μπορω να πω αν ειναι καλη ή οχι γιατι δεν ειδαμε φωτογραφιες με τα τοποθετημενα grafts αρα ο αριθμος 2000 εμενα προσωπικα δεν μου λεει κατι. Επίσης βλέποντας τη δότρια σου κυρίως στα πλάγια που φαίνεται κάπως καθαρα σε καποιες φωτο που ανεβασες ειναι φτωχή...αρα το πλανο της κλινικης 4000 γκραφτς θα σε αφηνε εκτεθειμενο στη δοτρια που ειναι ηδη εκτεθειμενη απο τη μ/μ των 2000 γκραφτς που εκανες. Αρα, ζητα απο την κλινικη της φωτο προ & μετα επεμβασης που εκανες και να τις ανεβασεις για να εξαχθουν τα σωστα συμπερασματα. Βεβαια αυτο που εχει σημασια ειναι να νιωθεις εσυ καλα με το αποτελεσμα. Αν εσυ εισαι ευχαριστημενος ολα κομπλε.
 

andy.k

Active member
Παίδες να πω κ εγώ τη γνώμη μου, επαναλαμβάνοντας για μια ακόμη φορά ότι δε θέλω να υποστήριξω καμια κλινική. Λοιπόν εμένα η ηδια κλινική με την ίδια γιατρο μου κάνανε τη hairline που παραθέτω παρακάτω...την καμπυλότητα μέσα στο παραλληλογραμο, δλδ την κλίση της hairline τη σχεδιάζουν βάση αποστάσεως από μύτη κ φρύδια κ σε ρωτάνε αν σου αρέσει ( φυσικά σχεδόν σε όλους αρέσει γτ δε σε κάνουν κόμη Δράκουλα, δεν δινουν μεγάλο οβάλ γτ δε συμβαδίζει με τον "κανόνα" που προανεφερα)...τα τμήματα μέσα
στα κυκλακια πάλι σε ρωτάνε"
θέλεις να ενώνεται απευθείας με τα πλαϊνά ή να κάνει κ εκεί καμπύλη. Σε εμένα πρότειναν καμπύλη κ εγώ επίσης συμφώνησα. Σε ποιο νεαρό άτομο ίσως πρότειναν ευθεία...δε ξέρω...πάντως και αυτό το σημείο, επειδή αν δε βάλεις τη καμπύλη μεγαλώνει το μήκος της hairline, την κάνει κ φαίνεται πιο "ίσια"... Τέλος για τα "δοντακια" μου είπε ή κοπέλα, "θα την κάνω οδοντωτή τη hairline", και έχοντας διαβάσει εδώ σχόλια περί φυσικότητας κλπ, συμφώνησα...αλλιώς θα της έλεγα να μη κάνει δοντακια, γτ στην αρχή φαίνεται σα κεντημένο περουκινι...Τεσπα αυτό που θέλω να πω είναι ότι προτεινουν και ρωτάνε, δε κάνουν ότι νομιζουν...αν και
Ο σωστός γιατρός πρέπει να προτείνει πάντα το καλύτερο, στο συγκεκριμένο θέμα όμως και ιδίως στο σχήμα οι απόψεις διίστανται. Εγώ πχ μετά τη μμ έστειλα τη φωτό σε ένα φίλο, και με ρώτησε γτ δε τη κάνανε πιο ίσια και πιο κάτω, και γτ κάνανε αυτά τα δοντακια-θα φαίνεται ψεύτικο...άντε τώρα να βγαλεις άκρη...
 

Συνημμένα

  • Jan_17_2016_613~01.jpg
    Jan_17_2016_613~01.jpg
    72.9 KB · Προβολές: 452

Tasmania

Active Member
Λοιπόν για να υποστηριξω την πιο πανω αποψη μου...από αυτές τις 2 φωτογραφίες φαίνεται η ποιότητα & ποσότητα της δότριας...σίγουρα δεν είναι για 4000 γραφτς (δλδ αν εβγαιναν 4000 (αρχικο πλανο-προταση της κλινικης) θα εμενες τελειως εκτεθειμενος...που είσαι ηδη φιλε ακομα και με τα 2000 γραφτς που εβγαλες)..IMG_20160110_163516.jpg IMG_20160110_163623.jpg Στην 3η φωτογραφια σου που εβαλα (crop & τονωση της φωτεινοτητας) φαινεται οτι χρησιμοποιεις τοπικ ή δινει την εντυπωση οτι χρησιμοποιεις τοπικ. Γι'αυτο σου ζηταμε ολοι πιο καθαρες φωτογραφιες και να ανεβασεις και τις φωτογραφιες της κλινικης πριν&μετα που γινονται με επαγγελματικη φωτογραφικη.
 

Συνημμένα

  • IMG_20150914_220742 (2).jpg
    IMG_20150914_220742 (2).jpg
    146 KB · Προβολές: 427

piros75

Well-Known Member
Συμφωνώ και εγώ για τις χερλαιν του Βεκρή, είναι πολύ ίσιες και δεν δείχνουν φυσικές. Όσο για το αποτέλεσμα του Βαλάντη παρότι δεν υπάρχουν καθαρές φωτογραφίες φαίνεται σε κάποιες ότι είναι αραιό, αλλά πιστεύω ότι με μία ακόμα μμ για πύκνωση και διόρθωση της χερλαιν (με λίγα μοσχεύματα σκόρπια για να σπάσει αυτό το πολύ ίσιο) θα είναι μια χαρά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tasmania

Active Member
Piros75 εχω τις αμφιβολιες μου αν η δοτρια του προσφερεται για αλλη μ/μ στο Βαλαντη... τουλαχιστον ετσι δειχνουν οι φωτογραφιες
 

poseidonas77

Well-Known Member
Βαλαντη μια πυκνωση θες και εισαι κομπλε....τα ειπαμε και ποιο παλια...α β ζωνη και μια τριτη με οτι περισεψει γ ζωνη.
απο φυτρωση εισαι και εσυ σουπερ...
 
@aeratos28 εχεις δικιο για την hairline.Επειδη ημουν κ σχεδον αδειος στην α ζωνη κ ειχα κ θεμα πισω ηθελανα δουλεψω α κ β ζωνη,οπου προφανως τα 2000 grafts δε θα σ πρσοσφερουν κατι τρομακτικο.Ετσι λοιπον ουτε πυκνη hairline εχω κ συνδιασμο με το σχημα της,εμπειρα ατομα το καταλαβαινουν αμεσως.Σιγουρα χρειαζομαι μια διορθωση στη hairline κ το forelook για να μεινω απολυτα ικανοποιηνος με βαση τις απαιτησεις μου.Προσωπικα εχει ανεβει κατακορυφα η ψυχολογια μ,εχει αλλαξει τελειως το κεφαλι μ
 
@Tasmania μπορει να μην εχω καμια τρομακτικη δοτρια αλλα βγαινουν αλλα 3 χιλιαδες grafts ευκολα.Στις φωτο π φαινονται πολυ αραια τα πλαινα,παιζει ρολο το οτι στη συγκεκριμενη περιπτωση ειναι πολυ λαδωμενο το μαλλι μ.Καλυτερες φωτο δε μπορω να βγαλω.Ουτε επαγγελματικη μηχανη εχω,ουτε καλλιτεχνης ειμαι.Για το τοπικ δε θα σχολιασω...
 

Tasmania

Active Member
μακάρι φίλε να είναι από το λαδωμένο μαλλί ή/και την ποιότητα της φωτογραφικής του κινητού, και να μπορέσεις να βγάλεις όσα περισσότερα γραφτς για να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς... σου είπα για το τόπικ ότι μπορεί να δίνει την εντύπωση ότι χρησιμοποιείς δεν είπα το παιδί χρησιμοποιεί τοπικ...γι'αυτό σου ποσταρα για πιο καθαρες...εξαλλου φιλε με πιο καθαρες φωτο βοηθας αρκετα νεα μελη ετσι ωστε να παρουν τη σωστη αποφαση για επιλογη της κλινικής...ο στοχος ενος νηματος παρουσιασης περα απο τον καθενα ξεχωριστα να παρει γνωμες&αποψεις για διαχειριση της μετεγχειρητικης του πορειας ειναι και ενας τροπος να παρουσιαστει με τον καλυτερο δυνατο τροπο ενα μετεγχειρητικο αποτελεσμα σε ανθρωπους που το σκεφτονται να κανουν μ/μ...να δουν τα χαρακτηριστικα δλδ μιας μ/μ ποιοτητα,πυκοντητα,φυσικοτητα...αν οι φωτογραφιες δεν ειναι καθαρες καμια αξιολογιση δεν μπορει να γινει σωστή και μπορεί να σε αδικουν τοσο τα σχολια οσο και οι φωτογραφιες...ή το αντίθετο
 
Οι τελευταιες που εχω ποσταρει,ειναι οι πιο καθαρες που μπορουσα να βγαλω κ ειναι η εικονα οπως με βλεπουν οι τριγυρω.Δεν προσπαθω να ξεγελασω κανενα.Ισα ισα.Το φορουμ μου ανοιξε τα ματια κ θα ηθελα να συμβαλλω κ γω στην προσπαθεια...
 

poseidonas77

Well-Known Member
ρε σεις τι φυσικοτητα να εχει ο συντροφος οταν εβαλε 2000χηνες σε περιοχη norwood 5 ???
διαβαστε το νημα απο την αρχη...του προταθηκαν 4000 grafs για να γινει σωστη δουλεια που και παλι λιγα θα ηταν για ολλο το κεφαλι...
 
Πρεπει να βρω τις φωτο απο την κλινικη ποσειδωνα,για να φανει η περιοχη της τοποθετησης,κ η κατασταση μ πριν.Σ'αυτο φταιω εγω βεβαια
 

olaff123

Member
βαλε σ παρακαλω καλυτερεσ φοτο να δουμε το αποτελασμα. βγεσ στο μπαλκονι κ τραβα 2 φοτο σ εξωτερικο χορο!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα