LoverBoy, FUE, 1718 g, 15/6/2023

LoverBoy

Well-Known Member
Εγώ μινο δεν έβαλα (και ούτε θα βάλω ποτέ) γιατί την θεωρώ πολύ μεγάλη δέσμευση. Φίνα πάιρνω 2,5 χρόνια και χωρίς αυτή μάλλον δεν θα μπρούσα να κάνω ΜΜ λόγω υποψίας DUPA. Με την φίνα σίγουρα θα βελτιώσεις την ποιότητα του μαλλιού σου και την δότρια, σε κενές περιοχές δεν θα σου δώσει μάλλον αλλά δεν χάνεις τίποτα να την δοκιμάσεις.
Εγώ μινοξιδίλη έβαζα 2 χρόνια τώρα φίλε μου αλλά μέρα παρά μέρα και αυτή και είδα όντως διαφορά σε μέρη που είχε αδειάσει το τριχωτό έδωσε κάτι!Θα την ξεκινήσω και εγώ την φίνα μάλλον!Μετά απο πόσο καιρό που έχω κάνει ΜΜ μπορώ να ξεκινήσω?Επίσης τι είναι η DUPA?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εγώ ειλικρινά πιστεύω ότι στην μάχη της φαλάκρας (όπως και σε κάθε μάχη) πρέπει να χρησιμοποιείς όλα τα όπλα που εχεις στην διάθεση σου, εφόσον κάτι δεν σε χαλάει. Άρα και φίνα και μινο και κετο (big 3) και ότι εγκεκριμένο βγει και στο μέλλον (pyrilutamide πχ). Τονίζω το εγκεκριμένο.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Εγώ ειλικρινά πιστεύω ότι στην μάχη της φαλάκρας (όπως και σε κάθε μάχη) πρέπει να χρησιμοποιείς όλα τα όπλα που εχεις στην διάθεση σου, εφόσον κάτι δεν σε χαλάει. Άρα και φίνα και μινο και κετο (big 3) και ότι εγκεκριμένο βγει και στο μέλλον (pyrilutamide πχ). Τονίζω το εγκεκριμένο.
Εσύ Φιλαράκι μου με τη δόση παίρνεις Φιναστερίδη?Τι σου είπε ο γιατρός?Είχες κάποια παρενέργεια?
 

bobby

Well-Known Member
Εσύ Φιλαράκι μου με τη δόση παίρνεις Φιναστερίδη?Τι σου είπε ο γιατρός?Είχες κάποια παρενέργεια?
1,25mg την ημέρα. Έκανα PSA πριν για να έχω baseline. Ο γιατρός αφού είδε το PSA είπε κανένα πρόβλημα ξεκίνα (για την αλωπεκία εννοώ). Στην αρχή νερωμένο σπέρμα αλλά σιγά σιγά με την πάροδο του χρόνου βελτιώθηκε. 100% δεν έχει επανέλθει αλλά κλάιν. Σημασία έχει ότι η δότρια μου ήρθε στα ίσα της και ότι διατηρήθηκαν τα μαλλιά πάνω (όσα είχαν μείνει) και πάχυνε λίγο η τριχα. Ίσως να είχα και μια μικρή επανεκφυση σε περιοχές με αδυνατισμένα μαλλια όχι στις κενές.
 

LoverBoy

Well-Known Member
1,25mg την ημέρα. Έκανα PSA πριν για να έχω baseline. Ο γιατρός αφού είδε το PSA είπε κανένα πρόβλημα ξεκίνα (για την αλωπεκία εννοώ). Στην αρχή νερωμένο σπέρμα αλλά σιγά σιγά με την πάροδο του χρόνου βελτιώθηκε. 100% δεν έχει επανέλθει αλλά κλάιν. Σημασία έχει ότι η δότρια μου ήρθε στα ίσα της και ότι διατηρήθηκαν τα μαλλιά πάνω (όσα είχαν μείνει) και πάχυνε λίγο η τριχα. Ίσως να είχα και μια μικρή επανεκφυση σε περιοχές με αδυνατισμένα μαλλια όχι στις κενές.
Αυτό μου είπε και ο γιατρός μου φιλαράκι μου ότι καλό είναι να κάνω ένα έλεγχο και μετά να ξεκινήσω αν θέλω την Φίνα!
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά σας αποστέλλω τις νέες μου φώτο 2 ημέρες μετά την επέμβαση και όλα πάνε καλά με ένα μικρό οίδημα στο κούτελο!Είμαι αρκετά ικανοποιημένος απο το σχεδιασμό του Δρ. Γούναρη και το απολαμβάνω αυτή την φορά!Ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα παιδιά αν και όπως μου είπε ο γιατρός θα έχω μια πολύ καλή εικόνα!Μου έκανε εντύπωση η λεπτομέρεια στις μετρήσεις για το hairline που όταν το σχεδίασε και μου έδωσε τον καθρέφτη να δω αν μου αρέσει του είπα δεν θα άλλαζα τίποτα!Στα συν ότι μου έκλεισε λίγο και τους κροτάφους!Απο αύριο ξεκινάω το λούσιμο στην Λήπτρια!
 

Συνημμένα

  • 1686996097906.jpg
    1686996097906.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 294
  • 1686996097911.jpg
    1686996097911.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 257
  • 1686996097917.jpg
    1686996097917.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 282

LoverBoy

Well-Known Member
Όχι εννοώ έλεγχο πριν ξεκινήσεις φίνα
Μου είπε ότι καλό είναι να πάω πρώτα σε ενα ουρολόγο να τον ενημερώσω ότι θέλω να ξεκινήσω Φινα να μου κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις και αν κρίνει ότι είναι όλα οκ να συνεχίσω!Δεν ήταν αρνητικός αλλά ούτε μου το πρότεινε ο ίδιος!Εγώ τον ρώτησα!Ο ίδιος μου πρότεινε μινοξιδίλη άφοβα καθώς βοηθάει τα μοσχεύματα να "δώσουν"
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Κάπου εδώ σας στέλνω και τις μετρήσεις που είχαμε κάνει πριν την ΜΜ για να δείτε την δότρια και ποιότητα τρίχας
 

Συνημμένα

  • 1687080100028.jpg
    1687080100028.jpg
    3 MB · Προβολές: 311

Alkit

Member
Κάπου εδώ σας στέλνω και τις μετρήσεις που είχαμε κάνει πριν την ΜΜ για να δείτε την δότρια και ποιότητα τρίχας
Καλησπέρα σας. Την έκανα κι εγώ την Τρίτη και 13 στην seneca. Μια απορία έχω με τα κάκαδα και πως θα φύγουν…
 

Alkit

Member
Καλησπέρα σας. Την έκανα κι εγώ την Τρίτη και 13 στην seneca. Μια απορία έχω με τα κάκαδα και πως θα φύγουν…
Μάλλον δεν ενυδάτωσα σωστά τις πρώτες μέρες. Πως θα φύγουν παρακαλω;
 

Συνημμένα

  • IMG_5303.jpeg
    IMG_5303.jpeg
    2.3 MB · Προβολές: 280
  • IMG_5302.jpeg
    IMG_5302.jpeg
    2.9 MB · Προβολές: 275

LoverBoy

Well-Known Member
Μάλλον δεν ενυδάτωσα σωστά τις πρώτες μέρες. Πως θα φύγουν παρακαλω;
Καλησπέρα!Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας φίλε μου!Αλλά έριχνες φυσιολογικό ορό κάθε μισή ώρα περίπου?Επίσης με τα λουσίματα πως τα πας?αφήνεις καθόλου τον αφρό να μαλακώσει?Ποιός γιατρός σε ανέλαβε?
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα!Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας φίλε μου!Αλλά έριχνες φυσιολογικό ορό κάθε μισή ώρα περίπου?Επίσης με τα λουσίματα πως τα πας?αφήνεις καθόλου τον αφρό να μαλακώσει?Ποιός γιατρός σε ανέλαβε?
Θέλει διαρκώς ψέκασμα τις 3 πρώτες μέρες με φυσιολογικό ορό!Μέχρι το λούσιμο της λήπτριας
 

Alkit

Member
Καλησπέρα!Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας φίλε μου!Αλλά έριχνες φυσιολογικό ορό κάθε μισή ώρα περίπου?Επίσης με τα λουσίματα πως τα πας?αφήνεις καθόλου τον αφρό να μαλακώσει?Ποιός γιατρός σε ανέλαβε?
Τα βρήκα πολύ καλά εκεί με την Φωτεινή Κοντογιάννη, μου ταίριαξε. Είπε μερικά όχι, έδειξε συνέπεια σε αυτά που μου είπε, δεν είχα και τρομερά ρίσκα να πάρω. Σχετικά μικρό πρόβλημα, εξαπλές τρίχες πολλές.

Γενικά η κλινική έχει μεράκι, χωρίς να παύει να είναι ένα «μαγαζί». Πεντακάθαρα, καλοί χώροι και μην αδικήσω τον Στάθη, ο οποίος έχει τις δόσεις σε όλα τόσο - όσο.

Έριχνα αρκετά ορό, αλλά δεν ήταν αρκετό μάλλον. Είμαι αύριο έκτη μέρα και κάνω ένα ελαφρύ μασαζάκι. Δεν ξέρω εάν φταίει το χλιαρό προς κρύο νερό κι όχι το ανάποδο.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Τα βρήκα πολύ καλά εκεί με την Φωτεινή Κοντογιάννη, μου ταίριαξε. Είπε μερικά όχι, έδειξε συνέπεια σε αυτά που μου είπε, δεν είχα και τρομερά ρίσκα να πάρω. Σχετικά μικρό πρόβλημα, εξαπλές τρίχες πολλές.

Γενικά η κλινική έχει μεράκι, χωρίς να παύει να είναι ένα «μαγαζί». Πεντακάθαρα, καλοί χώροι και μην αδικήσω τον Στάθη, ο οποίος έχει τις δόσεις σε όλα τόσο - όσο.

Έριχνα αρκετά ορό, αλλά δεν ήταν αρκετό μάλλον. Είμαι αύριο έκτη μέρα και κάνω ένα ελαφρύ μασαζάκι. Δεν ξέρω εάν φταίει το χλιαρό προς κρύο νερό κι όχι το ανάποδο.
Όχι καλά κάνεις και ρίχνεις χλιαρό νερό!2 φορές τις μέρες λούσιμο?Αφήνεις καθόλου τον αφρό να δράσει?Επίσης με κάπνισμα κτλ ποτό και τέτοια τα περιόρισες?
 

Alkit

Member
Όχι καλά κάνεις και ρίχνεις χλιαρό νερό!2 φορές τις μέρες λούσιμο?Αφήνεις καθόλου τον αφρό να δράσει?Επίσης με κάπνισμα κτλ ποτό και τέτοια τα περιόρισες?
Όλα by the book. Ποτά κομμένα 20 μέρες, τσιγάρο 10 χρόνια σχεδόν. Ίσως δεν άφηνα αρκετά τον αφρό, από αύριο θα τον αφήνω περισσότερο
 

LoverBoy

Well-Known Member
Όλα by the book. Ποτά κομμένα 20 μέρες, τσιγάρο 10 χρόνια σχεδόν. Ίσως δεν άφηνα αρκετά τον αφρό, από αύριο θα τον αφήνω περισσότερο
Εγώ τον αφήνω λίγο και κάνω ντους μετά στο τέλος ξέβγαλμα όλο το σώμα μαζί με το κεφάλι αλλά μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό με τα κακαδια απλά κατα δική μου γνώμη πάρε ένα τηλ αύριο στην κλινική μήπως έχουν να σου προτείνουν κάτι άλλο αυτοί απο εκεί!
 
Μπλουζα