Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Ναι καλή ήταν αλλά υπάρχουν και καλύτερες.
Αν έχεις τόσα ένα nw5 τελειώνει οριστικά με την αα.
 

vlafo

Well-Known Member
: "Ποτέ δεν εισαι αληθινα ευτυχισμενος, αν δεν εχεις ως καλυτερο φιλο τον εαυτο σου".

Ποτέ κανείς δεν ευτυχει αν "δεν τα βρει" με τον ιδιο του τον εαυτο. Αν "δεν τα εχουμε καλα" με τον εαυτο μας, τοτε παντα κατι θα μας κατατρυχει σε ολη τη ζωή.
Αυτό είναι και η όλη ουσία.
Δυστυχώς πολλοί που δεν αγαπούν τον εαυτό τους.
Πολλοί.
 

oreo

Well-Known Member
Μιας και το ξεκινησε ο φιλοσοφικα σκεπτομενος oreo...

tol: "Ποτέ δεν εισαι αληθινα ευτυχισμενος, αν δεν εχεις ως καλυτερο φιλο τον εαυτο σου".

Ποτέ κανείς δεν ευτυχει αν "δεν τα βρει" με τον ιδιο του τον εαυτο. Αν "δεν τα εχουμε καλα" με τον εαυτο μας, τοτε παντα κατι θα μας κατατρυχει σε ολη τη ζωη.

Γι' αυτο, αλλωστε, προσπαθουμε να βελτιωνουμε την εικονα μας (εξωτερικη και εσωτερικη), ωστε, προπαντων, να νιωθουμε καλα εμεις οι ιδιοι και στη συνεχεια με ανεβασμενη ψυχολογια να εκπεμπουμε θετικη αυρα και στους γυρω μας.

Ο ανθρωπος που παρατα/αμελει τον εαυτο του, θα τον συναντα παντοτε μπροστα του ως εχθρο. Θα εχει χαμηλη αυτοπεποιθηση και αναλογα κακη ψυχολογια. Θα νιωθει ως "αχθος αρουρης" (= βαρος της γης), οπως ο Αχιλλεας.

Αντιθετως, οσοι φροντιζουν τον εαυτο τους, επιδιωκουν τη βελτιωση (και του "φαινεσθαι" και του "ειναι"), προσπαθουν να γινονται καλυτεροι, αυτοι, μαλλον, βιωνουν μια αληθινα χαρουμενη ζωη.

Επομενως, καθε προσπαθεια που κανουμε για την αυτοβελτιωση μας, δεν μπορει να ειναι κατακριτεα. Κατακριτεα ειναι η αδρανεια, η αδιαφορια, η παραμεληση του εαυτου μας.
Λοιπόν μια φόρα που αποκάλεσα κάποιον άχθο αρούρη , παρεξηγήθηκε γιατι νόμιζε οτι τον αποκαλούσα αρουραίο.
Βέβαια παρεξηγήθηκε πολύ λιγότερο απο την πραγματική έννοια των λέξεων :p
 

Harris_G

Well-Known Member
Είσαι σε ένα φόρουμ που ψάχνεις και την παραμικρή λεπτομέρεια ώστε να φαίνεται ωραίο το μαλλί σου. Για ποιο λόγο; Για την εμφάνιση σου και το πως θα δείχνεις στους άλλους. Επομένως το να φτιάχνει κάποιος το σώμα του για να έχει ακόμα πιο ωραία εμφάνιση και παράλληλα να είναι υγιής με σωστή διατροφή, είναι κακό (Δεν σου λέω για αυτούς με τα αναβολικά ) ; Είναι σαν να κράζεις αυτά που κάνεις. Δηλαδή θεωρείς το επιθυμητό κάποιον που θα δεις στην παραλία με πλούσιο μαλλί και με μια κοιλούμπα νααα από τη σαβούρα που τρώει ή με αγύμναστο εντελώς σώμα ; είναι ωραία εικόνα αυτή νομίζεις; Ρώτα τους άλλους αν θα προσέξουν το πλούσιο μαλλί σου ή το μη ωραίο αισθητικά σώμα περισσότερο... Ή μάλλον θα προτιμούσες να είσαι και εσύ φέτες και με πλούσιο μαλλί, αλλά ο δύσκολος δρόμος του να είσαι φιτ, επειδή απαιτεί σκληρή γυμναστική και σωστή διατροφή οδηγεί κάποιον στο να κράζει όποιον προσέχει το σώμα του ώστε να νιώσει καλά με τον εαυτό του που δεν το κάνει;




Μα κανεις δε το κανει για τον ευατο του, για το instagram το κανουνε. Ουτε οι διατροφες ειναι οτι καλυτερο πχ κοβω υδατανθρακα εντελως τι θα πει κοβω υδατανθρακα;; O Stalone ελεγε οτι ειχε κοψει υδατανθρακα για καποιους ρολους και λιποθυμουσε συνεχεια. Τι παει να πει τρωω 20 ασπραδια;; Ειναι αυτο ισορροπημενη διατροφη; @@ είναι. Να ναι τρεχω 10χλμ τη μερα και να τρωω σαν ανθρωπος και κυριως αποφευγοντας σκουπιδια πχ ασπαρταμες, η τωρα τελευταια το φοινικελαιο που περιεχεται σε απειρα προϊοντα αυτο μαλιστα. Οχι χωρις six pack νιωθω ανασφαλης απεναντι στη γκομενα.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Μα κανεις δε το κανει για τον ευατο του, για το instagram το κανουνε. Ουτε οι διατροφες ειναι οτι καλυτερο πχ κοβω υδατανθρακα εντελως τι θα πει κοβω υδατανθρακα;; O Stalone ελεγε οτι ειχε κοψει υδατανθρακα για καποιους ρολους και λιποθυμουσε συνεχεια. Τι παει να πει τρωω 20 ασπραδια;; Ειναι αυτο ισορροπημενη διατροφη; @@ είναι. Να ναι τρεχω 10χλμ τη μερα και να τρωω σαν ανθρωπος και κυριως αποφευγοντας σκουπιδια πχ ασπαρταμες, η τωρα τελευταια το φοινικελαιο που περιεχεται σε απειρα προϊοντα αυτο μαλιστα. Οχι χωρις six pack νιωθω ανασφαλης απεναντι στη γκομενα.
Ο καθένας κάνει αυτό που τον ευχαριστεί και τον ικανοποιεί . Όπως ειπαν τα παιδια πιο πάνω οφείλεις να κυνηγάς την καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου ειτε ειναι με τα μαλλια είτε με το σώμα και να μην υπονομεύεις αυτούς που ακολουθούν ενα υγιεινό τρόπο ζωης και που προσέχουν το σωμα τους. Το να τρέχεις 10 χιλιόμετρα μπορείς να το κάνεις αμα σ αρεσει αλλα δεν θα εχεις γυμνασμένο σωμα χωρίς βαρη κ διατροφή, απλα θα χάνεις κιλά και δεν θα έχεις μυϊκή δύναμη. Η γυμναστική με βαρη επισης αυξάνει τα επίπεδα τεστοστερόνης που ειναι σημαντικό για καθε αντρα. Το να παραμελεις το σώμα και να εισαι γεμάτος λίπος, σε κακη φυσική κατάσταση, να τρως σαβούρα και να εχεις Κοιλιά δεν είναι ουτε υγιες ουτε ωραίο αισθητικά. Επίσης δεν κόβει κάνεις τον υδατάνθρακα. Χωρίς υδατάνθρακα δεν μπορεις να γυμναστεις και ειναι απαραίτητος για ενέργεια και για την αναπλήρωση του γλυκογονου μετα τηβ προπόνηση. Δηλαδη τα ασπραδια μας πειραξαν; αλλα θα πρεπε να μας πειράζουν όπως τα πίτογυρα, οι πιτσες, τα τηγανιτά, τα μαγειρευτά με ενα κιλο λαδι κτλπ
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Α δλδ οποιος δεν ειναι μποντιμπιλντερ ειναι τυπος σουβλατζιδικου. Σιγα την υγεια των μποντιμπιλντεραδων. Δε κανει κανεις αεροβιο και αυτο σου ρημαζει την καρδια. Οι 7 στους δεκα εχουν ποδια σα καλαμακια και πανω ειναι φουσκες. Απο δυναμη δε κερδιζεις τπτ. Περσι τετοιο καιρο μαλωσαν κατω απο το σπιτι μου ενας φουσκωτος νεαρος και ενας θειος γεροδεμενος χωραφισιος (ειχε λαϊκη εκεινη τη μερα εξ'ου και η παρουσία του θείου, ειναι 2 στενα πανω απο μενα). Μαντεψε ποιος ξαπλωσε ποιον με ενα μπουκετιδι. Για το αν ειναι ωραιο αισθητικα ας μη μιλησουμε καν. Αν και τωρα εχει στρωσει η μοδα γενικοτερα βγαιναν ολοι με κοτσιδα, αμανικο λευκο με κοκκινη ριγα και tribal tattoo. αν αυτο ειναι αισθητικη εγω ειμαι τυφλοποντικας.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Α δλδ οποιος δεν ειναι μποντιμπιλντερ ειναι τυπος σουβλατζιδικου. Σιγα την υγεια των μποντιμπιλντεραδων. Δε κανει κανεις αεροβιο και αυτο σου ρημαζει την καρδια. Οι 7 στους δεκα εχουν ποδια σα καλαμακια και πανω ειναι φουσκες. Απο δυναμη δε κερδιζεις τπτ. Περσι τετοιο καιρο μαλωσαν κατω απο το σπιτι μου ενας φουσκωτος νεαρος και ενας θειος γεροδεμενος χωραφισιος (ειχε λαϊκη εκεινη τη μερα εξ'ου και η παρουσία του θείου, ειναι 2 στενα πανω απο μενα). Μαντεψε ποιος ξαπλωσε ποιον με ενα μπουκετιδι. Για το αν ειναι ωραιο αισθητικα ας μη μιλησουμε καν. Αν και τωρα εχει στρωσει η μοδα γενικοτερα βγαιναν ολοι με κοτσιδα, αμανικο λευκο με κοκκινη ριγα και tribal tattoo. αν αυτο ειναι αισθητικη εγω ειμαι τυφλοποντικας.
Μιλας για μεμονωμένα ατομα. Δεν σημαίνει οτι οποιος γυμναζεται με βαρη και προσέχει την διατροφή και την εμφάνιση του ειναι σαν τους τύπους που περιγράφεις. Στο ειπα και πριν εμφάνιση δεν ειναι μονο τα μαλλια αλλα και το σωμα. Βλεπω άτομα με πλούσια μαλλια και ελειψη αυτοπεποίθησης και βλεπω και άτομα που μπορει να μην έχουν τα πλούσια μαλλιά αλλά να έχουν ένα ωραίο γυμνασμένο σωμα και να έχουν βρει με τον εαυτό τους και να έχουν φουλ αυτοπεποίθηση. Είναι παράλογο να θες να έχεις τα τέλεια μαλλια και το σώμα να το παραμελεις, να εισαι εντελώς αγύμναστος, να εισαι φουλ στο λίπος, σε κακη φυσική κατάσταση που θα σε γεμιζει ανασφάλειες οπως το να κατηγορείς ατομα που ακολουθούν εναν αθλητικό και υγιεινό τροπο ζωης.
 

Harris_G

Well-Known Member
Μιλας για μεμονωμένα ατομα. Δεν σημαίνει οτι οποιος γυμναζεται με βαρη και προσέχει την διατροφή και την εμφάνιση του ειναι σαν τους τύπους που περιγράφεις. Στο ειπα και πριν εμφάνιση δεν ειναι μονο τα μαλλια αλλα και το σωμα. Βλεπω άτομα με πλούσια μαλλια και ελειψη αυτοπεποίθησης και βλεπω και άτομα που μπορει να μην έχουν τα πλούσια μαλλιά αλλά να έχουν ένα ωραίο γυμνασμένο σωμα και να έχουν βρει με τον εαυτό τους και να έχουν φουλ αυτοπεποίθηση. Είναι παράλογο να θες να έχεις τα τέλεια μαλλια και το σώμα να το παραμελεις, να εισαι εντελώς αγύμναστος, να εισαι φουλ στο λίπος, σε κακη φυσική κατάσταση που θα σε γεμιζει ανασφάλειες οπως το να κατηγορείς ατομα που ακολουθούν εναν αθλητικό και υγιεινό τροπο ζωης.
Ρε παιδι μου δε στοχοποιω κατι. Απλα μου τη δινουν τα σημερινα προτυπα. Δλδ ο στοχος ειναι μαλλι κλαρινο (ξυρισμενα πλαινα και πανω φραντζες Κατιδης και Ντιμπαλα), σωμα γυμνασμενο και τατουαζ μανικια. Ειλικρινα οποιος το κανει απο την καρδια του, παιρνω πισω ολα οσα ειπα. Αλλα οταν γινεται με βαση η ματαιοδοξια και τον ναρκισσισμο ειναι για πολυ κραξιμο. Ελπιζω να θυμαστε τη σελιδα κλαρινογαμπρος η γυπαετοι πως λεγοταν που ανεβαζαν τετοιους τυπους για διακωμωδηση.
 

vag25

Well-Known Member
Kαι εγω πιστευω παιδια οτι η υπερβολη στην προσοχη, διατροφη, γυμναστικη ειναι το αλλο ακρο του αφηνομαι στα τζανκ φουντ και καναπε. Εισαι το ιδιο φυλακισμενος και στις δυο περιπτωσεις.
Ειμαι με τον harri σε αυτο.

Το λεω εχοντας περασει και απο σαπισμα, κοιλιτσα, διατροφη σκατα, αλλα και στην αλλη μερια, βιγκανισμο(βαλε εδω οτι θες αντιστοιχο), γυμναστηριο, φετες, τουμπανο. Και στα 2 ημουν κυριολεκτικα φυλακισμενος. Αλλα οταν ημουν μεσα σε αυτο δεν το καταλαβαινα.

Τωρα ειμαι κανονικα κιλα, κανω γυμναστικη, θα φαω που και που το Τζανκ, θα φαω τα οσπρια μου και τα καλα φαγητα κατα κυριο λογο, Θα βγω 2-5 φορες τον χρονο και θα πιω αρκετο αλκοολ . Δεν μπορεις να τα χανεις αυτα ρε παιδια. Τοσο απλα :p
Η ζωη γινεται πιο ωραια αν κανεις και οτι σου κατεβει σε καποιες φασεις. Αλλιως γιναμε ρομποτακια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Harris_G

Well-Known Member
Και για να το συνδυασω και λιγο με τα τεχνικα ζητηματα του φορουμ, τη FUT γιαυτο την κραζετε ολοι.Επειδη δε θελετε τομη στο ξυρισμενο πλαινο μη χαλασει το κλαρινοκουρεμα.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Ρε παιδι μου δε στοχοποιω κατι. Απλα μου τη δινουν τα σημερινα προτυπα. Δλδ ο στοχος ειναι μαλλι κλαρινο (ξυρισμενα πλαινα και πανω φραντζες Κατιδης και Ντιμπαλα), σωμα γυμνασμενο και τατουαζ μανικια. Ειλικρινα οποιος το κανει απο την καρδια του, παιρνω πισω ολα οσα ειπα. Αλλα οταν γινεται με βαση η ματαιοδοξια και τον ναρκισσισμο ειναι για πολυ κραξιμο. Ελπιζω να θυμαστε τη σελιδα κλαρινογαμπρος η γυπαετοι πως λεγοταν που ανεβαζαν τετοιους τυπους για διακωμωδηση.
Απλα φιλε harri εχεις την τάση να παίρνεις το ακρο και να κατηγορείς μια γενική ομαδα ατόμων που προσέχουν την διατροφή τους και ακολουθούν εναν υγιεινό και αθλητικο τροπο ζωης με βαρη κ γυμναστική, ενω σου εξηγούμε οτι δεν αναφερόμαστε στην μεμονωμένη ομαδα που αναφέρεις με τα κλαρινα με τατουαζ κτλπ και εσυ συνεχίζεις το τροπάριο ...
Οποτε το λεω παλι μπας κ το εμπεδώσεις. Δεν σημαίνει οτι είναι κλαρίνο οποιος γυμναζεται με βαρη, που τρέφεται σωστα, που θελει να έχει την καλύτερη έκδοση του εαυτού του δεν εχει παρατήσει τον εαυτό του οπως κατι παντρεμένοι με κοιλιές που τριγυρνάνε απο το ενα ουζερί στο άλλο ή κάποιοι αλλοι που η γυμναστική ειναι άγνωστη λεξη για αυτούς και κράζουν όποιον ασκείται και οποιον εχει γυμνασμένο σώμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Πως ξεκινήσαμε πάλι από αλλού και καταλήξαμε στους κλαρινογαμπρούς δεν το καταλαβαίνω αλλά οκ.
Κουβέντα να γίνεται.
 
Μπλουζα