Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Να μην υποθέσεις..σίγουρος να είσαι οreo.χαχαχα.. 35 ετών είμαι..υποψιν
Φίλε νέος είσαι, αν βάλω το πως αισθάνομαι εγώ, πιτσιρικάς θα έλεγα. Η μεσαία ζώνη είναι κομπλέ η το layering καλύπτει πρόβλημα ?
Δεν έβαλες και πλαινές !!!
Εγώ θα το σκεφτόμουν σοβαρά να πάρω φίνα.
 

Georgie

Well-Known Member
Να μην υποθέσεις..σίγουρος να είσαι οreo.χαχαχα.. 35 ετών είμαι..υποψιν
Δε θα αραιώσεις πολυ Αερατε .
Αργά θα σε παει .
Στα 45 σε βλέπω να μπαίνεις .
Αν βέβαια δε στη καρφώσει πιο νωρίς να φτιάξεις τη hairline .
Αλλα νομίζω ψωμί εχεις ακομα .
 

aeratos28

Just aeratos
Μου την έχει καρφώσει άσχημα..και πιστεύω πως έτσι και έπαιρνα φίνα παίζει να μην υπήρχε πρόβλημα τέτοιο..ίσως ούτε το μισό πρόβλημα από τώρα..αλλά νομίζω για 35 χωρίς φίνα κτλ,καλά ειμαι
 

vlafo

Well-Known Member
Nw3 vertex είσαι κατ αρχήν.
Σαν και εμένα είσαι.Μάλλον ήμουν.
Θέλεις Α ζώνη,χτίσιμο χερλάιν,δέσιμο με τα πλαϊνά,και crown οπωσδήποτε.
Μπροστά τουλάχιστον 2800-3000 για να έχεις σωστή πυκνότητα και να δένει σωστά με τις πίσω ζώνες που έχεις πολύ μαλλί.
Φαντάζομαι έχεις κενή περιοχή να δουλέψει ο γιατρός,γιατί τα μπροστά τα ρίχνεις για κάλυψη.
Το δέσιμο που σε απασχολεί πολύ είναι σημαντικό και εγώ το είχα αυτό το θέμα,αλλά θα πρέπει να σε απασχολεί πιο πολύ φυσικότητα,σχεδιασμός χερλάιν και δέσιμο και μετά πυκνότητα.
Προσωπικά εκτιμώ θελεις σύνολο 3500 τα 500 στο crown αλλά πρέπει να δεις και το κεφάλι σου με μετρήσεις ώστε να ξέρεις τι αποτέλεσμα θα πάρεις.
Όταν τα μάθουμε αυτά θα είμαστε απόλυτα σίγουροι τι πρέπει να κάνεις.
 

Georgie

Well-Known Member
Nw3 vertex είσαι κατ αρχήν.
Σαν και εμένα είσαι.Μάλλον ήμουν.
Θέλεις Α ζώνη,δέσιμο με τα πλαϊνά,και crown οπωσδήποτε.
Μπροστά τουλάχιστον 2800-3000 για να έχεις σωστή πυκνότητα και να δένει σωστά με τις πίσω ζώνες που έχεις πολύ μαλλί.
Φαντάζομαι έχεις κενή περιοχή να δουλέψει ο γιατρός,γιατί τα μπροστά τα ρίχνεις για κάλυψη.
Το δέσιμο που σε απασχολεί πολύ είναι σημαντικό και εγώ το είχα αυτό το θέμα,αλλά θα πρέπει να σε απασχολεί πιο πολύ φυσικότητα,σχεδιασμός χερλάιν και δέσιμο και μετά πυκνότητα.
Προσωπικά εκτιμώ θελεις σύνολο 3500 τα 500 στο crown αλλά πρέπει να δεις και το κεφάλι σου με μετρήσεις ώστε να ξέρεις τι αποτέλεσμα θα πάρεις.
Όταν τα μάθουμε αυτά θα είμαστε απόλυτα σίγουροι τι πρέπει να κανείς.
Αν βάλει τωρα, εννοώ στα 35 του
3000 μπροστά για δέσιμο με τα πίσω .
Ξέχασες να του πεις +Fin

Χωρις Φιναστεριδη νωρίς ειναι
 

oreo

Well-Known Member
Μου την έχει καρφώσει άσχημα..και πιστεύω πως έτσι και έπαιρνα φίνα παίζει να μην υπήρχε πρόβλημα τέτοιο..ίσως ούτε το μισό πρόβλημα από τώρα..αλλά νομίζω για 35 χωρίς φίνα κτλ,καλά ειμαι
Δεν ξέρω αν μπαίνουν στο crown χωρίς φίνα, αλλά νομίζω οτι θα ήθελε σίγουρα 300+ grafts και μπροστά 2900+ ίσως αν συνυπολογίσεις και τα temporals που έχεις πει. Πάντως έχω και εγώ αρχισει να φλερτάρω με την φίνα.
 

aeratos28

Just aeratos
Γενικώς είμαι στη φάση των μετρήσεων ..αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι το crown..να μπω εκεί τώρα ? Η όχι.
 

vlafo

Well-Known Member
Τη φίνα τη θεωρώ απαραίτητη αλλά τον βλέπω αρνητικό.
Για crown οπωσδήποτε αλλά και για να εμποδίσει την περαιτέρω πτώση τουλάχιστον μέχρι τα 40.
Μετά κάνει ότι θέλει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αν βάλει τωρα, εννοώ στα 35 του
3000 μπροστά για δέσιμο με τα πίσω .
Ξέχασες να του πεις +Fin

Χωρις Φιναστεριδη νωρίς ειναι
Θα πρέπει να είναι προετοιμασμένος για μια πιθανή μελλοντική 2μμ.
Εγώ στη θέση του θα έπαιρνα φίνα,θα προχωρούσα σε μια ολοκληρωτική μμ να τα κλείσω όλα και θα ησύχαζα για μια 10ετια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
@aeratos28 Έχουμε αηδιαστικά παρόμοιο μαλλί φίλε. Ίδιο χρώμα, ίδια λεπτή τρίχα και η διαφορά μας πρέπει να έγκειται στο ότι απλά εγώ έχω πιο μέσα τους κροτάφους εκ φύσεως. Έκανες κάποια αγωγή ; Αν όχι θα σε έψηνε να αρχίσεις Μινοξ μαζί με φινα ; Αν λένε σε μένα ότι μπορεί να έχει αποτέλεσμα το ίδιο ισχύει και στη περίπτωση σου.
 

vlafo

Well-Known Member
Να μην λες,είναι επιτακτική ανάγκη γιατί μπορεί να δεις βελτίωση ειδικά στο crown που είσαι και παρθένος οργανισμός και να μην το πιστεύεις φίλε.
3 φορές είναι μια χαρά.
 

m3e36

Well-Known Member
Γενικώς είμαι στη φάση των μετρήσεων ..αυτό που με απασχολεί περισσότερο είναι το crown..να μπω εκεί τώρα ? Η όχι.
Aerate εγω θα πρότεινα να πας στον κυριο αναστασακη για μετρήσεις και προσέγγιση του προβληματος σου..
 

oreo

Well-Known Member
Βάλε φώτο αν μπορείς όπως είπε ο Manly.
Τώρα να μπεις στο crown χωρίς να έχεις θωρακίσει την ΑΑ, σε μια ηλικία που σίγουρα κυλάει εις βάρος μας, δεν το βρίσκω ορθό.
 

aeratos28

Just aeratos
Πόσο διάστημα θα πρέπει όμως να είσαι στη φίνα ώστε να μπεις για επέμβαση.5-6 μήνες νομίζω είναι οκ.
 

vlafo

Well-Known Member
Το σωστό εδώ κολλάει,να ρωτήσει τον Αναστασάκη τη γνώμη του να μας πει μια και τον έχουμε.
Όλο εμείς μιλάμε για τα δικά του περιστατικά ας μιλήσει και αυτός που ξέρει καλύτερα.
 
Μπλουζα