Kwstakis, fue, λιόσης, 2500 grafts, 17-18/3/2015

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
A γεια σου !!!! Φανερωθειτε γατακια !!!

Και τι μαθαινες απο τον Στριπα τυπε ?
Το οτι προτεινε στο Ραχαλ να του αναγνωρισει το πτυχιο στο ΔΙΚΑΤΣΑ με φακελακι ή τα cherry pick του Ερντογαν ?
Εχει καψει κοσμο αυτος ... αλοιμονο σε οσους τον πιστευανε και πηγαινανε στους Γιατρους που τους προτεινε (αφου τους ενημερωνε οτι ειναι δικοι του απο το Φορουμ)
Δημήτρη αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη. Μια λέξη ακόμα σε αυτό το ύφος και με αυτό το περιεχόμενο προς άλλα μέλη και έφυγες διακοπές. Πρώτη επίσημη προειδοποίηση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwsTakis

Active Member
Κώστα,σαν φιλική συμβουλή......
προχωρά για δεύτερη μεταμόσχευση όπως το έχεις σχεδιάσει,αλλά φύγε εξωτερικό.
εχω ηδη σχεδιασει μαρτη να την κανω παλι εκει,,με τον ιδιο γιατρο,,,αλλωστε θα μ στοιχισει τα διπλασια να το κανω εξω,κ δεν εχω τα χρηματα εκτοσ του οτι δεν ειμαι σιγουροσ για το αποτελεσμα,κ καλωσ η κακωσ ο λ,,ησ π μου εκανε την μμ με εχει βοηθησει κ εχει ασχοληθει μαζι μου ολο αυτο τον καιρο δινοντασ μ κ συμβουλεσ,,σε γενικεσ γραμμεσ σε αυτο το αποτελσμα προσδοκουσαμε στην συγκεκριμενη φαση π ειμαι γιατι ηξερα κ τι δοτρια περιοχη εχω αλλα κ τι ποιοτητα τριχασ,,
 

aeratos28

Just aeratos
ρε συ john γτ λες ότι δεν δίνεις σημασία σε ότι πει Δημήτρης και εγώ?γιατί με βάζεις μαζί με τον τύπο αυτο?? το τι έχεις κάνει εσύ είναι δική σου δουλειά και εγώ έχω πει την γνώμη μου για το αποτέλεσμα σου..νομίζω ήταν λίγο άκυρο αυτό ειπες για εμένα τουλάχιστον αλλά οκ ότι νομίζεις..δεν έχω πρόβλημα.δεν έχω καμία αντιπαράθεση μαζί σου,το θέμα ήταν με τον Δημήτρη και για μένα τελείωσε.χαλαμε και το θέμα του Κωστάκη δηλαδή,όχι τίποτα άλλο.
 

Hope

Active Member
tasos33 καταλαβαίνω πως το λες,αλλά εγώ δεν έχω θέμα με τον άνθρωπο..πραγματικά!απλά λέει ανυποστατα πράγματα..αν αυτό είναι το 40% που λέει,θέλει να μας πει δηλαδή ότι από τα 2500 grafts που έβαλε βγήκε 40% άρα δηλαδή αυτό που βλέπουμε είναι ένα αποτέλεσμα από 1100 grafts με επιτυχία περίπου 95%..2 εντελώς άδειες ζώνες αν βάλεις 1000 grafts φιλέ μου,θα είναι μικρή ή διάφορα του πριν και μετά! δηλαδή ο hope αν πάει πολύ καλά ή δική του εμφύτευση,που του το εύχομαι,θα είναι σαν τον Κωστάκη???? γιατί αυτό λέει ο Δημήτρης..θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε..!
Αν γίνω σαν τον kwsTakis πάνω θα κεράσω όλο το φόρουμ!! :) Έχω να βάλω χτένα πάνω από 7 χρόνια
Αν υποθέσουμε ότι θα μου βγούνε τα 1.000 πάνω στα 100cm2 περίπου απλά θα κάνω μια ομοιόμορφη καράφλα που θα καλύψει το παλαιότερο κακότεχνο κέντημα σε μεγάλο βαθμό!! Αυτό ήθελα άλλωστε ;)
 

aeratos28

Just aeratos
αυτό λέω ρε συ φιλε hope..ότι αυτό δεν είναι αποτέλεσμα από 1000 grafts που λέει ο δημητρης38..γιατί λέει ότι από τα 2500 grafts έχει φυτρωση 40%..οπότε το 40% είναι 1000grafts..και είπα πως ο hope δηλαδή αν έχει επιτυχία,θα γίνει έτσι??? με τίποτα,δεν το πιστεύω!ελπίζω να καταλαβες φιλε τι θέλω να πω έτσι?
 

Corfu Rider

Active Member
KwsTakis, σε εμενα ειπε η DHI:
Για 2200 GRAFTS, €3500.
Ισως επειδη εδω και λιγο καιρο εχουν καποια προσφορα?
Μηπως επειδη εκανα και smp εκει?
Η γιατι τους 'εδειξα' (και καλα), οτι ειμαι λιγο σχετικος με το θεμα, και τους ενημερωσα οτι εχω πολλους φιλους και 'διαδυκτιακους γνωστους', οι οποιοι εαν δουν καλο αποτελεσμα σε εμενα, θα "ελθουν και αυτοι στην DHI" (ομως ΔΕΝ εχω πει στην κλινικη οτι γραφω στο φορουμ μας).
Εγω πιστευω πως εχουν οικονομικη προσφορα και εκπτωσεις.. αλλα ισως και τα υπολοιπα μετρησαν λιγακι.. (?)..
 

kwsTakis

Active Member
Προφανως επειδη ειχες ξαναπαει. Γιαυτο κ μενα θα μ κανουν εκπτωςη στην επoμενη μm. Ισως κ τωρα να εχουν προσφορα οντως. Θα παω σε λιγες μερες κ θα ξαναρωτησω
 
Τελευταία επεξεργασία:

andy.k

Active member
Ρε παιδιά κ εμένα 1850€ για 1500 grts μου είπαν... Που θεωρητικά για λιγότερα grts θα έπρεπε να ανεβαίνει ή τιμή/graft...μήπως παίζει ρόλο και ο γιατρός που ζητάει ο καθένας...γιατί οκ κ εγώ άσχετος πηγα κ αυτή την τιμή μου δώσανε...ούτε φόρουμ ανέφερα ούτε τπτ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
κοιτά andy.k ένα κακό που έχει αυτή ή εταιρία στο θεμα αυτοείναι ότι δεν μιλάνε με grafts..ειπες εσύ για grafts σου είπαν και αυτοί 1500 και ειπες οκ..δεν υπάρχει περίπτωση να σου βάλουν 1500..το πάνε με συνεδρίες και σου λένε όσα βγουν..τώρα με τα λεφτά που σου είπαν,μην περιμένεις να περάσεις τα 1200 άντε το πολύ 1300..αυτό το θεωρώ κοροϊδία μεγάλη που κάνουν..Σκέψου ο hope έβαλε 1360 και έδωσε 2000 και ήταν ή δεύτερη φορά που έκανε εκεί μετά από αποτυχημένο strip που είχε κάνει το 1996.. Σκέψου ότι σίγουρα του έκαναν μια αρκετά καλή προσφορά,με δώρο 3 prp και smp αν χρειαστεί,στην τιμή των 2000€..εσύ τώρα που θα πας 1η φορά μην έχεις αυταπάτες ότι θα σου βάλουν τόσα που λες! Corfu rider όλα αυτά που ειπες να ξέρεις σίγουρα ότι δεν μέτρησαν καν..για πόσες συνεδρίες σου είπαν??
 

kwsTakis

Active Member
αερατε εχεισ δικιο εν μερει,,γενικα κανενασ μασ δε γνωριζει με ακριβεια ποσα μοσχευματα τ εχουν τοποθετηθει σε οποια κλινικη κ \αν το εκανε,,,,,,
 

aeratos28

Just aeratos
μπορείς..αν πας για τριχοριζογραμμα βλέπεις αμέσως ποια είναι τα μεταμόσχευσης και ποια όχι..το θέμα είναι βέβαια να είναι αυτά που σου έχουν πει,αλλά ακόμα περισσότερο να βγουν κιολας..από εκεί και πέρα συμφωνω με αυτό που λες,αλλά είναι πιο σταρατο να έχεις κανονίσει από πριν ακριβώς τα τριχοθυλακια και να ξέρεις παρά με συνεδρίες και ότι βγει..πάνε με συνέδρια,δηλαδή στον hope (συγνώμη φιλέ hope που χρησιμοποιώ πάλι το όνομα σου αλλά είσαι πρόσφατο παράδειγμα και μας ειπες τι πληρώσες και πόσες ώρες ήταν ή συνέδρια σου) ήταν 7:30 ώρες και του έβγαλαν 1360..τώρα ας πούμε ο andy.k που θα δώσει 1850 σιγά μην του κάνουν τόσες ώρες συνέδρια..την μικρότερη θα του κάνουν..στις 6 ώρες δηλαδή..οπότε σκεψου ποσά θα μπουν..1100-1150..και πολλά λέω!! μεγάλο λάθος αυτό της εταιρίας,όλοι μας μιλάμε για grafts όχι για συνεδριες
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
αερατε εχεισ δικιο εν μερει,,γενικα κανενασ μασ δε γνωριζει με ακριβεια ποσα μοσχευματα τ εχουν τοποθετηθει σε οποια κλινικη κ \αν το εκανε,,,,,,[/QUOTE

Εν Ελλάδι ναι και πιστεύω εν μέρει και στην Κυπρο. Ποσό μαλλον όταν ο υποψήφιος δεν αντιλαμβάνεται το θεμα, και δεν μιλώ για άσχετους αλλα και για αρκετούς που διαβάζουν και συνομιλούν στο φόρουμ και εν συνεχεία συμπεριφέρονται σαν αδαείς καταναλωτές. Κρίμα το χρόνο που σπαταλούν εδώ μέσα. Μεθοδολογία υπαρχει για να δεις όχι μόνο τον αριθμό αλλα και την ανάλυση των graft, τις περιοχές κλπ. Όταν όμως αντί να δημιουργούμε ενημερωμένους καταναλωτές που να απαιτούν και να επιβάλλουν συμπεριφορές στις κλινικές συζητάμε ανούσια και κοινότυπα πράγματα οι γνωστοί κυριοι "καλοχεραιτάκηδες"" θα κάνουν πάρτυ και τα κρούσματα θα αυξάνουν...
 

andy.k

Active member
Παιδιά δε νομίζω ότι είναι κανείς κουτός εδώ μέσα ούτε πάνε να ψωνισουμε από σούπερ μάρκετ. Υπάρχουν τριχογραμματα, πυκνομετρησεις και κυρίως το τελικό οπτικό αποτέλεσμα. Για τη δική μου περίπτωση αυτό που μου είπαν όντως αφορούσε συνέδρια, όμως διευκρινίστηκε και είναι γραμμένο σε χαρτί προσφοράς ότι αφορά 1500grts. Μου είπαν τοσα grafts γιατί τόσα θεωρούν ότι χρειάζομαι γι αυτό που τους είπα ότι ζητάω. Από κει και πέρα υπάρχουν οι εξεις περιπτωσεις:
Α. Μένω ευχαριστημένος και δε μέτραω τριχες.
Β. Δε με καλύπτει το αποτέλεσμα και μέτραω
τρίχες.Σε αυτή την περιπτωση:
1. Βγαίνουν κάτω από 1500 οπότε ζητάω τις υπόλοιπες επειδή είπαν ψέματα ή δε φύτρωσαν.
2. Βγαίνουν 1500+ οπότε θεωρώ ότι δε κάνανε καλή εκτίμηση του ποσά grafts χρειαζομουν γι αυτό που ζητούσα.

Υπαρχει βεβαια και το σοκ λος που μπορει να παθει καποιος και να μην ειναι σε 12 μηνες οπως θα περιμενε αλλα αυτο οκ...μονο στην πυκνωση...
Αν λοιπον εχεις συμφωνησει αυτα εξ αρχης...που ειναι το θεμα... Εγω πρισωπικα θα ημουν πανευτυχης να πληρωνα 1850 € για 1500 gts και να με εκαναν οπως θελω με 1000 ή με 700...και ας πληρωνα τα ίδια...θα εμεναν και τα μοσχεύματα.
 

aeratos28

Just aeratos
μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες andy.k και εσύ και ο cvial..το αν υπάρχουν πυκνομετρησεις κτλ γνωστό είναι αυτό φιλέ μου andy.k. αλλακατόπιν εορτής όμως φιλε μου δεν λέει κάτι..για εμένα το καλύτερο είναι να γινουν αυτά όχι μετά,αλλά την επόμενη μέρα να δεις τι τοποθετηθηκε..και cvial Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά κοιτά να δεις..εγώ δεν πιστεύω ότι με 1850€ όπου να πας( σε σοβαρή εταιρία) ότι θα σου τοποθετήσουν 1500 grafts.μην έχουμε αυταπάτες!μπορεί να λέγεται αυτό αλλά 100% δεν ισχύει.ή διαφωνία που έχω γενικά με τις δικές μας εταιρίες είναι σε αυτο το θέμα και στο θέμα επίσης της αποτελεσματικότητας στα μεγάλα norwood..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες andy.k και εσύ και ο cvial..το αν υπάρχουν πυκνομετρησεις κτλ γνωστό είναι αυτό φιλέ μου andy.k. αλλακατόπιν εορτής όμως φιλε μου δεν λέει κάτι..για εμένα το καλύτερο είναι να γινουν αυτά όχι μετά,αλλά την επόμενη μέρα να δεις τι τοποθετηθηκε..και cvial Συμφωνώ με αυτά που λες αλλά κοιτά να δεις..εγώ δεν πιστεύω ότι με 1850€ όπου να πας( σε σοβαρή εταιρία) ότι θα σου τοποθετήσουν 1500 grafts.μην έχουμε αυταπάτες!μπορεί να λέγεται αυτό αλλά 100% δεν ισχύει.ή διαφωνία που έχω γενικά με τις δικές μας εταιρίες είναι σε αυτο το θέμα και στο θέμα επίσης της αποτελεσματικότητας στα μεγάλα norwood..

Μα προφανώς αυτό λεω και εγώ, πριν την μμ, κατα την διάρκεια και την επόμενη μερα. Οποίος κανει ένα browsing στη δίκη μου μμ, αλλα και σε ξένα forum, εύκολα αντιλαμβάνεται τον τροπο, ο οποίος δεν έχει κανένα κόστος αλλα απαιτεί ξεκαθάρισμα διαδικασίας με την κλινική απο το κλείσιμο της επέμβασης. Τωρα σχετικά με τα χρήματα δεν θα διαφωνήσω επίσης οτι ειναι ένα "καμπανάκι" αλλα η πολύ φθηνή τιμή ειναι και ένας λόγος παραπάνω για να είσαι "κέρβερος" με την διαδικασία...επαναλαμβάνω: όσο οι κλινικές βλέπουν "χαλαρούς" πελάτες του στυλ δεν βαριέσαι αδερφέ έτσι και αλλιώς δεν πληρώνω και πολλά οποτε δεν εχω και ιδιαίτερες απαιτήσεις θα κάνουν πάρτυ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Συμφωνώ απόλυτα cvial..αυτο λέω και εγώ αλλά το εκφραζεις πολυ καλύτερα από μένα! στην ουσία αυτό είναι που θέλω να πω στον andy.k που λέει ότι δεν θα τον ενδιέφερε να πλήρωνε για 1500 grafts και να γινόταν όπως ήθελε και ας του έβαζαν ακόμα και 1000..γτ προφανώς αυτό δεν γίνεται να συμβεί!το να μην υπολογίζουμε τα λεφτά συμφωνω,αλλά να μην τα υπολογιζεις σημαίνει ότι ή κίνηση που πρέπει να κανείς είναι μια κίνηση σαν την δική σου,πηγαίνοντας σε έναν γιατρό ίσως κορυφαίο στην Ευρώπη..( γνώμη μου είναι ότι είναι ο κορυφαίος.) το να λέμε ότι δεν με νοιάζει να δώσω 1850€ και ας μου βάλουν λιγότερα από αυτά που κανονισαμε αλλά να γίνω όπως θέλω και δεν με πηραζει, νομίζω ότι απλά όλα αυτά ειναι αυταπάτες.andy.k καταλαβαίνεις πως το λέω,δεν θέλω να παρεξηγηθω
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και για να γινόμαστε και πρακτικοί, γιατι ωραία ειναι η θεωρία αλλα στην πράξη τι γινεται, κανείς το εξής: Ξεκαθαρίζεις με την κλινική οτι θα τους ελέγξεις μετα την μμ σε αυτά που συμφωνήσατε. Πως; Απλό. Όλες οι κλινικές έχουν USB μικροσκόπιο. Την επόμενη της μμ πας, το βάζεις στο κεφάλι σου (με την βοήθεια τους φυσικά) και τραβάς δειγματοληπτικά 10-15 φωτογραφίες απο όλες τις περιοχές (εσυ επιλέγεις όχι αυτοί), τις σώζεις σε ένα στικάκι για να εχεις και τις αποδείξεις και αρχίζεις και μέτρας τα graft οποτε βλέπεις τι σου είπαν και τι σου έκαναν. Η όλη διαδικασία διαρκεί το πολύ 30 λεπτά και εκει ο καθε κατεργάρης παει στον πάγκο του....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα