Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Φωτορομάντζο δεν θα πει τπτ! Για όσκαρ πάει! Θα το συνεχίσω ναι, γιατί πιστεύω ότι εφόσον έχουν δώσει σημεία ζωής πολλοί θύλακες έχουμε να δούμε καλά αποτελέσματα!Να πω κ κάτι άσχετο με αυτό που είπες αλλά που εμένα μου χει μείνει. Είχα γράψει κάπου ότι ο οργανισμός μου δέχεται πολύ καλά τις θεραπείες κ είχα δώσει ένα συγκεκριμένο παράδειγμα κ κάποιο μέλος απάντησε με τη σιωπή του, δλδ σαν να μου λέγε "κατούρα κ λίγο", αλλά όπως φαίνεται θα συνεχίσω να κάνω αυτό που έκανα ως τώρα χωρίς στάση για κατούρημα... αλλά τέλος πάντων! Τον ευχαριστώ μάλλον θα έλεγα γιατί φαίνεται ότι λειτούργησε ανάποδα ο όποιος χλευασμός στην προσπάθεια μου.

Όποιος έχει να προσθέσει κάποιο σχόλιο σχετικά με την εξέλιξη της θεραπείας είναι καλοδεχούμενος...
Επόμενες φωτογραφίες στο κλείσιμο του τρίτου μήνα! (δεν παίρνω κ όρκο!Αν δω κάτι το θεαματικό μπορεί να ποστάρω νωρίτερα :p)

Κρατάτε γερά ρε μάγκες.Εις το επανειδείν
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Δείτε τι έγινε μέσα σε 35 μέρες και πείτε γνώμη.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

εχεις πολυ καλα αποτελεσματα,η μινοξιδιλη εχει να σου δωσει πολλα ::)
 

kwstis999

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Φίλε σε θαυμάζω, θαυμάζω το κουράγιο σου και το πόσο ακομπλεξάριστος είσαι με το θέμα. Και το καλύτερο είναι ότι υπάρχουν αποτελέσματα. Μπράβο ρε φίλε, συνέχα.
 
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

χαχαχα, μου αρεσεις, ειδικα το στυλ δειτε τι εγινε σε 35 μερες και πειτε γνωμη! Τριψιμο στη μουρη αποτελεσματων! :D

Πας πολυ καλα, οι φωτος ειναι η αποδειξη, περιμενουμε να δουμε πως θα πας στο 4μηνο, συνεχισε πλιζ το φωτορομαντζο γιατι θα εισαι success story!
Παντως οτι παιρνεις ειναι απο μινοξ, να το ξερεις! Αυτα τα σοου παλμετο (και φινα) κ οτι αλλο μπλοκαρει ΔΗΤ ειναι μετα το μισο χρονο αν δωσουν αποτελεσμα...

ΥΓ. Ελπιζω να μην ημουν εγω αυτος που σε χλεβασε (??) για το οτι ο οργανισμος σου αντιδρα καλα στις θεραπειες που λες πιο πανω! Δε θυμαμαι κατι τετοιο :chinscratch
 

xk

Active Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

:worshipper
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

χαχαχα, μου αρεσεις, ειδικα το στυλ δειτε τι εγινε σε 35 μερες και πειτε γνωμη! Τριψιμο στη μουρη αποτελεσματων!
Μήπως γίνομαι υπερβολικός με τις αντιδράσεις μου;;; :p
Παντως οτι παιρνεις ειναι απο μινοξ, να το ξερεις! Αυτα τα σοου παλμετο (και φινα) κ οτι αλλο μπλοκαρει ΔΗΤ ειναι μετα το μισο χρονο αν δωσουν αποτελεσμα...
Το ξέρω... αλλά μιας και είναι από τη μίνοξ και αφού δεν μου χει δημιουργήσει καθόλου παρενέργειες, μήπως είναι "καλύτερο" να ψάξω κάποιο δυνατότερο διάλυμα μινοξιδίλης;Σε περίπτωση που μου δώσει ακόμα μεγαλύτερο regrowth.. ή μήπως γίνομαι άπληστος;;
και κάτι άσχετο: αρκετές φορές έχω εκφράσει την απορία μου μήπως η DHT υπάρχει περίπτωση να αυξομειώνεται σε έναν οργανισμό από μόνη της,ανάλογα με τις περιόδους.Δλδ για πχ, την ίδια ποσότητα DHT εκρίνει ένας οργανισμός κατά την εφηβεία (που οι ορμόνες είναι σε έξαρση) και την ίδια αργότερα;

ΥΓ. Ελπιζω να μην ημουν εγω αυτος που σε χλεβασε (??) για το οτι ο οργανισμος σου αντιδρα καλα στις θεραπειες που λες πιο πανω! Δε θυμαμαι κατι τετοιο

Όχι σκεπτικιστή δεν ήσουν εσύ!Μην ανησυχείς!Μπορεί να είχαμε τις αντιπαραθέσεις μας, όμως αυτό δεν το έκανες!

Κάτι άλλο που θέλω να αναφέρω είναι ότι, τα καλύτερα τα έχω δει απο τότε που παράτησα το Revivogen.Αυτό το λέω γιατί η διαφορά μεταξύ 10/2/11 μεχρι 29/3/11 (δλδ απο την αρχή της θεραπείας μέχρι και το πως βρισκόμουν όπως στο αριστερό σημείο που γίνεται η σύγκριση στη φωτό που ανέβασα) είναι 47 μέρες περίπου και τέτοια διαφορά όπως παραπάνω δεν είχα.Βασικά ήταν σαν να μην είχα σχεδόν καθόλου διαφορά.Η απορία που μου δημιουργείται λοιπόν απ αυτό είναι ότι μήπως η "κοκκινη κρούστα" που έκανε το revivo στο κεφάλι μου,δεν άφηνε τις τρίχες να αναπτυχθούν με ευκολία;Μήπως το revivo αντί για καλό έκανε τελικά "κακό" (με την έννοια ότι καθυστέρησε την θεραπεία).Όπως και να χει πάντως εγώ χαίρομαι που το παράτησα γιατί με είχε κουράσει πάραυτα.

εχεις πολυ καλα αποτελεσματα,η μινοξιδιλη εχει να σου δωσει πολλα
Αγαπητέ Καπαμαρού,επειδή η γνώμη σου και η εμπειρία σου μετράει (και) για μένα πολύ,τι περισσότερο πιστέυεις ότι μπορεί να μου δώσει η μίνοξ αν λάβουμε υπόψιν την μέχρι τώρα πορεία της θεραπείας;
(Επίσης αν θες, εξήγησε μου τι ακριβώς ήθελες να πεις με το emoticon γιατί το συγκεκριμένο μπορεί να ερμηνευτεί με διαφορετικό τρόπο απο τον καθένα :) )

@Κωστή και Xk, σας ευχαριστώ, μου δίνετε περισσότερη δύναμη να συνεχίσω!
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Αγαπητέ Καπαμαρού,επειδή η γνώμη σου και η εμπειρία σου μετράει (και) για μένα πολύ,τι περισσότερο πιστέυεις ότι μπορεί να μου δώσει η μίνοξ αν λάβουμε υπόψιν την μέχρι τώρα πορεία της θεραπείας;
(Επίσης αν θες, εξήγησε μου τι ακριβώς ήθελες να πεις με το emoticon γιατί το συγκεκριμένο μπορεί να ερμηνευτεί με διαφορετικό τρόπο απο τον καθένα :) )

εχεις καλα αποτελεσματα και γρηγορα,θα σου δωσει και αλλα η μινοξιδιλη.
το emoticon αυτο ::) σημαινει οτι χαλβαδιαζω τα αποτελεσματα σου ;D
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

kapamarou είπε:
Αγαπητέ Καπαμαρού,επειδή η γνώμη σου και η εμπειρία σου μετράει (και) για μένα πολύ,τι περισσότερο πιστέυεις ότι μπορεί να μου δώσει η μίνοξ αν λάβουμε υπόψιν την μέχρι τώρα πορεία της θεραπείας;
(Επίσης αν θες, εξήγησε μου τι ακριβώς ήθελες να πεις με το emoticon γιατί το συγκεκριμένο μπορεί να ερμηνευτεί με διαφορετικό τρόπο απο τον καθένα :) )

εχεις καλα αποτελεσματα και γρηγορα,θα σου δωσει και αλλα η μινοξιδιλη.
το emoticon αυτο ::) σημαινει οτι χαλβαδιαζω τα αποτελεσματα σου ;D

;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

crown και λήψη από πάνω :) :chinscratch

Copyright by φωτορομάντζο power
 

Συνημμένα

  • crown-35 meres diafora.jpg
    crown-35 meres diafora.jpg
    187.8 KB · Προβολές: 108

LOK

Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Φιλαράκι συγχαρητήρια. Τα πηγαίνεις πολύ καλά! Σε παρακολουθώ απο την αρχή και μου αρέσει πολύ ο τρόπος που διάλεξες να ξεκινήσεις την θεραπεία σου,αλλα και τρόπος που μπορεί ένας 20χρονος να τεκμηριώνει τις απόψεις του και να σκέφτετε λογικά και προσγειωμένα,χωρίς να επηρεάζεσαι με το παραμικρό...Δείχνεις οτι ξέρεις τί σου γίνετε..,ξέρεις τον εαυτό σου... Μείνε όπως είσαι!
Για εμένα το μόνο λάθος που έκανες μέχρι τώρα, ήταν που δεν έκανες εξετάσεις για να μετρήσεις την DHT που έχεις...Αυτό μόνο.
Όσον αφορά την θεραπεία σου τώρα...,εγώ σου προτείνω να μην αλλάξεις τίποτα απο αυτά που παίρνεις...,και την μινοξιδίλη προς το παρόν να μην την κάνεις πιο ισχυρή,κράτα δυνάμεις για το μέλλον. Καλή συνέχεια.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

LOK να 'σαι καλά φίλε...σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

Όσο για το ότι δεν έκανα εξετάσεις για την DHT, πραγματικά ήθελα να κάνω όμως δεν πρόλαβα αυτό το διάστημα και παράλληλα δεν με "έπαιρνε" να δώσω περαιτέρω παράταση, οπότε πήρα την απόφαση - αν κ λιγάκι αυθόρμητα - να ξεκινήσω κ όπου με βγάλει.Άλλωστε είχα δηλώσει κ απ' την αρχή ότι η προσπάθεια μου είναι της τελευταίας στιγμής.
Είναι βέβαιο πως αν είχα τα περιθώρια να το πάω πιο αργά τότε θα πήγαινα 100% για εξετάσεις και θα έκανα ακόμα πιο προσεκτικές κινήσεις.Όσοι δεν έχουν τόσο επιθετικής μορφής πρόβλημα, καλό είναι να προχωρούν με μεγάλη προσοχή και επιμέλεια στις επιλογές τους.

Σ'ευχαριστώ και για τη συμβουλή με την μίνοξ.Το ίδιο σκέφτομαι κ εγώ.Να μην ανοίξω όλα τα χαρτιά ακόμη κ να περιμένω για την καταλληλότερη χρονική στιγμή.Καλή συνέχεια κ σε σένα φίλε.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Μάγκες!!! Κουρέυτηκα σήμερα (μόνος μου, όπως τα τελευταία 2 χρόνια :p ) και μετά μου 'ρθε να βάλω για πλάκα gel στο μαλλί μου (ένα ληγμένο 4ετίας, γιατί τόσο έχω να βάλω) και να δω πως θα φαίνεται..

Και ήταν μια ευχάριστη έκπληξη νομίζω! Για πείτε μου κ εσείς!
 

Hairboost

Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

επειδη εισαι επιμελης με τις φωτο θα μου φαινοταν ενδιαφερων αν επαιρνες και καποιο DHT blocker για τις αλλαγες που θα σου εκανε στην τριχα σε βαθος μερικων μηνων
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

επειδη εισαι επιμελης με τις φωτο θα μου φαινοταν ενδιαφερων αν επαιρνες και καποιο DHT blocker για τις αλλαγες που θα σου εκανε στην τριχα σε βαθος μερικων μηνων

Μα παίρνω.Δες την υπογραφή μου.
 

Toppikistis

New Member
Απ: Minoxidil 5%, Revivogen, Fungoral, T-Gel (σε ΝW περίπου 6, ηλικία 22)

Λοιπόν σήμερα παρήγγειλα από το Pharmacy4u ένα gel αλόης με 98% περιεκτικότητα, της Zuccari σαν συμπληρωματικό της θεραπείας.
Είναι αυτό: http://www.euromed.gr/misc/ALOE%20VERA%20DESCRIPTION%20GREEK.pdf

Επίσης,προέτρεψα τον ιδιοκτήτη του ηλεκτρονικού καταστήματος να φέρει προϊόντα emu oil με σκοπό να εξυπηρετηθούν όσοι προτιμούν παραγγελίες από Ελλάδα για διάφορους λόγους.Πιο συγκεκριμένα του έδειξα αυτό το προϊόν emu oil μιας και μου χει προταθεί από έναν φίλο εδώ μέσα σαν πάρα πολύ καλό.Είναι αυτό: http://www.timetravelproducts.com/100-PURE-Australian-EMU-OIL-Litre-500ml_A6BIQ.aspx
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα