Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Παίδες, μιας κ έχω ξεμείνει απο τοπικό dht block, έχω αρχίσει να σκέφτομαι πολύ σοβαρά την τοπική spironolactone...
Γνώμες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
Παίδες, μιας κ έχω ξεμείνει απο τοπικό dht block, έχω αρχίσει να σκέφτομαι πολύ σοβαρά την τοπική spironolactone...
Γνώμες;
χωρις να ειμαι μαγος σου λεω οτι η αυτουσια 2% θα σου κανει περενεργειες(αντε καλα λιγο medalist)
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

2% εννοείς την "σκληρή" κατασκευή σπίρο;
Προτείνεις να χρησιμοποιήσω την "ήπια";

Για τι είδους παρενέργειες μιλάμε;Έχει να κάνει πάλι με πόνο στους όρχεις;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

2% εννοείς την "σκληρή" κατασκευή σπίρο;
Προτείνεις να χρησιμοποιήσω την "ήπια";
αυτην,καλυτερα να δοκιμασεις την 1,5%

Για τι είδους παρενέργειες μιλάμε;Έχει να κάνει πάλι με πόνο στους όρχεις;
πονο και γυναικομαστια.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Μα καλά και αυτοί που πήραν μέρος στις έρευνες γιατί δεν είχαν καθόλου παρενέργειες ακόμα και με 5% σπιρο;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

δεν πιστευω σε ερευνες,ουτε στον εαυτο μου καν.
καμια φορα γυρναω και κοιταω τον ισκιο μου μηπως παει να μου την φερει και αυτος
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

kapamarou είπε:
καμια φορα γυρναω και κοιταω τον ισκιο μου μηπως παει να μου την φερει και αυτος
:D

Απ' το τίποτα καλό δεν θα ήταν να φτιάξω μια λοσιόν με σπίρο;έστω και μειωμένης περιεκτικότητας;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Απ' το τίποτα καλό δεν θα ήταν να φτιάξω μια λοσιόν με σπίρο;έστω και μειωμένης περιεκτικότητας;
εχεις διαβασει για την δυνατη ουσια που δεν εχει περενεργειες και φτιαχνει και φραπε? 8)
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Γιατί πρέπει να υπάρχει αυτό το στερεότυπο ότι για να κάνει κάτι δουλειά πρέπει να φέρνει μαζί του και παρενέργειες;Η μίνοξ δλδ γιατί δε μου φέρνει;
Μήπως για όλα υπάρχει μια χρυσή τομή;Μια βέλτιστη περιεκτικότητα για να τηρείται ισορροπία αποκομίζοντας τα όσα θετικά περισσότερα γίνεται;

Η σπίρο μου κίνησε το ενδιαφέρον γιατί μεταβολίζεται γρήγορα και εξετάσεις αίματος αμέσως μετά απο χρήση της δεν έδειξαν να κυκλοφορεί η ουσία στο αίμα μας.Απ ότι έχω διαβάσει,μπλοκάρει την DHT στη ρίζα του θύλακα και δεν την αφήνει να εισχωρήσει.

Δλδ πιστεύεις ότι ακόμα και σπίρο περιεκτικότητας 1% ή και λιγότερο θα φέρει παρενέργειες;Επίσης,μια τέτοια περιεκτικότητα θεωρείς οτι είναι ανίκανη να δώσει κάτι θετικό σαν συμπλήρωμα της θεραπείας;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Γιατί πρέπει να υπάρχει αυτό το στερεότυπο ότι για να κάνει κάτι δουλειά πρέπει να φέρνει μαζί του και παρενέργειες;
επειδη κανενα φαρμακο δεν βγηκε για την καραφλα,αλλα μια απο τις παρενεργειες τους ειναι να την πολεμανε,ουσιαστικα κυνηγαμε παρενεργειες φαρμακων
Η μίνοξ δλδ γιατί δε μου φέρνει;
εκατσε η καλη
Μήπως για όλα υπάρχει μια χρυσή τομή;Μια βέλτιστη περιεκτικότητα για να τηρείται ισορροπία αποκομίζοντας τα όσα θετικά περισσότερα γίνεται;
υπαρχει αλλα θελει πειραματα για να βρει που ειναι ο καθενας
Η σπίρο μου κίνησε το ενδιαφέρον γιατί μεταβολίζεται γρήγορα και εξετάσεις αίματος αμέσως μετά απο χρήση της δεν έδειξαν να κυκλοφορεί η ουσία στο αίμα μας.Απ ότι έχω διαβάσει,μπλοκάρει την DHT στη ρίζα του θύλακα και δεν την αφήνει να εισχωρήσει.
εγω λεω ενα 20% οσοι χρησιμοποιησουν την 2% πανε για γυναικομαστια
Δλδ πιστεύεις ότι ακόμα και σπίρο περιεκτικότητας 1% ή και λιγότερο θα φέρει παρενέργειες;Επίσης,μια τέτοια περιεκτικότητα θεωρείς οτι είναι ανίκανη να δώσει κάτι θετικό σαν συμπλήρωμα της θεραπείας;
αν δεν εχει γλυκερινη η προπυλαινογλυκολη δεν θα εχει,σε καποιους ευαισθητους οργανισμους δινει θετικα
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Παράθεση
Δλδ πιστεύεις ότι ακόμα και σπίρο περιεκτικότητας 1% ή και λιγότερο θα φέρει παρενέργειες;Επίσης,μια τέτοια περιεκτικότητα θεωρείς οτι είναι ανίκανη να δώσει κάτι θετικό σαν συμπλήρωμα της θεραπείας;
αν δεν εχει γλυκερινη η προπυλαινογλυκολη δεν θα εχει,σε καποιους ευαισθητους οργανισμους δινει θετικα

Άρα λοιπόν, αφού στην μίνοξ ο οργανισμός μου φάνηκε ευαίσθητος ως προς τις θετικές αντιδράσεις,μήπως αν φτιάξω μια σπίρο μικρής περιεκτικότητας χωρίς γλυκερίνη ή προπυλαινογλυκόλη μπορώ να αποκομίσω θετικά αποτελέσματα για μείωση της DHT στο κεφάλι και χωρίς παρενέργειες;Σε κάτι τέτοιο ήθελα να καταλήξω με αυτή τη συζήτηση.Κρίνοντας από την ως τωρα πορεία μου να δούμε πως μπορώ να προσαρμόσω την σπίρο σε μένα.Φυσικά με τη πολύτιμη βοήθεια όπως η δική σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Άρα λοιπόν, αφού στην μίνοξ ο οργανισμός μου φάνηκε ευαίσθητος ως προς τις θετικές αντιδράσεις,μήπως αν φτιάξω μια σπίρο μικρής περιεκτικότητας χωρίς γλυκερίνη ή προπυλαινογλυκόλη μπορώ να αποκομίσω θετικά αποτελέσματα για μείωση της DHT στο κεφάλι και χωρίς παρενέργειες;Σε κάτι τέτοιο ήθελα να καταλήξω με αυτή τη συζήτηση.Κρίνοντας από την ως τωρα πορεία μου να δούμε πως μπορώ να προσαρμόσω την σπίρο σε μένα.Φυσικά με τη πολύτιμη βοήθεια όπως η δική σου.
γι αυτο δεν ειμαι medalist,αν χρησιμοποιησεις κατι δυνατο θα σου κανει παρενεργειες,θα δεις και με ποιο light αποτελεσματα
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Άρα λοιπόν αφού στην γνωστή συνταγή για σπίρο 1,5% βάζουμε σε 200ml απιονισμένο νερό 20 χαπάκια aldactone, για σπίρο:
-1% βάζω 13,3 χαπάκια
-0,8% βάζω 10,6 χαπάκια
-0,6% βάζω 8 χαπάκια.
Σωστά;

Ποια περιεκτικότητα προτείνεις;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

150ml υγρα,μαζι με το οινοπνευμα,χωρις βρασιμο,ολο το aldactone,χωρις λαδια
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Νερό + Οινόπνευμα ή έχει κι άλλα υγρά;
μαζι με το οινοπνευμα
Πόσα ml;
Λόγω οινοπνεύματος υποθέτω... αλλά αν βράζαμε πρώτα το νερό με τα χάπια και στο τέλος προσθέταμε το οινόπνευμα;Θα άλλαζε κάτι στις χημικές ενώσεις των στοιχείων;
Όλο το κουτάκι;Δλδ;20 χάπια;
Δλδ τι λάδια;jojoba,ελαιόλαδο κτλ;Δεν είχα σκοπό να βάλω anyway.

Ο σκοπός είναι να φτιάξουμε σπίρο περιεκτικότητας <1,5%.Γιατί κ πάλι βάζουμε 20 χάπια;για την ποσότητα νερού δεν λέω κάτι γιατί λες χωρίς βράσιμο, οπότε αν κάναμε βράσιμο στα 200 μαζί με την εξάτμιση θα πήγαινε πάλι στα 150.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
Νερό + Οινόπνευμα ή έχει κι άλλα υγρά;
μαζι με το οινοπνευμα
Πόσα ml;
Λόγω οινοπνεύματος υποθέτω... αλλά αν βράζαμε πρώτα το νερό με τα χάπια και στο τέλος προσθέταμε το οινόπνευμα;Θα άλλαζε κάτι στις χημικές ενώσεις των στοιχείων;
Όλο το κουτάκι;Δλδ;20 χάπια;
Δλδ τι λάδια;jojoba,ελαιόλαδο κτλ;Δεν είχα σκοπό να βάλω anyway.

Ο σκοπός είναι να φτιάξουμε σπίρο περιεκτικότητας <1,5%.Γιατί κ πάλι βάζουμε 20 χάπια;για την ποσότητα νερού δεν λέω κάτι γιατί λες χωρίς βράσιμο, οπότε αν κάναμε βράσιμο στα 200 μαζί με την εξάτμιση θα πήγαινε πάλι στα 150.
1,5% βγαινει η περιεκτικοτητα με 150ml υγρα χωρις βρασιμο.
με βρασιμο ειναι πεδεμα,τα αφηνεις στο οινοπνευμα και λιωνουν μονα τους
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Πόσα ml οινόπνευμα όμως;Και επίσης με το οινόπνευμα δεν θα περνάει περισσότερο στο δέρμα;
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Toppikistis είπε:
Πόσα ml οινόπνευμα όμως;Και επίσης με το οινόπνευμα δεν θα περνάει περισσότερο στο δέρμα;
20-30ml,πολυ μικρη ποσοτητα
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Καλησπέρα, καλησπέρα..

Καταρχάς να πω ότι σκέφτομαι σε λίγες μέρες να παραγγείλω το Super Zix II.Ξέρω ότι δεν ενδείκνυται για την περίπτωση μου μιας κ έχω προχωρημένη αραίωση, όμως δεδομένου ότι δοκίμασα διάφορα dht blockers ως τώρα και θέλοντας να μην πάρω φίνα λόγω προσωπικής αντιλήψεως, θέλω να δώσω μια ευκαιρία στο Super Zix II για να χω το κεφάλι μου περισσότερο ήσυχο όσο αφορά την DHT (έστω συνειδησιακά) και κατά δεύτερον ίσως υπάρχει μια πιθανότητα να δουλέψει μιας κ ο οργανισμός μου έχει δείξει ιδιαίτερη ευαισθησία στα τοπικά (μίνοξ συγκεκριμένα) μέχρι στιγμής.

Λοιπόν,στο θέμα μας τώρα...
Ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες που τράβηξα στις 5 Ιουνίου με τα μαλλιά χτενισμένα προς τα πίσω και θέλω τη γνώμη σας όσο αναφορά στα χνούδια που έχει κάνει η μίνοξ να μεγαλώσουν.Η ερώτηση μου είναι λοιπόν, σας φαίνεται ότι τα χνούδια αυτά έχουν αρχίσει να γίνονται κανονικές τρίχες;
Για να σας βοηθήσω να δείτε στις φωτό τι εννοώ, δώστε βάση στη φωτό 4 όπου είναι χτενισμένα προς τα πίσω κ δείτε τις μικρές τρίχες που βρίσκονται πάνω απ'τον δεξί κρόταφο.
 

Συνημμένα

  • 5.6.11-mallia pros ta emprosjpg.jpg
    5.6.11-mallia pros ta emprosjpg.jpg
    301.2 KB · Προβολές: 37
  • 5.6.11-mallia pros ta pisw  deksi profile.jpg
    5.6.11-mallia pros ta pisw deksi profile.jpg
    125.2 KB · Προβολές: 26

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

ο δεξης κροταφος πυκνωσε ενα κλικ περισοτερο
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα