Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Πως φτάσαμε απο το θαυμασμό και το κάλος ενός καλλίγραμμου σώματος, ως κοινό αποδεκτό πρότυπο ομορφιάςκαι υγείας, στα σημερινα trends και styles, και στα ταβερνόξυλα/μαναβοξυλα , απορίας άξιο.
Ούτε χαλασμένο τηλέφωνο να παίζαμε.
 

makis25

Well-Known Member
γιατι σκεφτομαι 4150 χτυπηματα σε 230cm2 ειναι περι τα 18 χτυπηματα ανα εκατοστο . Τι ποσοστο βγαζει μαξ ο τυρκαλας απο δοτρια ; Αν εβγαλες 18 και σε παιρνει να βγαλεις ακομα 18 δλδ ποσα ειχες πανω απο 80 ανα cm2 πυκνοτητα ειχες;
 

alex7

Well-Known Member
γιατι σκεφτομαι 4150 χτυπηματα σε 230cm2 ειναι περι τα 18 χτυπηματα ανα εκατοστο . Τι ποσοστο βγαζει μαξ ο τυρκαλας απο δοτρια ; Αν εβγαλες 18 και σε παιρνει να βγαλεις ακομα 18 δλδ ποσα ειχες πανω απο 80 ανα cm2 πυκνοτητα ειχες;
Ο Τιρκαλας λέει ότι μέχρι και 60% της δότριας θεωρητικά μπορεί να μεταφερθεί στη λήπτρια
 

alex7

Well-Known Member
Τι έκταση δότριας σου είχε μετρήσει ο lorenzo σε τ.ε. και μέση πυκνότητα δότριας ως norwood 5 ;
Μέτρησε λήπτρια 220 τε.εκ .70 grafts ανα τε.εκ .στη δότρια Δεν μέτρησε εμβαδό της δότριας αλλά μου είπε ότι η δότρια μπορεί να δώσει 6000 grafts
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Διορθώνω .Λήπτρια 195 τε.εκ και όχι 220 .Δότρια εμβαδό δεν μέτρησε
Οπότε με 6000 g αν πας με ομοιομορφη κάλυψη πας στο 30 g/cm2. Εκτός και αν βάλεις περισσότερα μπροστά και κατέβεις στο 20 g πίσω. Δηλαδή 4000 g στα πρώτα 100 cm^2, για να έχεις πυκνότητα 40g. Και 2000 g στα υπόλοιπα με 20 g πυκνότητα. Θα προτιμούσα το 2ο σενάριο με μη ομοιομορφη κάλυψη, για να έχεις πιο δυνατό front half που θα δίνει ψευδαίσθηση καλής πυκνότητας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Οπότε με 6000 g αν πας με ομοιομορφη κάλυψη πας στο 30 g/cm2. Εκτός και αν βάλεις περισσότερα μπροστά και κατέβεις στο 20 g πίσω. Δηλαδή 4000 g στα πρώτα 100 cm^2, για να έχεις πυκνότητα 40g. Και 2000 g στα υπόλοιπα με 20 g πυκνότητα. Θα προτιμούσα το 2ο σενάριο με μη ομοιομορφη κάλυψη, για να έχεις πιο δυνατή μπροστινή ζώνη που θα δίνει ψευδαίσθηση πυκνότητας.
Έβαλα 4600 .Σου έστειλα φωτό .Θέλω αλλά 2000 περίπου για κλείσω το Κράουν
 

Harris_G

Well-Known Member
@tol Ετεροχρονισμενα καταλαβα οτι ηταν δικη σου φωτο.To devotion στα καλυτερα του. Ενα τεραστιο μπραβο. Ξεκαθαρα το κανεις γιατι το γουσταρεις. Εισαι ωριμος, οικογενειαρχης και δεν εχεις καμια σχεση με αυτους που κραζω. Παντα σε ειχα ψηλα αλλα τωρα ακομα περισοτερο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Έβαλα 4600 .Σου έστειλα φωτό .Θέλω αλλά 2000 περίπου για κλείσω το Κράουν
ναι μια χαρά πήγες. Το ενδεχόμενο να βγάλεις και κάποια από τα γένια; Μέχρι 1000 πιστεύω βγαίνουν από γενια με ασφάλεια χωρίς να φαίνονται σημάδια.
 

alex7

Well-Known Member
Οπότε με 6000 g αν πας με ομοιομορφη κάλυψη πας στο 30 g/cm2. Εκτός και αν βάλεις περισσότερα μπροστά και κατέβεις στο 20 g πίσω. Δηλαδή 4000 g στα πρώτα 100 cm^2, για να έχεις πυκνότητα 40g. Και 2000 g στα υπόλοιπα με 20 g πυκνότητα. Θα προτιμούσα το 2ο σενάριο με μη ομοιομορφη κάλυψη, για να έχεις πιο δυνατό front half που θα δίνει ψευδαίσθηση καλής πυκνότητας.
Θα με ξαναδεί ο Lorenzo και θα μου πει στα σιγου
ναι μια χαρά πήγες. Το ενδεχόμενο να βγάλεις και κάποια από τα γένια; Μέχρι 1000 πιστεύω βγαίνουν από γενια με ασφάλεια χωρίς να φαίνονται σημάδια.
θα αντέξει λέει ο Τιρκαλας .Φοβάμαι τα γενιά μη μου αφήσει ουλές
 

manly_Man

Well-Known Member
Θα με ξαναδεί ο Lorenzo και θα μου πει στα σιγου

θα αντέξει λέει ο Τιρκαλας .Φοβάμαι τα γενιά μη μου αφήσει ουλές
Πολλοί βγάζουν από τα γένια, δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα, ειδικά αν το κάνει συχνά ο γιατρός και σε άλλους. Αν φοβάσαι μπορείς να βγάλεις ακόμα λιγότερα από τα γένια πάντως.
 

alex7

Well-Known Member
Πολλοί βγάζουν από τα γένια, δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιο θέμα, ειδικά αν το κάνει συχνά ο γιατρός και σε άλλους. Αν φοβάσαι μπορείς να βγάλεις ακόμα λιγότερα από τα γένια πάντως.
Για 600 άκουσα αλλά είμαι απρόθυμος να πειράξω τα γενιά
 

vlafo

Well-Known Member
Τη Δευτέρα κλείνω επίσημα 7 μήνες.
Και όμως περάσανε.
Θα ανεβάσω ως συνήθως φώτο με τη συνέχεια της παρουσίασης αναλυτικά μέσα στο Σ.κ.
Προς το παρόν και λόγω καύσωνα και λίγο βαρεμάρα,είπα να παίξω με το μαλλί και να ποστάρω 2 φώτο λίγο διαφορετικές από ότι συνήθως,παιχνιδιάρικες και με τα μαλλιά όλα πάνω.
Είδα κάποιον και ζήλεψα.
 

Συνημμένα

  • 20210804_215307.jpg
    20210804_215307.jpg
    724.2 KB · Προβολές: 215
  • 20210804_215333.jpg
    20210804_215333.jpg
    325.1 KB · Προβολές: 200
Μπλουζα