Η ζωη με Covid-19

aeratos28

Just aeratos
Η θρόμβωση είναι ας πούμε η παρενέργεια του εμβολίου .εννοείται πως δεν μπορούσαν να το κρύψουν,είπαν πολύ απλά ότι σε ποσοστό σχεδόν μηδενικό μπορεί να εμφανιστει..και είναι κατοχυρωμένοι.αυτο δεν σημαίνει κάτι.βεβαια δεν θα μπορούσαν να το κρύψουν όσο μικρό και αν είναι το ποσοστό..τώρα αυτά για τον θείο σου,είναι αυτό που σου είπα πριν..όλοι οι θάνατοι στην Ελλάδα που έγιναν ,τους 15-16 μήνες βαφτίστηκαν από covid..εξαφανίστηκαν εγκεφαλικά καρκίνοι κτλ?έχεις απάντηση σε αυτό?και πριν σε ρώτησα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Ο τίτλος της δημοσιογράφου είναι για τα μπάζα για να πουλήσει το βιντεάκι. Κλασσική Ελληνική δημοσιογραφία τρομολαγνίας. Το λέει και η ίδια η ρεπόρτερ κάποια στιγμή στο βίντεο. Ο CDC δεν θεωρεί ότι υπάρχει συσχέτιση με βάσει τα πορίσματα των ιατροδικαστικών εκθέσεων αλλά κάποιες εφημερίδες λένε ότι μάλλον λένε ψέματα (ο CDC) για να τρομάξει ο κόσμος. Δηλαδή άντε γειά.
 

Stratos

Well-Known Member
Φυσικα και θα το περιμενα να το ελεγαν και εξυπακουεται οτι θα το ελεγαν. Αν ειναι απο το εμβολιο ο θανατος του συγκεκριμενου 61 χρονου θα το μαθεις, να εισαι βεβαιος.
Οπως εμαθες και την πιθανοτητα θρομβωσης απο αστραζενεκα. Δεν στο εκρυψε κανενας παρολο που το ποσοστο που βγαζει τετοια θεματα ειναι παρα πολυ μικρο και θα μπορουσαν πανευκολα να στο κρυψουν. Εκει γιατι δεν το εκαναν. Υπαρχει απαντηση σε αυτο?


ναι

Εχει ηδη βγει για το αστρα και αν χρειαστει θα ξαναβγει. Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα χρειαστει, γιατι ειναι μελετημενα.




Ο θειος μου πεθανε στα 59 ξαφνικα πριν τον covid με τον ιδιο τροπο? απο το εμβολιο πεθανε και αυτος?

Λοιπον για να τελειωνουμε. Αν πας και πεις καλημερα σε ενα δις ανθρωπους καποιοι αμεσως μετα την καλημερα σου θα πεθανουν. Φταιει η καλημερα?
Δηλαδη καποιος που εχει προβλημα καρδιας και δεν το ξερει και ετσι και αλλιως θα πεθαινε σε 1-2 χρονια, το εμβολιο ειναι εντελως αβλαβες και ειναι αδυνατον να συντομεύσει το αναποφευκτο. Και γιατι φιλε το αστρα ζενεκα κοπηκε σε καποιες ομαδες τώρα; οταν ξεκινουσε ηξερες τι μπορει να δημιουργησει; Ποιος σου λεει τι οδηγια θα βγει για αλλο εμβολιο σε λιγο καιρο;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η θρόμβωση είναι ας πούμε η παρενέργεια του εμβολίου .εννοείται πως δεν μπορούσαν να το κρύψουν,είπαν πολύ απλά ότι σε ποσοστό σχεδόν μηδενικό μπορεί να εμφανιστει..και είναι κατοχυρωμένοι.αυτο δεν σημαίνει κάτι.βεβαια δεν θα μπορούσαν να το κρύψουν όσο μικρό και αν είναι το ποσοστό..τώρα αυτά για τον θείο σου,είναι αυτό που σου είπα πριν..όλοι οι θάνατοι στην Ελλάδα που έγιναν ,τους 15-16 μήνες βαφτίστηκαν από covid..εξαφανίστηκαν εγκεφαλικά καρκίνοι κτλ?έχεις απάντηση σε αυτό?και πριν σε ρώτησα.

Δεν είναι έτσι αεράτε. Όταν μια ασθένεια, σε χώρες που είναι σοβαρές και έχουν ιατρικά αρχεία όπως το Ισραήλ, παρουσιάζει σε εμβολιασμένους ανθρώπους έξαρση που ξεφεύγει των συνήθων στατιστικών, αποδίδουν συσχέτιση η οποία διερευνάται. Όπως του Pfizer με τις ήπιας μορφής μυοκαρδίτιδες σε νέους κάτω των 30. Το ίδιο και για τις θρομβώσεις και το Astra. Στους θανάτους παίζουν πολλά. Από μούφα, για αποζημιώσεις και ασφάλειες, έως και να είχε καρκίνο και ο covid να του έδωσε το τελειωτικό χτύπημα, αλλά θα πέθαινε έτσι και αλλιώς.
 

vag25

Well-Known Member
Η θρόμβωση είναι ας πούμε η παρενέργεια του εμβολίου .εννοείται πως δεν μπορούσαν να το κρύψουν,είπαν πολύ απλά ότι σε ποσοστό σχεδόν μηδενικό μπορεί να εμφανιστει..και είναι κατοχυρωμένοι.αυτο δεν σημαίνει κάτι.βεβαια δεν θα μπορούσαν να το κρύψουν όσο μικρό και αν είναι το ποσοστό..τώρα αυτά για τον θείο σου,είναι αυτό που σου είπα πριν..όλοι οι θάνατοι στην Ελλάδα που έγιναν ,τους 15-16 μήνες βαφτίστηκαν από covid..εξαφανίστηκαν εγκεφαλικά καρκίνοι κτλ?έχεις απάντηση σε αυτό?και πριν σε ρώτησα.

Γιατι δεν μπορουσαν να το κρυψουν? Η θρομβωση απο αστρα ειναι εξαιρετικα σπανια. Και ο θανατος ακομα πιο σπανιος. Θα μπορουσαν να το ριξουν αλλου. Οπως ειχε γραψει ο Cvial, ειναι 12 φορες πιο πιθανο να πεθανεις απο τροχαιο παρα απο αστρα. Τι πιο ευκολο να σε ξεγελασουν?
Αλλα η επιστημη δεν λειτουργει ετσι, μελετουν καθε τι με λεπτομερια και πρωτα για την ιδια την επιστημη οφειλουν να γνωριζουν και να λειτουργουν με βαση την αληθεια.
Ειναι ο ορισμος της επιστημης αυτος (αληθεια, πραγματικα δεδομενα).

Αυτο που λες για του θανατους που βαφτιστηκαν απο covid ειναι δικη σου υποθεση που δεν προκυπτει απο πουθενα, απλα αναπαραγεται στα social. Δεν εχω απαντηση σε κατι ραντομ που πιιστευει καποιος.

Πραγματικα δεν θα ηθελα να ημουν καθολου στην θεση αυτων των γιατρων που βγαζουν το ιατροδικαστικο πορισμα με κοπο και χιλιαδες ωρες μελετης και να μπαινω στο facebook εξαντλημενος και να διαβαζω σχολια που δεν σεβονται την επιστημη μου την δουλεια μου και τον κοπο μου.
 

aeratos28

Just aeratos
Σωστά.και το βαφτίζαμε covid..ας είχε και καρκίνο..εδώ τώρα που κάποιος μπορεί να είχε πρόβλημα και το εμβόλιο να συνέβαλε στο να χάσει τη ζωή του κάποιος ,δεν το λέμε..δλδ είναι άκρως παράλογο να γίνεται αυτό..καταλαβαίνεις τι λέω πιστεύω.πριν,όταν έλεγε κάποιος ότι ρε παιδιά ,δεν είναι τόσο θανατηφόρος ο ιός ,έχουμε ξεχάσει να ακούμε για θάνατο από καρδιά κτλ,τον έλεγαν ψεκασμενο.οτι ο covid έφταιγε..τώρα που θα κάνει κάποιος τη σύνδεση με το φάρμακο,δλδ ότι έκαναν οι άλλοι πριν με τον ιό,πάλι ψεκασμενο τον λένε και γτ συνδέουν το εμβόλιο..Τούμπα τα πράγματα αλλά πάλι ο ίδιος ψεκασμενος..δεν είναι τραγελαφικά όλα αυτά..μονά ζυγά δικά τους που λέει η παροιμία.
Δεν είναι έτσι αεράτε. Όταν μια ασθένεια, σε χώρες που είναι σοβαρές και έχουν ιατρικά αρχεία όπως το Ισραήλ, παρουσιάζει σε εμβολιασμένους ανθρώπους έξαρση που ξεφεύγει των συνήθων στατιστικών, αποδίδουν συσχέτιση η οποία διερευνάται. Όπως του Pfizer με τις ήπιας μορφής μυοκαρδίτιδες σε νέους κάτω των 30. Το ίδιο και για τις θρομβώσεις και το Astra. Στους θανάτους παίζουν πολλά. Από μούφα, για αποζημιώσεις και ασφάλειες, έως και να είχε καρκίνο και ο covid να του έδωσε το τελειωτικό χτύπημα, αλλά θα πέθαινε έτσι και αλλιώς.
 

vag25

Well-Known Member
Δηλαδη καποιος που εχει προβλημα καρδιας και δεν το ξερει και ετσι και αλλιως θα πεθαινε σε 1-2 χρονια, το εμβολιο ειναι εντελως αβλαβες και ειναι αδυνατον να συντομεύσει το αναποφευκτο. Και γιατι φιλε το αστρα ζενεκα κοπηκε σε καποιες ομαδες τώρα; οταν ξεκινουσε ηξερες τι μπορει να δημιουργησει; Ποιος σου λεει τι οδηγια θα βγει για αλλο εμβολιο σε λιγο καιρο;
Αυτο ειναι μια δικη σου υποθεση. Εχεις μελετησει το εμβολιο?
Εγω θα κανω μια δικη μου υποθεση και θα σου πω οτι σου δινει 10 χρονια ζωης ανεξαρτητα απο covid, γιατι επηρεαζει κατι αλλο θετικα μεσα στον οργανισμο σου.

Γιατι? γιατι μπορω :p

Oσο για το αστρα και παλι παραμενει ενα safe εμβολιο οταν δεις την μεγαλη εικονα. Απλα αν υπαρχει καποιο αλλο που μειωνει κι αλλο τις πιθανοτητες παρενεργειων κανεις το αλλο. Μεχρι εκει.
 

aeratos28

Just aeratos
Δική μου υπόθεση είναι?τι λες ρε φιλαράκι?οποίος πέθαινε το διάστημα αυτό που σου είπα πριν ,όλοι από covid πέθαναν,έτσι εμφανιζόταν..από το μυαλό μου τα βγάζω?παντού σε ειδήσεις κτλ.δεν θυμάμαι πόσο τις 100 είχαν πει για μείωση των θανάτων από καρδιακά ,καρκίνους κτλ.δεν είναι δικές μου υποθέσεις αυτές.
Γιατι δεν μπορουσαν να το κρυψουν? Η θρομβωση απο αστρα ειναι εξαιρετικα σπανια. Και ο θανατος ακομα πιο σπανιος. Θα μπορουσαν να το ριξουν αλλου. Οπως ειχε γραψει ο Cvial, ειναι 12 φορες πιο πιθανο να πεθανεις απο τροχαιο παρα απο αστρα. Τι πιο ευκολο να σε ξεγελασουν?
Αλλα η επιστημη δεν λειτουργει ετσι, μελετουν καθε τι με λεπτομερια και πρωτα για την ιδια την επιστημη οφειλουν να γνωριζουν και να λειτουργουν με βαση την αληθεια.
Ειναι ο ορισμος της επιστημης αυτος (αληθεια, πραγματικα δεδομενα).

Αυτο που λες για του θανατους που βαφτιστηκαν απο covid ειναι δικη σου υποθεση που δεν προκυπτει απο πουθενα, απλα αναπαραγεται στα social. Δεν εχω απαντηση σε κατι ραντομ που πιιστευει καποιος.

Πραγματικα δεν θα ηθελα να ημουν καθολου στην θεση αυτων των γιατρων που βγαζουν το ιατροδικαστικο πορισμα με κοπο και χιλιαδες ωρες μελετης και να μπαινω στο facebook εξαντλημενος και να διαβαζω σχολια που δεν σεβονται την επιστημη μου την δουλεια μου και τον κοπο μου.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ενώ όσοι πχ πέθαναν από θρόμβωση μετά την αιμοκάθαρση αλλά κόλλησαν covid από το περιβάλλον θεραπείας, έφυγαν από covid. Ποτέ δεν θα μάθουμε πόσοι έφυγαν από covid και πόσοι έφυγαν με covid.
 

vag25

Well-Known Member
πριν,όταν έλεγε κάποιος ότι ρε παιδιά ,δεν είναι τόσο θανατηφόρος ο ιός ,έχουμε ξεχάσει να ακούμε για θάνατο από καρδιά κτλ,τον έλεγαν ψεκασμενο.οτι ο covid έφταιγε..τώρα που θα κάνει κάποιος τη σύνδεση με το φάρμακο,δλδ ότι έκαναν οι άλλοι πριν με τον ιό,πάλι ψεκασμενο τον λένε και γτ συνδέουν το εμβόλιο..Τούμπα τα πράγματα αλλά πάλι ο ίδιος ψεκασμενος..δεν είναι τραγελαφικά όλα αυτά..μονά ζυγά δικά τους που λέει η παροιμία.
Και στις 2 περιπτωσεις ειναι οντως ψεκασμενος αυτος που θα τα πει αυτα, γιατι οι αριθμοι και τα στοιχεια ειναι εκει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Αυτο ειναι μια δικη σου υποθεση. Εχεις μελετησει το εμβολιο?
Εγω θα κανω μια δικη μου υποθεση και θα σου πω οτι σου δινει 10 χρονια ζωης ανεξαρτητα απο covid, γιατι επηρεαζει κατι αλλο θετικα μεσα στον οργανισμο σου.

Γιατι? γιατι μπορω :p

Oσο για το αστρα και παλι παραμενει ενα safe εμβολιο οταν δεις την μεγαλη εικονα. Απλα αν υπαρχει καποιο αλλο που μειωνει κι αλλο τις πιθανοτητες παρενεργειων κανεις το αλλο. Μεχρι εκει.
αφού είναι safe το άστρα ζένεκα γιατι το έκοψαν σε κάποιες ηλικιακές ομάδες?
για πες μου και άλλα εμβόλια που είναι καλά σε κάποιες ηλικίες και επικίνδυνα σε άλλες?
γιατί δεν έκανες και εσύ το άστρα ζένεκα?
αν σε κάποιους μήνες κόψουν το pfizer σε κάποιες ομάδες για καρδιοπάθειες θα πεις πάλι ότι είναι safe?
 

vag25

Well-Known Member
Δική μου υπόθεση είναι?τι λες ρε φιλαράκι?οποίος πέθαινε το διάστημα αυτό που σου είπα πριν ,όλοι από covid πέθαναν,έτσι εμφανιζόταν..από το μυαλό μου τα βγάζω?παντού σε ειδήσεις κτλ.δεν θυμάμαι πόσο τις 100 είχαν πει για μείωση των θανάτων από καρδιακά ,καρκίνους κτλ.δεν είναι δικές μου υποθέσεις αυτές.
Δεν δουλευουν τοσο μπακαλιστικα τα συμπερασματα, και η γριπη μειωθηκε στο ελαχιστο λογο covid, γιατι υπηρχε προστασια.
Ο πατερας μου πχ μειωσε το ποτο, αρχισε το περπατημα, δεν βρισκοταν σε χωρους που ειχε καπνο στο διαστημα της καραντινας. Καποιος αλος εκανε χειροτερη ζωη. Αυτα πρεπει να τα δεις συνολικα πως δουλευουν παλι μεσα απο την επιστημη (ερευνες).
Τωρα αν παρεις ενα δεδομενο που ακουσες καπου και το συνδεσεις με κατι αλλο που ακουσες καπου αλλου και βγαλεις ενα συμπερασμα αυτο 99% θα ειναι λαθος.

Για να βγει οτι καποιος πεθανε απο κατι χρειαζεται μια διαδικασια και εμεις καθομαστε εδω και λεμε με ευκολια οτι οκ στημενα ολα.
Εντωμεταξυ ολοι οι ιατροδικαστες, 1000δες παγκοσμιως στημενοι. Κανεις δεν σπαει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
αφού είναι safe το άστρα ζένεκα γιατι το έκοψαν σε κάποιες ηλικιακές ομάδες?
για πες μου και άλλα εμβόλια που είναι καλά σε κάποιες ηλικίες και επικίνδυνα σε άλλες?
γιατί δεν έκανες και εσύ το άστρα ζένεκα?
αν σε κάποιους μήνες κόψουν το pfizer σε κάποιες ομάδες για καρδιοπάθειες θα πεις πάλι ότι είναι safe?

Δηλαδη καποιος που εχει προβλημα καρδιας και δεν το ξερει και ετσι και αλλιως θα πεθαινε σε 1-2 χρονια, το εμβολιο ειναι εντελως αβλαβες και ειναι αδυνατον να συντομεύσει το αναποφευκτο. Και γιατι φιλε το αστρα ζενεκα κοπηκε σε καποιες ομαδες τώρα; οταν ξεκινουσε ηξερες τι μπορει να δημιουργησει; Ποιος σου λεει τι οδηγια θα βγει για αλλο εμβολιο σε λιγο καιρο;

Η ερώτησή σου θα είχε νόημα στην αρχή των εμβολιασμών. Τώρα και μετά από εκατοντάδες εκατομμύρια εμβολιασμούς είναι γνωστές οι παρενέργειες και σε πολλές περιπτώσεις και ο μηχανισμός που τις προκαλεί. Προφανώς το έκοψαν τώρα (το αστρα) γιατί πλέον μπορούν να διαλέξουν κάτι καλύτερο και να αποφύγουν και τον 1 θάνατο στις 250.000 από θρόμβωση. Πιθανώς του χρόνου να το κόψουν και εντελώς όταν πλέον θα έχουν επάρκεια από κάποιο άλλο καλύτερο.
 

vag25

Well-Known Member
Εσύ δλδ πιστεύεις πραγματικά ότι από covid καθαρά πέθαναν όσοι πέθαναν ?
ναι :)

αφού είναι safe το άστρα ζένεκα γιατι το έκοψαν σε κάποιες ηλικιακές ομάδες?
για πες μου και άλλα εμβόλια που είναι καλά σε κάποιες ηλικίες και επικίνδυνα σε άλλες?
γιατί δεν έκανες και εσύ το άστρα ζένεκα?
αν σε κάποιους μήνες κόψουν το pfizer σε κάποιες ομάδες για καρδιοπάθειες θα πεις πάλι ότι είναι safe?

Γιατι πολυ απλα υπαρχει κατι ακομα πιο safe και απο την απειροελαχιστη πιθανοτητα να παθεις κατι. Γιατι να ρισκαρουν αν υπαρχει κατι ακομα καλυτερο.
Αν βγει ας πουμε καλυτερη μεθοδος μετακινησης απο το αυτοκινητο (που σκοτωνει 12 φορες περισσοτερο απο άστρα ζένεκα) θα επιλεξω την καλυτερη.
Οι καποιοι επιλεγουν το αυτοκινητο αντι για το μηχανακι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εσύ δλδ πιστεύεις πραγματικά ότι από covid καθαρά πέθαναν όσοι πέθαναν ?

Αεράτε έτσι δεν βγαίνει κανένα συμπέρασμα ποτέ. Όταν αρχίσει η συνωμοσιολογία και περιπτωσιολογία η μπάλα έχει βγει εκτός γηπέδου. .Τα πράγματα είναι απλά. Άνευ εμβολίου με αυτόν τον ιο σημαίνει ένας τεράστιος αριθμός θανάτων, ανεξέλεγκτες μεταλλάξεις, οικονομική καταστροφή και επιστροφή στο μεσαίωνα με ανθρώπους ντυμένους με σκάφανδρα κλεισμένους μέσα.

Καλώς ή κακώς υπάρχουν άνθρωποι που είτε επειδή φοβόνται και εμπιστεύονται την επίσημη επιστήμη είτε επειδή το θεωρούν κοινωνικό καθήκον κάνουν το εμβόλιο δημιουργώντας την ανοσία της αγέλης η οποία αποδεδειγμένα λειτουργεί. Ωφελημένοι βγαίνουν οι αντιρρησίες και οι αρνητές οι οποίοι καλό είναι να λένε ευχαριστώ και να μην μας πρήζουν τα ούμπαλα λέγοντας μας πόσοι έξυπνοι είναι και πόσο μακάκες είμαστε εμείς. Νομίζω ότι είναι αυτονόητο.
 

Xristoforaz

Well-Known Member

Και αυτοί τυχαία έφυγαν.
Aυτοι δεν υπεγραψαν την αυτοκτονια τους ομως
Πηραν το αμαξι με σκοπο να φτασουν σε καποιο προορισμο...!
Ατοπη η συγκριση!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Φυσικα και θα το περιμενα να το ελεγαν και εξυπακουεται οτι θα το ελεγαν. Αν ειναι απο το εμβολιο ο θανατος του συγκεκριμενου 61 χρονου θα το μαθεις, να εισαι βεβαιος.
Οπως εμαθες και την πιθανοτητα θρομβωσης απο αστραζενεκα. Δεν στο εκρυψε κανενας παρολο που το ποσοστο που βγαζει τετοια θεματα ειναι παρα πολυ μικρο και θα μπορουσαν πανευκολα να στο κρυψουν. Εκει γιατι δεν το εκαναν. Υπαρχει απαντηση σε αυτο?


ναι

Εχει ηδη βγει για το αστρα και αν χρειαστει θα ξαναβγει. Το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα χρειαστει, γιατι ειναι μελετημενα.




Ο θειος μου πεθανε στα 59 ξαφνικα πριν τον covid με τον ιδιο τροπο? απο το εμβολιο πεθανε και αυτος?

Λοιπον για να τελειωνουμε. Αν πας και πεις καλημερα σε ενα δις ανθρωπους καποιοι αμεσως μετα την καλημερα σου θα πεθανουν. Φταιει η καλημερα?
Ο θειος πεθανε ΠΡΙΝ το.εμβολιο!
Το θεμα ειναι αλλο!
Αν πεθαινε στο νοσοκομειο θα λεγαν οτι πεθανε απ τον κοβιντ!
 
Μπλουζα