airol

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

cool11 είπε:
Υπαρχει μινιμουμ ωρας απο τη στιγμη που θα βαλουμε την airol για να βαλουμε μινοξ?
Αυτα τα 2 δεν πανε ζευγαρι;
Προς το παρον βαζω airol και μετα απο 5 λεπτα βαζω μινοξ, για καλυτερη απορροφηση.
Ετσι ειναι καλα, ή θελει καποια αλλαγη;
Βαζε ταυτόχρονα και τα δυο θα γλιτωσεις χρόνο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kapamarou, τα όσα ισχυρίζεσαι για την airol είναι πολύ ενθαρρυντικά
δες την περιπτωση ενος συναδελφου εδω :22m: που τα εκανε ραστα με τρετινοιν
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2871.0.html
 

LOK

Member
Απ: airol

Τελικά airol+minox αυξάνουν την λιπαρότητα ή την μειώνουν...?
Το λέω αυτό γιατί το οινόπνευμα καθαρίζει τη λιπαρότητα και η airol ρυθμίζει το σμήγμα...
Απο την άλλη όμως πολλοί παραπονιούνται οτι τους αυξάνεται η λιπαρότητα... :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

LOK είπε:
Τελικά airol+minox αυξάνουν την λιπαρότητα ή την μειώνουν...?
Το λέω αυτό γιατί το οινόπνευμα καθαρίζει τη λιπαρότητα και η airol ρυθμίζει το σμήγμα...
Απο την άλλη όμως πολλοί παραπονιούνται οτι τους αυξάνεται η λιπαρότητα... :chinscratch
θεωρητικα την μειωνει,στην πραξη την αυξανει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

LOK είπε:
Γιατί γίνεται αυτό? Λόγο προπυλαινογλυκόλης της minox?
και γι αυτο,αλλα και η κρεμα αποτελειται απο ελαια που ειναι απαραιτητα για την κατασκευη της.
και η airol σκετη προκαλει λιπαροτητα
 

kakashi

Member
Απ: airol

ενα μιση μηνα που την χρησιμοποιω την αιρολ δεν ξερω αν με βοηθαει η τελικα με κανει χειροτερα....γυαλιζει ολο το σκαλπ μου τωρα... στο μετωπο(στη μεση αποσταση απο χερλαιν κ φρυδια)ειχα παλια λογω της μινοξ (που επεφτε εκει καταλαθος)παρα πολυ λιγο χνουδι...τωρα με την αιρολ ετσι οπως την κανω μασαζ κ φευγει λιγο κατω απο τη χερλαιν, επειδη με ξεφλουδιζει λιγο ολο αυτο το χνουδι που ειχα στην περιοχη αυτη εχει εξαφανιστει....κ φοβαμαι οτι μ κανει τα ιδια σε ολο το κεφαλι κ χανω οτι χνουδι εχω...γιαυτο κ γυαλιζω...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kakashi είπε:
ενα μιση μηνα που την χρησιμοποιω την αιρολ δεν ξερω αν με βοηθαει η τελικα με κανει χειροτερα....γυαλιζει ολο το σκαλπ μου τωρα... στο μετωπο(στη μεση αποσταση απο χερλαιν κ φρυδια)ειχα παλια λογω της μινοξ (που επεφτε εκει καταλαθος)παρα πολυ λιγο χνουδι...τωρα με την αιρολ ετσι οπως την κανω μασαζ κ φευγει λιγο κατω απο τη χερλαιν, επειδη με ξεφλουδιζει λιγο ολο αυτο το χνουδι που ειχα στην περιοχη αυτη εχει εξαφανιστει....κ φοβαμαι οτι μ κανει τα ιδια σε ολο το κεφαλι κ χανω οτι χνουδι εχω...γιαυτο κ γυαλιζω...
κοψτην,νομιζω δεν θα σου προσφερει κατι,δυστυχως δεν δινει αποτελεσματα σε ολους.
εχει ενα 40%ποσοστο αποτυχιας
 

kakashi

Member
Απ: airol

ομως εχω την εντυπωση οτι στη δεξια μ μερια της χερλαιν βγαινουν μικρες τριχες που πριν δεν ειχα.....βεβαια δεν ξερω αν ειναι απο αιρολ η ειναι αυτες που ξαναβγαινουν απο το σεντινγκ της σπιρο... γιαυτο ειπα κ στο προηγουμενο μ ποστ οτι δεν ξερω αν με βοηθαει η οχι......λεω να την αφησω κανα μηνα να δουμε.....εσυ καπα κ ολοι οι υπολοιποι που εχετε δει αποτελεσματα σε ποσο καιρο τα ειδατε?κ σημαντικα αποτελεσματα που ειναι ορατα κ στους αλλους η τα βλεπετε μονο εσεις που κοιτατε τα μαλλια με προσοχη στο καθρεπτη?

καπα λες να φτιαξω κανα τοπικο με vesanoid μηπως ειναι καλυτερα απο την αλοιφη?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

ομως εχω την εντυπωση οτι στη δεξια μ μερια της χερλαιν βγαινουν μικρες τριχες που πριν δεν ειχα.....βεβαια δεν ξερω αν ειναι απο αιρολ η ειναι αυτες που ξαναβγαινουν απο το σεντινγκ της σπιρο... γιαυτο ειπα κ στο προηγουμενο μ ποστ οτι δεν ξερω αν με βοηθαει η οχι......λεω να την αφησω κανα μηνα να δουμε.....εσυ καπα κ ολοι οι υπολοιποι που εχετε δει αποτελεσματα σε ποσο καιρο τα ειδατε?κ σημαντικα αποτελεσματα που ειναι ορατα κ στους αλλους η τα βλεπετε μονο εσεις που κοιτατε τα μαλλια με προσοχη στο καθρεπτη?
αν βλεπεις να βγαινουν χνουδακια που δεν εβγαιναν με σκετη μινοξιδιλη σημαινει οτι δουλευει.
μην φανταστεις οτι ακομα και αυτος ο συνδιασμος μου εδωσε τριχες κανονικες,απλα δυναμωσε,μαυρισε και μεγαλωσε χνουδακια στους κροταφους,πραγμα που δεν εκανε η μινοξιδιλη μονη της σε εμενα.

καπα λες να φτιαξω κανα τοπικο με vesanoid μηπως ειναι καλυτερα απο την αλοιφη?

καποιες μελετες λενε πως σε υγρη μορφη ειναι ποιο δυνατη η τρετινοιν,εγω προσωπικα δεν την δοκιμασα.
αλλα με 3 ευρω το σωληναριο που εχει η airol δεν αξιζει να μπεις καν στον κοπο
 

kakashi

Member
Απ: airol

οι τριχες απο το υπολοιπο κεφαλι δυναμωσαν?εγιναν πιο σκουρες κ αγριες?το σκαλπ σ εσενα δεν γυαλιζει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

kakashi είπε:
οι τριχες απο το υπολοιπο κεφαλι δυναμωσαν?εγιναν πιο σκουρες κ αγριες?το σκαλπ σ εσενα δεν γυαλιζει?
εχω μολις σχεδον 10ημερο που την ξεκινησα σε ολο το κεφαλι,αυτην :22m: η φωτο ειναι με βρεγμενο μαλλι,2 λεπτα που εβαλα αιρολ και δυνατο φωτισμο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

μολις στεγνωσει δεν φαινετε καθολου,σε 10 λεπτα απορροφαται ολη ::)
μονο αφηνει καποια ασπρα καταλοιπα στο μαλλι,αλλα στο 1cm που ειναι τωρα μονο εγω τα βλεπω στον καθρεφτη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

μια κλινικη δοκιμη εδειξε 58% ποσοστο επιτυχiας με μινοξιδιλη,αυτο βλεπω και εγω στην πραξη,και απο αυτο το φορουμ αλλα και απο αλλα
επισης λεει οτι ακομα και σκετη δινει regrowth αλλα εγω που την χρησιμοποιησα και σκετη στους κροταφους δεν ειδα regrowth

http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://hairloss.cyberatlantis.com/airol-retin-a-tretinoin.php&ei=EYTMTouHEs7B8QOardAB&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=2&ved=0CDAQ7gEwAQ&prev=/search%3Fq%3Dairol%2Bbutavate%2Bhairloss%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DYO6%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26prmd%3Dimvnsfd
 

n094

Active Member
Απ: airol

Παίδες τα φώτα σας….
άρχισα να χρησιμοποιώ airol εδώ και 10 περίπου μέρες και παρατηρώ έντονο shedding, να ανησυχώ ή μήπως είναι ένδειξη ότι αντιδρά το κεφάλι (όπως για παράδειγμα γίνεται με την φίνα στην αρχή) και ότι όλα θα πάνε καλά σε δεύτερη φάση; Να τονίσω εδώ ότι είμαι από αυτούς που παρά την χρήση της μινοξιδίλης με ευλαβική συνέπεια, δεν έχω δει κάποιο θεαματικό αποτέλεσμα της και αποφάσισα, με βάση τα όσα ισχυρίζεται ο Καπαμαρου, να τη «δυναμώσω» με airol….
help!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

n094 είπε:
Παίδες τα φώτα σας….
άρχισα να χρησιμοποιώ airol εδώ και 10 περίπου μέρες και παρατηρώ έντονο shedding, να ανησυχώ ή μήπως είναι ένδειξη ότι αντιδρά το κεφάλι (όπως για παράδειγμα γίνεται με την φίνα στην αρχή) και ότι όλα θα πάνε καλά σε δεύτερη φάση; Να τονίσω εδώ ότι είμαι από αυτούς που παρά την χρήση της μινοξιδίλης με ευλαβική συνέπεια, δεν έχω δει κάποιο θεαματικό αποτέλεσμα της και αποφάσισα, με βάση τα όσα ισχυρίζεται ο Καπαμαρου, να τη «δυναμώσω» με airol….
help!!!!
με προλαβες μολις που θα το εγραφα.
εχετε υποψιν οτι η airol στην αρχη προκαλει οχι απλα shedding,αραιωση κανονικη.
πριν 5 βδομαδες περιπου που την ξαναξεκινησα,ειχε αδειασει η κορυφη και γιαλιζε παντου και χωρις extreme φωτισμους.
στις δυο βδομαδες ξανα ηρθε στην αρχικη της κατασταση
 

n094

Active Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
με προλαβες μολις που θα το εγραφα.
εχετε υποψιν οτι η airol στην αρχη προκαλει οχι απλα shedding,αραιωση κανονικη.
πριν 5 βδομαδες περιπου που την ξαναξεκινησα,ειχε αδειασει η κορυφη και γιαλιζε παντου και χωρις extreme φωτισμους.
στις δυο βδομαδες ξανα ηρθε στην αρχικη της κατασταση
Οκ… ουφφ δηλαδή αυτό σημαίνει ότι δουλεύει σε μένα;;; Ναι;;; λες να δούμε τίποτα επιτέλους μετά από 10 μήνες θεραπείας με big3;;; γιατί μόνο με big3 δεν πήγα πουθενά, ούτε shedding, ούτε πύκνωση…. σε αυτό το 10ημερο όμως χρήσης της airol για πρώτη φορά κατάλαβα τι θα πει shedding….. Άρα Καπαμαρου, να περιμένω να δω σιγά, σιγά αποτελέσματα από την επόμενη εβδομάδα…. ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ… ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

n094 είπε:
Οκ… ουφφ δηλαδή αυτό σημαίνει ότι δουλεύει σε μένα;;; Ναι;;; λες να δούμε τίποτα επιτέλους μετά από 10 μήνες θεραπείας με big3;;; γιατί μόνο με big3 δεν πήγα πουθενά, ούτε shedding, ούτε πύκνωση…. σε αυτό το 10ημερο όμως χρήσης της airol για πρώτη φορά κατάλαβα τι θα πει shedding….. Άρα Καπαμαρου, να περιμένω να δω σιγά, σιγά αποτελέσματα από την επόμενη εβδομάδα…. ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ… ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!
απο την στιγμη που δεν σου χει κανει πολυ εντονους ερεθισμους η ξεφλουδισματα,μονο θετικα μπορεις να περιμενεις.
:dbann :danban2: :dbann :danban2: :dbann :danban2: :dbann
 

LOK

Member
Απ: airol

Εμένα που μου έκανε και ξεφλουδίσματα και ερεθισμούς απο την δεύτερη μέρα χρήσης..., τί να κάνω...? εκτός απο τα ξεφλουδίσματα μου κοκκίνησε το δέρμα και με τσούζει σαν έγκαυμα...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

LOK είπε:
Εμένα που μου έκανε και ξεφλουδίσματα και ερεθισμούς απο την δεύτερη μέρα χρήσης..., τί να κάνω...? εκτός απο τα ξεφλουδίσματα μου κοκκίνησε το δέρμα και με τσούζει σαν έγκαυμα...
σταματησε την μεχρι να στανιαρει το δερμα,χρησιμοποιησε aloe vera gel να γινει ποιο γρηγορα,μολις γινει καλα πειραματησου με σκινορεν μια φορα την μερα,ειναι λιγοτερο ερεθυστικη
 
Μπλουζα