Kwstakis, fue, λιόσης, 2500 grafts, 17-18/3/2015

aeratos28

Just aeratos
kolias μάλλον νομίζεις ότι του είπαν για τρίχες..τα 3000 που του είπαν για μπροστά εννοούσαν grafts όμως και όχι τρίχες..είναι υπερβολή μόνο για μπροστά 3000 grafts..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
οκ οντως 3000 ειναι υπερβολη 2000 ομως τις θελει σιγουρα. μιλαω για ενα καλο αποτελεσμα οχι ενα μετριο να το ευχαριστηθει οταν παμε να φτιαξουμε ενα αισθητικο αποτελεσμα δεν μπορουμε να βασιστουμε σε τριχες που δεν φαινονται και εγω κοιταω τις αδυμανες τριχες και προσπαθω να τις κρατησω με νυχια και με δοντια και τον καταλαβαινω αλλα δυστηχως στο αισθητικο μερος δεν μπορουν να βοηθησουν
 

kolias

Active Member
αν βαλει 2000 drafts μπροστα και 1000 λιγο πιο πισω το αποτελεσμα θα ειναι σουπερ στα σιγουρα δεν χρειαζεται τιποτα αλλο
θα αφησει μια γουβιτσα πισω σιγα και τι εγινε αφου το μαλλι του γενικα δεν εχει μεγαλο εμβαδον αραιωσης .απλα στην περιπτωση του andy.k θελει μπροστα πυκνοτητα
 

aeratos28

Just aeratos
για 2000 μπροστά πες οκ.αλλά εγώ πιστεύω όπως έχω πει και στον andy.k σε προηγούμενο μνμ ότι αν πειράξει τα πίσω είναι επίφοβο του για shockloss..ας αποφασίσει ότι νομίζει αυτός να κανει
 

kolias

Active Member
παντα υπαρχει η περιπτωση να γινει τσουκα ειναι ενα ρισκο η μεταμοσχευση γενικοτερα. η αποφαση ειναι δικη του οπως και το μαλλι του εμεις απλα την γνωμη μας λεμε .
 

aeratos28

Just aeratos
ρίσκο είναι όταν κάνεις παρακινδυνευμένα πράγματα και προκαλείς την τύχη σου..όπως ή περίπτωση του andy.k αλλά αυτό δεν είναι κανόνας.συνήθως σε άλλες περιπτώσεις δεν ρισκαρεις όταν είναι καθαρότερο το κεφάλι..εννοώ πιο άδειο από μαλλιά..ρισκαρεις μόνο αν πας σε ανιδαιους να εμπιστευτείς το κεφάλι σου
 

kolias

Active Member
γενικα ομως η περιπτωση που μπαινουν αρκετα μεσα οι κροταφοι και στην μεση υπαρχει καποιο μαλλι οπως του andy.κ και η δικη μου η κανεις αυτο που πρεπει και γινεσαι μια χαρα η αλλιως θα βγεις σαν μαδημενος κοκορας δεν θα το τολμας να σηκωσεις τα μαλλια κατα πανω
 

kolias

Active Member
το να εχεις μαλλια απο εδω και απο εκει δεν ειναι και οτι καλυτερο σαν εικονα ξερεις
για εμενα καλυτερα να μην εχεισ καθολου αν δεν εχουν εστω μια υποτυπωδη ομοιομορφια
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
αν βαλει 2000 drafts μπροστα και 1000 λιγο πιο πισω το αποτελεσμα θα ειναι σουπερ στα σιγουρα δεν χρειαζεται τιποτα αλλο
θα αφησει μια γουβιτσα πισω σιγα και τι εγινε αφου το μαλλι του γενικα δεν εχει μεγαλο εμβαδον αραιωσης .απλα στην περιπτωση του andy.k θελει μπροστα πυκνοτητα

Συνφωνω με Κοlias ΣΕ καλο γιατρο ο φιλος μας δεν θα εχει προβλημα.Και οντως 3000 χρειαζεται σε αυτα τα σημεια.
 

aeratos28

Just aeratos
το αν χρειάζεται 3000 για το συνολικό του πρόβλημα συμφωνω και εγω..δεν είπα το αντίθετο..μην σου πω κςι παραπανω..για μπροστά μόνο που του είπαν για 3000 διαφωνω..τα θεωρώ υπερβολικά!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
επειδη βλεπω την περιπτωση την δικη μου οταν εχεις τετοιου ειδους αραιωση πρεπει να εισαι πολυ επιφυλακτικος εστιαζεις μπροστα και μονο μπροστα αντε και βια λιγο πιο πισω. τα καποια διαφορα μαλια στο κεντρο ειναι επιφοβα να εξαφανιστουνε σε χρονο dt γιατι στην ουσια μιλαμε για μια καραφλη περοχη με καποιες τριχες που σε καμμια περιπτωση δεν μπορεισ να υπολογιζεις σε αυτες απλα δινουν μια αισθηση οτι εκει υπαρχει μαλλι αλλα δεν...... 3000 για να κρατησει και μια πισινη για αργοτερα τα πισω ας μεινουν με μια γουβιτσα δεν πειραζει αφου η αδεια περιοχη δεν εχει εκταση κατα τα πλαγια για εμενα μην ασχοληθει καθολου
 

aeratos28

Just aeratos
σωστά όλα αυτά φιλε μου kolias όμως για τα πλαγιά που λες,μακάρι να μην έχει υποχώρηση εκεί αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις πως θα συνεχίσει ή ΑΑ γιατί είναι άτιμη,γι αυτο να είναι συντηρητικός αρκετά σε ότι κάνει..
 

andy.k

Active member
Παίδες το πάω όντως συντηρητικά κ από πλευράς grafts ,και χρημάτων και φυσικά δεν περιμένω να γίνω αφανα με 2000-2300 gts... Ωστόσο οι 2 κροταφοι κ το μπιφτέκι είναι συνολικά λιγότερο απο 60cm2 και με 2300gts είναι περίπου 40gts/cm2, αν δεν υπολογίσουμε τα υπάρχοντα κ φυτρώσουν όλα...το οποίο θεωρώ αξιοπρεπές...όντως θα ήθελα να ρίξω 3500 συνολικά, αλλά όπως είπαμε άλλο να δώσεις 3000€ και άλλο 6000€ γιατί μετά μιλάμε για 2 συνεδρίες...καλά εκτός Ελλάδας πάμε στο 10χιλιαρο...κολιας εννοείται ότι αν αδειάσει το κέντρο, το οποίο όμως κληρονομικά μάλλον δε θ αδειάσει, θα παίξει ξουρα μέχρι να κάνω δεύτερη μμ...γιατί οκ 2 κροταφοι άδειοι είναι Νορμάλ...μια τρύπα στη μέση όμως δε λέει...
 

andy.k

Active member
Από το οικογενειακό patern που είναι και το πιο αξιοπιστο input στο οποιο θα μπορουσα να στηριχτω για προβλεψη, θα αδειάσει κ το κέντρο αλλά πολύ λιγότερο απ ότι οι κροταφοι κ το μπιφτέκι. Πρέπει να
φτιαξω ένα ανάποδο Υ
λοιπόν, πάντα βάση
κληρονομικότητας...εκεί
θέλω να πάω να ρίξω τα
grafts, σε σημεία που με
παίρνει φυσικά για αποφυγή
σοκλος, (δεν ειναι παντου ιδια αραιωση) και ώστε να έρθει ή
πυκνότητα όσο κοντά γίνεται στην υπάρχουσα στο τσουλουφι...μετά εννοείται ότι συνέχιζω μινοξ, έλαια ξεκινάω ρόλερ...μαχη, ότι μπορώ για να διατηρήσω αυτή την εικόνα...αν την πετύχω φυσικά σε πρώτη φάση...αν μετα υπάρξει αραίωση στο τσουλουφι ή κάπου άλλου, είπαμε...ή 2η μμ, ή αν δεν υπάρχει δυνατότητα κ θέληση...max3 και γλομπιδι...το παίζω συχνά άλλωστε από τότε που τα είχα όλα τα μαλλιά στη θέση τους...

Κωστάκης σορρυ για την παρένθεση στο θέμα σου...
 

kwsTakis

Active Member
12208124_1639814452954170_1561353603_n.jpg
Προβολή συνημμένου 9103 Περιπου 8 μηνες μετα την μμ
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα