Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Φίλοι μου γεια κ χαρά σας...

Θα ήθελα μερικές προτάσεις για ένα θέμα που με απασχολεί σχετικά με τη θεραπεία που ακολουθώ και συγκεκριμένα για το Fungoral.
Έχω διαβάσει εδώ μέσα σε θέματα για το Fungoral, από άλλους να λένε τα χειρότερα και από άλλους τα καλύτερα.
Εγώ χρησιμοποιώ το Fungoral από την αρχή τη θεραπείας μου,2 φορές τη βδομάδα.Δηλαδή περίπου 2 & 1/2 - 3 μήνες.
Οι ερωτήσεις μου είναι:
1.Οι οδηγίες του σαμπουάν λένε πως πρέπει να χρησιμοποιείται μόνο για διάστημα 2 μηνών και όχι παραπάνω.Γιατί όχι παραπάνω;Προκαλεί κάποιο πρόβλημα;
2.Βάσει του παραπάνω ερωτήματος και εφόσον προτείνεται η διακοπή στους 2 μήνες, μήπως θα ήταν σωστό να το σταματήσω προς το παρόν και να επωφεληθώ της ευκαιρίας για να δω παράλληλα και το πως θα πάει η θεραπεία χωρίς το Fungoral;ή αν σταματήσω το Fungoral ενδέχεται να χάσω κάποιο ποσοστό του μέχρι τώρα αποτελέσματος;

Και κάτι ακόμα,άσχετο με το από πάνω. Όπως έχετε δει,στην αρχή της θεραπείας μου δεν είχα σχεδόν καθόλου μαλλιά και αυτή τη στιγμή τα χνούδια που υπήρχαν έχουν μακρύνει,χοντρύνει και πάρει χρώμα με αποτέλεσμα να φαίνεται μια αρκετά εμφανής διαφορά.Η απορία μου είναι η εξής:Αυτά τα χνούδια που τώρα μεγαλώνουν, σε ποια χρονική στιγμή θα αρχίσουν να πέφτουν για να βγουν νέες πιο δυνατές τρίχες;Επίσης επάνω σε αυτό το ερώτημα.Λόγω του ότι αυτά τα χνούδια άρχισαν να μεγαλώνουν όλα την ίδια χρονική περίοδο,με τον ίδιο ρυθμό (υποθέτοντας απ'αυτά που βλέπω), θα αρχίσουν να πέφτουν και όλα μαζί για να βγουν οι νέες τρίχες στη θέση τους; Δλδ,θα υπάρξει μεταβατική περίοδος όπου και πάλι δεν θα φαίνεται ότι έχω μαλλιά;

Ελπίζω να εξέφρασα σωστά τις απορίες μου και αναμένω εναγωνίως τις όποιες θέσεις πάρετε επί του θέματος..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Συγκριτικές φωτό από 29/3/11 και σήμερα 21/5/11. 52 μέρες διαφορά.

Υ.Γ.:Regaine σ'ευχαριστώ! ;D
 

kakashi

Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

φιλε τοπικιστη οντως σ κανει δουλεια το ριγκειν....κ ακομη δεν εκλεισες 2 μηνες.....μεχρι τον 1 χρονο θα βγαζεις συνεχως ολο κ περισοτερα....απλα μετα το θεμα ειναι να τα κρατησεις εκει ειναι το δυσκολο....μπροβο παντως....
κατι αλλο λες οτιχρησιμοποιεις τοπικ....εχειςκαμμια φωτο για το πως φαινεται το μαλλι σ μαυτο?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

πολύ φυσικό φαίνετε το τοππικ, ποιο μπροστά εσύ δεν το βάζεις ή δεν "κάθετε" σε μέρος χωρίς καθόλου μαλλιά?
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Δεν το βάζω πιο μπροστά επειδή δεν στέκεται σε μέρος χωρίς καθόλου μαλλιά ή έστω χνούδια..
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Σήμερα μου έσκασε μια ελαφριά ενόχληση στον αριστερό όρχη, και σκέφτομαι να διακόψω τις κάψουλες μιας κ απ΄ότι φαίνεται μειώνουν όντως την DHT και αφού μειώνεται η DHT ο οργανισμός αντιδρά με αποτέλεσμα τις ενοχλήσεις αυτές...
Το είχα δηλώσει άλλωστε πως αν παρατηρήσω την όποια ενόχληση θα σταματήσω και θα το κάνω τώρα όσο είναι ακόμα νωρίς.
Θα κάνω ότι μπορώ με την μίνοξ, τουλάχιστον να δω μια καλή επανέκφυση. Αυτός ήταν άλλωστε ο σκοπός μου από την αρχή και όχι να σταματήσω την φυσική πορεία των πραγμάτων για πολλά χρόνια.Ίσως να δοκιμάσω και κανά τοπικό dht blocker εκτός του revivo,όπως το Super Zix μπας και κρατηθούν τα αποτελέσματα για λίγο παραπάνω απ' ότι με σκέτη μίνοξ.Ίσως να ενισχύσω και την μίνοξ στο μέλλον.Θα δω... πάντως την dht μου δεν πρόκειται να την ξαναενοχλήσω εσωτερικά!
Όσο και αν μπορεί να ρίξει την εμφάνιση μας η καράφλα, εμείς οφείλουμε να σεβόμαστε το σώμα μας, να το αγαπάμε και μόνο όταν αγαπήσουμε τον εαυτό μας θα μας αγαπήσουν κ οι άλλοι.Γι αυτό που θα είμαστε και όχι απλώς γι αυτό που θα φαινόμασταν αν είχαμε πολλά μαλλιά...
Ελπίζω η επιστήμη,μιας και μέσα σε έναν αιώνα έχει κάνει τεράστια άλματα σε όλους τους τομείς, να μπορέσει τα προσεχή χρόνια να δώσει στην ανθρωπότητα μια οριστική λύση για την ανδρογενή αλωπεκία, που να τιμά το σώμα και όχι να το ταλαιπωρεί και να το φθείρει.Ας βρεθεί ο τρόπος για κλωνοποίηση οργάνων αρχικά, να σωθεί ένα μεγάλο μέρος του πληθυσμού που έχει ανάγκη κάποια ζωτικά όργανα, και αν γίνει αυτό τότε ας είμαστε αισιόδοξοι ότι θα μπορέσουν να κλωνοποιήσουν και τριχοθυλάκια.Κι όποιος ισχυρίζεται ότι υπάρχουν συνωμοσίες για λεφτά κτλ, ας αναλογιστεί από μόνος του τα μεγέθη για τα οποία μιλάμε.Εύκολα θα μπορούσε η ολική θεραπεία για την καράφλα να κοστίζει όσο θα κόστιζαν όλα τα φάρμακα που θα παίρναμε για όλη μας τη ζωή.Μην ανυσηχείτε για το εμπορικό κομμάτι του θέματος.Τα οικονομικα εργαλεία υπάρχουν, όπως υπάρχουν και οι άνθρωποι που ξέρουν να τα χειρίζονται άψογα.Δεν πρόκειται να αφεθεί δίχως πλήρη εκμετάλλευση μια τόσο σημαντική ανακάλυψη.Trust me.Φτιάξτε ένα γερό κομπόδεμα και όταν βρεθεί η λύση και θέλετε ακόμα μαλλιά μπορείτε να πληρώσετε κ να τα χετε.
Εώς τότε λοιπόν εμείς μπορούμε να κάνουμε σε γενικές γραμμές δύο πράγματα.
Πρώτον να αφοσιωθούμε στις ζωές μας, να δώσουμε τον καλύτερο μας εαυτό, να προσεγγίσουμε ή και να πετύχουμε τα όνειρα μας, να δημιουργήσουμε ουσιαστικά, να βρούμε ανθρώπους που θα μας αγαπούν και θα τους αγαπάμε και τελικά να ζήσουμε μια ζωή όπου σημασία δεν θα έχει το φαίνεσθαι αλλά το είναι.
Δεύτερον μπορούμε να γίνουμε πειραματόζωα,καταπονώντας τον οργανισμό μας, παίζοντας με τις ορμόνες μας, χάνοντας τον πολύτιμο χρόνο μας, να απομακρυνθούμε απ΄τους γύρω μας, να δίνουμε σημασία στο περιτύλιγμα και τελικά να ζήσουμε μια ζωή κυνηγώντας ένα άπιαστο όνειρο, έχοντας καταταλαιπωρήσει το σώμα μας, έχοντας αγνοήσει ανθρώπους που θα μπορούσαν να ήταν μαζί μας αλλά δεν θα είναι, κυνηγώντας την ματαιότητα, ζώντας μίζερα.

Φυσικά δεν μπορεί αυτά που γράφω να είναι απόλυτα, είναι όμως η άποψη μου αυτή τη στιγμή και με όλη τη ψυχή μου διαλέγω για εμένα το πρώτο.

Λοιπόν, συνεχίζω με τη μίνοξ κ ότι θέλει ας γίνει!!!!

Το φωτορομάντζο θα συνεχιστεί!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

@Toppikistis κρίμα ρε φίλε με τις κάψουλες, και είχες αρχίσει καλά :( , αλλά το σημαντικό είναι να μην απελπίζεσε, καλύτερα να το παλαίψεις με τα τοπικά μόνο.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Εντάξει δεν υπάρχει κρίμα ρε συ, άλλωστε τα αποτελέσματα μέχρι στιγμής είναι καθαρά θέμα μίνοξ.Ας μου δώσει η μίνοξ μια καλή επανέκφυση κ μετά ας αρχίσουν να πέφτουν σιγά σιγά.Άλλωστε αν διαβάσεις τι έχω γράψει στα πρώτα πρώτα μνματά μου στο φόρουμ θα δεις για ποιό λόγο γίνεται όλη η θεραπεία μου..
 

xk

Active Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
Φυσικά δεν μπορεί αυτά που γράφω να είναι απόλυτα, είναι όμως η άποψη μου αυτή τη στιγμή και με όλη τη ψυχή μου διαλέγω για εμένα το πρώτο.

;)
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Λοιπόν μου ήρθε μια ιδέα. Θα χρειαστώ τη βοήθεια σας όμως.
Όπως σας είπα σταμάτησα τα K-max anti-Dht caps αλλά σκέφτομαι μιας και είναι κάψουλες με περιεχόμενο σκόνη, μήπως έφτιαχνα κανένα τοπικό χρησιμοποιώντας τες.
Έχει καλά συστατικά μέσα απ΄ότι έχουμε ξαναπεί και σκέφτομαι ότι ίσως είναι μια καλή εναλλακτική.
Λοιπόν;;;;;;;;; :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

stavros 28

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ

Εννοείται πως πάνω απ' όλα είναι η υγεία φίλε μου..

Όμως μιας και έχω δοκιμάσει το Revivogen το οποίο περιέχει κ αυτό εκχύλισμα saw palmetto μέσα του και δεν μου κανε καμία παρενέργεια, αλλά το σταμάτησα λόγω της κρούστας που μου έκανε στο δέρμα, έλεγα μήπως γινόταν να κατασκευάσω κάποια τοπική λοσιόν με το περιεχόμενο των καψουλών που μου μειναν και να δοκιμάσω.Αν κάνει κ αυτό την ίδια κρούστα εννοείται πως θα το σταματήσω.
 

alex42

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ Η ΥΓΕΙΑ

Εννοείται πως πάνω απ' όλα είναι η υγεία φίλε μου..

Όμως μιας και έχω δοκιμάσει το Revivogen το οποίο περιέχει κ αυτό εκχύλισμα saw palmetto μέσα του και δεν μου κανε καμία παρενέργεια, αλλά το σταμάτησα λόγω της κρούστας που μου έκανε στο δέρμα, έλεγα μήπως γινόταν να κατασκευάσω κάποια τοπική λοσιόν με το περιεχόμενο των καψουλών που μου μειναν και να δοκιμάσω.Αν κάνει κ αυτό την ίδια κρούστα εννοείται πως θα το σταματήσω.

Πάντως μια χαρά σε βλέπω..Φαίνεται ότι η θεραπεία που έχεις ακολουθήσει,έχει αποτελέσματα...Καλό αυτό :) Αλλά γενικά να προσέχεις γιατί αυτό που είπες πιο πάνω με μια ελαφριά ενόχληση στον αριστερό όρχη, με ανησύχησε...Και το Toppik πάντως μια χαρά δουλεύει! :)
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Πάντως μια χαρά σε βλέπω..Φαίνεται ότι η θεραπεία που έχεις ακολουθήσει,έχει αποτελέσματα...Καλό αυτό Αλλά γενικά να προσέχεις γιατί αυτό που είπες πιο πάνω με μια ελαφριά ενόχληση στον αριστερό όρχη, με ανησύχησε...Και το Toppik πάντως μια χαρά δουλεύει!

Χτες το μεσημέρι πήρα την τελευταία κάψουλα απ το Κ μαξ, και αυτή τη στιγμή (υποθετικα παραλείποντας πλέον 3 κάψουλες απ το καθημερινό πρόγραμμα) η ενόχληση έχει φύγει ήδη.Κ εμένα με ανησύχησε πάντως φίλε γι αυτό και αποφάσισα επιτόπου να δώσω τέλος στο θέμα.Ελπίζω να μην ήταν κάτι το πολύ ανησυχητικό.

Η θεραπεία πάει όντως πολύ καλά και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την αντίδραση μου στην μίνοξ!Και ιδιαίτερα που δεν μου χει πρήξει τη μούρη και δεν μου χει κάνει παρενέργειες γενικώς! Είμαι πολύ περίεργος για το πως θα είμαι σε έναν μήνα απο τώρα!!

Καλά το τοππικ ειδικά τώρα που έχουν έρθει και τα πρώτα αποτελέσματα απο τη μίνοξ το βάζω με πολύ μεγαλύτερη ευκολία απο πριν, και φυσικά λιγότερη ποσότητα!Όμως είναι μετρημένες οι μέρες του κ του τόππικ μιας κ το χω πει πως θέλω να ξεμπλέξω απ αυτό μπας κ φέτος κάνω κ καμιά βουτιά στη θάλασσα!Έχω να κάνω βουτιά 3 χρόνια...καταλαβαίνεις πως νιώθω..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
Λοιπόν μου ήρθε μια ιδέα. Θα χρειαστώ τη βοήθεια σας όμως.
Όπως σας είπα σταμάτησα τα K-max anti-Dht caps αλλά σκέφτομαι μιας και είναι κάψουλες με περιεχόμενο σκόνη, μήπως έφτιαχνα κανένα τοπικό χρησιμοποιώντας τες.
Έχει καλά συστατικά μέσα απ΄ότι έχουμε ξαναπεί και σκέφτομαι ότι ίσως είναι μια καλή εναλλακτική.
Λοιπόν;;;;;;;;; :chinscratch
θα χρειαστουν πολοι μηνες για δεις αν θα κανει κατι και θα αναγκαστεις να ξανα αγορασεις
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Εχω καμια 230αρα καψουλες!Λες να χρειαστει να ξαναγορασω;
 

kakashi

Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
Πάντως μια χαρά σε βλέπω..Φαίνεται ότι η θεραπεία που έχεις ακολουθήσει,έχει αποτελέσματα...Καλό αυτό Αλλά γενικά να προσέχεις γιατί αυτό που είπες πιο πάνω με μια ελαφριά ενόχληση στον αριστερό όρχη, με ανησύχησε...Και το Toppik πάντως μια χαρά δουλεύει!

Χτες το μεσημέρι πήρα την τελευταία κάψουλα απ το Κ μαξ, και αυτή τη στιγμή (υποθετικα παραλείποντας πλέον 3 κάψουλες απ το καθημερινό πρόγραμμα) η ενόχληση έχει φύγει ήδη.Κ εμένα με ανησύχησε πάντως φίλε γι αυτό και αποφάσισα επιτόπου να δώσω τέλος στο θέμα.Ελπίζω να μην ήταν κάτι το πολύ ανησυχητικό.

Η θεραπεία πάει όντως πολύ καλά και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την αντίδραση μου στην μίνοξ!Και ιδιαίτερα που δεν μου χει πρήξει τη μούρη και δεν μου χει κάνει παρενέργειες γενικώς! Είμαι πολύ περίεργος για το πως θα είμαι σε έναν μήνα απο τώρα!!

Καλά το τοππικ ειδικά τώρα που έχουν έρθει και τα πρώτα αποτελέσματα απο τη μίνοξ το βάζω με πολύ μεγαλύτερη ευκολία απο πριν, και φυσικά λιγότερη ποσότητα!Όμως είναι μετρημένες οι μέρες του κ του τόππικ μιας κ το χω πει πως θέλω να ξεμπλέξω απ αυτό μπας κ φέτος κάνω κ καμιά βουτιά στη θάλασσα!Έχω να κάνω βουτιά 3 χρόνια...καταλαβαίνεις πως νιώθω..
ποσο σε καταλαβαινω...3 χρονια κ εγω....απο τοτε που αρχισα να βαζω....βεβαια θα μ πεις ισως παρα ειμαι κομπλεξικος αλλα δεν νομιζω να αντεξω τα σχολια των φιλων μου κ κυριως των κοριτσιωναπο εκει που καμμια φορα μου κανουν κ πλακα οτι εχω πολλα μαλλια(λόγω του τοπικ φαινονται αρκετα)ξαφνικα να με δουν να γυαλιζω ολοκληρος...
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

kakashi είπε:
[quote author=Toppikistis link=topic=2777.msg53592#msg53592 date=1306172072]
Πάντως μια χαρά σε βλέπω..Φαίνεται ότι η θεραπεία που έχεις ακολουθήσει,έχει αποτελέσματα...Καλό αυτό Αλλά γενικά να προσέχεις γιατί αυτό που είπες πιο πάνω με μια ελαφριά ενόχληση στον αριστερό όρχη, με ανησύχησε...Και το Toppik πάντως μια χαρά δουλεύει!

Χτες το μεσημέρι πήρα την τελευταία κάψουλα απ το Κ μαξ, και αυτή τη στιγμή (υποθετικα παραλείποντας πλέον 3 κάψουλες απ το καθημερινό πρόγραμμα) η ενόχληση έχει φύγει ήδη.Κ εμένα με ανησύχησε πάντως φίλε γι αυτό και αποφάσισα επιτόπου να δώσω τέλος στο θέμα.Ελπίζω να μην ήταν κάτι το πολύ ανησυχητικό.

Η θεραπεία πάει όντως πολύ καλά και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την αντίδραση μου στην μίνοξ!Και ιδιαίτερα που δεν μου χει πρήξει τη μούρη και δεν μου χει κάνει παρενέργειες γενικώς! Είμαι πολύ περίεργος για το πως θα είμαι σε έναν μήνα απο τώρα!!

Καλά το τοππικ ειδικά τώρα που έχουν έρθει και τα πρώτα αποτελέσματα απο τη μίνοξ το βάζω με πολύ μεγαλύτερη ευκολία απο πριν, και φυσικά λιγότερη ποσότητα!Όμως είναι μετρημένες οι μέρες του κ του τόππικ μιας κ το χω πει πως θέλω να ξεμπλέξω απ αυτό μπας κ φέτος κάνω κ καμιά βουτιά στη θάλασσα!Έχω να κάνω βουτιά 3 χρόνια...καταλαβαίνεις πως νιώθω..
ποσο σε καταλαβαινω...3 χρονια κ εγω....απο τοτε που αρχισα να βαζω....βεβαια θα μ πεις ισως παρα ειμαι κομπλεξικος αλλα δεν νομιζω να αντεξω τα σχολια των φιλων μου κ κυριως των κοριτσιωναπο εκει που καμμια φορα μου κανουν κ πλακα οτι εχω πολλα μαλλια(λόγω του τοπικ φαινονται αρκετα)ξαφνικα να με δουν να γυαλιζω ολοκληρος...
[/quote]

Δεν παλεύεται φίλε μου δυστυχώς η κατάσταση.Γι αυτό έχω δεχτεί ότι θα το κόψω κ όσοι αρχίσουν να με τσιγκλάνε συνέχεια για το πόσο αραίωσα κλπ, θα τους κόψω την καλημέρα και τέλος.Ευκαιρία κιόλας για ένα ξεκαθάρισμα..να δω ποιοί είναι πραγματικά δίπλα μου και ποιοί όχι.Γενικώς θέλω τα πράγματα να τα βλέπω αλλά και να τα φέρνω απο την καλή τους πλευρά.Δλδ τι θετικό θα αποκομίσω και όχι τι αρνητικό.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα