Roni, FUE repair, 2000g + 500g γένια, 28/8/2020

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φιλε δεν ξερω μετα απο λιγα χρόνια τι θα γίνει οπως δεν ξερω τι προβλήματα θα μου δημιουργήσουν αν εσυ θέλεις να ρισκάρεις οκ
Σας ανεβαζουμε τις φωτογραφιες του Roni πριν την επεμβαση, κατα την διάρκεια και αμεσως μετα.
 

Συνημμένα

  • DSC04926.JPG
    DSC04926.JPG
    550.2 KB · Προβολές: 219
  • DSC04927.JPG
    DSC04927.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 232
  • DSC04928.JPG
    DSC04928.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 207
  • DSC04929.JPG
    DSC04929.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 196
  • DSC04930.JPG
    DSC04930.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 204
  • DSC04931.JPG
    DSC04931.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 189
  • DSC04932.JPG
    DSC04932.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 204
  • DSC04933.JPG
    DSC04933.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 189

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Συνημμένα

  • DSC04934.JPG
    DSC04934.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 206
  • DSC04935.JPG
    DSC04935.JPG
    1 MB · Προβολές: 203
  • DSC04936.JPG
    DSC04936.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 184
  • DSC04937.JPG
    DSC04937.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 191

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Συνημμένα

  • DSC04962.JPG
    DSC04962.JPG
    804 KB · Προβολές: 179
  • DSC04963.JPG
    DSC04963.JPG
    845.1 KB · Προβολές: 199
  • DSC04964.JPG
    DSC04964.JPG
    800.5 KB · Προβολές: 212
  • DSC04965.JPG
    DSC04965.JPG
    933.8 KB · Προβολές: 192
  • DSC04966.JPG
    DSC04966.JPG
    866.3 KB · Προβολές: 183
  • DSC04967.JPG
    DSC04967.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 191
  • DSC04969.JPG
    DSC04969.JPG
    1 MB · Προβολές: 188
  • DSC04970.JPG
    DSC04970.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 189
  • DSC04971.JPG
    DSC04971.JPG
    575.5 KB · Προβολές: 186
  • DSC04972.JPG
    DSC04972.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 187

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Συνημμένα

  • DSC04974.JPG
    DSC04974.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 203
  • DSC04975.JPG
    DSC04975.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 189
  • DSC04976.JPG
    DSC04976.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 189
  • DSC04977.JPG
    DSC04977.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 184

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Η δότρια από τα γενια, καρωτιδικό τριγωνο αμφω
Στην συγκεκριμένη παρουσιαση έχουν γραφει κάποιες μικρες ανακριβειες εν αγνοια του Roni που έχει κάθε καλή πρόθεση και ήταν υπόδειγμα συμπεριφοράς..
Τα μοσχευματα από τα γενια αφαιρεθηκαν πρώτα χρονικά και στο συνολο τους από τη συνεργατιδα ΙΑΤΡΟ του Dr. Αναστασακη.
Η αφαίρεση έγινε με απλή τοπική αναισθησία.
Η συγκεκριμένη ΙΑΤΡΟΣ έχει πολύ μεγαλή εμπειρία σε Body Hair FUE και συνεργαζεται κατ' επίκληση σε συγκεκριμένα περιστατικά της Anastasakhw Hair Clinic
Τα μοσχευματα από τη δότρια περιοχή της κεφαλής αφαιρεθηκαν από τον Dr. Αναστασακη και την συγκεκριμένη ιατρο που εργαζόντουσαν ταυτοχρονα λόγω δυσκολίας του περιστατικού στην εξαγωγή.
Ο ασθενής ήταν σε ήπια μέθη διότι έιχε ανεβάσει λίγο πίεση και για ιατρικούς λόγους επιλέγχηθηκε να λάβει ή per os αγχόλυση.
Ο ασθενήςκοιμόταν όλη την ώρα σχεδόν και λόγω της μέθης και της θέσης (μπρούμητα) είναι αναμενόμενο να μην θυμάται με ακρίβεια λεπτομέρειες εξαγωγής. Το φαινόμενο αυτο ονομάζεται anterograde amnesia.
Η αναισθησία και οι υποδοχές έγιναν από τον Dr. Αναστασακη καιμόνον,όπως γινεται πάντοτε.
Η τοποθέτηση γίνεται πάντοτε από την εξειδικευμένη ομάδα του Dr. Αναστασακη.
Ο ασθενής τα θυμάται αυτα διότι δεν ήταν σε μέθη πλέον και είχαν μεταβολιστεί πλήρως τα ισχυρά αγχολυτικά φάρμακα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ronaldo χαλάρωσε. Δεν καταλαβαίνω το επιθετικό σου ύφος. Η κλινική έκανε μια αιτιολογημένη τοποθέτηση. Αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Roni.
 

Roni

Member
Ronaldo χαλάρωσε. Δεν καταλαβαίνω το επιθετικό σου ύφος. Η κλινική έκανε μια αιτιολογημένη τοποθέτηση. Αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Roni.
Εγω παντως τωρα καταλαβαίνω ποσο χαλια ηταν το μαλλι κ μετα απο 5000+grafts το ειχα για καλύτερο
 

tol

Well-Known Member
Μήπως να κάνει καλύτερα η Anastasakis Hair Clinic την παρουσίαση του Roni ;
Ronaldo χαλάρωσε. Δεν καταλαβαίνω το επιθετικό σου ύφος. Η κλινική έκανε μια αιτιολογημένη τοποθέτηση. Αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Roni.
Φιλε CVIAL, νομιζω οτι ο φιλος Ronaldo εχει δικιο. Και για να μην παρεξηγηθω και εγω....


Φυσικα η κλινικη εχει καθε δικαιωμα να κανει παρουσιασεις στο forum. Εξαλλου αυτο γινεται εδω και δυο περιπου μηνες. Απολυτα θεμιτο και σιγουρα προσφερει καποιες πληροφοριες/εμπειριες με τις συγκεκριμενες επισημες παρουσιασεις.

Ομως, αρκετα μελη θα θελαμε να δουμε και καποιες ανεξαρτητες και, ισως, πιο αντικειμενικες παρουσιασεις απο τη συγκεκριμενη κλινικη. Ειναι ελαχιστη η εμπειρια μας σε αυτο το θεμα.


Η παρουσιαση του Roni, αν δεν κανω λαθος, παρουσιαστηκε ως ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ. Και γι' αυτο ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ την επιδοκιμασα και ευχηθηκα να συνεχιστει (σε αυτο το ανεξαρτητο πλαισιο), ωστε να γινουμε ολοι "σοφοτεροι" οσον αφορα τις δυνατοτητες/ικανοτητες του κ. Αναστασακη.

Ρωτω ευθεως, λοιπον...σε ποια ανεξαρτητη παρουσιαση που γινεται εδω στο forum, χρονια τωρα, παρεμβαινει η κλινικη και παρουσιαζει υλικο και λεπτομερειες της επεμβασης;

Απαντηση...

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.

Επομενως, θεωρω οτι, απο δω και περα, η παρουσιαση του φιλου Roni πρεπει να γινει ΕΠΙΣΗΜΗ. Να θεωρειται ως αλλη μια παρουσιαση που γινεται με συμμετοχη της ιδιας της κλινικης.

Αρα, τσαμπα χαρηκαμε καποιοι, θεωρωντας οτι θα εχουμε, επιτελους, ενα πρωτο δειγμα ανεξαρτητης, ανεπηρεαστης μεταμοσχευσης.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Φιλε CVIAL, νομιζω οτι ο φιλος Ronaldo εχει δικιο. Και για να μην παρεξηγηθω και εγω....


Φυσικα η κλινικη εχει καθε δικαιωμα να κανει παρουσιασεις στο forum. Εξαλλου αυτο γινεται εδω και δυο περιπου μηνες. Απολυτα θεμιτο και σιγουρα προσφερει καποιες πληροφοριες/εμπειριες με τις συγκεκριμενες επισημες παρουσιασεις.

Ομως, αρκετα μελη θα θελαμε να δουμε και καποιες ανεξαρτητες και, ισως, πιο αντικειμενικες παρουσιασεις απο τη συγκεκριμενη κλινικη. Ειναι ελαχιστη η εμπειρια μας σε αυτο το θεμα.


Η παρουσιαση του Roni, αν δεν κανω λαθος, παρουσιαστηκε ως ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ. Και γι' αυτο ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ την επιδοκιμασα και ευχηθηκα να συνεχιστει (σε αυτο το ανεξαρτητο πλαισιο), ωστε να γινουμε ολοι "σοφοτεροι" οσον αφορα τις δυνατοτητες/ικανοτητες του κ. Αναστασακη.

Ρωτω ευθεως, λοιπον...σε ποια ανεξαρτητη παρουσιαση που γινεται εδω στο forum, χρονια τωρα, παρεμβαινει η κλινικη και παρουσιαζει υλικο και λεπτομερειες της επεμβασης;

Απαντηση...

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.

Επομενως, θεωρω οτι απο δω και περα η παρουσιαση του φιλου Roni, πρεπει να γινει ΕΠΙΣΗΜΗ. Να θεωρειται ως αλλη μια παρουσιαση που γινεται με συμμετοχη της ιδιας της κλινικης.

Αρα, τσαμπα χαρηκαμε καποιοι, θεωρωντας οτι θα εχουμε, επιτελους, ενα πρωτο δειγμα ανεξαρτητης, ανεπηρεαστης μεταμοσχευσης.
Εγω παντως τωρα καταλαβαίνω ποσο χαλια ηταν το μαλλι κ μετα απο 5000+grafts το ειχα για καλύτερο
Συμφωνώ απόλυτα tol, θεωρώ ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να θεωρείται ανεξάρτητη η συγκεκριμένη παρουσίαση. Υποτίθεται σε κάθε ανεξάρτητη παρουσίαση δεν έχει καμία συμμετοχή η κλινική. Roni στην πραγματικότητα δεν ήσουν τόσο χάλια απλά σου έβρεξαν τα μαλλιά και σε φωτογράφησαν με βρεγμένα μαλλιά ώστε να φαίνεται μεγαλύτερη η διαφορά του πριν με το μετά.
 

Roni

Member
Συμφωνώ απόλυτα tol, θεωρώ ότι σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να θεωρείται ανεξάρτητη η συγκεκριμένη παρουσίαση. Υποτίθεται σε κάθε ανεξάρτητη παρουσίαση δεν έχει καμία συμμετοχή η κλινική. Roni στην πραγματικότητα δεν ήσουν τόσο χάλια απλά σου έβρεξαν τα μαλλιά και σε φωτογράφησαν με βρεγμένα μαλλιά ώστε να φαίνεται μεγαλύτερη η διαφορά του πριν με το μετά.
Οκ ισως δεν θυμάμαι αυτη την λεπτομέρεια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε CVIAL, νομιζω οτι ο φιλος Ronaldo εχει δικιο. Και για να μην παρεξηγηθω και εγω....


Φυσικα η κλινικη εχει καθε δικαιωμα να κανει παρουσιασεις στο forum. Εξαλλου αυτο γινεται εδω και δυο περιπου μηνες. Απολυτα θεμιτο και σιγουρα προσφερει καποιες πληροφοριες/εμπειριες με τις συγκεκριμενες επισημες παρουσιασεις.

Ομως, αρκετα μελη θα θελαμε να δουμε και καποιες ανεξαρτητες και, ισως, πιο αντικειμενικες παρουσιασεις απο τη συγκεκριμενη κλινικη. Ειναι ελαχιστη η εμπειρια μας σε αυτο το θεμα.


Η παρουσιαση του Roni, αν δεν κανω λαθος, παρουσιαστηκε ως ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ. Και γι' αυτο ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ την επιδοκιμασα και ευχηθηκα να συνεχιστει (σε αυτο το ανεξαρτητο πλαισιο), ωστε να γινουμε ολοι "σοφοτεροι" οσον αφορα τις δυνατοτητες/ικανοτητες του κ. Αναστασακη.

Ρωτω ευθεως, λοιπον...σε ποια ανεξαρτητη παρουσιαση που γινεται εδω στο forum, χρονια τωρα, παρεμβαινει η κλινικη και παρουσιαζει υλικο και λεπτομερειες της επεμβασης;

Απαντηση...

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.

Επομενως, θεωρω οτι, απο δω και περα, η παρουσιαση του φιλου Roni πρεπει να γινει ΕΠΙΣΗΜΗ. Να θεωρειται ως αλλη μια παρουσιαση που γινεται με συμμετοχη της ιδιας της κλινικης.

Αρα, τσαμπα χαρηκαμε καποιοι, θεωρωντας οτι θα εχουμε, επιτελους, ενα πρωτο δειγμα ανεξαρτητης, ανεπηρεαστης μεταμοσχευσης.
Σωστός ....ας περιοριστεί η κλινική στο νήμα της και στις δικές τους παρουσιάσεις ....ας αφήσουν και κάτι να πέσει κάτω ....ένα περιστατικό αναφέρθηκε ανεξάρτητο και απευθείας έδειξαν αντανακλαστικά όταν ακούγεται κάτι άσχημο ....όπως έχω πει κ πρόσφατα δεν πρόκειται ποτέ μα ποτέ να δούμε ανεξάρτητη παρουσίαση από την συγκεκριμένη κλινική γιατί πλέον έχουν άτομα να παρακολουθούν το φόρουμ για λόγους μάρκετινγκ.
 

tol

Well-Known Member
Οκ ισως δεν θυμάμαι αυτη την λεπτομέρεια
Ronaldo χαλάρωσε. Δεν καταλαβαίνω το επιθετικό σου ύφος. Η κλινική έκανε μια αιτιολογημένη τοποθέτηση. Αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Roni.

Επισυναπτω τις σχετικες φωτογραφιες...

Φιλε Roni, αν θελεις επιβεβαιωσε ή διαψευσε οτι τα συγκεκριμενα σημαδια στον κροταφο ειναι παρελθοντικα μεταμοσχευμενα grafts που αφαιρεθηκαν απο τον κ. Αναστασακη.

Ερωτηση...απευθυνομενη κυριως στον αγαπητο CVIAL, ωστε για πολλοστη φορα να μας διαφωτισει εκφεροντας μια εμπεριστατωμενη αποψη ως ο απολυτος γνωστης του forum.

Συμφωνεις, φιλε CVIAL, με τη συγκεκριμενη αφαιρεση; Αν παρατηρησεις προσεκτικα τις φωτογραφιες απο τη hairline, θα δεις και καποια άλλα διασπαρτα grafts να εχουν αφαιρεθει.

Τα διασπαρτα, λοιπον, grafts, που ο φιλος Roni ορθα τα χαρακτηρισε "ακυρα", πολυ σωστα αφαιρεθηκαν, γιατι δεν προσφεραν απολυτως τιποτα στην εικονα του.

Τα συγκεκριμενα, ομως, grafts στις παρυφες των κροταφων, γιατι αφαιρεθηκαν; Ποιος ο λογος; Προκειται για περιπου 60 grafts σε μια εκταση περιπου 3 cm2 που ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ χαμηλα, αλλά στην ακρη του κροταφου. Γιατι, λοιπον, να αφαιρεθουν, αντι να γινει κατι αλλο που, κατα την ταπεινη μου αποψη, θα ηταν ΚΑΛΥΤΕΡΟ και θα ΒΕΛΤΙΩΝΕ την εικονα του μαλλιου; ...Να προστεθουν άλλα 20 grafts και ετσι να εχει καταλληλη πυκνοτητα η περιοχη.

Δε νομιζω οτι για 20 grafts θα χανοταν ο κοσμος. Η hairline ειναι το σημαντικοτερο κομματι της εικονας μας...ας θυσιαζοταν η πυκνοτητα στη Β ζωνη...προς θεου...για 20 grafts μιλαμε!!!

Αυτη ειναι η δικη μου αποψη...ισως κανω λαθος...θα ηθελα να διαβασω και τη δικη σου αποψη φιλε CVIAL...και φυσικα των υπολοιπων μελων του forum.
Screenshot_20200902-225905.png



Screenshot_20200902-232614.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Σωστός ....ας περιοριστεί η κλινική στο νήμα της και στις δικές τους παρουσιάσεις ....ας αφήσουν και κάτι να πέσει κάτω ....ένα περιστατικό αναφέρθηκε ανεξάρτητο και απευθείας έδειξαν αντανακλαστικά όταν ακούγεται κάτι άσχημο ....όπως έχω πει κ πρόσφατα δεν πρόκειται ποτέ μα ποτέ να δούμε ανεξάρτητη παρουσίαση από την συγκεκριμένη κλινική γιατί πλέον έχουν άτομα να παρακολουθούν το φόρουμ για λόγους μάρκετινγκ.
ετσι ειναι Γιώργο.... δεν πιστευω να δουμε και ΠΟΤΕ ανεξαρτητο περιστατικο απο την συγκεκριμενη κλινικη...

και απορω με αυτους που λενε "ειδαμε τα αποτελεσματα της κλινικης και την επιλεξαμε γιαυτο".....ποια ακριβως αποτελεσματα ειδατε; τις επισημες παρουσιασεις; που παρουσιαζει τα καλύτερα αποτελέσματα της;; αν ειναι δυνατον...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Roni

Member
Επισυναπτω τη σχετικη φωτογραφια...

Φιλε Roni, αν θελεις επιβεβαιωσε ή διαψευσε οτι τα συγκεκριμενα σημαδια στον κροταφο ειναι παρελθοντικα μεταμοσχευμενα grafts που αφαιρεθηκαν απο τον κ. Αναστασακη.

Ερωτηση...απευθυνομενη κυριως στον αγαπητο CVIAL, ωστε για πολλοστη φορα να μας διαφωτισει εκφεροντας μια εμπεριστατωμενη αποψη ως ο απολυτος γνωστης του forum.

Συμφωνεις, φιλε CVIAL, με τη συγκεκριμενη αφαιρεση; Αν παρατηρησεις προσεκτικα τις φωτογραφιες απο τη hairline, θα δεις και καποια άλλα διασπαρτα grafts να εχουν αφαιρεθει.

Τα διασπαρτα, λοιπον, grafts, που ο φιλος Roni ορθα τα χαρακτηρισε "ακυρα", πολυ σωστα αφαιρεθηκαν, γιατι δεν προσφεραν απολυτως τιποτα στην εικονα του.

Τα συγκεκριμενα, ομως, grafts στις παρυφες των κροταφων, γιατι αφαιρεθηκαν; Ποιος ο λογος; Προκειται για περιπου 60 grafts σε μια εκταση περιπου 3 cm2 που ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ χαμηλα, αλλά στην ακρη του κροταφου. Γιατι, λοιπον, να αφαιρεθουν, αντι να γινει κατι αλλο που, κατα την ταπεινη μου αποψη, θα ηταν ΚΑΛΥΤΕΡΟ και θα ΒΕΛΤΙΩΝΕ την εικονα του μαλλιου; ...Να προστεθουν άλλα 20 grafts και ετσι να εχει καταλληλη πυκνοτητα η περιοχη.

Δε νομιζω οτι για 20 grafts θα χανοταν ο κοσμος. Η hairline ειναι το σημαντικοτερο κομματι της εικονας μας...ας θυσιαζοταν η πυκνοτητα στη Β ζωνη...προς θεου...για 20 grafts μιλαμε!!!

Αυτη ειναι η δικη μου αποψη...ισως κανω λαθος...θα ηθελα να διαβασω και τη δικη σου αποψη φιλε CVIAL...και φυσικα των υπολοιπων μελων του forum.λογικα για να υπάρχει ομοιόμορφια δεν ξέρω παντως τωρα μου αρεσει περισσότερο
 

vlafo

Well-Known Member
συμφωνω και εγω Γιώργο.... δεν πιστευω να δουμε και ΠΟΤΕ ανεξαρτητο περιστατικο απο την συγκεκριμενη κλινικη...

και απορω με αυτους που λενε "ειδαμε τα αποτελεσματα της κλινικης και την επιλεξαμε γιαυτο".....ποια ακριβως αποτελεσματα ειδατε; τις επισημες παρουσιασεις; που παρουσιαζει τα καλύτερα αποτελέσματα της;; αν ειναι δυνατον...
Μην το γρουσουζεύεις γιατί έχουμε ένα που ήδη τρέχει .
Του Aldo.
Τα αποτελέσματα προφανώς από κοντά στο p.c.
Υποθέτω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε CVIAL, νομιζω οτι ο φιλος Ronaldo εχει δικιο. Και για να μην παρεξηγηθω και εγω....


Φυσικα η κλινικη εχει καθε δικαιωμα να κανει παρουσιασεις στο forum. Εξαλλου αυτο γινεται εδω και δυο περιπου μηνες. Απολυτα θεμιτο και σιγουρα προσφερει καποιες πληροφοριες/εμπειριες με τις συγκεκριμενες επισημες παρουσιασεις.

Ομως, αρκετα μελη θα θελαμε να δουμε και καποιες ανεξαρτητες και, ισως, πιο αντικειμενικες παρουσιασεις απο τη συγκεκριμενη κλινικη. Ειναι ελαχιστη η εμπειρια μας σε αυτο το θεμα.


Η παρουσιαση του Roni, αν δεν κανω λαθος, παρουσιαστηκε ως ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ. Και γι' αυτο ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ την επιδοκιμασα και ευχηθηκα να συνεχιστει (σε αυτο το ανεξαρτητο πλαισιο), ωστε να γινουμε ολοι "σοφοτεροι" οσον αφορα τις δυνατοτητες/ικανοτητες του κ. Αναστασακη.

Ρωτω ευθεως, λοιπον...σε ποια ανεξαρτητη παρουσιαση που γινεται εδω στο forum, χρονια τωρα, παρεμβαινει η κλινικη και παρουσιαζει υλικο και λεπτομερειες της επεμβασης;

Απαντηση...

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ.

Επομενως, θεωρω οτι, απο δω και περα, η παρουσιαση του φιλου Roni πρεπει να γινει ΕΠΙΣΗΜΗ. Να θεωρειται ως αλλη μια παρουσιαση που γινεται με συμμετοχη της ιδιας της κλινικης.

Αρα, τσαμπα χαρηκαμε καποιοι, θεωρωντας οτι θα εχουμε, επιτελους, ενα πρωτο δειγμα ανεξαρτητης, ανεπηρεαστης μεταμοσχευσης.

Αγαπητέ Tol, νομίζω ότι είναι απλή η απάντηση. Προφανώς επειδή η κλινική ή για να το πούμε καλύτερα ο γιατρός έδειξε ενδιαφέρον για το φόρουμ κάτι που φάνηκε και από τις πολλές επίσημες παρουσιάσεις αλλά και από την εκτεταμένη ενασχόληση του γιατρού με το φόρουμ μέχρι φυσικά την αποχωρησή του. Οι άλλες κλινικές απλά δεν ασχολούνται γιατί καταλαβαίνουν (και σωστά) ότι δεν τους συμφέρει να ασχολήθουν με την "χάβρα" που επικρατεί.

Στην παρουσιάση του Roni, η παρέμβαση της κλινικής όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ από αυτά που έγραψε, έγινε πρωτίστως για το θέμα του τι τελικά έγινε στην μμ και τι όχι από τον γιατρό. Σε αυτό το σημείο έχουμε μια άλλη άποψη η οποία καλώς ετέθηκε υπόψιν της συζήτησης για να διευκρινιστεί ποιός τελικά έκανε την εξαγωγή, αφού αρκετοί κατηγόρησαν την κλινική για το συγκεκριμένο συμβαν. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατί αυτό περιορίζει την ανεξαρτησία της παρουσίασης και δεν καταλαβαίνω γιατί είναι επιλήψιμό το ποστάρισμα. Για δε το υλικό εγώ παρακάλεσα τον Roni σε pm που μου έστειλε για να του πω την γνώμη μου να πάρει καλές φώτο από την κλινική γιατί οι δικές του ήταν χάλια. Και σε αυτό το θέμα δεν καταλαβαίνω τι σε προβληματίζει, γιατί δεν τις πόσταρε ο Roni και γιατί τις πόσταρε η κλινική?

Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι γιατί κανείς δεν ρωτάει τον Roni για την ουσία της υπόθεσης. Δηλαδή αν αυτά τα οποία λέει η κλινική ευσταθούν? Με λίγα λόγια δεν μπορούμε να κοπτόμεθα υπερ της ελευθερίας του λόγου, να δικάζουμε κάποιον με περίσσεια ευκολία χωρίς να του δίνουμε το δικαίωμα της απολογίας ή του διαλόγου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επισυναπτω τις σχετικες φωτογραφιες...

Φιλε Roni, αν θελεις επιβεβαιωσε ή διαψευσε οτι τα συγκεκριμενα σημαδια στον κροταφο ειναι παρελθοντικα μεταμοσχευμενα grafts που αφαιρεθηκαν απο τον κ. Αναστασακη.

Ερωτηση...απευθυνομενη κυριως στον αγαπητο CVIAL, ωστε για πολλοστη φορα να μας διαφωτισει εκφεροντας μια εμπεριστατωμενη αποψη ως ο απολυτος γνωστης του forum.

Συμφωνεις, φιλε CVIAL, με τη συγκεκριμενη αφαιρεση; Αν παρατηρησεις προσεκτικα τις φωτογραφιες απο τη hairline, θα δεις και καποια άλλα διασπαρτα grafts να εχουν αφαιρεθει.

Τα διασπαρτα, λοιπον, grafts, που ο φιλος Roni ορθα τα χαρακτηρισε "ακυρα", πολυ σωστα αφαιρεθηκαν, γιατι δεν προσφεραν απολυτως τιποτα στην εικονα του.

Τα συγκεκριμενα, ομως, grafts στις παρυφες των κροταφων, γιατι αφαιρεθηκαν; Ποιος ο λογος; Προκειται για περιπου 60 grafts σε μια εκταση περιπου 3 cm2 που ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ χαμηλα, αλλά στην ακρη του κροταφου. Γιατι, λοιπον, να αφαιρεθουν, αντι να γινει κατι αλλο που, κατα την ταπεινη μου αποψη, θα ηταν ΚΑΛΥΤΕΡΟ και θα ΒΕΛΤΙΩΝΕ την εικονα του μαλλιου; ...Να προστεθουν άλλα 20 grafts και ετσι να εχει καταλληλη πυκνοτητα η περιοχη.

Δε νομιζω οτι για 20 grafts θα χανοταν ο κοσμος. Η hairline ειναι το σημαντικοτερο κομματι της εικονας μας...ας θυσιαζοταν η πυκνοτητα στη Β ζωνη...προς θεου...για 20 grafts μιλαμε!!!

Αυτη ειναι η δικη μου αποψη...ισως κανω λαθος...θα ηθελα να διαβασω και τη δικη σου αποψη φιλε CVIAL...και φυσικα των υπολοιπων μελων του forum.
Προβολή συνημμένου 27689


Προβολή συνημμένου 27690

Θα σου απαντήσω αύριο έχοντας μελετήσει διεξοδικά τις φώτο. Τώρα γράφω από κινητό. Θα σου κάνω όμως μια ερώτηση. Θα μπορούσες να θέσεις αυτό το ενδιαφέρον θέμα αν η κλινική δεν είχε ποστάρει τις φώτο και είχαμε μείνει στις φώτο που πόσταρε ο Roni? Τελικά τι μας ενδιαφέρει, η σωστή real time παρουσίαση με ότι παραπάνω στοιχεία έχουμε από όλες τις πηγές, η απλά η ανάλυση μιας κακής παρουσίασης με ελλειπή (ή και λανθασμένα) στοιχεία?
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Θα σου απαντήσω αύριο έχοντας μελετήσει την διεξοδικά τις φώτο. Τώρα γράφω από κινητό. Θα σου κάνω όμως μια ερώτηση. Θα μπορούσες να θέσεις αυτό το ενδιαφέρον θέμα αν η κλινική δεν είχε ποστάρει τις φώτο και είχαμε μείνει στις φώτο που πόσταρε ο Roni? Τελικά τι μας ενδιαφέρει, η σωστή real time παρουσίαση με ότι παραπάνω στοιχεία έχουμε από όλες τις πηγές, η απλά η ανάλυση μιας κακής παρουσίασης με ελλειπή (ή και λανθασμένα) στοιχεία?
Μα, φιλε CVIAL, προσωπικα δεν αρνηθηκα το δικαιωμα της κλινικης να ποσταρει φωτογραφικο υλικο, οπως κανει σε ολες τις αλλες επισημες παρουσιασεις της.

Φυσικα μακαρι να συνεχιστει η παρουσιαση...αλλά πλεον θεωρω οτι, απο τη στιγμη που παρεμβαινει η κλινικη και ανεβαζει η ιδια υλικο και λεπτομερειες της επεμβασης, παυει να θεωρειται ανεξαρτητη...απο τη στιγμη που ανοιγει διαυλος επικοινωνιας κλινικης και πελατη, οπως και να το δουμε, μια εξαρτηση...μια, εστω, μικρη επιρροη αρχιζει να αχνοφαινεται και απο δω και περα, μαλλον δικαιολογημενα, καποιοι θα εχουμε τις επιφυλαξεις μας.

Περιμενω, φιλε CVIAL, την αυριανη σου τοποθετηση επι του θεματος της ασκοπης (κατ' εμε) αφαιρεσης grafts στο συγκεκριμενο σημειο των κροταφων. Σου ευχομαι καλο βραδυ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατί παύει να θεωρείται ανεξάρτητη; Δώσε μου σε παρακαλώ μια εξήγηση, αλλά αν θες σοβαρού επιπέδου. Με αυτό το σκεπτικό θα μπορούσε η εξάρτηση που αναφέρεις να γίνει και στο παρασκήνιο και να μην πάρει χαμπάρι κανείς, όχι μόνο εδώ αλλά σε κάθε κλινική αφού όλες αναγνωρίζουν τους πελάτες τους. Τουλάχιστον εδώ γίνεται στο φως ανοιχτά και υπόκειται και σε κριτική.

Στο άλλο νήμα είπατε ότι δεν είναι ανεξάρτητη γιατί δεν ξέρουμε τιμή. Εδώ ξέρουμε τιμή και όλες τις λεπτομέρειες αλλά λέτε ότι επειδή παρεμβαίνει η κλινική (δικαιολογημένα για να διευκρινήσει μια σημαντική λεπτομέρεια) δεν είναι ανεξάρτητη λες και η παρέμβαση θα επηρεάσει το αποτέλεσμα που είναι το ζητούμενο. Νομίζω ότι έχουμε αρχίσει και παραλογιζόμαστε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα