Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Φίλε vlafo τώρα που ξαναείδα με πιο πολλή λεπτομέρεια (και ηρεμία) τις φώτο σου πριν και μετά, έχω να πω τα εξής για την πρότερη κατάσταση:

1. Μπροστά είχες τελικά καλό μέγεθος προβλήματος (το κάλυπτες ρε "άτιμε" με τα μαλλιά κάτω όπως κάνω και εγώ :D :D αν και εγώ έχω μεγαλύτερο......)
2. Και πίσω το crown τα ήθελε τα μοσχευματάκια του...600-900???
3. Στις ενδιάμεσες ζώνες ήσουν ΟΚ, δεν χρειαζόσουν πύκνωση.
3. Αρχικά μου έκανε εντύπωση πως αποφάσισες να βάλεις 4000+ και όχι λιγότερα, αλλά μελετώντας ξανά τις φώτο σκέφτομαι ότι για πλήρη αποκατάσταση, με χαρακτηριστικά "μπετού", ήθελες (μπροστά και crown) τουλάχιστον 3500, οπότε τα +650 που έβαλες για να γίνει "υπερμπετό" δεν είναι μεγάλη υπερβολή. Είναι στο πλάισιο του λογικού.

Για την μετά κατάτασταση έχω να πω τα εξής:

4. Έχω εντυπωσιαστεί με το crown. Πόσο γρήγορα και φυσικά έκλεισε. (Μου θυμίζει το δικό μου, οπότε παίρνω ελπίδες)
5. Για μπροστά, στους 6 μήνες είσαι ήδη jet και πας για Concord..... Δεν ξέρω αν οφείλεται στα +650 (που εγώ θεωρώ ότι θα μπορούσες να αποφύγεις, αλλά όπως είχαν πει οι μέγιστοι Clint Eastwood & Arnold Schwarzenegger "opinions are like assholes everybody has one"), στην υψηλή φύτρωση ή στα χαρακτηριστικά της τρίχας σου.
6. Απέκτησες "Ισπανικό" αποτέλεσμα χωρίς να πας στην Ισπανία (με ότι συνεπάγεται αυτό).
7. Ως προς την φυσικότητα μπροστά φαίνεται όντως πολύ καλή αλλά για τελική ετυμηγορία θα ήθελα να περιμένω το 12μηνο. Για το crown στα είπα παραπάνω.

Για τον γιατρό έχω να πω τα εξής

8. Φαίνεται ότι το έχει όχι μόνο από το δικό σου αποτέλεσμα αλλά και από ακόμα δύο που είναι σε πιο προχωρημένη κατάσταση από εσένα, αλλά ακόμα το δείγμα είναι μικρό. Promising όμως!!!!
9. Το ότι χρησιμοποιεί pen είναι πολύ θετικό (όλοι οι καλοί Ισπανοί χρησιμοποιούν, κάτι λέει αυτό...). Σε "καλά" χέρια νομίζω κάνει θαύματα!
10. Πρέπει να βελτιώσει το cons του (από προσωπική εμπειρία)
11. Πρέπει να αρχίσει να χρησιμοποιεί πιο μικρά Punch για μονότριχα και δίτριχα, το 1mm για όλα δεν είναι σωστό. Νομίζω έχει αντίκτυπο στην δότρια αλλά πάλι γιατρός δεν έιμαι.....
12. Για το VFM δεν χρειάζεται να πω κάτι....

Να το χαίρεσαι φίλε!!! Άντε και στα δικά μας (ελπίζω sooner than later....)

ΥΓ: Ελπίζω κάποια στιγμή (οποτε το κρίνεις εσύ βεβαίως) να μας πείς για το θέμα ασυμφωνίας μετρήσεων των Graft. Προσωπικά (το έχω ξαναγράψει στο νήμα σου), πιστεύω ότι έγινε λάθος στο μέτρημα, αλλά καλό είναι να μάθουμε τελικά τι έγινε.
[/QUOTE
Bobby
Μια και είσαι κοντά στη μμ σου και έχεις κάνει την ανάλυση σου,σου απαντάω.
1.Ειχα χάσει κροτάφους και α ζώνη,δεν ήταν μικρό αλλά πέφτανε μπροστά γιατί δεν είχαν να στηριχτούν.
2.Τόσα ακριβώς χρειαζόμουν και φτάσαμε στα 900 για πολύ καλή κάλυψη.
3.Σωστά.
3.Η απόφαση πάρθηκε με βάση το cv που ήθελα και τελικό στόχο 110-120 τρίχες που τις έχω.Δε βγήκε τυχαία ήθελα με βάση το αρχικό πλάνο 3200 μπροστά και 900 πίσω.Άρα άκρως λογικό και εφαρμόσιμο.

Για μετά τη μμ.
4.Και εγώ και το είχα το άγχος μου για αυτό έπαιρνα και μίνοξ.
5.Οφείλεται στη γρήγορη και υψηλή φύτρωση αλλά και στα πολλά που έβαλα και έχω αυτήν την εικόνα.
6.Αυτό ήθελα οτιδήποτε λιγότερο θα με απογοήτευε.
7.Φυσικότητα που τη φοβόμουν πρέπει να ομολογήσω πως είναι ότι καλύτερο και αυτό ήταν το πρώτο που με τράβηξε στο γιατρό και μετά τα υπόλοιπα.

Για το γιατρό.
8.Το έχει εγγυημένα.
9.Ακριβως οποίος δε χρησιμοποιεί pen είναι "εγκληματίας".
10.Συμφωνώ.
11.Συμφωνώ.
12.Συμφωνώ.

Σε ευχαριστώ φίλε και εσυ να κάνεις την καλύτερη επιλογή και να μας ενημερώσεις.

Υγ:Θα τα πω όταν πρέπει όπως έχω ξαναπεί.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ιούλιε θα έλεγα να υποβάλλεις το βιογραφικό σου σε κλινικές να τους φτιάχνεις τα αποτελέσματα όπως εσυ ξερεις :p
Ε καλά τώρα!
Εγώ πάντως χωρίς μαλλιά μπορώ να ζήσω, χωρίς πλακίτσα όχι.
Vlafo δε φαντάζομαι να θύμωσες;
 

vagosx

Well-Known Member

Vlafo είναι παρα πολλοί οι γιατροί που δε χρησιμοποιούν pen και είναι κορυφές:
1. Konior, ο Νο1 γιατρος στον κόσμο κατα τη γνωμη μου.
2. HLC
3. Hattingen Hair Clinic
4. Pekiner
5. Lupanzula
6. Keser
7. Feriduni
8. Μαρας - HDC

Και παρα πολλοί κορυφαίοι ακομη
 

Aldo

Well-Known Member
Vlafo είναι παρα πολλοί οι γιατροί που δε χρησιμοποιούν pen και είναι κορυφές:
1. Konior, ο Νο1 γιατρος στον κόσμο κατα τη γνωμη μου.
2. HLC
3. Hattingen Hair Clinic
4. Pekiner
5. Lupanzula
6. Keser
7. Feriduni
8. Μαρας - HDC

Και παρα πολλοί κορυφαίοι ακομη
Ναι δυστηχως ειναι πολλοι αυτοι που δεν το χρησιμοποιουν, για τους δικους τους λογους που δεν με ενδιαφερουν!!

Αυτο που θα επρεπε να ενδιαφερει ειναι να μην υπαρχει μηχανικη καταπονηση των γκραφτ κατα την τοποθετηση για να εκμηδενισεις το transection, που δυστηχως διχως το implanter ειναι μαλλον ανεφικτο.
Eτσι, ή θα πρεπει να γινει compromise και να γινουν μεγαλυτερα incisions για να χωραει το γκραφτ ( που μεταφραζεται σε μικροτερη πυκνοτητα εμφυτευσεις ανα cm2) ή ενδεχομενως θα φορτωθει η ληπτρια με οτι 5τριχο, τετρατριχο η τριτριχο υπαρχει στην δοτρια για να σιγουρευτουμε οτι θα βγουν ολα, ακομα και ως διτριχα/μονοτριχα .... σκεψου το λιγο !!!
 

vlafo

Well-Known Member
Είναι λίγοι και θα στο εξηγήσω.
Άσε τον Konior είναι η εξαίρεση του κανόνα.
2:Hlc δεν είναι η ίδια από τότε που έφυγε ο Pekiner.
3.Hattigen strip κυρίως.
4.Pekiner ok
5.Lupanzula ok
6.Keser ok

Δηλαδή μιλάμε για 3 4 παγκοσμίως όταν όλος ο υπόλοιπος πλανήτης ακόμα και οι νοσηλεύτριες του Βεκρή χρησιμοποιούν τη μεγαλύτερη και πιο ασφαλή ανακάλυψη του αιώνα στον τομέα των μμ.
ΟΚ.
Πάσο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι δυστηχως ειναι πολλοι αυτοι που δεν το χρησιμοποιουν, για τους δικους τους λογους που δεν με ενδιαφερουν!!

Αυτο που θα επρεπε να ενδιαφερει ειναι να μην υπαρχει μηχανικη καταπονηση των γκραφτ κατα την τοποθετηση για να εκμηδενισεις το transection, που δυστηχως διχως το implanter ειναι μαλλον ανεφικτο.
Eτσι, ή θα πρεπει να γινει compromise και να γινουν μεγαλυτερα incisions για να χωραει το γκραφτ ( που μεταφραζεται σε μικροτερη πυκνοτητα εμφυτευσεις ανα cm2) ή ενδεχομενως θα φορτωθει η ληπτρια με οτι 5τριχο, τετρατριχο η τριτριχο υπαρχει στην δοτρια για να σιγουρευτουμε οτι θα βγουν ολα, ακομα και ως διτριχα/μονοτριχα .... σκεψου το λιγο !!!

Και όμως η ενδιάμεση και πολύ δόκιμη λύση είναι τα dull implanters, δηλαδή διάνοιξη με blades και εισαγωγή με την βοήθεια dull implanters (τύπου keep) που δεν κόβουν αλλά βοηθούν στην τοποθέτηση των grafts αποφεύγοντας τραυματισμούς. Αυτή είναι η λύση για όσους συνεχίζουν με τα blades και δουλεύει μια χαρά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Και όμως η ενδιάμεση και πολύ δόκιμη λύση είναι τα dull implanters, δηλαδή διάνοιξη με blades και εισαγωγή με την βοήθεια dull implanters (τύπου keep) που δεν κόβουν αλλά βοηθούν στην τοποθέτηση των grafts αποφεύγοντας τραυματισμούς. Αυτή είναι η λύση για όσους συνεχίζουν με τα blades και δουλεύει μια χαρά.
Και η πυκνότητα έτσι παραμένει στα ίδια επίπεδα με το pen?
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Και όμως η ενδιάμεση και πολύ δόκιμη λύση είναι τα dull implanters, δηλαδή διάνοιξη με blades και εισαγωγή με την βοήθεια dull implanters (τύπου keep) που δεν κόβουν αλλά βοηθούν στην τοποθέτηση των grafts αποφεύγοντας τραυματισμούς. Αυτή είναι η λύση για όσους συνεχίζουν με τα blades και δουλεύει μια χαρά.
Είναι η μέθοδος που χρησιμοποιεί ο Erdogan;
Και όμως η ενδιάμεση και πολύ δόκιμη λύση είναι τα dull implanters, δηλαδή διάνοιξη με blades και εισαγωγή με την βοήθεια dull implanters (τύπου keep) που δεν κόβουν αλλά βοηθούν στην τοποθέτηση των grafts αποφεύγοντας τραυματισμούς. Αυτή είναι η λύση για όσους συνεχίζουν με τα blades και δουλεύει μια χαρά.
Είναι η μέθοδος που χρησιμοποιεί ο Ερντογάν;
 

Harris_G

Well-Known Member
Vago πρεπει να βαλεις και αλλους πολλους απο Αμερική γιατί κανείς δε δουλεύει Pen (Cooley, Arocha,Diep,Gabel klp).
Στη Hattingen δουλεύουν κάτι παρόμοιο με KEEP.
Εγώ είμαι 100% υπέρ pen πάντως. Η δικαιολογία των "μη-pen" είναι ότι οπως μπορεί να τραυματιστεί το μόσχευμα κατά την τοποθέτηση στην οπή έτσι μπορεί και να τραυματιστεί κατά το φόρτωμα του pen.
 

vlafo

Well-Known Member
Αφού ρε συ Harris είναι αυτοματοποιημένη διαδικασία το loaded.
Ούτε ένα δε χάνεται.
 

m3e36

Well-Known Member
Αυτό δεν ισχύει επουδενί. Πρέπει να είσαι εγκληματίας.
Cvial συγγνώμη για την παρέμβαση..
Την ερχομενη Κυριακή κλεινει 8μηνο ο φιλος μου και μάλλον θα βρεθούμε απο κοντα.υπαρχει περιπτωση να ξεκλειδωσεις το νημα να συνεχίσω την παρουσιάση? (m3e36 friend στην ενοτητα τυρκαλας)
 
Μπλουζα