airol

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

τι πολυ περισσοτερο? δηλαδη μπορει καποιος να τη βαζει σκετη στο κεφαλι μονο κ μονο για μπλοκαρισμα της dht?
σκετη σου λεω..οχι σε συνδυασμο με τη μινοξ !

εγω την βαζω σκετη για μπλοκαρισμα dht σε ολο το κεφαλι που εχω πολυ τριχοπτωση,στους κροταφους και κορυφη την συνδιαζω με μινοξιδιλη,θα δειξει η πορεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

show_palmettos είπε:
οποτε λογικα κ η ρετινολη ειναι αντι-dht ... γιατι ειναι παραπλησια με την τρετινοινη
ειναι παραπλησια αλλα πολυ ποιο αδυναμη.
ακομα και για την τρετινοιν εχω τις αμφιβολιες μου δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψει σαν blocker
αλλα αν κανει κατι τετοιο εστω και λιγο θα το καταλαβω
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

barman είπε:
ρε παιδια μην τα μπερδευουμε ολα... η airol κερατολυση κανει γι'αυτο εχει καλυτερα αποτελεσματα σε συνδιασμο με την μινοξιδιλη..κανει πιο απορροφισιμη την μινοξιδιλη αρα και πολυ πιο δυνατη..σαν να βαζεις 10+% μινοξιδιλη..δεν εχει να κανει με dht ή με ενζυμα. ο 3εχωρισμος συνδιασμος βεβαια ανεωαζει και την τοξικοτητα της μινοξιδιλης βεβαια..
αν ισχυει αυτο
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.baldness-cure.org/2009/11/retin-a-for-hair-loss/&ei=LYp_TtHjGc2Qswbarawb&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=8&sqi=2&ved=0CGAQ7gEwBw&prev=/search%3Fq%3Dtretinoin%2Bhair%2Bloss%26hl%3Del%26rlz%3D1R2ADFA_elGR447%26biw%3D1366%26bih%3D641%26site%3Dwebhp%26prmd%3Dimvnsfd

τοτε κανει κατι και στην dht,στην πραξη δεν ξερω κατα ποσο, και εγω πειραμα κανω.
αν δω οτι θα με παρει κατηφορα,προσθετω και μινοξ σε ολο το κεφαλι και θα επανελθουν γρηγορα.
στον συνδιασμο αυτων των δυο ουσιων εχω πολυ καλη ανταποκριση
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

εχοντας κατανοησει τα ρετινοειδη,λιγες πληροφορειες ακομα.
η τρετινοιν δεν παχαινει την επιδερμιδα,η ρετινολη παχαινει την επιδερμιδα.
η τρετινοιν στο δερμα μεταβολιζετε σε ρετινολη και παχαινει την επιδερμιδα.
βγαινει ενα καινουριο φαρμακο ονοματι talarozole που θα αποτρεπει τον μεταβολισμο της τρετινοινης σε ρετινολη στο δερμα.
με ταυτοχρονη εφαρμογη τρετινοιν ταλαροζολ δεν θα γινεται παχυνση της επιδερμιδας,η τρετινοιν θα παραμενει στο δερμα με την μορφη ρετινοικου οξεος.
ακομα δεν ξερω το αποτελεσμα της ταυτοχρονης εφαρμογης αλλα νομιζω οτι ξεκινησαν να το μελετανε υδη και στην αλωπεκια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

στην ιατρικη για την ακμη χρησιμοποιουν τρετινοιν με αλλα φαρμακα,αυτο σημαινει οτι ενισχυονται τα αποτελεσματα χωρις να μπαρουτιαζει το κεφαλι.
αξιζει να μελετησουμε και αυτους τους συνδιασμους
τρετινοϊνη 0,025% + ερυθρομυκίνη 4%
τρετινοϊνη 0,025% + κλινδαμυκίνη 1%
http://www.erallis.gr/el/content/10-therapeia-akmes
 

weznem

Well-Known Member
Απ: airol

καπα υπαρχει καποιο προβλημα αμα παχαινει η επιδερμιδα η δεν πρεπει να μας ανυσηχει?και μια αλλη ερωτηση που με καιει σημερα το πρωι ειχα κατι σαν σουβλιες μεσα πισω απο το ματι και κατι σαν ενοχληση πονοκεφαλο δεν θα το λεγα στο δεξιο μερος του κουτελου και μελιγκι με ανυσηχησε η σουβλιες στο ματι εφυγαν αλλα παρατηρω οτι οταν σκυβω το κεφαλι και οταν βηχω υπαρχουν ενοχλησεις στο μελιγκι..ειχα διαβασει για μια αλοιφη που ελεγε καποιος οτι ειχε προβλημα ορασης απο την παρατεταμενη χρηση της δεν νομιζω οτι αναφεροταν στιν αιρολ αλλα για σιγουρια μπορει να δημιουργησει τετοια παρενεργεια γνωριζει κανεις η ετυχε σε κανεναν?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

καπα υπαρχει καποιο προβλημα αμα παχαινει η επιδερμιδα η δεν πρεπει να μας ανυσηχει?

δεν υπαρχει προβλημα,το δερμα παχαινει οι υποδοχεις ανδογονων μειωνονται με την airol

και μια αλλη ερωτηση που με καιει σημερα το πρωι ειχα κατι σαν σουβλιες μεσα πισω απο το ματι και κατι σαν ενοχληση πονοκεφαλο δεν θα το λεγα στο δεξιο μερος του κουτελου και μελιγκι με ανυσηχησε η σουβλιες στο ματι εφυγαν αλλα παρατηρω οτι οταν σκυβω το κεφαλι και οταν βηχω υπαρχουν ενοχλησεις στο μελιγκι..ειχα διαβασει για μια αλοιφη που ελεγε καποιος οτι ειχε προβλημα ορασης απο την παρατεταμενη χρηση της δεν νομιζω οτι αναφεροταν στιν αιρολ αλλα για σιγουρια μπορει να δημιουργησει τετοια παρενεργεια γνωριζει κανεις η ετυχε σε κανεναν?

τετοια παρενεργεια κορτιζονη μπορει να προκαλεσει :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

weznem είπε:
η αιρολ δεν ειναι κορτιζονουχα αλοιφη καλα δεν γνωριζω αρα να μην ανησυχω?
δεν ειναι κορτιζονουχα,χρησιμοποιησες κανενα αποσυμφορητικο μυτης τυπου otrivin αυτο το διαστημα?
καμια αντιβιωση?
 

LOK

Member
Απ: airol

Πριν 6-7 μέρες είχα κι εγώ κάτι τέτοιες ενοχλήσεις, οι οποίες ήταν στιγμιαίες... Όλο αυτό κράτησε μόνο για 2 μέρες, με "τρύπαγε" απο μία φορά την ημέρα για 3 δευτερόλεπτα... Μετά με άφηνε.
Δεν είχα κανένα πρόβλημα όταν έσκυβα ή όταν έβηχα. Διέκοψα την airol για 2 μέρες, και αύριο θα ξαναρχίσω.
Δε νομίζω να φταίει ή airol, αλλα και να φταίει ίσως να είναι προσωρινό τώρα στην αρχή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Απ: airol

οχι δεν εχω παρει τιποτα καπα.τελοσ παντων σκεφτομουν μηπως ειναι τιποτα ψυξη απο το κρυο στο μηχανακι δεν ξερω κατι σαν κρυωμα στεκει λες?αλλα ψυξη στο ματι μαλλον βλακειες λεω..αν συνεχιστει για κανα 2ημερο θα παω σε οφθαλμιατρο..παντως για να μπουμε και στο θεμα σε μενα η αιρολ κανει πολυ δουλειαεχουν γεμισει οι κροταφοι μ κανα 2 ποντους πιο μπροστα..αν ολα τα χνουδια γινουν μαλλια το θεωρω απιθανο ομως..αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια..αν επαιρνα φινα εγω πιστευω καπα οτι θα ειχα πισω ολα μ τα μαλλια πισω δεν θα ειχα πλεον τριχοπτωση καθολου..αλλα φοβαμαι πολυ..
 

kos1987

New Member
Απ: airol

Το μελιγκι τι ειναι? Για τις σουφλιες στο ματι θα ηθελα να σε ρωτησω:Μηπως υπαρχει καποιο προβλημα με τα δοντια της ανω γναθου?Μηπως εχεις τπτα ιγμοριτιδα?
 

weznem

Well-Known Member
Απ: airol

μελιγκι ειναι λεγεται η μερια πισω απο τοτελος του φρυδιου και πανω που ενωνει το κουτελο με το πλαινο σε βοηθησα η τπτ?ιγμοριτιδα προσφατα πριν 1 μηνα ειχα παει μ εκανε ακτινογραφια και δεν βρηκε τπτ..καθαρη ειπε..παντως δεν με ξανα επιασε αυτο με το ματι.. μεχρι τωρα..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

οχι δεν εχω παρει τιποτα καπα.τελοσ παντων σκεφτομουν μηπως ειναι τιποτα ψυξη απο το κρυο στο μηχανακι δεν ξερω κατι σαν κρυωμα στεκει λες?αλλα ψυξη στο ματι μαλλον βλακειες λεω..αν συνεχιστει για κανα 2ημερο θα παω σε οφθαλμιατρο..

στις παρενεργειες της δεν εχει κατι τετοιο,στο μηχανακι να φορας παντα κρανος γιατι την εγμοριτιδα δεν θα την γλιτωσεις.
αν συνεχισει δες το σε οφθαλμιατρο

παντως για να μπουμε και στο θεμα σε μενα η αιρολ κανει πολυ δουλειαεχουν γεμισει οι κροταφοι μ κανα 2 ποντους πιο μπροστα..αν ολα τα χνουδια γινουν μαλλια το θεωρω απιθανο ομως..αλλα η ελπιδα πεθαινει τελευταια..

δεν θα γινουν και μαλλια κανονικα,αλλα το καλο ειναι οτι σε εποιασε
αν επαιρνα φινα εγω πιστευω καπα οτι θα ειχα πισω ολα μ τα μαλλια πισω δεν θα ειχα πλεον τριχοπτωση καθολου..αλλα φοβαμαι πολυ..

αν θες δοκιμαζεις 0.5mg αν σου κανει πονο στους ορχεις ριχνεις την περιεκτικοτητα στο 0,2.
το νερωμενο σπερμα μην σε τρομαζει,ετσι λειτουργει αυτο το φαρμακο
αν σου ριξει την λιμπιντο την πετας στα σκουπιδια,οπως θα κανω και εγω αν μου συμβει το τελευταιο σε μη ανεκτο επιπεδο
 

kos1987

New Member
Απ: airol

weznem είπε:
μελιγκι ειναι λεγεται η μερια πισω απο τοτελος του φρυδιου και πανω που ενωνει το κουτελο με το πλαινο σε βοηθησα η τπτ?ιγμοριτιδα προσφατα πριν 1 μηνα ειχα παει μ εκανε ακτινογραφια και δεν βρηκε τπτ..καθαρη ειπε..παντως δεν με ξανα επιασε αυτο με το ματι.. μεχρι τωρα..

Εμενα ολο αυτο μου δειχνει οτι εχεις ή είχες παραρρινοκολπιτιδα(μετωπιαια κολπιτιδα, σφηνοειδιτιτδα) ειδικα μ'αυτο που εγραψες οτι οταν σκυβεις ή οταν βηχεις... γιατι πηγες 1 μηνα πριν για ακτιν/φια? Εαν ειχες τπτα μπουκωμενη μυτη αυτο το διαστημα τοτε παιζει πολυ...κατσε να βρω και ενα λινκ να διαβασεις και συ, οριστε
http://panacea.med.uoa.gr/topic.aspx?id=315

Εαν τα συμπτωματα επιμεινουν τραβα σε κανα γιατρο γιατι μπορει να υποτροπιασει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

:legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal :legal
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.smartskincare.com/resabstracts/subjcategidx/retinoids/&ei=1lgPT5bQMofs-gb3g63fAg&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=5&ved=0CEsQ7gEwBA&prev=/search%3Fq%3Dtalarozole%2Bvs%2Bisotretinoin%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DFA9%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26prmd%3Dimvns

Μια πολυκεντρική, τυχαιοποιημένη, διπλή-τυφλή μελέτη της κρέμας ταζαροτένης 0,1% στη θεραπεία της Φωτογήρανση. [2005,02]
ΙΣΤΟΡΙΚΟ: Προηγούμενες μελέτες δείχνουν ότι ταζαροτένης είναι αποτελεσματική στη μείωση σημάδια Φωτογήρανση. Στόχος μας προσπάθησε να επιβεβαιώσει την αποτελεσματικότητα και την ανοχή της κρέμας ταζαροτένης 0,1% για τη θεραπεία του προσώπου Φωτογήρανση ... ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Η ημερήσια ταζαροτένης 0,1% κρέμα είναι αποτελεσματική στην απάμβλυνση πολλαπλά σημάδια του προσώπου Φωτογήρανση.

Tazarotene 0,1% σε σχέση με κρέμα τρετινοΐνη 0,05% μαλακτική κρέμα για τη θεραπεία της photodamaged δέρματος του προσώπου:. Μια πολυκεντρική, διπλή-τυφλή, τυχαιοποιημένη, παράλληλων ομάδων μελέτη [2004,06]
ΣΤΟΧΟΙ: Για να συγκρίνουν την αποτελεσματικότητα και την ανοχή της κρέμας ταζαροτένης 0,1% και η τρετινοΐνη 0,05% μαλακτική κρέμα για τη θεραπεία της photodamaged δέρματος του προσώπου ... ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ: Tazarotene 0,1% κρέμα μπορεί να προσφέρει ανώτερη αποτελεσματικότητα πάνω από τρετινοΐνη 0,05% μαλακτική κρέμα για τη θεραπεία του προσώπου Φωτογήρανση, ιδίως όσον αφορά την ταχύτητα της βελτίωσης.

Η αποτελεσματικότητα της τάξης του 0,1% ταζαροτένης κρέμα για τη θεραπεία της Φωτογήρανση:. Διάρκειας 12 μηνών πολυκεντρική, τυχαιοποιημένη μελέτη [2002,11]
ΣΤΟΧΟΣ: Για να προσδιοριστεί η αποτελεσματικότητα και η ασφάλεια του 0,1% ταζαροτένης κρέμα για τη θεραπεία της Φωτογήρανση ... ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ: Η ημερήσια εφαρμογές της κρέμας ταζαροτένης 0,1% μείωσε σημαντικά πολλαπλά σημάδια Φωτογήρανση. Τα επίπεδα πλάσματος των tazarotenic οξύ παρέμειναν χαμηλότερες από αυτές των ενδογενών ρετινοειδών.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

:20: :20: :20: :20: :20: :20: :20: :20: :20:
http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=en&u=http://www.tocris.com/dispprod.php%3FItemId%3D5242&ei=sYMST9aYAY_w8QOZ7630Aw&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCMQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dliarozole%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DQA1%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:eek:fficial%26prmd%3Dimvns

αυτο το φαρμακο πρεπει να το μελετησουμε και σε καμια περιπτωση δεν προχωραμε σε πειραματα,μπορουμε απλα να ψαξουμε αν εχει δοκιμαστε σε αλωπεκια και τι παρενεργειες εχει :chinscratch
 
Μπλουζα