Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Harris_G

Well-Known Member
Ειπαμε θελουμε μαλλουρα αλλα μη κλαρινίζετε με γυμναστηρια και τετοια μου τη δινει η mainstreamίλα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tol

Well-Known Member
Ειπαμε θελουμε μαλλουρα αλλα μη κλαρινίζετε με γυμναστηρια και τετοια μου τη δινει η mainstreamίλα

Φιλε Harri, εδω μαλλον κάνεις καποιο λαθος. Δεν ειναι για ολους "κυριαρχη ταση" (μοδα) το bodybuilding.

Για καποιους ειναι τροπος ζωης, τροπος σωστης διαβιωσης. Ειναι ενας τροπος να ξεφευγεις απο το αγχος της καθημερινοτητας, φροντιζοντας ταυτοχρονα την υγεια σου. Ειναι ενας τροπος αποφυγης της καθιστικης ζωης και της ενασχολησης με αλλες επιβλαβεις δραστηριοτητες.
 

Harris_G

Well-Known Member
Tol μπαινω στα χωραφια σου αλλα ξερεις σε ποιους αναφερομαι. Περα απο τους πολυ γνησιους oldschoolάδες οπως εσυ που εισαι σχολη Pumping Iron που ειστε 2% μαξ, ολοι οι υπολοιποι το κανουν για την ποζερια και τις γκομενες. Τωρα που κυριαρχει και το ινστα, αστο ας μη το συζηταμε. Οτι ειναι προτιμοτερο απο την καθιστικη ζωη ειναι γεγονος αλλα μπροστα σε κανονικα αθληματα ειναι σκουπιδι. Αντε λιγο το παρακλαδι που λεγεται crossfit το σωζει σε αξια ασκησης.
 

tol

Well-Known Member
Tol μπαινω στα χωραφια σου αλλα καταλαβαινεις σε ποιους αναφερομαι. Περα απο τους πολυ γνησιους oldschoolάδες οπως εσυ που εισαι σχολη Pumping Iron που ειστε 2% μαξ, ολοι οι υπολοιποι το κανουν για την ποζερια και τις γκομενες. Τωρα που κυριαρχει και το ινστα, αστο ας μη το συζηταμε.

Συγγνωμη, φιλε Harri., νομισα οτι εγραψες επι προσωπικου.
Φυσικα, εχεις απολυτο δικιο, οτι πολλοι λειτουργουν, οπως τα περιγραφεις.

Απλα, οταν εισαι 52 χρονων οικογενειαρχης και "σπιτογατος" και εξακολουθεις να γυμναζεσαι καθημερινα, μαλλον, οπως καταλαβαινεις, δεν το κάνεις λογω της κυριαρχης τασης, αλλά λογω βιοθεωριας.

Και, φυσικα, οσα εγραψα για "γκομενιτσες" στο φιλο vlafo ηταν ξεκαθαρα χαριν αστεϊσμου (εχουμε αλλωστε μια ιδιαιτερη προσωπικη σχεση).
 

Aldo

Well-Known Member
Φίλε Harris
Χωρίς βάρη δεν πας πουθενά.
Σε κανένα άθλημα.
Κι όμως σε κάποια άθληματα απαγορεύονται τα βάρη… οτιδγποτε πρόσθετο στην ολυμπιακή μπάρα άρσης βαρών (μόνο μπάρα σκέτη) , είναι εκτός παιχνιδιού!
@Georgie εισαι πολύ φίλος :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Αφού δεν τρώω ούτε γλυκά ούτε τπτ ρε ..καφέ σκέτο εδώ και 15 χρόνια.τι να κόψω.?οι υδατάνθρακες μου την κάνουν και η λίγη πρωτεινη που τρωω καθημερινά..έχει δίκιο για την πρωτεινη ο τολ
Κόψε ζάχαρη γενικά για αρχή και θα δεις τεράστια διαφορά !

Πατάτα τηγανιτή που και που .
Θα ήμουν μ@@#@ας να σου πω να τη κόψεις .
 
  • Like
Reactions: tol

oreo

Well-Known Member
Αφού δεν τρώω ούτε γλυκά ούτε τπτ ρε ..καφέ σκέτο εδώ και 15 χρόνια.τι να κόψω.?οι υδατάνθρακες μου την κάνουν και η λίγη πρωτεινη που τρωω καθημερινά..έχει δίκιο για την πρωτεινη ο τολ
Γυμναστική , διατροφή κ μέλανας ζωμός
 

Ronaldo

Well-Known Member
Tol μπαινω στα χωραφια σου αλλα ξερεις σε ποιους αναφερομαι. Περα απο τους πολυ γνησιους oldschoolάδες οπως εσυ που εισαι σχολη Pumping Iron που ειστε 2% μαξ, ολοι οι υπολοιποι το κανουν για την ποζερια και τις γκομενες. Τωρα που κυριαρχει και το ινστα, αστο ας μη το συζηταμε. Οτι ειναι προτιμοτερο απο την καθιστικη ζωη ειναι γεγονος αλλα μπροστα σε κανονικα αθληματα ειναι σκουπιδι. Αντε λιγο το παρακλαδι που λεγεται crossfit το σωζει σε αξια ασκησης.
Είσαι σε ένα φόρουμ που ψάχνεις και την παραμικρή λεπτομέρεια ώστε να φαίνεται ωραίο το μαλλί σου. Για ποιο λόγο; Για την εμφάνιση σου και το πως θα δείχνεις στους άλλους. Επομένως το να φτιάχνει κάποιος το σώμα του για να έχει ακόμα πιο ωραία εμφάνιση και παράλληλα να είναι υγιής με σωστή διατροφή, είναι κακό (Δεν σου λέω για αυτούς με τα αναβολικά ) ; Είναι σαν να κράζεις αυτά που κάνεις. Δηλαδή θεωρείς το επιθυμητό κάποιον που θα δεις στην παραλία με πλούσιο μαλλί και με μια κοιλούμπα νααα από τη σαβούρα που τρώει ή με αγύμναστο εντελώς σώμα ; είναι ωραία εικόνα αυτή νομίζεις; Ρώτα τους άλλους αν θα προσέξουν το πλούσιο μαλλί σου ή το μη ωραίο αισθητικά σώμα περισσότερο... Ή μάλλον θα προτιμούσες να είσαι και εσύ φέτες και με πλούσιο μαλλί, αλλά ο δύσκολος δρόμος του να είσαι φιτ, επειδή απαιτεί σκληρή γυμναστική και σωστή διατροφή οδηγεί κάποιον στο να κράζει όποιον προσέχει το σώμα του ώστε να νιώσει καλά με τον εαυτό του που δεν το κάνει;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Αφού δεν τρώω ούτε γλυκά ούτε τπτ ρε ..καφέ σκέτο εδώ και 15 χρόνια.τι να κόψω.?οι υδατάνθρακες μου την κάνουν και η λίγη πρωτεινη που τρωω καθημερινά..έχει δίκιο για την πρωτεινη ο τολ
Πώς σε έχω κόψει για γλυκατζη ρε μπαγασα !
 
  • Like
Reactions: tol

F1ght3r

Well-Known Member
Εγώ ξέρω όταν άρχισα γυμναστήριο μέσα στο τρίμηνο ήμουν fit, όχι ότι φούσκωσα και έγινα bodybuilder αλλα έχασα πολύ λίπος με σωστή διατροφή και βάρη. Για να πετύχεις και να χτίσεις θέλει χρονια, πολλά χρονια, αλλα ένας καινούργιος που θα πάει στο γυμναστήριο θα έχει μεγάλη διαφορα με σωστή διατροφή στο τρίμηνο μέσα. Εγώ έκανα όλο το κορμί που είναι και ότι καλύτερο για έναν που ξεκινάει. Κάτι παρόμοιο όπως το βιντεάκι που στέλνω. Διατροφή, πρωτεΐνες x2 από το βάρος που έχεις και θερμίδες καλές.

 

vlafo

Well-Known Member
Η διατροφή είναι το 80% και πρέπει πάντα να την ακολουθείς.
Βέβαια εγώ που το λέω ποτέ στη ζωή μου δεν έκανα και δεν κάνω,αλλά πάντα γυμναζόμουνα και έτρωγα καλά φαγητά.
Ας πούμε πιτόγυρα στην Αθήνα έχουν πολύ λίγα μαγαζιά πραγματικό χωριάτικο κρέας.
 

Georgie

Well-Known Member
Ας πούμε πιτόγυρα στην Αθήνα έχουν πολύ λίγα μαγαζιά πραγματικό χωριάτικο κρέας.
Off the topic ξανά αλλά θα σου έλεγα τον γύρο να μην τον ακουμπάς .
Ελάχιστοι κάνουν δικό τους και καλό .

Αλλά θα πρότεινα 2 εξαιρετικά σουβλάκια στην Αθήνα .
ΚΩΣΤΑΣ ο Αεκτζης -στην Αγία Ειρήνη Αιόλου κέντρο .

ΔΡΑΜΙΝΟΣ aka Sir - Σαφράμπολη Νέα Ιωνία

Αααααστο ! λέμε
 

vlafo

Well-Known Member
Γύρο δεν τρώω μόνο χοιρινό.
Θα σε ακούσω και θα τα επισκεφτώ κάποια στιγμή αν με φέρει ο δρόμος.

Τα 7 αδέλφια πλατεία Χαλανδρίου 40 χρόνια μαγαζί σε ποιότητα σταθερός και ότι καλύτερο.

Συντριβάνι στην Αγία Μαρίνα που ότι και να φας με το λουκάνικο στην κορυφή δεν υπάρχει.

Με φανταστική αυλή.
Επισκέψου το.
 

oreo

Well-Known Member
Είσαι σε ένα φόρουμ που ψάχνεις και την παραμικρή λεπτομέρεια ώστε να φαίνεται ωραίο το μαλλί σου. Για ποιο λόγο; Για την εμφάνιση σου και το πως θα δείχνεις στους άλλους. Επομένως το να φτιάχνει κάποιος το σώμα του για να έχει ακόμα πιο ωραία εμφάνιση και παράλληλα να είναι υγιής με σωστή διατροφή, είναι κακό (Δεν σου λέω για αυτούς με τα αναβολικά ) ; Είναι σαν να κράζεις αυτά που κάνεις. Δηλαδή θεωρείς το επιθυμητό κάποιον που θα δεις στην παραλία με πλούσιο μαλλί και με μια κοιλούμπα νααα από τη σαβούρα που τρώει ή με αγύμναστο εντελώς σώμα ; είναι ωραία εικόνα αυτή νομίζεις; Ρώτα τους άλλους αν θα προσέξουν το πλούσιο μαλλί σου ή το μη ωραίο αισθητικά σώμα περισσότερο... Ή μάλλον θα προτιμούσες να είσαι και εσύ φέτες και με πλούσιο μαλλί, αλλά ο δύσκολος δρόμος του να είσαι φιτ, επειδή απαιτεί σκληρή γυμναστική και σωστή διατροφή οδηγεί κάποιον στο να κράζει όποιον προσέχει το σώμα του ώστε να νιώσει καλά με τον εαυτό του που δεν το κάνει;
Συμφωνώ και θα προσθέσω
Σωκράτης :"Είναι ντροπή για έναν άνθρωπο να γεράσει, χωρίς ποτέ να δει, την ομορφιά και την δύναμη του σωματός του "
Oreo : "Ποτέ δεν είσαι πιο ποθητός και ελκυστικός απο την καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου."
 

Ronaldo

Well-Known Member
Συμφωνώ και θα προσθέσω
Σωκράτης :"Είναι ντροπή για έναν άνθρωπο να γεράσει, χωρίς ποτέ να δει, την ομορφιά και την δύναμη του σωματός του "
Oreo : "Ποτέ δεν είσαι πιο ποθητός και ελκυστικός απο την καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου."
Έγραψες φίλε oreo. Το έχεις πιάσει το νόημα βλέπω...;)
 

tol

Well-Known Member
Συμφωνώ και θα προσθέσω
Σωκράτης :"Είναι ντροπή για έναν άνθρωπο να γεράσει, χωρίς ποτέ να δει, την ομορφιά και την δύναμη του σωματός του "
Oreo : "Ποτέ δεν είσαι πιο ποθητός και ελκυστικός απο την καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου."

Μιας και το ξεκινησε ο φιλοσοφικα σκεπτομενος oreo...

tol: "Ποτέ δεν εισαι αληθινα ευτυχισμενος, αν δεν εχεις ως καλυτερο φιλο τον εαυτο σου".

Ποτέ κανείς δεν ευτυχει αν "δεν τα βρει" με τον ιδιο του τον εαυτο. Αν "δεν τα εχουμε καλα" με τον εαυτο μας, τοτε παντα κατι θα μας κατατρυχει σε ολη τη ζωη.

Γι' αυτο, αλλωστε, προσπαθουμε να βελτιωνουμε την εικονα μας (εξωτερικη και εσωτερικη), ωστε, προπαντων, να νιωθουμε καλα εμεις οι ιδιοι και στη συνεχεια με ανεβασμενη ψυχολογια να εκπεμπουμε θετικη αυρα και στους γυρω μας.

Ο ανθρωπος που παρατα/αμελει τον εαυτο του, θα τον συναντα παντοτε μπροστα του ως εχθρο. Θα εχει χαμηλη αυτοπεποιθηση και αναλογα κακη ψυχολογια. Θα νιωθει ως "αχθος αρουρης" (= βαρος της γης), οπως ο Αχιλλεας.

Αντιθετως, οσοι φροντιζουν τον εαυτο τους, επιδιωκουν τη βελτιωση (και του "φαινεσθαι" και του "ειναι"), προσπαθουν να γινονται καλυτεροι, αυτοι, μαλλον, βιωνουν μια αληθινα χαρουμενη ζωη.

Επομενως, καθε προσπαθεια που κανουμε για την αυτοβελτιωση μας, δεν μπορει να ειναι κατακριτεα. Κατακριτεα ειναι η αδρανεια, η αδιαφορια, η παραμεληση του εαυτου μας.
 
Μπλουζα