Valandis22, fue, 2000 grafts, 21/4/2015

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
ρε συ βαλαντη εγω προσωπικα δεν θα ηθελα να τις δω..εχω δει εκατονταδες μμ και μου φενεται φυσιολογικο το αποτελεσμα...η φυτρωση σου επιασε κοκκινα....και ο χουντινι να ηταν κατι καλυτερο δεν θα μπορουσες να δεις..
τωρα εαν βαζεις τοπικ παλι δεν μπορω να ξερω γιατι δεν εχω εμπειρια απο τοπικ...απλα βασιζομαι στην ειλικρινεια μεταξυ μας εδω στο φορουμ γιατι αμα ειναι να δουλευομαστε μεταξυ μας καλυτερα να το ριξουμε στο ψαρεμα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

βγηκα στο μπαλκονι.δε μας θελει κ ο καιρος βεβαια που βρεχει..αυτες με δειχνουν καλυτερα απο τις προηγουμενες ομως...
 

Συνημμένα

  • IMG_20160117_155645.jpg
    IMG_20160117_155645.jpg
    31.3 KB · Προβολές: 462
  • IMG_20160117_155921.jpg
    IMG_20160117_155921.jpg
    16.6 KB · Προβολές: 467
  • IMG_20160117_155931.jpg
    IMG_20160117_155931.jpg
    20.9 KB · Προβολές: 470
  • IMG_20160117_160034.jpg
    IMG_20160117_160034.jpg
    41.2 KB · Προβολές: 495

aeratos28

Just aeratos
Βαλάντη αλλα 3000 grafts που λες από που θα τα βρεις αδερφέ ??στα πλαϊνά έτσι και βάλει punch οποιος γιατρός και αν είναι θα πρέπει να φάει κλωτσιές...είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αραιά τα μαλλάκια..πίσω μπορείς να πάρεις κάτι αλλά και αυτό δεν νομίζω να ξεπερνάει τα 1000-1200 grafts..πολύ φτωχή δοτρια και έτσι και την ξηλώσεις με αυτά που σου είπαν για 3000 grafts ακομα θα ψαχνεις grafts από σώμα για να κανείς πύκνωση στη δοτρια ..
 

Δημητρης38

Active Member
Βαλάντη αλλα 3000 grafts που λες από που θα τα βρεις αδερφέ ??στα πλαϊνά έτσι και βάλει punch οποιος γιατρός και αν είναι θα πρέπει να φάει κλωτσιές...είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αραιά τα μαλλάκια..πίσω μπορείς να πάρεις κάτι αλλά και αυτό δεν νομίζω να ξεπερνάει τα 1000-1200 grafts..πολύ φτωχή δοτρια και έτσι και την ξηλώσεις με αυτά που σου είπαν για 3000 grafts ακομα θα ψαχνεις grafts από σώμα για να κανείς πύκνωση στη δοτρια ..

Τα εχει 3.000 grafts !!!
Aλλα δεν ξερω αν ο Βεκρης εχει την εμπειρια για να μην του αφησει καμμενη γη στην δοτρια.
Στην φυτρωση παντως δειχνει να πηγαινει αρκετα καλα !!
 
Για να αξιολογησει κανεις πληρως το αποτελεσμα μια μ/μ πρεπει να σε δει απο κοντα ειναι η αποψη μου και να θυμαται κ το πριν(με εξαιρεση ισως την λεπτομερεστατη παρουσιαση του cvial)..οσες φωτο κ να ανεβασω απο το κινητο δε θα δειτε κατι παραπανω...
 
Πρεπει να κανω ενα ακριβη προσδιορισμο της δοτριας για να ξερω ποσα εχω κ απο που πρεπει να τα παρω...Ετσι κ αλλιως βεβαια δεν υπαρχει σκεψη για επεμβαση στο προσεχες μελλον...
 

Tasmania

Active Member
πολύ καλυτερες αυτες οι φωτο Βαλαντη. Σιγουρα δειχνεις καλυτερος απο το αρχικο σου αυτο ειναι δεδομενο...συμφωνω με τα αλλα παιδια για το θεμα της δοτριας σου (θελει ιδιαιτερη προσοχη)...αν βρεις και τις φωτο απο την κλινικη θα μπορεσουμε να εχουμε σχεδον πληρη εικονα φιλε. Καλη συνεχεια με οτι και αν αποφασισεις στο μελλον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Η περιπτωση μ ειναι δυσκολη κ οριακη κ εχω πληρη επιγνωση.Αν προχωρησω στο μελλον σε αλλη μμ θα πρεπει να γινει προσεκτικος σχεδιασμος κ αψογη εκτελεση.Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις απο αποψη πυκνοτητας ,απλα κατι σαν καμουφλαζ.Με το καταλληλο κουρεμα κ χτενισμα δλδ να εχω μια αξιοπρεπη εικονα
 

piros75

Well-Known Member
Λοιπόν τι βλέπω εγώ (και) από τις νέες φωτογραφίες του Βαλάντη: σίγουρα υπάρχει αλλαγή και βελτίωση, ωστόσο η πυκνότητα είναι πολύ χαμηλή και συνεχίζω να πιστεύω ότι ο σχεδιασμός της χερλαιν είναι κακός. Πιστεύω ότι με άλλη μία (ιδανικά με άλλα τόσα μοσχεύματα) μπορεί να πετύχει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα.
 

poseidonas77

Well-Known Member
εγω θα το ξαναπω..εχεις φυτρωση 1.000.000.% μπραβο στη κλινικη!!!!!!
με 2000 χηνες α β ζωνη θα εχεις πολυ σουπερ αποτελεσμα..μακαρι να βρεις τα λεφτα να την κανεις συντροφε..εχεις πολυ καλη βαση να πας για πυκνωση...τα μαλια ειναι μεταμοσχευμενα αρα κινδυνος για μονιμο σοκλος δεν υπαρχει εφοσων κανει σωστα τη δουλεια του ο γιατρος....
τη κανεις και καθαρισες για πολλα χρονια...μετα ακομα και δοτρια να μην εχεις βαζεις απο μουσια η στηθος γ ζωνη οπου δεν σε απασχολει και ιδιαιτερα η υφη του μαλιου και τελειωσες με την καραφλα μια για παντα!!!!

@εκτος αμα χασεις γεφυρες..εκει μπλεκει το πραγμα...:oops:
 

Tasmania

Active Member
εγω θα το ξαναπω..εχεις φυτρωση 1.000.000.% μπραβο στη κλινικη!!!!!!
με 2000 χηνες α β ζωνη θα εχεις πολυ σουπερ αποτελεσμα..μακαρι να βρεις τα λεφτα να την κανεις συντροφε..εχεις πολυ καλη βαση να πας για πυκνωση...τα μαλια ειναι μεταμοσχευμενα αρα κινδυνος για μονιμο σοκλος δεν υπαρχει εφοσων κανει σωστα τη δουλεια του ο γιατρος....
τη κανεις και καθαρισες για πολλα χρονια...μετα ακομα και δοτρια να μην εχεις βαζεις απο μουσια η στηθος γ ζωνη οπου δεν σε απασχολει και ιδιαιτερα η υφη του μαλιου και τελειωσες με την καραφλα μια για παντα!!!!

@εκτος αμα χασεις γεφυρες..εκει μπλεκει το πραγμα...:oops:
το shockloss δεν παιζει ρολο αν ειναι μαμα ή μεταμοσχευμενα μαλλια... γιατι η διανοιξη οπης μεταξυ προυπαρχοντων τριχοθυλακιων (ιδια δομη μαμα & μεταμοσχευμενων) ελλοχευει κινδυνο τραυματισμου αμεσου του θυλακου ή του τριχοειδου αιματωσεως του. Για το αν εχει 1 000 000 % φυτρωση πρεπει να δουμε φωτο με τοποθετηση των γραφτς αμεσως μετα τη μ/μ και πριν πως ηταν. Hairline σωστα ειπες Ποσειδωνα77 ειναι κακη και στη σχεδιαση και στην εκτελεση της πυκνοτητας. Βαση για πυκνωση στη ληπτρια εχει , βαση καλη απο δοτρια δεν εχει ο φιλος Βαλαντης..του το τονισαμε αρκετα παιδια οτι χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη. Κατα τα αλλα σιγουρα καμια σχεση με πριν. Επισης να τονισω οτι η επιτυχια μιας μ/μ κρινεται τοσο απο το σχεδιασμο της οσο και απο την προβλεψη-σχεδιασμο μελλοντικης μ/μ...δλδ το μοτο 2000 γραφτς σε μεγαλη εκταση σκορπισμενα και στο μελλον μια 2η ή 3η μ/μ για να καλυψει τα κενα πουθενα στη βιβλιογραφια δεν τεκμηρειωνεται οτι εχει καλυτερα ποσοστα φυτρωσης-επιτυχιας σε σχεση με στρατηγικη τοποθετηση τμηματικα.
 
Θα ανεβασω μολις μου ερθουν φωτο τις κλινικης για να εχετε μια καθαροτερη εικονα.Επειδη εχει αλλαξει παρα πολυ η εικονα μου,λογικα ειχα μεγαλο ποσοστο φυτρωσης.δε νομιζω να ειχα τοση διαφορα με 1000 grafts η λιγο περισσοτερα.
Σ'αυτην την φαση παντως δε γινοταν να προχωρησω σε κατι παραπανω.Ουτε το ρισκο ηθελα να παρω για παραπανω μοσχευματα,ουτε την χρηματικη δυνατοτητα(τωρα τελειωνω τις σπουδες μου κ ετοιμαζομαι να γινω κ επισημα ανεργος)
Το πλανο που εχω στο μυαλο μου,θα ηταν ενα μονταρισμα στη hairline με 400 περιπου μονοτριχα κ αλλα 600 πολυτριχα στο forelook η καπως ετσι,μια πυκνωση δηλαδη στην α ζωνη.
Οσο για τις γεφυρες,τα temples μου δεν υποχωρησαν ακομα κ σε περιοδους πολυ επιθετικης τριχοπτωσης οποτε ισως αυτο ειναι ενα ενθαρυντικο σημαδι
 

Tasmania

Active Member
Βαλαντη σιγουρα εχει αλλαξει προς το καλυτερο η εμφανιση σου. Αυτο ειναι δεδομενο ! Βεβαια το μεγαλο μηκος της τριχας σε βοηθαει για καλυψη & το χτενισμα ετσι οπως το κανεις (και σου παει) και ειναι εξτρα στην καλυψη καποιων κενων... και καλα κανεις το ιδιο θα εκανα. Θα περιμενουμε φιλε τις φωτο οταν στις στειλουν να δουμε τα γραφτς και την τοποθετηση και θα σχολιασουμε ξανα το θεμα ποσοστου φυτρωσης. Παντως στη θεση σου (για τους λογους που ειπες - οικονομικο) θα προχωρουσα τμηματικα..δλδ με την 1η θα ξεμπερδευα μπροστινο κομματι και στην 2η (αφου μαζευα τα λεφτα) θα προχωρουσα στην οπισθια ζωνη... σαν στρατηγικη αποδεδειγμενα ειναι πιο σωστη και πιο safe...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα