Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

m3e36

Well-Known Member
Aerate οτι εγραψε ο tol πανω κατω για να στεγνωσεις
Ξεχνάς ψωμί τηγανιτα γλυκα αλκοολ
Και αυτο το κόψιμο το αποκτας μονο με bodybuilding.δυσκολα να αποκτησεις αυτο το κοψιμο κανοντας αλλο αθλημα..
 

Gianney

Well-Known Member
Ωραίος @tol εγώ έκοψα και το γυμναστήριο, χρειάζεται απαραίτητα διατροφή και εγώ πήγαινα μετά το γυμναστήριο ο @#$&$*" και χτυπούσαν πιτογυρα
 

aeratos28

Just aeratos
Γλυκά αλκοόλ δεν τα έχω καθόλου στη ζωή μου..ψωμι έτσι και έτσι και από τηγανιτ
Aerate οτι εγραψε ο tol πανω κατω για να στεγνωσεις
Ξεχνάς ψωμί τηγανιτα γλυκα αλκοολ
Και αυτο το κόψιμο το αποκτας μονο με bodybuilding.δυσκολα να αποκτησεις αυτο το κοψιμο κανοντας αλλο αθλημα..

ά,έχω παθιασμένο έρωτα με την πατάτα .με τπτ άλλο τηγανιτό..θα κάνω την καρδιά μου πέτρα..χαχαχα
 

tol

Well-Known Member
Tol περνεις και συμπληρωματα (εννοω πρωτεινη κρεατινη) η μονο σωστη διατροφη?
Αναβολικα δεν περνεις σιγουρα φαινεται αυτο.

Οπως απαντησα, φιλε μου, πιο πανω παιρνω καθημερινα περιπου 50 γραμμαρια (δυο σκουπ) πρωτεΐνη (ορος γαλακτος) της my protein. Απο συπληρωματα ποτέ μου δε χρησιμοποιησα αναβολικα. Παιρνω 3 γραμμαρια καθημερινα κρεατινη (παλι της my protein). Την κρεατινη την εχω ξεκινησει μολις εδω και ενα χρονο. Την απεφευγα λογω καποιων αποψεων που ειχα διαβασει για αρνητικη επιδραση στα μαλλια. Ωστοσο δεν εχει καμια αρνητικη επιδραση στο μαλλι μου.

Αυτα τα δυο, λοιπον, συμπληρωματα (πρωτεϊνη και κρεατινη) χρησιμοποιω και τιποτε αλλο. Τα υπολοιπα ειναι...διατροφη και συνεχης καθημερινη ασκηση.

Δεν εχω παει ποτέ σε γυμναστηριο. Εχω μετατρεψει το ιδιο μου το σπιτι σε γυμναστηριο. Παγκος, πολυοργανο, μονοζυγο, αλτηρες, μπαρες.

Το σημαντικοτερο...εχω βαλει εδω και δυο χρονια σε προγραμμα τον 16χρονο γιο μου. Γυμναζεται, τουλαχιστον, 4 φορες την εβδομαδα και ηδη αρχιζει και τουμπανιαζει. Τον εχω πεισει οτι υψιστο ιδανικο στη ζωη ειναι το αρχαιοελληνικο "νους υγιης εν σωματι υγιει". Ξεκλεβει, λοιπον, ωρες απο το διαβασμα και ασχολειται με το bodybuilding.

Μακαρι να ειχα και εγω πατερα που θα με παρακινουσε απο τα 14 να ασχοληθω με την εκγυμναση του σωματος. Μεχρι τα 35 μου δεν ειχα ασχοληθει καθολου. Επαιζα ημιεπαγγελματικο ποδοσφαιρο... Α τοπικο για 20 χρονια. Βαρη ξεκινησα περιπου πριν 15 χρονια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Κοιτα αερατε με πολυ στεγνή διατροφη και χωρις αλκοολ

Αλκοολ δεν εχω πιει εδω και μια εικοσαετια. Ουτε ενα ποτηρι κρασι ή μπυρα. Φυσικα, για τσιγαρο ουτε λογος. Το απεχθανομαι, οπως ο διαολος το λιβανι.
 

Georgie

Well-Known Member
Ολα με μέτρο φίλε μου , εκτός το ( καταλαβαίνεις!!!)
Και εγω εχω γινει πιο fit απο ποτε με τη ποδηλασία και τη καλή διατροφή .
Αλλα ειμαι και Rock'n'roll το άτιμο, που δε με αφήνει απο το απαγορευμένο μήλο :)
 

Georgie

Well-Known Member
Γλυκά αλκοόλ δεν τα έχω καθόλου στη ζωή μου..ψωμι έτσι και έτσι και από τηγανιτ


ά,έχω παθιασμένο έρωτα με την πατάτα .με τπτ άλλο τηγανιτό..θα κάνω την καρδιά μου πέτρα..χαχαχα
Κόψε ζάχαρη γενικά για αρχή και θα δεις τεράστια διαφορά !

Πατάτα τηγανιτή που και που .
Θα ήμουν μ@@#@ας να σου πω να τη κόψεις .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Φίλε Tol
Πρέπει να σου πω ότι από την τελευταία φορά που σε αντίκρυσα είσαι πιο στεγνός και βελτιωμένος.Η μυική σου μάζα αυξημένη και το κόψιμο εμφανέσταστο.Είναι και καλοκαίρι και γνωρίζω πολύ καλά πως είναι.
Θα πρέπει να ξέρεις ότι βάρη ποτέ δε σταμάτησα και ειμαι απο 18 χρονών σε αυτά,έτσι ήμουνα μέχρι τα 40.Τώρα επειδή δε βγάζω πολλές προπονήσεις προφανώς άλλαξα αλλά πως?
Απλά έχασα μυική μάζα και γράμμωση,επειδή όμως έχω τα θεμέλια και το σώμα δεν ξεχνάει ποτέ,παραμένω πολύ δυνατός ακόμα και πάντα έτσι θα είμαι βασικά.
Μην ξεχνάς 1.72 ύψος 72 κιλά και κάποτε 7% λίπος.Τώρα στα 12%.
Με 1 χρόνο σοβαρή προπόνηση ξαναεπανέρχομαι άνετα.
Η ζωή βέβαια που έκανα δεν είχε καμία σχέση με τη δική σου καθώς όλα τα απαγορευμένα πάντα με έλκυαν.
Ποτό,τσιγάρο καλό φαγητό και όσο θέλω.
Δεν είμαι τύπος που θα του απαγορέψεις να πιείς ή να φας,είμαι και πάντα ήμουν ελεύθερος να κάνω ότι με ευχαριστεί για αυτό και δεν ακολούθησα πρωταθλητισμό.
Πάντως επειδή γνωρίζω τι κόπο και αγώνα θέλεις να είσαι έτσι,μπράβο σου συγχαρητήρια και πάντα τέτοια.
Αν και 49 λίγο μικρότερος,στην ηλικία μας οι περισσότεροι είναι σακάτηδες οπότε είμαστε τοπ.

Σε ευχαριστώ φίλε για τα καλά σου λόγια.
 

m3e36

Well-Known Member
Μπραβο tol!!!
Εκεί πονταριζα σε σενα οτι περνεις λιγο συμπληρωμα γιατι για την ηλικια σου είσαι πολυ κομμενος
Κι εγω απο τα 16 ξεκινησα και διεκοψα μονο στη θητεία.ειμαι 43 τωρα.
Αρχικα με υψος 1.80 επαιζα 90 με 110κιλα σωματικο βάρος.ειχα το μικροβιο του πλαδαρου φουσκωτου λογω νεαρης ηλικιας.
Τωρα εχω μια 10ετια ειμαι στα 73-74 κιλα μονιμα κανω πιο καλη διατροφή απο σενα (πιο στεγνη) αλλα πινω αλκοολ σιγουρα 2 φορες τη βδομαδα(μ αρεσει πολυ το ξενύχτι και η νυχτα).
Δεν εχω παρει ποτε μοθ ουτε ενα συμπληρωμα διατροφης και ειμαι σε παρομοια κατασταση με σενα απο θεμα γράμμωσης.
Συνεχισε το μεχρι τα βαθεια γεράματα.μην το παρατας ποτε..
 

tol

Well-Known Member
Πατάτα τηγανιτή που και που .
Θα ήμουν μ@@#@ας να σου πω να τη κόψεις .

Φιλε Georgie, μεχρι πριν απο μια δεκαετια περιπου, δεν ηξερα τι σημαινει πατατα βραστη.

Οταν, ομως, την πρωτοξεκινησα τρελαθηκα με τη γευση της. Πραγματικα μου αρεσει υπερβολικα (μονο με αλατι και ριγανη...χωρις καθολου λαδι).

Δε νιωθω ποτέ την αναγκη να φαω τηγανιτες πατατες.
 

vag25

Well-Known Member
Eνταξει ενα ποτακι που και που δεν πειραζει. Και καμια σοκολατα! Κανα σουβλακι... Η ζωη ειναι και για αυτες τις απολαυσεις αλλα οκ αν δεν αρεσει σε καποιους παω πασο. Ειναι και θεμα γουστου.

