Roni, FUE repair, 2000g + 500g γένια, 28/8/2020

manly_Man

Well-Known Member
Πιστεύω ότι για τα λεφτα που εδωσα εκανα καλη επιλογή με τον μικρότερο κι

Η επιλογή της κλινικής που εκανα θεωρω οτι ειναι απο τις καλύτερες δες την δυσκολια του περιστατικού και ανάλογα με την τιμη που εκλεισα ειμαι σουπερ τα υπόλοιπα θα φανουν στο αποτέλεσμα.Επισης ο κίνδυνος να παθω κατι οπως μολυνση η covid παιζει ρολο
αμα προσεχεις με μασκα δεν παθαινεις τιποτα..κ εδω ελλαδα ανετα μπορεις να κολλησεις με τοσους ξενους που κυκλοφορουν αν δεν προσεχεις....αμα ειναι να πληρωσω τα ιδια λεφτα σε μια κλινικη του εξωτερικου με πολλαπλασια εμπειρια απο την ελληνικη τοτε θα επελεγα το εξωτερικο
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Roni

Member
αμα προσεχεις με μασκα δεν παθαινεις τιποτα..κ εδω ελλαδα ανετα μπορεις να κολλησεις με τοσους ξενους που κυκλοφορουν....αμα ειναι να πληρωσω τα ιδια λεφτα σε μια κλινικη του εξωτερικου με πολλαπλασια εμπειρια απο την ελληνικη τοτε θα επελεγα το εξωτερικο
Οτι νομίζεις εμενα το θεμα μου δεν ηταν τα λεφτα και επελεξα την κλινική για τα αποτελέσματα της .
 

vlafo

Well-Known Member
ενταξει δικαιωμα σου roni. Εγω πάλι πιστευω οτι δεν θα επρεπε να βαζουμε τα πολιτικα και εθνικα θέματα, ως κριτηριο για την επιλογη της κλινικης.
Υπό φυσιολογικές συνθήκες ναι,αλλά πλέον πρέπει να το καταλάβουμε όλοι ότι από ένα μικρό λιθαράκι βάζουμε όλοι και ξεκινάνε οι επαναστάσεις.
Δυστυχώς όσο και να μην μας αρέσει έτσι πρέπει να ενεργούμε όλοι.
Σε Τούρκο κανένας λεφτά.
Να πάει στον Ferreira η στον Τιρκαλά.
Υπάρχουν πάντα λύσεις.
 

kardinalios

Well-Known Member
Το φόρουμ αφορά καθαρά το θέμα της α.α και εγώ μίλησα με κριτήριο τη σχέση ποιότητας παροχής υπηρεσιών και τιμής για το θέμα συζήτησης . Πολλοί μπλέκουν τα εθνικά θέματα με τη συζήτηση .
Προφανώς δεν είναι καλή περίοδος να πας Τουρκία αλλά η κλινική του Ερντογαν αποτελεί μια top class επιλογή παγκοσμιως και έκανα μια σύγκριση ανάμεσα στις τιμές της και στις τιμές στην Ελλάδα .
Όσον αφορά τον Bruno , έχω να πω το εξής . Τα περιστατικά τα αντιμετωπίζει μαζί με τον Lorenzo και ο Jose τον βοηθάει πολύ στο σχεδιασμό . Αν σε χειρουργήσει στη Μαδρίτη και όχι στην Πορτογαλία που έχει ιατρείο και είναι και ο Jose εκεί είμαι σίγουρος ότι αποτελεί μια πάρα πολύ καλή επιλογή σε μια πολύ καλή τιμή .
Την επόμενη μέρα εμένα προσωπικά αν και με χειρουργησε ο Lorenzo με είδαν μαζί .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η άποψη του Manly είναι σωστή. Η επιλογή κλινικής πρέπει να γίνεται με καθαρά ιατρικά και οικονομικά κριτήρια. Όμως. Εγώ, που το 2017 δώρισα στον Erdogan ένα γνήσιο αντίγραφο της κεφαλής της Υγείας από τον κορυφαίο γλύπτη Σκόπα, διαχρονικό σύμβολο της Ιατρικής, και του μίλησα επώνυμα και ανοιχτά μπροστά σε 100 γιατρούς από όλο τον κόσμο για συμφιλίωση των λαών μας, δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον Vlafo. Οι καιροί είναι χαλεποί και απέναντι μας δεν είναι εκείνοι οι Τούρκοι με τους οποίους μας ενώνουν πολλά (και υπάρχουν πολλοί τέτοιοι) αλλά αυτοί που αντιπροσωπεύουν τον σκοταδισμό και την οπισθοδρόμηση.


Και για του λόγου το αληθές:

05D2180B-9A9B-4096-B304-D9B982F41AF0.jpeg


Η κεφαλή παραμένει σε περίοπτη θέση στο προσωπικό του γραφειο έκτοτε, κάτι που μου το έχουν επιβεβαιώσει αρκετοί που τον επισκέφθηκαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το φόρουμ αφορά καθαρά το θέμα της α.α και εγώ μίλησα με κριτήριο τη σχέση ποιότητας παροχής υπηρεσιών και τιμής για το θέμα συζήτησης . Πολλοί μπλέκουν τα εθνικά θέματα με τη συζήτηση .
Προφανώς δεν είναι καλή περίοδος να πας Τουρκία αλλά η κλινική του Ερντογαν αποτελεί μια top class επιλογή παγκοσμιως και έκανα μια σύγκριση ανάμεσα στις τιμές της και στις τιμές στην Ελλάδα .
Όσον αφορά τον Bruno , έχω να πω το εξής . Τα περιστατικά τα αντιμετωπίζει μαζί με τον Lorenzo και ο Jose τον βοηθάει πολύ στο σχεδιασμό . Αν σε χειρουργήσει στη Μαδρίτη και όχι στην Πορτογαλία που έχει ιατρείο και είναι και ο Jose εκεί είμαι σίγουρος ότι αποτελεί μια πάρα πολύ καλή επιλογή σε μια πολύ καλή τιμή .
Την επόμενη μέρα εμένα προσωπικά αν και με χειρουργησε ο Lorenzo με είδαν μαζί .

Ο Ferreira είναι πολύ καλός χειρουργός αλλά μαθαίνει σε θέματα στρατηγικής και σχεδιασμού. Νομίζω ότι και στην Ισπανία παίζει στα 2.5€ και το consultation το κάνει ο Λορένζο έτσι και αλλιώς.
 

kardinalios

Well-Known Member
Ο Ferreira είναι πολύ καλός χειρουργός αλλά μαθαίνει σε θέματα στρατηγικής και σχεδιασμού. Νομίζω ότι και στην Ισπανία παίζει στα 2.5€ και το consultation το κάνει ο Λορένζο έτσι και αλλιώς.
Για μένα αυτος ο συνδυασμός αποτελεί μια σούπερ επιλογή . Και τις 2 μέρες που ήμουν εκεί ο Ferreira χειρουργούσε
 

Kostas97

Well-Known Member
Μια παρενθεση, επειδη ειμαι καινουργιος στο φορουμ. Στα συνεδρια εσυ @CVIAL πηγαινεις ως εκπροσωπος του φορυμ ή κατι τετοιο;
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Αυτό το συμπέρασμα από που προκύπτει?
Επειδή έκανε ο φίλος με αυτή την τιμή?
Δεν προκυπτει, διοτι τα γενια τα κοστολογει πανακριβα....οποτε στην ουσια, το σχολιο μου ηταν διπλωματικο, εριξα αδεια για να πιασω γεματα..απλα θελω να δω που θα το παει ο γιατρος..πισω απ αυτα που γραφουν ορισμενοι τυποι, κρυβονται αλλα πραγματα σε πολλες εκ των περιπτωσεων! Φιλικα το λεω, δεν ειρωνευομαι!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανώς σαν εκπρόσωπος του φόρουμ. Δεν μας είχαν καλέσει αλλά επεδίωξα και πήγαμε μαζί με όλα τα διεθνή φόρουμ (ιταλικό, ισπανικό, αγγλικό, κλπ).
 

vlafo

Well-Known Member
Την επόμενη φορά που θα συμμετάσχεις Cvial, σου κάνω request για μια ακόμα πρόσκληση αν αυτό είναι εφικτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς δεν είναι εφικτό, μόνο administrators είχαν καλέσει (και καλούν) σαν εκπρόσωπους των φόρουμ (ένας από κάθε φόρουμ). Στο επόμενο στην Γαλλία δεν είχαν καλέσει καν τα φόρουμ (όταν λέμε καλέσει εννοούμε ΟΛΑ πληρωμένα για να καταλάβετε και κάποια πράγματα που γράφω κατά καιρούς) αλλά πήγα με δικά μου έξοδα αφού έχω ιδιαίτερες σχέσεις με την Γαλλία και το συνδύασα. Εννοείται ότι δεν εμφανίστηκε κανένα άλλο φόρουμ αφού δεν κάλυψαν τα έξοδα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Προφανώς σαν εκπρόσωπος του φόρουμ. Δεν μας είχαν καλέσει αλλά επεδίωξα και πήγαμε μαζί με όλα τα διεθνή φόρουμ (ιταλικό, ισπανικό, αγγλικό, κλπ).
Δινω συγχαρητηρια για αλλη μια φορα σε εσενα CVIAL διοτι εκπροσωπεις την Ελλαδαρα μας σε τετοια κορυφαια συνεδρια..αλλα και στον dr Αναστασακη που με την ΕΛΑΜΑΤ και με οσα πραττει, προβαλλει την ιερη πατριδα μας στο εξωτερικο!
Μπραβο και στους δυο σας!
Αν το επιθυμεις, πεισε τον ιατρο να ξαναμπει στο φορουμ αλλα και τηλεφωνησε σε αλλους Ελληνες γιατρους, ωστε να γραφτουν κι αυτοι επισημα στο φορουμ!
Επισης, αν θελεις, φερε και τον Λορεντζο στο φορουμ να γραφει που και που ωστε να μαθαινουμε πραγματα! Να γραφει στην αγγλικη γλωσσα και οχι στα ισπανικα!
Κανε οτι καλυτερο...
Με ευλαβεια και ευγνωμοσυνη, Χριστοφορος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό που έχω να πω είναι ότι έχουν ευδοκιμήσει επαφές και με άλλους διάσημους γιατρούς που έχουν αναφερθεί κατ´ επανάληψη στο φόρουμ και ετοιμάζονται συνεντεύξεις/παρουσιάσεις κλινικών και ενημερωτικά βίντεο υποτιτλισμενα για φλέγοντα ζητήματα.
 

vlafo

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν είναι εφικτό, μόνο administrators είχαν καλέσει (και καλούν) σαν εκπρόσωπους των φόρουμ (ένας από κάθε φόρουμ). Στο επόμενο στην Γαλλία δεν είχαν καλέσει καν τα φόρουμ (όταν λέμε καλέσει εννοούμε ΟΛΑ πληρωμένα για να καταλάβετε και κάποια πράγματα που γράφω κατά καιρούς) αλλά πήγα με δικά μου έξοδα αφού έχω ιδιαίτερες σχέσεις με την Γαλλία και το συνδύασα. Εννοείται ότι δεν εμφανίστηκε κανένα άλλο φόρουμ αφού δεν κάλυψαν τα έξοδα.
Μιλάμε τελικά για ένα πολύ κλειστό κύκλωμα που τελικά οι συσχετισμοί είναι πολύ ευδιάκριτοι μεν,αλλά πολύ δύσκολο να βγάλεις σωστά συμπεράσματα.
Όπως και να χει,συνέχισε την καλή δουλειά και νομίζω τα καλύτερα έρχονται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μιλάμε τελικά για ένα πολύ κλειστό κύκλωμα που τελικά οι συσχετισμοί είναι πολύ ευδιάκριτοι μεν,αλλά πολύ δύσκολο να βγάλεις σωστά συμπεράσματα.

Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς, είναι ιατρικά workshops και μπορεί ο οποιοσδήποτε γιατρός να τα παρακολουθήσει επί πληρωμή (περίπου 2000€ συν τα έξοδα μεταφοράς διαμονής κλπ).
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς εννοείς, είναι ιατρικά workshops και μπορεί ο οποιοσδήποτε γιατρός να τα παρακολουθήσει επί πληρωμή (περίπου 2000€ συν τα έξοδα μεταφοράς διαμονής κλπ).
Αναφέρομαι καθαρά στο κομμάτι των πληρωμένων εξόδων των εκάστοτε φόρουμ.
Υ.γ:Προφανώς και είναι ιατρικά workshops δεν το διευκρίνησα ίσως όπως θα έπρεπε.
 

Roni

Member
Αναφέρομαι καθαρά στο κομμάτι των πληρωμένων εξόδων των εκάστοτε φόρουμ.
Υ.γ:Προφανώς και είναι ιατρικά workshops δεν το διευκρίνησα ίσως όπως θα έπρεπε.
Καταρχήν ξεχναμε οτι οι πιο πολλοί στο εξωτερικό σε αναλαμβάνουν μονο με φινα και κάποιες αλλες προϋποθέσεις που είναι μεγάλη συζήτηση
 

tol

Well-Known Member
Καταρχήν ξεχναμε οτι οι πιο πολλοί στο εξωτερικό σε αναλαμβάνουν μονο με φινα και κάποιες αλλες προϋποθέσεις που είναι μεγάλη συζήτηση
Αναρωτηθηκες ομως, φιλε Roni, μηπως αυτη ειναι η πλεον ενδεδειγμενη τακτικη για δυσκολες περιπτωσεις, οπως οι δικη σου;
Αναρωτηθηκες μηπως τα μεγαλα norwood απο μικρη ηλικια, οπως η δικη σου περιπτωση, "σωζονται" μονο με τη χρηση φιναστεριδης;

Μηπως η σοβαρη και μακροπροθεσμη προσεγγιση επιβαλλει τη θωρακιση της δοτριας για πολλα χρονια με τη χρηση της ΜΟΝΑΔΙΚΗΣ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ θεραπειας, ωστε να μη βρεθεις (εσυ και ο οποιοσδηποτε αλλος) προ δυσαρεστων εκπληξεων μετα απο λιγα χρονια;

Εισαι 30 χρονων...σε διαβεβαιωνει κανείς οτι μετα απο μια δεκαετια (στα 40) τα μεταμοσχευμενα μαλλια θα ειναι στη θεση τους;

Οταν η αλωπεκια ειναι επιθετικη, φιλε μου Roni, ποτέ δεν εισαι βεβαιος ουτε για την υποτιθεμενη ασφαλη δοτρια. Αντιθετως, το πιο πιθανο ειναι να επηρεαστει και η δοτρια και να χαθουν μεταμοσχευμενα μαλλια στο μελλον.

Αρα, μηπως οι γιατροι του εξωτερικου λειτουργουν ορθα, επαγγελματικα, με μακροπροθεσμο σχεδιο και οχι καθαρα βραχυπροθεσμα...να χαρει ο πελατης 5-10 χρονια τα μαλλια και στη συνεχεια ...ο,τι βρεξει, ας κατεβασει;
 

Roni

Member
Αναρωτηθηκες ομως, φιλε Roni, μηπως αυτη ειναι η πλεον ενδεδειγμενη τακτικη για δυσκολες περιπτωσεις, οπως οι δικη σου;
Αναρωτηθηκες μηπως τα μεγαλα norwood απο μικρη ηλικια, οπως η δικη σου περιπτωση, "σωζονται" μονο με τη χρηση φιναστεριδης;

Μηπως η σοβαρη και μακροπροθεσμη προσεγγιση επιβαλλει τη θωρακιση της δοτριας για πολλα χρονια με τη χρηση της ΜΟΝΑΔΙΚΗΣ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ θεραπειας, ωστε να μη βρεθεις (εσυ και ο οποιοσδηποτε αλλος) προ δυσαρεστων εκπληξεων μετα απο λιγα χρονια;

Εισαι 30 χρονων...σε διαβεβαιωνει κανείς οτι μετα απο μια δεκαετια (στα 40) τα μεταμοσχευμενα μαλλια θα ειναι στη θεση τους;

Οταν η αλωπεκια ειναι επιθετικη, φιλε μου Roni, ποτέ δεν εισαι βεβαιος ουτε για την υποτιθεμενη ασφαλη δοτρια. Αντιθετως, το πιο πιθανο ειναι να επηρεαστει και η δοτρια και να χαθουν μεταμοσχευμενα μαλλια στο μελλον.

Αρα, μηπως οι γιατροι του εξωτερικου λειτουργουν ορθα, επαγγελματικα, με μακροπροθεσμο σχεδιο και οχι καθαρα βραχυπροθεσμα...να χαρει ο πελατης 5-10 χρονια τα μαλλια και στη συνεχεια ...ο,τι βρεξει, ας κατεβασει;
Φιλε δεν ξερω μετα απο λιγα χρόνια τι θα γίνει οπως δεν ξερω τι προβλήματα θα μου δημιουργήσουν αν εσυ θέλεις να ρισκάρεις οκ
 
Μπλουζα