Νεα ερευνα-πολυεργαλειο Κορεατων

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Geofish, πόσο καιρό έκανες χρήση μινοξ αιρολ ? Πριν χρησιμοποιούσες σκέτη μινοξ? και αν ναι για πόσο διάστημα?
vpa σε τι περιεκτικότητα βάζεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
xDante είπε:
την airol σκέφτομαι τι μπορεί να προσφέρει μαζί με το vpa...

θα το δοκιμαζα αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μου δωσει κατι στους κροταφους:angel:
περασα εναν μηνα με airol,vpa,μινοξ με σταθερη κατασταση
 

lab_rat

Member
kapamarou είπε:
xDante είπε:
την airol σκέφτομαι τι μπορεί να προσφέρει μαζί με το vpa...

θα το δοκιμαζα αλλα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα μου δωσει κατι στους κροταφους:angel:
περασα εναν μηνα με airol,vpa,μινοξ με σταθερη κατασταση

Κ εγω το σκεφτομουν χθες!!!
 

kos1987

New Member
Οχι αιρολ με vpa παιδες δεν χρειαζεται υπαρχει η ουρια στο διαλυμα σας.
http://www.youtube.com/watch?v=3Hc4LCUOSiA
 

kos1987

New Member
kapamarou είπε:
kos1987 είπε:
Οχι αιρολ με vpa παιδες δεν χρειαζεται υπαρχει η ουρια στο διαλυμα σας.

υπαρχει αλλα γιατι οχι μαζι?

1oν Υπαρχει η ουρια στο διαλυμα που αυξανει ετσι και αλλιως την απορροφηση
2ον Δεν ξερουμε αν παιζει καποια αντιδραση
3ον Δεν πρεπει να κανουμε οτιδηποτε, που μπορει να ενισχυσει την υπερκερατωση τετοιων ουσιων οπως το vpa που εντασσεται στους gsk3b inhibitors.Μπορει απο μια "απλη" υπερκερατωση να ξεπεταχτει κανα θηλωμα.
 

xDante

Member
δοκιμασα αιρολ εδω και 2 μερες αλλα δεν τα βαζω μαζι μετα απο 5 ωρες και βαζω αιρολ μονη της ... κος δεν ειναι αρκετο το διαστημα που μεσολαβει?
 

geofish

New Member
GOMI είπε:
Geofish, πόσο καιρό έκανες χρήση μινοξ αιρολ ? Πριν χρησιμοποιούσες σκέτη μινοξ? και αν ναι για πόσο διάστημα?
vpa σε τι περιεκτικότητα βάζεις?


Μινοξιδίλη χρησιμοποιώ τα δυο τελευταία χρόνια σκέτη.
Μαζί με airol την χρησιμοποίησα 4 μήνες περίπου.
VPA χρησιμοποιώ σε περιεκτικότητα περίπου 12 % μια φορά και μερικές φορές δυο την μέρα.
Αν με ρωτήσεις γιατί αυτή την συγκεκριμένη συγκέντρωση, έτσι μου ήρθε.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
geofish είπε:
Μινοξιδίλη χρησιμοποιώ τα δυο τελευταία χρόνια σκέτη.
Μαζί με airol την χρησιμοποίησα 4 μήνες περίπου.
VPA χρησιμοποιώ σε περιεκτικότητα περίπου 12 % μια φορά και μερικές φορές δυο την μέρα.
Αν με ρωτήσεις γιατί αυτή την συγκεκριμένη συγκέντρωση, έτσι μου ήρθε.

είχες δοκιμάσει καθόλου αυτά τα 2 χρόνια να διακόψεις εντελώς τη μίνοξ άλλη φορά? Εν τω μεταξύ, είχες δοκιμάσει αυτό το διάστημα καθόλου μίνοξ με κορτιζόνη?
Aν θες ενημέρωνε πως πάει γιατί με ενδιαφέρει να δω τι κάνει το vpa σε όποιον αντικαθιστά τη μίνοξ...thx
 

Hopefull

New Member
xDante είπε:
μπορεί να λες ότι λές αλλά το Nickname σου τα λέει ΟΛΑ... όλοι έχουμε ελπίδες όσο ακόμη είμαστε μικροί ... και όσο θα υπάρχουν έστω και λίγοι σπόροι ελπίδας εδώ θα είμαστε να τους καλιεργούμε έστω κι αν πιστέυουμε οτι κάποια στιγμή θα είναι μάταιο...


Εχεις δικιο ειναι παλιο το nickname και ανηκει σε αλλες εποχες το αλλαξα σε κατι πιο σχετικο πλεον :18m:. δες το pm σου by the way
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
xDante είπε:
δοκιμασα αιρολ εδω και 2 μερες αλλα δεν τα βαζω μαζι μετα απο 5 ωρες και βαζω αιρολ μονη της ... κος δεν ειναι αρκετο το διαστημα που μεσολαβει?

5 ωρες ειναι αρκετες για την αποφυγη πιθανης αντιδρασης.Τωρα γιατι βαζεις σκετη αιρολ δεν μπορω να καταλαβω.


somari είπε:
Πάντως εμένα παίζει να έχει μαυρίσει πλέον σχεδόν όλη η περιοχή nw1
:bravo: στο vpa και σε μενα εχουν μαυρισει σημαντικα οι κροταφοι...
 

xDante

Member
κος βάζω γιατι στα πλαγια εβγαλα σπυρακια ρε συ... και ξερω οτι ειναι λογω της γλυκερινης γενικα μου κανει το δερμα πολυ λιπαρο .. ξερω οτ η αιρολ θα μου αφαιρεσει την λιπαροτητα γι αυτο την εφαρμοζω ... επισης το σμηγμα δεν κανει καλο ουτε στο vpa ουτε πουθενα... θα δω πως θα παει
 

mikipitri

Member
παιδιά, έχει χρησιμοποιήσει κάποιος με ΣΔ το vpa?
εσύ xdante έχεις ΣΔ ή η εφαρμογή του vpa σου δημιουργεί λιπαρότητα?
σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω vpa αλλά δεν ξέρω μήν πάω για μαλλί και βγω γουλί τελικά... αυτή η ΣΔ είναι εμπόδιο σε κάθε θεραπία :(
 

xDante

Member
mikipitri είπε:
παιδιά, έχει χρησιμοποιήσει κάποιος με ΣΔ το vpa?
εσύ xdante έχεις ΣΔ ή η εφαρμογή του vpa σου δημιουργεί λιπαρότητα?
σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω vpa αλλά δεν ξέρω μήν πάω για μαλλί και βγω γουλί τελικά... αυτή η ΣΔ είναι εμπόδιο σε κάθε θεραπία :(

δεν έχω ΣΔ ούτε είχα ποτέ.. ακμή έχω και οτιδήποτε περιέχει γλυκερίνη και πγ μου βγάζει σπυράκια.... δεν ξέρω με την ΣΔ αν σε επηρεάσει..
 

geofish

New Member
GOMI είπε:
geofish είπε:
Μινοξιδίλη χρησιμοποιώ τα δυο τελευταία χρόνια σκέτη.
Μαζί με airol την χρησιμοποίησα 4 μήνες περίπου.
VPA χρησιμοποιώ σε περιεκτικότητα περίπου 12 % μια φορά και μερικές φορές δυο την μέρα.
Αν με ρωτήσεις γιατί αυτή την συγκεκριμένη συγκέντρωση, έτσι μου ήρθε.

είχες δοκιμάσει καθόλου αυτά τα 2 χρόνια να διακόψεις εντελώς τη μίνοξ άλλη φορά? Εν τω μεταξύ, είχες δοκιμάσει αυτό το διάστημα καθόλου μίνοξ με κορτιζόνη?
Aν θες ενημέρωνε πως πάει γιατί με ενδιαφέρει να δω τι κάνει το vpa σε όποιον αντικαθιστά τη μίνοξ...thx

Τα 2 χρόνια έχω κάνει διακοπές στην μινοξιδίλη αλλά μικρές των 2 με 3 εβδομάδων.
Κορτινοζούχα δεν θέλω να δοκιμάσω.
Τώρα προς το παρών χρησιμοποιώ και τα δυο (μινοξ-vpa) εναλλάξ αλλά στην πορεία σκέπτομαι να σταματήσω την μινοξ.
 

mm05035

New Member
παιδιά είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα λίγο βοήθεια. Είμαι 25 έχω ήδη κάνει 2FUE γιατί η τριχόπτωσή μου ξεκίνησε στα 16 αλλά πολύ επιθετικά. Τα αποτελέσματα είναι χάλια και είμαι NW7 σχεδόν απλά έχω τις μετμοσχευμένες πάνω. Δε ξέρω τι να κάνω είμαι πολυ μπερδεμένος αυτό το καιρό. Χρησιμοποιώ concealer και κάτι γίνετε αλλά έχω κουραστεί αν κρύβομαι. Ξεκίνησα πάλι Regaine μετά απο 4 χρόνια και ελπίζω μπαααας και γίνει τιποτα. Αυτή η ιστορία που περιγράφετε το vpa υπάρχει περίπτωση να κάνει τίποτα σε μένα?
 

somari

Active Member
Σκέψου ότι το φάρμακο είναι μια πιο επιθετική μορφή μινοξιδίλης από ότι φαίνεται. Οπότε αν με μινοξ είχες 0 αποτέλεσμα, μη περιμένεις πολλά...
 
Μπλουζα