Kwstakis, fue, λιόσης, 2500 grafts, 17-18/3/2015

aeratos28

Just aeratos
δεν λέω αυτό cvial..ότι δηλαδή οτιδήποτε πάνω από από 1000-1500 grafts είναι επικυνδινο.αυτό αν το λέει ή εν λόγο εταιρία το λέει μάλλον γιατί φοβάται για αποτυχημένο εγχείρημα και ίσως να μην έχει ή ίδια επιτυχία σε τέτοιες δουλειές..Συμφωνώ απόλυτα..αλλά για να μπεις σε τόσο μεγάλες συνεδρίες πρέπει να έχεις πρόβλημα όπως το δικό σου.οπως και ο κωστακης..2500 του εβαλαν..εκεί οκ ας μπουν αυτά τα grafts..αλλα σε περιπτώσεις όπως του φίλου που πήγε στον ραχαλ όμως που είχε ήδη πολύ μαλλί το θεωρώ τραγικό αγγλ που του έκανε..και εδώ Συμφωνώ με τις δικές μας εταιρίες που δεν πάνε σε πολλά grafts..σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο Συμφωνώ μαζί τους..με ήδη υφιστάμενα πολλά μαλλιά!όπως επίσης και για τον andy.k θεωρώ παρά πολλά τα 3000 για την περίπτωση του να μπουν με την μια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Δημητρης38

Active Member
Πηγα για συνάντηση και όπως πάντα το πηγα με εμβαδό κ επιθυμητή πυκνότητα και τα 2200 για όλο το κεφάλι που υπολόγιζα (όπου έχω θεμα εννοώ)... μου τα έβγαλαν 3000 μόνο για μπροστά...κι όταν Ρώτησα που ακριβώς θα χωρέσουν...μου είπαν " χωράνε θα στα στριμωξει ο Μαρ..ς..και άλλο παιδί που έκλεισε πρόσφατα πάλι 3000 του είπαν...7,5χιλιαρα είμαστε όλοι...δε μιλω για αποτελεσματα...για οικονομική αντιμετώπιση μιλω...

andy αυτος εισαι ? --->

dscn3017-jpg.8749



Φτιαξε ενα νημα δικο σου με φωτογραφιες και τι συζητησες με την hdc να ενημερωθουμε (αν θελεις) !!!
 

Bouklas

Well-Known Member
Πηγα για συνάντηση και όπως πάντα το πηγα με εμβαδό κ επιθυμητή πυκνότητα και τα 2200 για όλο το κεφάλι που υπολόγιζα (όπου έχω θεμα εννοώ)... μου τα έβγαλαν 3000 μόνο για μπροστά...κι όταν Ρώτησα που ακριβώς θα χωρέσουν...μου είπαν " χωράνε θα στα στριμωξει ο Μαρ..ς..και άλλο παιδί που έκλεισε πρόσφατα πάλι 3000 του είπαν...7,5χιλιαρα είμαστε όλοι...δε μιλω για αποτελεσματα...για οικονομική αντιμετώπιση μιλω...

Τώρα αυτή είναι σοβαρή απάντηση?
 

andy.k

Active member
Ναι Δημήτρη, αυτός και οκ πίστεψε χειρότερη κατάσταση δε θα μπορούσες να δεις από αυτή τη φωτό...μου είπαν 3000 gts για τους 2 κροτάφους και αναλογικού ότι παρόλο που το φλας τις κάνει αόρατες έχει πολλές τρίχες εκεί...έστω κ αδύναμες...δλδ θεωρώ αυτές τις θεώρησαν προς ισοπέδωση...καμία ευκαιρία δλδ στις μελοθανατες...για να βγει το 3000? Δε ξέρω...εν πάση περίπτωση φωτό μου έχω σε ένα θέμα που μου είχαν ανοίξει τα παιδιά του φόρουμ..."αναζήτηση κλινικής" κατι τέτοιο...το κυριότερο που με απώθησε...στην προς κάλυψη επιφάνεια υπολόγισαν και το Τσουλούφι που δε το λες και μικρό...δλδ εκεί που θα μπουν ρε παιδιά οι θύλακες?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
δεν λέω αυτό cvial..ότι δηλαδή οτιδήποτε πάνω από από 1000-1500 grafts είναι επικυνδινο.αυτό αν το λέει ή εν λόγο εταιρία το λέει μάλλον γιατί φοβάται για αποτυχημένο εγχείρημα και ίσως να μην έχει ή ίδια επιτυχία σε τέτοιες δουλειές..Συμφωνώ απόλυτα..αλλά για να μπεις σε τόσο μεγάλες συνεδρίες πρέπει να έχεις πρόβλημα όπως το δικό σου.οπως και ο κωστακης..2500 του εβαλαν..εκεί οκ ας μπουν αυτά τα grafts..αλλα σε περιπτώσεις όπως του φίλου που πήγε στον ραχαλ όμως που είχε ήδη πολύ μαλλί το θεωρώ τραγικό αγγλ που του έκανε..και εδώ Συμφωνώ με τις δικές μας εταιρίες που δεν πάνε σε πολλά grafts..σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο Συμφωνώ μαζί τους..με ήδη υφιστάμενα πολλά μαλλιά!όπως επίσης και για τον andy.k θεωρώ παρά πολλά τα 3000 για την περίπτωση του να μπουν με την μια

Τα πράγματα ειναι απλα. Πάνω απο NW3, που ειναι η μεγάλη πλειοψηφία αυτών που θέλουν να κάνουν μμ, δεν κάνεις σοβαρή δουλειά με λιγότερο απο 3000-3500 graft, τι να λέμε τωρα. Όλα τα αλλα ειναι για ψυχολογική υποστήριξη και για να πείσουμε τον εαυτό μας οτι δεν υπήρχε άλλη λύση. Αν φυσικά υπαρχει οικονομική αδυναμία πάω πάσο και το κατανοώ. Αλλα μέχρι εκει. Η περίπτωση του φίλου στο Rahal ειναι ανάποδο extreme. Άλλος μπορει να μην έκανε καν μμ. Μην επηρεαζόμαστε απο τέτοια παραδείγματα και φθάνουμε σε υπερβολίκα συμπεράσματα. Εξάλλου και εγώ συντηρητικός ειμαι για αυτό συναίνεσα στα 2552 σε πρώτη φάση και δεν πήγα στα 3500-4000. Η διαφορά ειναι οτι αναζήτησα το συγκεκριμένο γιατί και δεν αρκέστηκα σε γενικόλογα "more is less".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

andy.k

Active member
Ίσως εννοούσε ο άνθρωπος ότι με παίρνει να βάλω κ τοσα... Αλλά δε θέλω τόσα ρε φιλέ...να είναι πιο πυκνά από τα πλαϊνά δλδ? Και να πρέπει σωνει κ καλα να διαθεσω την 7,5ρα...? Οκ δε με έπεισε γεωμετρικά όπως λέει και ο cvial ότι τόσα χρειάζονται...ούτε ο θεός εκ γεννετης δε μου είχε δώσει τόσα...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ίσως εννοούσε ο άνθρωπος ότι με παίρνει να βάλω κ τοσα... Αλλά δε θέλω τόσα ρε φιλέ...να είναι πιο πυκνά από τα πλαϊνά δλδ? Και να πρέπει σωνει κ καλα να διαθεσω την 7,5ρα...? Οκ δε με έπεισε γεωμετρικά όπως λέει και ο cvial ότι τόσα χρειάζονται...ούτε ο θεός εκ γεννετης δε μου είχε δώσει τόσα...

2200 για όλο το κεφάλι μαλλον ειναι λίγα, 3000 μόνο μπροστά ειναι υπερβολικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

andy.k

Active member
Συμφωνώ απόλυτα 2200 για να "τουμπανιασει" είναι λίγα. Αλλά αν είναι να προτιμώ να γίνει τώρα μια ομοιόμορφη πύκνωση και όταν αδειάσουν οι μαμά να κάνω μια ακόμα με αλλά τόσα grts παρά να χαραμισω 3000 να γίνω τουμπανο μπροστά και μετά να μην έχω τα grts η τα χρηματα να πετύχω αντίστοιχο αποτέλεσμα πίσω, που μπορεί και μάλλον θ αδειάσει κι αλλο. Με αυτή τη
λογική είμαι εναντιος με
τέτοιες μεθόδους
προσεγγίσεως...εσύ cvial
είπαμε...το προγραμματίζεις
χρόνια
τώρα...σταθεροποιήθηκες κατά
τη γνώμη σου...πας να
καλύψεις κ μια τρύπα
πίσω...και σου μένει και ένα
1000gts καβατζα μη τυχόν κ
κάπου επεκταθεί που μάλλον
δεν...ολα εκ του ασφαλους δειχνουν...ΟΜΩΣ εσύ θα το
χαρείς από τα 50 σου και
μαγγια σου που έκανες υπομονή...εμείς που το
θέλουμε από τα 39 άλλο ρίσκο
και όσοι το θέλουν στα 25
ακόμα μεγαλύτερο...εγώ προσωπικά δε ξέρω ακόμα τι μέλει γενέσθαι στην Κεφαλά μου...είναι unsafe να χωνω grts με το τσουβαλι από τώρα θεωρώ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ απόλυτα 2200 για να "τουμπανιασει" είναι λίγα. Αλλά αν είναι να προτιμώ να γίνει τώρα μια ομοιόμορφη πύκνωση και όταν αδειάσουν οι μαμά να κάνω μια ακόμα με αλλά τόσα grts παρά να χαραμισω 3000 να γίνω τουμπανο μπροστά και μετά να μην έχω τα grts η τα χρηματα να πετύχω αντίστοιχο αποτέλεσμα πίσω, που μπορεί και μάλλον θ αδειάσει κι αλλο. Με αυτή τη
λογική είμαι εναντιος με
τέτοιες μεθόδους
προσεγγίσεως...εσύ cvial
είπαμε...το προγραμματίζεις
χρόνια
τώρα...σταθεροποιήθηκες κατά
τη γνώμη σου...πας να
καλύψεις κ μια τρύπα
πίσω...και σου μένει και ένα
1000gts καβατζα μη τυχόν κ
κάπου επεκταθεί που μάλλον
δεν...ολα εκ του ασφαλους δειχνουν...ΟΜΩΣ εσύ θα το
χαρείς από τα 50 σου και
μαγγια σου που έκανες υπομονή...εμείς που το
θέλουμε από τα 39 άλλο ρίσκο
και όσοι το θέλουν στα 25
ακόμα μεγαλύτερο...εγώ προσωπικά δε ξέρω ακόμα τι μέλει γενέσθαι στην Κεφαλά μου...είναι unsafe να χωνω grts με το τσουβαλι από τώρα θεωρώ...

Πολύ σωστά όλα, ένα μικρό λαθάκι μόνο, δεν το προγραμματίζω χρόνια αλλα μήνες και συγκεκριμένα απο τον περασμένο Μάρτιο, πριν δεν ασχολιόμουν καθόλου με το θεμα, απλα το πηρα "ζεστά" όταν αποφάσισα να ασχοληθώ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

andy.k

Active member
Ok γενικά δίνεις την εικόνα μελετημένου ατόμου που έχει κάνει ενδελεχή έρευνα. Θεωρησα ότι πιθανότατα αυτό απαιτούσε χρόνια έρευνας γι αυτό κ είπα ότι προφανώς το προγραμματιζες χρόνια...πάντως ο σχεδιασμός της δικής σου μμ είναι θεωρώ πρότυπος και θα πρότεινα και στον φιλο που ανοιξε το θέμα να κινηθεί κατά τον ίδιο τρόπο..δλδ προσδιορισμο-συντηριτικο κατέβασμα hairline, και μετά γέμισμα την κορυφή από μπρος προς τα πίσω πάντα με οικονομία γτ είναι και 35 ακομα ο kostakis νομίζω και μπορεί να αδειασει κ πιο κατω το μπιφτέκι. Να έχει να βάλει κ εκεί στο μέλλον κάτι...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
παιδιά το έχουμε κάνει πολύ θεωρητικό το θέμα και κάνουμε εξηγήσεις που δεν έχουν ουσια,βασικά είναι και πολύ δύσκολο μέσω μηνυματων γιατί ο καθένας λέει κάτι,αλλά δεν έχει ροή η κουβέντα όπως είναι φυσιολογικό,άλλο συζήτηση κανονική άλλο μέσω μηνυματων..σωστά αυτά που λέει ο cvial,αλλά ή έρευνα που έχει κάνει σίγουρα περισσότερο αφορούσε το πρόβλημα του περισσότερο.άλλο να ψάχνει τρόπο να φτιάξει σωστά ένα εντελώς γυμνό σημείο και άλλο να φτιάξει ένα θέμα σαν το δικό σου andy.k.!στην περίπτωση σου,την επικινδυνότητα στο να κανείς εμφύτευση πέρα από τους κροτάφους σου την θεωρώ εγώ προσωπικά τεράστια.όπως ειπες έχεις τόσες τρίχες λεπτές που δεν φαίνονται στην φωτό και σου έκανε εντύπωση που δεν έδωσε σημασία στη συνάντηση που έκανες..λογικό το βλέπω.γτ είναι σαν να μην τις έχεις από τη στιγμή που θα ακουμπήσει αυτά τα σημεία,δεν θα μείνει τίποτα..μην σκέφτεσαι τόσο μεγάλη εμφύτευση andy..είσαι ο τέλειος υποψήφιος για τρελό shockloss.επειδή είμαι norwood 2 μια 10ετια τώρα και ψάχνω χρόνια το θέμα σε αυτά τα norwood,άντε μέχρι 3v που ή άποψη μου είναι ότι μέχρι εκεί παίρνεις καλά αποτελέσματα,αυτά όμως είναι και τα πιο επικυνδινα..για μένα βρες τον γιατρό που θέλεις και κίνηση προσεκτικά γιατί αλλιώς θα το μετανιώσεις 1000%
 

andy.k

Active member
Μα κ εγώ αυτό λέω...κροτάφους και λίγο πίσω στην κορυφή όπου με παίρνει...με καθυσηχασαν και λίγο κάποια βίντεο του lorenzo - αν κ δεν διαθετω το budget να απευθυνθω εκει...άρα κ πύκνωση γίνεται...δε ξέρω απλά μήπως ακόμα κ οι τοπ γιατροί μπαίνουν για πύκνωση μη υπολογίζοντας τις αδύναμες τρίχες αλλά απλά πατώντας επί πτωμάτων ουσιαστικά...δλδ σου λένε εκεί όπως πας θα καραφλιασεις...άρα τι να το παιδευουμαι να ερχεσαι να σε ξαναγεμισω...σου βάζω όσες θα εβαζα και αν ήταν άδειο τελείως το σημείο κ ας πάνε στο διάολο οι τελογενεις...είναι κ αυτό μια άποψη...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα κ εγώ αυτό λέω...κροτάφους και λίγο πίσω στην κορυφή όπου με παίρνει...με καθυσηχασαν και λίγο κάποια βίντεο του lorenzo - αν κ δεν διαθετω το budget να απευθυνθω εκει...άρα κ πύκνωση γίνεται...δε ξέρω απλά μήπως ακόμα κ οι τοπ γιατροί μπαίνουν για πύκνωση μη υπολογίζοντας τις αδύναμες τρίχες αλλά απλά πατώντας επί πτωμάτων ουσιαστικά...δλδ σου λένε εκεί όπως πας θα καραφλιασεις...άρα τι να το παιδευουμαι να ερχεσαι να σε ξαναγεμισω...σου βάζω όσες θα εβαζα και αν ήταν άδειο τελείως το σημείο κ ας πάνε στο διάολο οι τελογενεις...είναι κ αυτό μια άποψη...

Όχι οι τελογενεις, αυτές που έχουν σημαντικό thinning, δεν ειναι το ίδιο πράγμα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
παιδιά το έχουμε κάνει πολύ θεωρητικό το θέμα και κάνουμε εξηγήσεις που δεν έχουν ουσια,βασικά είναι και πολύ δύσκολο μέσω μηνυματων γιατί ο καθένας λέει κάτι,αλλά δεν έχει ροή η κουβέντα όπως είναι φυσιολογικό,άλλο συζήτηση κανονική άλλο μέσω μηνυματων..σωστά αυτά που λέει ο cvial,αλλά ή έρευνα που έχει κάνει σίγουρα περισσότερο αφορούσε το πρόβλημα του περισσότερο.άλλο να ψάχνει τρόπο να φτιάξει σωστά ένα εντελώς γυμνό σημείο και άλλο να φτιάξει ένα θέμα σαν το δικό σου andy.k.!στην περίπτωση σου,την επικινδυνότητα στο να κανείς εμφύτευση πέρα από τους κροτάφους σου την θεωρώ εγώ προσωπικά τεράστια.όπως ειπες έχεις τόσες τρίχες λεπτές που δεν φαίνονται στην φωτό και σου έκανε εντύπωση που δεν έδωσε σημασία στη συνάντηση που έκανες..λογικό το βλέπω.γτ είναι σαν να μην τις έχεις από τη στιγμή που θα ακουμπήσει αυτά τα σημεία,δεν θα μείνει τίποτα..μην σκέφτεσαι τόσο μεγάλη εμφύτευση andy..είσαι ο τέλειος υποψήφιος για τρελό shockloss.επειδή είμαι norwood 2 μια 10ετια τώρα και ψάχνω χρόνια το θέμα σε αυτά τα norwood,άντε μέχρι 3v που ή άποψη μου είναι ότι μέχρι εκεί παίρνεις καλά αποτελέσματα,αυτά όμως είναι και τα πιο επικυνδινα..για μένα βρες τον γιατρό που θέλεις και κίνηση προσεκτικά γιατί αλλιώς θα το μετανιώσεις 1000%

Aerate, μην ξεχνάς οτι η 2η μμ μου θα αφορά ζώνες C & D όπου υπαρχει αρκετό μαλλί, ειδικά στην D, αρα θα ειναι πύκνωση, οποτε το εχω δει και αυτό το θεμα αρκετά διεξοδικά. Αν οι λεπτές τρίχες του φίλου ειναι σε late thinning και δεν συνεισφέρουν αισθητικά καλα έκανε και τις αγνόησε εκτός και αν ο φίλος ειναι διατεθειμένος να ξεκινήσει φίνα μήπως και ξανα φουντώσουν (ειδικά στη περιοχή του crown). Αν είσαι NW2 και ψαχνεσαι για μμ εχεις δίκιο και για τα μικρά session αλλα και για το shock loss που σε περιπτώσεις σαν και τις δικές σου ειναι πρόβλημα. Αλλα ρε φίλε αντιπροσωπεύεις μικρό ποσοστό, οι περισσότεροι εδώ μέσα ειναι σημαντικά NW, όπως και ο φίλος εδώ, και εκει τα πράγματα ειναι πολύ διαφορετικά ακόμα και στις πυκνωσεις...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

geeorgee

Active Member
Ναι θα στα στριμωξει ολα ο Μαρας ποσα θα βγουν ειναι το θεμα .Και στο τελος θα ειστε και
οι δυο ευχαριστημενοι κλασικα..
κιεσυ γιατι ενω θα εχεις μεγαλες απωλειες εστω κιετσι θα εχεις μαλλια και η κλινικη θα τσιμπησει
το χρημα ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
aeratos οταν αναφερθηκα σε σενα και στο δημητρη ηταν ενα παραδειγμα.Ενοοω τους παντες εδω μεσα.
Και ειπα οτι,οτι και ελεγε οποιοσδηποτε κατι κακο η κατι για να με ξενερωσει εγω θα συνεχιζα να γραφω.
Πολλα ατομα εχουν ξενερωσει και σταματησαν.
 

andy.k

Active member
Οκ όταν έγραψα τελογενεις αυτό εννοουσα cvial. Φίνα δε θα επερνα παρά μόνο αν είχα διάθεση χρήμα κ χρόνο να τρέχω για ορμοκολογικες κάθε μήνα κ ν αυξομειωνω δόσεις. Για διατήρηση κ ενίσχυση θεωρώ ότι κάνει δουλειά κ ή μινοξιδιλη κ τα ρόλερ και άλλες μέθοδοι ίσως που καθυστερούν σημαντικά την εξέλιξη κ τον ολικό αφανισμό. Γτ δλδ να μην τα κρατήσεις κ τα αδύναμα...και έναν α' όγκο έχουν κ που ξέρεις τι μπορεί να έχει βγει σε 5-10 χρόνια...?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν διαφωνώ εξάλλου ειναι γνωστό οτι ειμαι κατα των φαρμάκων αλλα ο καθένας έχει την άποψη του. Πάντως στην περιοχή του crown ειναι γεγονός οτι η φίνα έχει by far τα καλύτερα αποτελέσματα απο οτιδήποτε άλλο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

kolias

Active Member
andy.k δυστηχως στην περιπτωση σου χρειαζονται μπροστα 3000 οσο και να σε παραξενευει τοσες χρειαζονται για να δειξει ωραιο το αποτελεσμα αν βαλεις λιγοτερες δεν θα σου αρεσει. το προβλημα σου στους κροταφους ειναι σε πολυ μεγαλη εκταση επειδη εχω και εγω το ιδιο προβλημα αν δεν μπουν οι αναλογες τριχες το αποτελεσμα θα ειναι μια τρυπα στο νερο
 
Μπλουζα