Γνωμες για μεταμόσχευση

Tarnished

Member
Φίλε μου
Είσαι μόνο 30 και εν δυνάμει 5nw.
Mε μαθηματική ακρίβεια χωρίς αγωγή θα χάσεις όλο το φόρλοκ και πιθανόν να κατέβουν και τα πλαινά λίγο.
Με αγωγή και τέτοιο φόρλοκ,μπορείς να πάρεις με την πρώτη μμ ένα πολύ καλό αποτέλεσμα γιατί φαίνεται ότι διαθέτεις αρκετά καλά χαρακτηριστικά.
Ειδικά τρίχα.
Και δότρια που φαίνεται δεν θα έχεις θέμα.
Θέλεις οπωσδήποτε 5000g σε 2 επεμβάσεις και αγωγή για να έχεις αποτέλεσμα σε βάθος χρόνου.
Με την πρώτη επέμβαση μπορείς να φτιάξεις χερλάιν,κροτάφους,α ζώνη και να σου δώσουν ένα δυνατό αποτέλεσμα αλλά χωρίς αγωγή όπως σου είπα θα κάνεις μια τρύπα στο νερό.
Τον Βεκρή ξέχασε τον γιατί έχει ξεχάσει και ο ίδιος πως είναι το χειρουργείο.
Καλύτερα να πας σε μια έμπειρη νοσηλεύτρια.
Τα λεφτά που δίνεις έχουν αντίκτυπο στην ελληνική αγορά,αλλά πρέπει να δεις,να μετρήσεις,να ελέγξεις βασικές παραμέτρους μιας μμ και μετά να αποφασίσεις που και πότε θέλεις να την κάνεις.

Διάβασε να καταλάβεις στοιχειώδη πράγματα και εδώ είμαστε μετά.

Καλή επιτυχία.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συνεχείς απαντήσεις σου. Ναι, αυτό για τον Βεκρή τον ίδιο το έχω καταλάβει, αλλά έχω καταλάβει πως τουλάχιστον όλο το τημ του δουλεύει στο ίδιο μοτίβο. Αν καταλήξω σε αυτόν, να πω πως θα πάω στη κλινική στο Χίλτον. Η άλλη μου επιλογή φαντάζει η Seneca. Dhi έχω διαβάσει τα λιγότερο καλά λόγια, οπότε στα ίδια χρήματα δεν ξέρω αν έχει νόημα να ασχοληθώ.

Θα ξεκινήσω αγωγή μαζί με τη μμ αν και η αλήθεια είναι πως δεν το θέλω. Θα ξεκινήσω όμως και αν δεν υπάρχουν παρενέργειες, οκ.

Το μόνο που με "βασανίζει" είναι αυτό που αναφέρεις, το που δηλαδή να κινηθώ με τη μμ. Να πάω επιθετικά κροτάφους και γενικότερα στο μπροστά μέρος, αφήνοντας το πίσω; Να γίνει μήπως μια μεγάλη εξαγωγή οπότε να βάλω και πίσω αλλά λιγότερα; Δε ξέρω ρε γαμωτο, σίγουρα θέλω να διορθώσω το μπροστά, οπότε ουσιαστικά το ερώτημα είναι να δώσω λιγότερα χρήματα για λιγότερα grafts για να κάνω τη μισή δουλειά ή να πάω σε ένα mega session, εφόσον το αντέξω οικονομικά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ για τις συνεχείς απαντήσεις σου. Ναι, αυτό για τον Βεκρή τον ίδιο το έχω καταλάβει, αλλά έχω καταλάβει πως τουλάχιστον όλο το τημ του δουλεύει στο ίδιο μοτίβο. Αν καταλήξω σε αυτόν, να πω πως θα πάω στη κλινική στο Χίλτον. Η άλλη μου επιλογή φαντάζει η Seneca. Dhi έχω διαβάσει τα λιγότερο καλά λόγια, οπότε στα ίδια χρήματα δεν ξέρω αν έχει νόημα να ασχοληθώ.

Θα ξεκινήσω αγωγή μαζί με τη μμ αν και η αλήθεια είναι πως δεν το θέλω. Θα ξεκινήσω όμως και αν δεν υπάρχουν παρενέργειες, οκ.

Το μόνο που με "βασανίζει" είναι αυτό που αναφέρεις, το που δηλαδή να κινηθώ με τη μμ. Να πάω επιθετικά κροτάφους και γενικότερα στο μπροστά μέρος, αφήνοντας το πίσω; Να γίνει μήπως μια μεγάλη εξαγωγή οπότε να βάλω και πίσω αλλά λιγότερα; Δε ξέρω ρε γαμωτο, σίγουρα θέλω να διορθώσω το μπροστά, οπότε ουσιαστικά το ερώτημα είναι να δώσω λιγότερα χρήματα για λιγότερα grafts για να κάνω τη μισή δουλειά ή να πάω σε ένα mega session, εφόσον το αντέξω οικονομικά;
Να αναρωτηθείς καλύτερα αν η δότρια σου μπορεί να αντέξει μια mega session .Η δότρια μας χρειάζεται και μελλοντικά γιατί μπορεί να χρειαστούμε μια συμπληρωματική .Κάνε μπροστά και μετά βλέπεις για πίσω σε μια 2η επέμβαση
 

Tarnished

Member
Να αναρωτηθείς καλύτερα αν η δότρια σου μπορεί να αντέξει μια mega session .Η δότρια μας χρειάζεται και μελλοντικά γιατί μπορεί να χρειαστούμε μια συμπληρωματική .Κάνε μπροστά και μετά βλέπεις για πίσω σε μια 2η επέμβαση
Από αυτά που βλέπω και καταλαβαίνω, νομίζω πως έχω πολύ καλή δύτρια. Η τρίχα είναι χοντρή και σγουρή, ίσως με λιγότερα grafts επιτευχθεί εξίσου καλό αποτέλεσμα.
 

Didier11

Active Member
Φίλε ΤΩΡΑ θα αρχίσεις θεραπεία με φιναστερίδη και σε 1 χρόνο θα κάνεις σχέδια για μεταμόσχευση, δηλαδή το επόμενο φθινόπωρο! Ως τότε θα ξεψαχνίσεις εδώ όλο το φόρουμ με τις μεταμοσχεύσεις μελών, για να ξέρεις πώς θα κινηθείς! Όπως ακριβώς στα λέω θα κινηθείς αν δεν θες μελλοντικά να μπλέξεις. Σίγουρα είσαι για 4,000+g τώρα που είδα και τις νέες φωτογραφίες, αλλά χωρίς θεραπεία θα κάνεις μια τρύπα στο νερό.
 

Tarnished

Member
Φίλε ΤΩΡΑ θα αρχίσεις θεραπεία με φιναστερίδη και σε 1 χρόνο θα κάνεις σχέδια για μεταμόσχευση, δηλαδή το επόμενο φθινόπωρο! Ως τότε θα ξεψαχνίσεις εδώ όλο το φόρουμ με τις μεταμοσχεύσεις μελών, για να ξέρεις πώς θα κινηθείς! Όπως ακριβώς στα λέω θα κινηθείς αν δεν θες μελλοντικά να μπλέξεις. Σίγουρα είσαι για 4,000+g τώρα που είδα και τις νέες φωτογραφίες, αλλά χωρίς θεραπεία θα κάνεις μια τρύπα στο νερό.
Γιατί να το κάνω αυτό; Έχω δει γιατρούς να λένε πως δεν πρέπει να πάρεις πριν τη ΜΜ. Φίνα ουσιαστικά πρέπει να πάρει κάποιος με μικρότερο πρόβλημα ούτως ώστε να τρενάρει τη μμ για μερικά χρόνια, εγώ γιατί; Εννοείται φυσικά πως μόλις γίνει η μμ θα πάρω, ούτως ώστε να υπάρξει μια ενίσχυση και να προστατεύσω τις υπόλοιπες περιοχές.
 

Vdupa

Well-Known Member
Γιατί να το κάνω αυτό; Έχω δει γιατρούς να λένε πως δεν πρέπει να πάρεις πριν τη ΜΜ. Φίνα ουσιαστικά πρέπει να πάρει κάποιος με μικρότερο πρόβλημα ούτως ώστε να τρενάρει τη μμ για μερικά χρόνια, εγώ γιατί; Εννοείται φυσικά πως μόλις γίνει η μμ θα πάρω, ούτως ώστε να υπάρξει μια ενίσχυση και να προστατεύσω τις υπόλοιπες περιοχές.
Οι πιο δυνατοι γιατροι μεταμοσχεύσεων σου δινουν πρωτα φιναστεριδη για 6 μηνες με ενα χρόνο για να δουν πως αντιδράς και μετα κάνουν το πλανο.

Επισης ετσι ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα για το τι σου εδωσε η φινα και τι η μμ.
 

Didier11

Active Member
Γιατί να το κάνω αυτό; Έχω δει γιατρούς να λένε πως δεν πρέπει να πάρεις πριν τη ΜΜ. Φίνα ουσιαστικά πρέπει να πάρει κάποιος με μικρότερο πρόβλημα ούτως ώστε να τρενάρει τη μμ για μερικά χρόνια, εγώ γιατί; Εννοείται φυσικά πως μόλις γίνει η μμ θα πάρω, ούτως ώστε να υπάρξει μια ενίσχυση και να προστατεύσω τις υπόλοιπες περιοχές.
Φίλε φιναστερίδη παίρνεις για να σταθεροποιήσεις την τριχόπτωση, να αποφύγεις όσο γίνεται το shock loss των υγιών τριχών της λήπτριας (γιατί θα υπάρξει και εμφύτευση σε ήδη περιοχές όπου υπάρχουν μαμά μαλλιά) κατά την μεταμόσχευση και επίσης γιατί κάτω από το δέρμα υπάρχουν κάποιοι θύλακες ενεργοί, οπότε η φιναστερίδη θα τους δώσει ένα boost να βγει τρίχα. Αν ο γιατρός πάει και χτυπήσει κατά λάθος (αφού δεν θα βλέπει την τρίχα) υγιή θύλακα και τοποθετήσει μόσχευμα, πάει καταστράφηκε ο θύλακας για πάντα και θα βγει μόνο το μόσχευμα. Η τελευταία διαδικασία δηλαδή να ξαναβγεί η τρίχα στην τελική της μορφή με την βοήθεια της φιναστερίδης απαιτεί περίπου 1 χρόνο, 6 μήνες είναι πολύ λίγο το χρονικό διάστημα. Πας για μεγάλο NW το οποίο δεν θα αργήσει πολύ, δεν τρενάρεις καμία μεταμόσχευση παίρνοντας φιναστερίδη. Ήδη έχεις μεγάλο πρόβλημα, στο χέρι σου είναι να μην γίνει ακόμα μεγαλύτερο και να γίνει σωστό πλάνο. Δυστυχώς κάποιες φορές η αλήθεια δεν μας αρέσει, αλλά επειδή το θέμα της μεταμόσχευσης είναι μεγάλη μπίζνα, δεν θα βρεις πολλούς γιατρούς που θα σου πουν την αλήθεια όπως στην λέμε εμείς εδώ. Όλα τα έμπειρα μέλη θα σου πουν το ίδιο. Φιναστερίδη 1 χρόνο, διάβασμα φουλ τις «παρουσιάσεις μεταμοσχεύσεων» στο μεσοδιάστημα να αποκτήσεις βασικές γνώσεις, και το επόμενο φθινόπωρο κάνε την επιλογή σου για μεταμόσχευση. Οτιδήποτε άλλο είναι στην κυριολέξια τζόκερ.
 

Gianney

Well-Known Member
Σε κόβω για NW3A/4A ουσιαστικά. Αρκετά μικρός ακόμη ηλικιακά και έχεις μπροστά σου και τα στρεσοπακέτα γάμου/παιδιών που εμένα τουλάχιστον και τους κοντινούς μας φίλους μας τσάκισαν σε θέματα εμφάνισης και καράφλας (Μέσα σε 2-3 χρόνια έγινε ζημιά 10ετίας). Μίνοξ δεν θα προτείνω καθώς ουσιαστικά την 'παντρεύεσαι' (αν την σταματήσεις πέφτει το μαλλί που σε έβγαλε/κράτησε και προκαλεί και προσωρινό shock loss) και έχει μάξιμουμ απόδοση 15 χρόνια, δηλαδή στα 45, θα σε αφήσει σύξυλο, ακόμα και να βάζεις με θρησκευτική ευλάβεια.

Η φιναστερίδη που λένε τα παιδιά, είναι μια λύση και σίγουρα θα σε βοηθήσει να διατηρήσεις το μαμίσιο μαλλί, οπότε θα συντηρήσει ένα καλό αποτέλεσμα ΜΜ. Για γιατρό, δες το ΛΕΠΑ/Λατρεία Γιαμάν που θα σου ρίξει 3500-4000 γκράφτς επάνω και θα σε κάνει Γούλβεριν. Μπορείς πάντα βέβαια να τζογάρεις, να μην πάρεις τίποτε, να κάνεις μια ΜΜ τώρα και αν δεν προχωρήσει πολύ, άλλη μια για μπιφτέκι αργότερα. Αν είσαι γκαντέμης, θα χρειαστείς 2 ακόμη ΜΜ, μια ανά δεκαετία υπολόγιζε.
Φίλε σ κάθε ποστ που κανείς παρατηρώ αναφέρεις και προτρέπεις το yaman.Τοσο πολύ τον πας η παιζει τπτ;;;;;
 

Tarnished

Member
Παιδιά, επειδή έχει αρχίσει και με φοβίζει αυτό σαν ενδεχόμενο, διαβάζοντας κτλ, πιστεύετε πως υπάρχει κάποιο ενδεχόμενο για dupa/retro στην περίπτωση μου ή να κοιμάμαι ήσυχος όσον αφορά αυτό το θέμα;
 

aeratos28

Just aeratos
Άμα δεν πας να κάνεις μέτρηση στη δοτρια και να την εξετάσει γιατρός που γνωρίζει τι είναι η dupa κτλ ,ήσυχος ποτέ δεν μπορείς να είσαι..επίσης μην περιμένεις να σου πει εδώ στο φόρουμ κάποιος με σιγουριά αν έχεις το οτιδήποτε η όχι .γιατροί δεν είμαστε αλλά και να ήμασταν,από φωτό δεν θα μπορούσαμε να καταλάβουμε.
Παιδιά, επειδή έχει αρχίσει και με φοβίζει αυτό σαν ενδεχόμενο, διαβάζοντας κτλ, πιστεύετε πως υπάρχει κάποιο ενδεχόμενο για dupa/retro στην περίπτωση μου ή να κοιμάμαι ήσυχος όσον αφορά αυτό το θέμα;
 

Tarnished

Member
Άμα δεν πας να κάνεις μέτρηση στη δοτρια και να την εξετάσει γιατρός που γνωρίζει τι είναι η dupa κτλ ,ήσυχος ποτέ δεν μπορείς να είσαι..επίσης μην περιμένεις να σου πει εδώ στο φόρουμ κάποιος με σιγουριά αν έχεις το οτιδήποτε η όχι .γιατροί δεν είμαστε αλλά και να ήμασταν,από φωτό δεν θα μπορούσαμε να καταλάβουμε.
Σίγουρα θα τα ελέγξω αυτά πριν προβώ σε ΜΜ, απλά πολλοί έχετε δει άπειρες φώτο εδώ μέσα, μια πρόχειρη εκτίμηση θα ήθελα απλώς στο πλαίσιο της κουβέντας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Κατάλαβα πως το λες αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να σου πει κανένας με σιγουριά από εδώ .το πώς θα το ελέγξεις έχει μεγάλη σημασία όμως..γτ πολλοί γιατροί εδώ ,δεν έχουν δει προβλήματα σε δοτριες και τις χαρακτήρισαν υγιείς και τελικά είχαν πρόβλημα όπως φάνηκε στην πορεία .
Σίγουρα θα τα ελέγξω αυτά πριν προβώ σε ΜΜ, απλά πολλοί έχετε δει άπειρες φώτο εδώ μέσα, μια πρόχειρη εκτίμηση θα ήθελα απλώς στο πλαίσιο της κουβέντας.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Σίγουρα θα τα ελέγξω αυτά πριν προβώ σε ΜΜ, απλά πολλοί έχετε δει άπειρες φώτο εδώ μέσα, μια πρόχειρη εκτίμηση θα ήθελα απλώς στο πλαίσιο της κουβέντας.
Οπτικά από τις φωτογρφίες φαίνεται να έχεις καλή δότρια και δεν είσαι η περίπτωση που θα έβλεπε κάποιος και θα έλεγε αυτός φαίνεται σαν να έχει ντουπα. Για σίγουρα ομως θα πρέπει να σε δει ένας καλός γιατρός από κοντά με μικροσκόπιο απλά να σε δει χωρίς να κάνεις μμ σε αυτόν απαραίτητα.
 

Tarnished

Member
Παιδιά, καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για τις μέχρι τώρα πληροφορίες. Επειδή το πρόβλημα είναι μεν αρκετά υπαρκτό αλλά όχι σε τραγικά επίπεδα (όπως είδατε, με πιο μακρύ μάλλι είμαι ακόμα σχετικά decent) σκέφτομαι να ξεκινήσω φινα. Να θυμίσω πως η ηλικία μου είναι 29 και σκέφτομαι πως αρχικά θα δυναμώσω το μαλλί για μια μμ και αφετέρου ίσως δω και μια πύκνωση. Να πω σε αυτό το σημείο πως ο οργανισμός μου είναι πλήρως παρθένος από χάπι φινας. Πιστεύετε πως μπορεί να υπάρξει μια εμφανής βελτίωση βάση αυτών των δεδομένων; Στη χειρότερη, πιστευετε πως θα σταματήσει η χειροτερευση και θα γίνει το μαλλί πιο δυνατό για μια μμ;
 

aeratos28

Just aeratos
Αδερφέ,σε τραγικό επίπεδο δεν είσαι,αλλά για την ηλικία σου έχεις αρκετά μεγάλο πρόβλημα..μην ξεγελιέσαι.σε ένα χρόνο άντε δύο το πολύ αυτά που βλέπεις πάνω,παίζει να μην υπάρχουν ,ειδικά χωρίς θεραπεία δεν παίζει καθόλου .σίγουρα ούτε τα μισά δεν θα υπάρχουν..
Παιδιά, καταρχήν να σας ευχαριστήσω όλους για τις μέχρι τώρα πληροφορίες. Επειδή το πρόβλημα είναι μεν αρκετά υπαρκτό αλλά όχι σε τραγικά επίπεδα (όπως είδατε, με πιο μακρύ μάλλι είμαι ακόμα σχετικά decent) σκέφτομαι να ξεκινήσω φινα. Να θυμίσω πως η ηλικία μου είναι 29 και σκέφτομαι πως αρχικά θα δυναμώσω το μαλλί για μια μμ και αφετέρου ίσως δω και μια πύκνωση. Να πω σε αυτό το σημείο πως ο οργανισμός μου είναι πλήρως παρθένος από χάπι φινας. Πιστεύετε πως μπορεί να υπάρξει μια εμφανής βελτίωση βάση αυτών των δεδομένων; Στη χειρότερη, πιστευετε πως θα σταματήσει η χειροτερευση και θα γίνει το μαλλί πιο δυνατό για μια μμ;
 

Tarnished

Member
Αδερφέ,σε τραγικό επίπεδο δεν είσαι,αλλά για την ηλικία σου έχεις αρκετά μεγάλο πρόβλημα..μην ξεγελιέσαι.σε ένα χρόνο άντε δύο το πολύ αυτά που βλέπεις πάνω,παίζει να μην υπάρχουν ,ειδικά χωρίς θεραπεία δεν παίζει καθόλου .σίγουρα ούτε τα μισά δεν θα υπάρχουν..
Ναι βρε, αλλά άλλο ρωτάω εγώ. Τώρα, σε ένα χρόνο να μην υπάρχουν μου φαίνεται λίγο δύσκολο, με πέρσι δηλαδή παίζει να μην έχω καν διαφορά. Ξέρω σε ποιες φάσεις της ζωής μου πέρασα πολύ τριχόπτωση με τρίχες να σπάνε και το χέρι μου να γεμίζει, τώρα δεν είναι τέτοια περίοδος εδώ και πάρα πολύ καιρό.
 

aeratos28

Just aeratos
Όλο το πάνω τριχωτό είναι σε φάση thinning..τριχακια έχουν γίνει.εχει διαγράψει όλο το νοργουντ από τώρα φίλε μου..αυτή η περίοδος που πέρασε ,την πέρασες επειδή είχες μαλλιά να σου φύγουν και να μένουν στο χέρι..για αυτό δεν καταλαβαίνεις διάφορα τώρα..νομίζεις πάει πέρασε αυτή η περίοδος που έχανες?αυτό ήταν?δυστυχώς θα σε απογοητεύσω..αν δεν κάνεις θεραπεία ,ξέχνα τα αυτά που βλέπεις σύντομα..ξεκινά θεραπεία όπως σου είπαν πιο πίσω τα παιδιά γτ θα συμβεί αυτό που σου λέω σε 1-2 χρόνια και θα θυμηθείς τον αερατο που σου το έλεγε.
Ναι βρε, αλλά άλλο ρωτάω εγώ. Τώρα, σε ένα χρόνο να μην υπάρχουν μου φαίνεται λίγο δύσκολο, με πέρσι δηλαδή παίζει να μην έχω καν διαφορά. Ξέρω σε ποιες φάσεις της ζωής μου πέρασα πολύ τριχόπτωση με τρίχες να σπάνε και το χέρι μου να γεμίζει, τώρα δεν είναι τέτοια περίοδος εδώ και πάρα πολύ καιρό.
 

Tarnished

Member
Όλο το πάνω τριχωτό είναι σε φάση thinning..τριχακια έχουν γίνει.εχει διαγράψει όλο το νοργουντ από τώρα φίλε μου..αυτή η περίοδος που πέρασε ,την πέρασες επειδή είχες μαλλιά να σου φύγουν και να μένουν στο χέρι..για αυτό δεν καταλαβαίνεις διάφορα τώρα..νομίζεις πάει πέρασε αυτή η περίοδος που έχανες?αυτό ήταν?δυστυχώς θα σε απογοητεύσω..αν δεν κάνεις θεραπεία ,ξέχνα τα αυτά που βλέπεις σύντομα..ξεκινά θεραπεία όπως σου είπαν πιο πίσω τα παιδιά γτ θα συμβεί αυτό που σου λέω σε 1-2 χρόνια και θα θυμηθείς τον αερατο που σου το έλεγε.
Φίλε μου, ρωτάω κάτι πολύ συγκεκριμένο.

Να πω σε αυτό το σημείο πως ο οργανισμός μου είναι πλήρως παρθένος από χάπι φινας. Πιστεύετε πως μπορεί να υπάρξει μια εμφανής βελτίωση βάση αυτών των δεδομένων; Στη χειρότερη, πιστευετε πως θα σταματήσει η χειροτερευση και θα γίνει το μαλλί πιο δυνατό για μια μμ;
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτό θα σου το κάνει πιθανώς..να σταματησεις να χειροτερεύεις..
Τα συγκεκριμένα που σου είπα έδωσες σημασία καθόλου? Γτ βλέπω πως δεν έχεις καταλάβει το μεγεθος της αραίωσης σου και νομίζεις ότι δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο σαν πρόβλημα..πολλά παιδιά αυτό θεωρούν που δεν ξέρουν και νομίζουν ότι έχουν μικροπροβλήματα .ενώ ισχύει το αντιθετο..
Φίλε μου, ρωτάω κάτι πολύ συγκεκριμένο.

Να πω σε αυτό το σημείο πως ο οργανισμός μου είναι πλήρως παρθένος από χάπι φινας. Πιστεύετε πως μπορεί να υπάρξει μια εμφανής βελτίωση βάση αυτών των δεδομένων; Στη χειρότερη, πιστευετε πως θα σταματήσει η χειροτερευση και θα γίνει το μαλλί πιο δυνατό για μια μμ;
 

Tarnished

Member
Αυτό θα σου το κάνει πιθανώς..να σταματησεις να χειροτερεύεις..
Τα συγκεκριμένα που σου είπα έδωσες σημασία καθόλου? Γτ βλέπω πως δεν έχεις καταλάβει το μεγεθος της αραίωσης σου και νομίζεις ότι δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο σαν πρόβλημα..πολλά παιδιά αυτό θεωρούν που δεν ξέρουν και νομίζουν ότι έχουν μικροπροβλήματα .ενώ ισχύει το αντιθετο..
Προφανώς έχω καταλάβει το μέγεθος της αραίωσης μου, αλλιώς δεν θα ήμουν σε ένα φόρουμ που κανείς μας δεν θα ήθελε να είναι. Απλώς προσπαθώ να βγάλω μιαν άκρη. Προφανώς επίσης θέλω μμ, αλλά το κεφάλι μου δεν είναι άδειο για να πάω yolo, υπάρχουν άπειρες μαμά τρίχες, κάτι το οποίο με φοβίζει.
 
Μπλουζα