Πχ μια φορα το διμηνο ε θα πιω λιγο αν βγω εξω, ειδικα τωρα καλοκαιρακι. Αλλα κανω και την γυμναστικη μου, ολα μεσα.
Σε καποια φαση της ζωης μου ημουν πολυ αυστηρος με ολα αυτα. Αλλα δεν θα ελεγα οτι την απολαμβανα οσο θα ηθελα. Τωρα επιτρεπω τα παντα, αλλα χωρις να ξεφευγω.
 

Georgie

Well-Known Member
Φιλε Georgie, μεχρι πριν απο μια δεκαετια περιπου, δεν ηξερα τι σημαινει πατατα βραστη.

Οταν, ομως, την πρωτοξεκινησα τρελαθηκα με τη γευση της. Πραγματικα μου αρεσει υπερβολικα (μονο με αλατι και ριγανη...χωρις καθολου λαδι).

Δε νιωθω ποτέ την αναγκη να φαω τηγανιτες πατατες.
Εγώ φίλε ζω σε χώρα που και τα λαζάνια τα σερβίρουν με πατάτες τηγανητές ( εθνικό φαγητό Ιρλανδίας)
Δε λέω ότι δε μου αρέσει αλλά την αποφεύγω όσο μπορώ .

Είχα παχύνει υπερβολικά για 3 χρόνια γύρω στα 35
Είχα φτάσει 106 κιλά ( όλα από κρεπαλες)
Με 1,86 ύψος

Στα 40 γνώρισα τον καλύτερο μου φίλο
Το ποδήλατο .

Από τότε χωρίς δίαιτα ιδιαίτερη έφτασα τα 90
Και τώρα με πιο υγιεινή διατροφή έχω πάει 85 .

Είχα να δω τη ζυγαριά στο 85 από τα 30 !

Αλλά τε φίλε αν βγω και παιξει ωραία φάση
Τα καίω όλα .
Τα πίνω όλα
Και τα τρώω όλα
Μαζί με γκόμενες φλερτάρω και με το έμφραγμα
Αλλά fuck it
Life is for living !
 

tol

Well-Known Member
Συνεχισε το μεχρι τα βαθεια γεράματα.μην το παρατας ποτε..

Φιλε μου, χαιρομαι που ειμαστε "ομοϊδεατες".
Αν και ποτέ δεν μπορεις να προβλεψεις το μελλον, θεωρω οτι, οπως ειναι δομημενη η ζωη μου, δε θα σταματησω το bodybuilding μεχρι τα βαθια γεραματα.

Απο τη στιγμη που εχω συνηθισει εδω και πολλα χρονια στην κατ' οικον γυμναστικη, δε βλεπω τον λογο να τη σταματησω. Αν γυμναζεσαι σε γυμναστηριο, ισως καποιες φορες βαριεσαι να βγεις απο το σπιτι και να τρεχεις σε αυτο.

Αντιθετα μεσα στο σπιτι σου ολα ειναι πιο ευκολα και θεμα ρουτινας. Παντοτε βρισκεις χρονο για bodybuilding.

Προσωπικα ανα πασα στιγμη (οταν εχω ελευθερο χρονο) γυμναζομαι. Εχω διπλα μου ολα τα απαραιτητα οργανα και δε βαριεμαι ποτέ.

Σου ευχομαι τα καλυτερα...και, αν μπορεις, κοψε το "διαολεμενο" αλκοολ!!! :p :D
 

tol

Well-Known Member
Αλλά τε φίλε αν βγω και παιξει ωραία φάση
Τα καίω όλα .
Τα πίνω όλα
Και τα τρώω όλα
Μαζί με γκόμενες φλερτάρω και με το έμφραγμα
Αλλά fuck it
Life is for living !

Ειπαμε..."κιμπαρης και κοκετης", φιλε Γιωργο (δικη σου ορολογια)...

Και (για να μην ξεχνιομαστε) ποτέ "ψοφοδεης" και "εμπλεος φοβου" (δικη μου ορολογια) . Η ζωη δεν ειναι για τους δειλους, αλλά για τους τολμηρους.
 

Georgie

Well-Known Member
Ειπαμε..."κιμπαρης και κοκετης", φιλε Γιωργο (δικη σου ορολογια)...

Και (για να μην ξεχνιομαστε) ποτέ "ψοφοδεης" και "εμπλεος φοβου" (δικη μου ορολογια) . Η ζωη δεν ειναι για τους δειλους, αλλά για τους τολμηρους.
That's right
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα