Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

vlafo

Well-Known Member
Σου έγραψα παραπάνω ....γιατί το αξίζει ο γιατρός και αξίζουν τα μέλη την επιλογή του εν λόγω γιατρού .....είναι θέμα συνείδησης....εγώ έτσι έπραξα ανεξάρτητα αν δεν είμαι υπόδειγμα διαφήμισης του....το θεώρησα χρέος μου να μάθουν όσο γίνεται περισσότεροι τι επιλογή και αποτέλεσμα μπορεί να έχουν σε λογικό κόστος στην χώρα ....
Δε διαφωνώ στο ίδιο μήκος κύματος είμαστε,απλά η ένστανση μου είναι προς όλους τους υπόλοιπους αν κατάλαβες σε αυτούς αναφέρομαι και δεν τους δικαιολογώ με τίποτα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Πάντως από διάφορες κλινικές βλέπουμε να σταματάνε παρουσιάσεις. Είτε πήραν καλό αποτέλεσμα και βαριούνται να ασχοληθούν, είτε δεν πήγαν τόσο καλά και φοβούνται μην είναι η αιτία για να κατηγορηθεί μια κλινική λόγω ότι κάτι δεν πήγε καλά στην περίπτωση τους.
 

vlafo

Well-Known Member
Όταν όμως διαβάζανε και ζητάγανε γνώμες ήταν καλά?
Υπάρχουνε νήματα με 3 σελίδες μόνο που δείχνουν την εξέλιξη άνα μήνα.
Τίποτα άλλο.
Οι κλινικές θα κατηγορηθούν αν κάνουν σφάλματα.
Λογικό είναι αλλά μόνο έτσι θα βελτιωθούνε.
 

vlafo

Well-Known Member
Φρέσκο κουρεμένος τα πλαϊνά και πίσω μόνο.
 

Συνημμένα

  • 2021-07-12 10.49.29.jpg
    2021-07-12 10.49.29.jpg
    725.4 KB · Προβολές: 205

jersey

Well-Known Member
Όταν όμως διαβάζανε και ζητάγανε γνώμες ήταν καλά?
Υπάρχουνε νήματα με 3 σελίδες μόνο που δείχνουν την εξέλιξη άνα μήνα.
Τίποτα άλλο.
Οι κλινικές θα κατηγορηθούν αν κάνουν σφάλματα.
Λογικό είναι αλλά μόνο έτσι θα βελτιωθούνε.
Αυτό ακριβώς. Οφείλουν να τελειώσουν αυτό που ξεκίνησαν και δεν χρειάζεται πολλά λόγια ούτε πολλές σελίδες όπως έγινε σε σένα, μια σύντομη παρουσίαση ολοκληρωμένη αρκεί. Πρέπει να καταλάβουν επίσης, ότι ακόμα και να μη πήγαν τόσο καλά, με το να το παρουσιάσουν στο φόρουμ μόνο κερδισμένοι θα βγουν γιατί η κλινική θα αναγκαστεί να τους το διορθώσει δωρεάν και επίσης θα βοηθήσει να είναι πιο προσεκτική άλλη φορά και να βελτιώσει κάποιες αστοχίες της ή σφάλματά της.
 

oreo

Well-Known Member
Παρουσίαση που δεν γίνεται ή σταμάτησε, δυστυχώς μόνο αρνητική διαφήμιση είναι.
Δημιουργεί ανασφάλεια στα μέλη, εύλογα ερωτήματα και υπονομεύει την αποτελεσματικότητα του εκάστοτε ιατρού.
 

vlafo

Well-Known Member
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον oreo αυτό ακριβώς,το αντίθετο μήνυμα εκπέμπεται.
Αν δεν το καταλαβαίνουν τι άλλο να πούμε.
Κακό του κεφαλιού τους.
Με την ίδια λογική θα ζητήσω και εγώ στο τέλος τα νήματα τα δικά μας και μερικών άλλων να διαγραφούν για να μην υπάρχει αυτή η πλήρης εικόνα.
Αλλά αυτό δείχνει εκδικητική τάση και δεν είναι του χαρακτήρα μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Εγώ θα συνοψίσω λέγοντας πως σίγουρα το να υπάρχουν ολοκληρωμένες παρουσιάσεις είναι το καλύτερο, επισης να πω και κάτι πολύ υποκειμενικο εγώ από τις 15 περιπτώσεις του Τιρκαλα δεν έμεινα και φουλ ικανοποιημένος μέχρι τώρα αν εξαιρέσουμε Vlafo και 2 ακόμα,δεν ξέρω για εσάς.
 

vlafo

Well-Known Member
Μα μόνο η δική μου και του Alex προχωράνε και αν θυμάμαι καλά και του me3 και του midnight.
Άρα πόσο ικανοποιημένος να μείνεις όταν δεν έχεις κριτήριο και πλήθος αποτελεσμάτων?
 

Gianney

Well-Known Member
Μα μόνο η δική μου και του Alex προχωράνε και αν θυμάμαι καλά και του me3 και του midnight.
Άρα πόσο ικανοποιημένος να μείνεις όταν δεν έχεις κριτήριο και πλήθος αποτελεσμάτων?
Ναι συμφωνώ αλλά και με τις λίγες φωτό μερικών μηνών κάποιων μελών που είδα δεν ξετρελαθηκα, βέβαια σε άλλους το μπαμ γίνεται σε άλλο χρόνο δεν είναι παντού ίδιος.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Ναι συμφωνώ αλλά και με τις λίγες φωτό μερικών μηνών κάποιων μελών που είδα δεν ξετρελαθηκα, βέβαια σε άλλους το μπαμ γίνεται σε άλλο χρόνο δεν είναι παντού ίδιος.
Φίλε Vlafo φαίνεται ότι με "ξεπέρασες"και είναι πολύ ευχάριστο αυτό!
Να 'σαι πάντα καλά να το χαίρεσαι
 

bobby

Well-Known Member
Λες?
Δε θέλω κοπλιμέντο αλλά σταράτα και τσουβαλάτα να τα λέμε.

Φίλε vlafo τώρα που ξαναείδα με πιο πολλή λεπτομέρεια (και ηρεμία) τις φώτο σου πριν και μετά, έχω να πω τα εξής για την πρότερη κατάσταση:

1. Μπροστά είχες τελικά καλό μέγεθος προβλήματος (το κάλυπτες ρε "άτιμε" με τα μαλλιά κάτω όπως κάνω και εγώ :D :D αν και εγώ έχω μεγαλύτερο......)
2. Και πίσω το crown τα ήθελε τα μοσχευματάκια του...600-900???
3. Στις ενδιάμεσες ζώνες ήσουν ΟΚ, δεν χρειαζόσουν πύκνωση.
3. Αρχικά μου έκανε εντύπωση πως αποφάσισες να βάλεις 4000+ και όχι λιγότερα, αλλά μελετώντας ξανά τις φώτο σκέφτομαι ότι για πλήρη αποκατάσταση, με χαρακτηριστικά "μπετού", ήθελες (μπροστά και crown) τουλάχιστον 3500, οπότε τα +650 που έβαλες για να γίνει "υπερμπετό" δεν είναι μεγάλη υπερβολή. Είναι στο πλάισιο του λογικού.

Για την μετά κατάτασταση έχω να πω τα εξής:

4. Έχω εντυπωσιαστεί με το crown. Πόσο γρήγορα και φυσικά έκλεισε. (Μου θυμίζει το δικό μου, οπότε παίρνω ελπίδες)
5. Για μπροστά, στους 6 μήνες είσαι ήδη jet και πας για Concord..... Δεν ξέρω αν οφείλεται στα +650 (που εγώ θεωρώ ότι θα μπορούσες να αποφύγεις, αλλά όπως είχαν πει οι μέγιστοι Clint Eastwood & Arnold Schwarzenegger "opinions are like assholes everybody has one"), στην υψηλή φύτρωση ή στα χαρακτηριστικά της τρίχας σου.
6. Απέκτησες "Ισπανικό" αποτέλεσμα χωρίς να πας στην Ισπανία (με ότι συνεπάγεται αυτό).
7. Ως προς την φυσικότητα μπροστά φαίνεται όντως πολύ καλή αλλά για τελική ετυμηγορία θα ήθελα να περιμένω το 12μηνο. Για το crown στα είπα παραπάνω.

Για τον γιατρό έχω να πω τα εξής

8. Φαίνεται ότι το έχει όχι μόνο από το δικό σου αποτέλεσμα αλλά και από ακόμα δύο που είναι σε πιο προχωρημένη κατάσταση από εσένα, αλλά ακόμα το δείγμα είναι μικρό. Promising όμως!!!!
9. Το ότι χρησιμοποιεί pen είναι πολύ θετικό (όλοι οι καλοί Ισπανοί χρησιμοποιούν, κάτι λέει αυτό...). Σε "καλά" χέρια νομίζω κάνει θαύματα!
10. Πρέπει να βελτιώσει το cons του (από προσωπική εμπειρία)
11. Πρέπει να αρχίσει να χρησιμοποιεί πιο μικρά Punch για μονότριχα και δίτριχα, το 1mm για όλα δεν είναι σωστό. Νομίζω έχει αντίκτυπο στην δότρια αλλά πάλι γιατρός δεν έιμαι.....
12. Για το VFM δεν χρειάζεται να πω κάτι....

Να το χαίρεσαι φίλε!!! Άντε και στα δικά μας (ελπίζω sooner than later....)

ΥΓ: Ελπίζω κάποια στιγμή (οποτε το κρίνεις εσύ βεβαίως) να μας πείς για το θέμα ασυμφωνίας μετρήσεων των Graft. Προσωπικά (το έχω ξαναγράψει στο νήμα σου), πιστεύω ότι έγινε λάθος στο μέτρημα, αλλά καλό είναι να μάθουμε τελικά τι έγινε.
 
Μπλουζα