airol

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

αυτο το διαστημα εχω πολυ shedding vertex και με ποιανει που και που τρελη φαγουρα εκει,κανω περιστασιακη χρηση αλοης στο σημειο και φευγει σε 10 λεπτα
εχει αραιωσει κανονικα,χρησιμοποιω μονο airol εκει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Silencer

New Member
Απ: airol

LOK είπε:
Εμένα που μου έκανε και ξεφλουδίσματα και ερεθισμούς απο την δεύτερη μέρα χρήσης..., τί να κάνω...? εκτός απο τα ξεφλουδίσματα μου κοκκίνησε το δέρμα και με τσούζει σαν έγκαυμα...

Είχα το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα βάζοντας μέρα παρα μέρα την airol και χρησιμοποιώντας 2 φορές την εβδομάδα σαμπουάν και λοσιόν emu oil. Η αλόη δεν με βοήθησε (ούτε το σαμπουάν ούτε το gel της).
 

Silencer

New Member
Απ: airol

n094 είπε:
Οκ… ουφφ δηλαδή αυτό σημαίνει ότι δουλεύει σε μένα;;; Ναι;;; λες να δούμε τίποτα επιτέλους μετά από 10 μήνες θεραπείας με big3;;; γιατί μόνο με big3 δεν πήγα πουθενά, ούτε shedding, ούτε πύκνωση…. σε αυτό το 10ημερο όμως χρήσης της airol για πρώτη φορά κατάλαβα τι θα πει shedding….. Άρα Καπαμαρου, να περιμένω να δω σιγά, σιγά αποτελέσματα από την επόμενη εβδομάδα…. ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ… ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!

Ρε φιλαράκι, 10 μήνες Big3 και δεν είδες τίποτα; :'(.
 
Απ: airol

Παιδια εγω χρησιμοποιω την airol μαζι με μινοξ εδω και 2,5 μηνες και μπορω να πω οτι εχω δει τα πρωτα αποτελεσματα :) ειδικα στους κροταφους παρατηρω λεπτες ξανθες τριχουλες που ολο και μεγαλωνουν και μερικες απ αυτες γινονται κανονικα μαλλια :) οχι κατι το φοβερο αλλα απο σκετη μινοξ ειναι πολυ καλυτερος αυτος ο συνδυασμος! ;D
 

n094

Active Member
Απ: airol

Silencer είπε:
Ρε φιλαράκι, 10 μήνες Big3 και δεν είδες τίποτα; :'(.
Ναι, δυστυχώς ακόμα τίποτα (για την ακρίβεια 9 μήνες και όχι 10)… και το λέω καθαρά, μιας και περίμενα πράγματα περιμετρικά εκεί που το μαλλί μου δεν έχει πειραχτεί από τις μεταμοσχεύσεις που έχω κάνει, αλλά και που δεν έχει χαθεί παλιά, πάρα μόνο τα τελευταία 2 χρόνια, ενώ υπάρχει και εμφανές χνούδι στα σημεία αυτά…. Ούτε εμφανίστηκε μαλλί, ούτε πύκνωσε το χνούδι, ότι είχα, έχω + τις μεταμοσχευμένες τρίχες… Τι να πω…. συνεχίζω πάντως.
Ωστόσο πραγματικά η τριχόπτωση με την airol με προβληματίζει πολύ παρ’ όλα αυτά που λέει ο Καπαμαρου… πραγματικά χάνω πολύ μαλλί τις τελευταίες 4-5 μέρες…
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

xk είπε:
κι εγω στο ιδιο σημειο με σκετη μινοξ χωρις airol...πρεπει να ειναι εποχιακο καπα..
μπορει,χθες εβγαλα καποιες φωτο και το προσεξα,ακομα δεν την εχω συνηθισει την ουσια.
παρατηρησα και μια μικροπαρενεργεια δυο φορες που το παρακανα με την ποσοτητα.
ειχε μαζεψει λιπαροτητα μεσα στο αριστερο αυτι σαν λαδιλα και με φαγουρα.
εφυγε μολις μειωσα ποσοτητα
 
Απ: airol

φαγουρα εχω και γω εντονη τον τελευταιο 1,5 μηνα και κυριως στο πανω μερος του κεφαλιου και στους κροταφους.. μειωσα τη δοση στη μινοξ και τωρα η φαγουρα ειναι λιγο λιγοτερη...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

πραγματικά χάνω πολύ μαλλί τις τελευταίες 4-5 μέρες…
μην σε τρομαζει,τα all trans ειναι all the money flowers
οι εταιρειες τα εμπιστευονται μεσα στα σκευασματα τους
και ο καπα λεει οτι ειναι το καλυτερο τοπικο :9m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

εκτος απο τα γνωστα πλεον καραφλοφαρμακα airol skinoren.
υπαρχουν αλλα 10 φαρμακα για την ακμη,καπια ποιο δυνατα καπια ποιο αδυναμα.
ακομα τιποτα δεν ψαξαμε :m04:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

κατι που προσεξα κατα λαθος λογο ερεθισμων την πρωτη φορα και το δοκιμασα και δευτερη να το επιβεβαιώσω.
ειναι η προσθηκη κορτιζονης στο σχημα μινοξ airol δινει ακομα ενα κλικ επανεκφυσης,κλοτσιδων ομως απο την δευτερη μερα.
αν θελετε δοκιμαστε το για δεκα μερες μονο,ταυτοχρονα και τα τρια,εχει πλακα ;D
μετα παρατηστε την κορτιζονη :tease:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

δεν ξερω αν το προσεξατε το κειμενο και τις ουσιες που εριξε ο συναδελφος george6 ''Topical Bexarotene + Prednizone = hair''
ενα ρετινοειδες με μια κορτιζονη.
ουσιαστικα μια airol με μια daktodor
 

n094

Active Member
Απ: airol

Αγαπητοί, κλείνω σήμερα 20ημερο με την χρήση airol-minox πρωί βράδυ και η τρομερή τριχόπτωση (που ξεκίνησε μετά τις πρώτες 3-4 μέρες) δεν λέει να κοπάσει… έχω αρχίσει και ανησυχώ πραγματικά. Ο Καπα, λέει να μην ανησυχώ, αλλά θα ήθελα την γνώμη και άλλων. Υπάρχει λοιπόν κάποιος (στο φόρουμ μας ή και αναφορές αλλού στο διαδίκτυο) που να έχει δει αποτελέσματα με την χρήση αυτού του συνδυασμού περνώντας πρώτα από τη φάση έντονης τριχόπτωσης (shedding);
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

στο γειτονικο καραφλοσαιτ,η τρετινοιν ειναι στη κατηγορια των επηστιμονικα αποδεδειγμενων θεραπευτικων αγωγων παρεα με φινα ντουτα,κετο.
τα φωτοσπαθα κανουμε πως δεν τα βλεπουμε :22m:
http://www.regrowth.com/hairloss-treatments.cfm
 

n094

Active Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
στο γειτονικο καραφλοσαιτ,η τρετινοιν ειναι στη κατηγορια των επηστιμονικα αποδεδειγμενων θεραπευτικων αγωγων παρεα με φινα ντουτα,κετο.
τα φωτοσπαθα κανουμε πως δεν τα βλεπουμε :22m:
http://www.regrowth.com/hairloss-treatments.cfm
Ευχαριστώ ξανά Κάπα για την απάντησή σου. Παρατηρώντας ωστόσο την πληροφορία στο σύνδεσμο που έστειλες βλέπω ότι στα sides δεν αναφέρεται η έντονη αρχική τριχόπτωση, οπότε το ερώτημά μου παραμένει… Βέβαια, εσύ αναφέρεις σε προηγούμενο ποστ σου ότι αντιμετώπισες έντονη τριχόπτωση στην αρχή με την χρήση της και αυτό είναι το μόνο που με ανακουφίζει και συνεχίζω… απλά θα ήθελα και γνώμες τρίτων….
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

n094 είπε:
Ευχαριστώ ξανά Κάπα για την απάντησή σου. Παρατηρώντας ωστόσο την πληροφορία στο σύνδεσμο που έστειλες βλέπω ότι στα sides δεν αναφέρεται η έντονη αρχική τριχόπτωση, οπότε το ερώτημά μου παραμένει… Βέβαια, εσύ αναφέρεις σε προηγούμενο ποστ σου ότι αντιμετώπισες έντονη τριχόπτωση στην αρχή με την χρήση της και αυτό είναι το μόνο που με ανακουφίζει και συνεχίζω… απλά θα ήθελα και γνώμες τρίτων….
δεν ειναι τιποτα απολυτο,εαν δεις εσυ οτι σε εσενα δεν δουλευει τοτε κοψτην.
μετα απο 2 μηνες χρησης αν δεν υπαρχει κινητικοτητα στα σημεια δεν θα εχει να σου δωσει κατι.
υπαρχει και ενα 40% ποσοστο αποτυχιας,το οποιο ισχυει για ολα τα τοπικα σκευασματα με εξαιρεση την μινοξιδιλη.
δυστυχως οι τοπικες θεραπειες δεν εχουν την σταθεροτητα της φινας
 

show_palmettos

New Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
μετα απο ατελειωτες ωρες ψαξιματος για την tretinoin και ταυτοχρονα ραπαρωντας στο youtube,βλεπω πως η συγκεκριμενη ουσια δουλευει καλυτερα στους αντρες ενω εχει μικρο ποσοστο επιτυχιας στις γυναικες ::)

ραπαροντας στο youtube?????????????? ΠΕΣ ΠΟΙΟΣ ΡΑΠΠΕΡ ΕΙΣΑΙ..γτ ειμαι κι εγω ενας ραππας youtubiakos !!!!!
και αλλη μια ερωτηση...πιστευεις οτι η αιρολ ειναι περισσοτερο αντι-διυδροτεστοστερονικη απο οτι το ολεανολικο οξυ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

πιστευεις οτι η αιρολ ειναι περισσοτερο αντι-διυδροτεστοστερονικη απο οτι το ολεανολικο οξυ?

ειναι πολυ περισσοτερο
ραπαροντας στο youtube?????????????? ΠΕΣ ΠΟΙΟΣ ΡΑΠΠΕΡ ΕΙΣΑΙ..γτ ειμαι κι εγω ενας ραππας youtubiakos !!!!!
αυτος με το σκουφι :22m:
http://www.youtube.com/watch?v=Mv1I1XZwhEc
 

show_palmettos

New Member
Απ: airol

α νομιζα οτι ραππαρες στα ελληνικα !!!
τι πολυ περισσοτερο? δηλαδη μπορει καποιος να τη βαζει σκετη στο κεφαλι μονο κ μονο για μπλοκαρισμα της dht?
σκετη σου λεω..οχι σε συνδυασμο με τη μινοξ !
 

barman

Member
Απ: airol

ρε παιδια μην τα μπερδευουμε ολα... η airol κερατολυση κανει γι'αυτο εχει καλυτερα αποτελεσματα σε συνδιασμο με την μινοξιδιλη..κανει πιο απορροφισιμη την μινοξιδιλη αρα και πολυ πιο δυνατη..σαν να βαζεις 10+% μινοξιδιλη..δεν εχει να κανει με dht ή με ενζυμα. ο 3εχωρισμος συνδιασμος βεβαια ανεωαζει και την τοξικοτητα της μινοξιδιλης βεβαια..
 
Μπλουζα